#1 2006-09-08 16:05:31

Tajkus
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: przed 2004-07-25

notki pod napisami

Chciałbym zwrócić uwagę na niemalże spamerskie teksty w stopkach pod napisami. Tyczy się to głównie naruto. Ostatnio oglądałem ostatnie 50 odcinków i co? Przy ściąganiu często można było przeczytać: "co zabenadziejny epizod, nie chciało mi się tłumaczyć, napisy na szybkiego", " żałosny odcinek" itp. Odrazu zniechęca to do oglądania anime, mimo że odcinek wcale taki zły nie musi być dla każdego. To samo w napisach Inuyasha. Ściągnąłem najpierw wszystkie napisy. Przy ostatnim można przeczytać, cytuję: "

[cytuj]...no i koniec! Nie mogłam się powstrzymać ;D Wiele się dzieje ale praktycznie nic się nie wyjaśnia. Ale i tak polecam, to na pewno nakłoni was do obejrzenia całej serii!!! "
[/quote]

Nie wiem jak Was ale mnie to wcale nie zachęciło do oglądania serii[ukryty] Wręcz przeciwnie.
Trzeba coś z tym zrobić!!![cenzura]

Offline

#2 2006-09-08 17:11:37

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: notki pod napisami

Hmmm... dzięki temu możesz się dowiedzieć jaki jest dany odcinek/seria według autora napisów i IMO jak najbardziej takie komentarze są użyteczne i dodam jedynie, że ta notka wcale nie ma zachęcić do oglądania, wyraża jedynie subiektywną opinie... a co ty z nią zrobisz... cóż - to już twoja sprawa.

Offline

#3 2006-09-08 17:16:24

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: notki pod napisami

wiem że to może denerwować ale nic na to nie poradzisz ponieważ autor napisów może pisać w nich co chce i nikt mu tego nie zabroni. Moim zdaniem niektóre takie teksty są dobre i mi one nie przeszkadzaja smile kiedyś oglądałem anime pod tytułem Ikkitousen i tam na samym końcu zawsze były dobre kawały o łosiach smile_big lol

Offline

#4 2006-09-08 17:19:25

Rezor
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-10

Odp: notki pod napisami

Ja jestem podobnego zzdania co Tajkus. Jak widze komentarz w stylu : "odcinek beznadziejny odradzam ogladania" to niedosc ze mam chec zrobic krzywde autorowi to do tego odcinka szybko niewracam _-_

Offline

#5 2006-09-08 17:51:29

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: notki pod napisami

Ja też popieram Tajkusa. Co innego notki w stylu "Nienawidziłem tego włochatego gnoja, dobrze że zdechł" (Basilisk, tłumaczenie Wingeda) w przerwie anime wyrażające opinię autora subów, a co innego teksty zniechęcające do oglądania


"Skazany na zajebistość"

Offline

#6 2006-09-08 18:34:51

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: notki pod napisami

Niepodobaja sie stopki pod napisami to zacznij sam tlumaczyc, pobieranie napisow z ANSI nie jest twoim obowiazkiem jezor


ara ara...

Offline

#7 2006-09-08 18:41:27

Nilatarion
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2006-07-08

Odp: notki pod napisami

Ja i tak nie czytam komentarzy żeby się nie uprzedzać ale denerwuje mnie jeśli w komentarzu jest tylko nick autora... wypada napisać do jakiej grupy napisy są robione.

Offline

#8 2006-09-08 19:56:22

lankin
Użytkownik
Skąd: Olkusz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: notki pod napisami

Nilatarion napisał:

ale denerwuje mnie jeśli w komentarzu jest tylko nick autora... wypada napisać do jakiej grupy napisy są robione.

Dokładnie, jeżeli nie znamy grupy to czas trwania i fps. Na podstawie tych danych można już dowiedzieć się czy posiadane anime będzie pasowało do zamieszczonych napisów.
Takie "noname" żle świadczy o podejściu autora napisów do odbiorcy. Mam wtedy wrażenie że autor zrobił je "pod siebie" i zamieścił je w serwisie przez czysty przypadek.
Komentarz: "nie pasuje, nie ściągaj" może tylko dobić. klnie

Offline

#9 2006-09-08 21:20:28

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: notki pod napisami

lankin napisał:

Komentarz: "nie pasuje, nie ściągaj" może tylko dobić. klnie

komentarz odnosil sie do pierwszego posta jezor , a sprawa nie podawania w opisie napisow na podstawie jakiego releasu sie tlumaczylo i podania FPS, jest calkiem inna, jak mam wybor - napisy z podanym FPS i napisy bez podanego FPS to przewaznie sciagam z podanym FPS, bo mniej sie mecze z synchronizacja


ara ara...

Offline

#10 2006-09-08 23:00:25

Tajkus
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: notki pod napisami

~Kilgur, tu nie chodzi o to czy ja będę robił npisy czy ktoś inny. Jak będę chciał się dowiedzieć czy oscinek będzie fajny czy nie to znajdę sobie odpowiednią stronę, na których są recenzje anime. Od komentowania napisów, względnie episodów są KOMENTARZE. [cytuj]Niepodobaja sie stopki pod napisami to zacznij sam tlumaczyc, pobieranie napisow z ANSI nie jest twoim obowiazkiem[/quote]

Ten tekst nie jest logiczny. Wiadomo jak ktoś robi napisy to nie dla siebie, tylko dla kogoś. Jeżeli serwis ma się rozwijać to takich błędów być nie powinno. Pozatym samemu nie przetłumaczyłbym tylu anime ile oglądałem jezor

[cytuj]wiem że to może denerwować ale nic na to nie poradzisz ponieważ autor napisów może pisać w nich co chce i nikt mu tego nie zabroni.[/quote]

I właśnie tak nie powinno być. A jak autor zacznie opisywać swój dzień to też będzie ok? NIE! Należałoby wyznaczyć ściśle co można w stopce napisać i problemu nie będzie, np: Autor, Grupa, FPS, info o formacie napisów i synchronizacji. Względnie wersja napisów. Wsio.

Offline

#11 2006-09-08 23:05:22

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: notki pod napisami

A mnie denerwuje, jak ktos zaklada takie glupie tematy... Odrazu zniecheca mnie to do uczeszczania na te forum.

Edit
Nie bede sie wiecej wypowiadal w tym temacie, bo zal d**e sciska.

Ostatnio edytowany przez Psychopata (2006-09-09 00:11:00)

Offline

#12 2006-09-08 23:31:55

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Odp: notki pod napisami

Psychopata napisał:

A mnie denerwuje, jak ktos zaklada takie glupie tematy... Odrazu zniecheca mnie to do uczeszczania na te forum.

Psychopato podzielam twoje zdanie smile Jakby to ludzie nie mieli innych problemów jak napisy w stopce xD cojest

Ostatnio edytowany przez Karasu (2006-09-08 23:32:54)

Offline

#13 2006-09-08 23:43:26

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: notki pod napisami

Psychopata napisał:

A mnie denerwuje, jak ktos zaklada takie glupie tematy... Odrazu zniecheca mnie to do uczeszczania na te forum.

lepiej nie pisac takiego czegos bo paru osobom moze sie to niespodobac madrala ja tak mialem kiedys smile_big i juz nie bede czegos takiego pisal smile_big

Offline

#14 2006-09-09 00:05:27

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: notki pod napisami

A według mnie bardzo dobrze, że ~Tajkus napisał ten temat, bo takie notki są żenujące.
Co mnie obchodzi "czyjaś" opinia? Sam obejrzę i ocenię!

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-09-09 00:13:24)

Offline

#15 2006-09-09 00:14:33

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: notki pod napisami

Wolno pisać co się ludzom żywnie podoba tylko trzeba respektować regulamin i nie wyjeżdżać poza granice dobrego smaku.

MistrzSztuki napisał:

Co obchodzi "czyjaś" opinia? Sam obejrzę i ocenię!"

Opinia, opinią ale każdy może mieć inne zdanie. Wystaryczy w komentarzu wyrazić swoje.

Tajkus napisał:

[cytuj]wiem że to może denerwować ale nic na to nie poradzisz ponieważ autor napisów może pisać w nich co chce i nikt mu tego nie zabroni.

I właśnie tak nie powinno być. A jak autor zacznie opisywać swój dzień to też będzie ok? NIE! Należałoby wyznaczyć ściśle co można w stopce napisać i problemu nie będzie, np: Autor, Grupa, FPS, info o formacie napisów i synchronizacji. Względnie wersja napisów. Wsio.

Pogadaj o tym z administratorem i modeatorami. My użytkownicy nei mamy możliwości aby to zmienić.
IMHO pomysł nie jest zły ale trzeba nad nim się głęboko zastanowić smile


10721827ve.gif

Offline

#16 2006-09-09 00:17:04

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: notki pod napisami

Zobaczcie lepiej jak ja mam. Tak jest najlepiej![ukryty][madrala][osilek] Bierzcie ze mnie przykład!

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-09-09 00:17:24)

Offline

#17 2006-09-09 00:17:41

Inuś
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn Koźle
Dołączył: 2006-08-14

Odp: notki pod napisami

Niekiedy fajna jest czyjas opinnia, do czasu, kiedy nie jest straaaasznie długa.

Offline

#18 2006-09-09 00:27:48

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: notki pod napisami

MistrzSztuki napisał:

A według mnie bardzo dobrze, że ~Tajkus napisał ten temat, bo takie notki są żenujące.
Co mnie obchodzi "czyjaś" opinia? Sam obejrzę i ocenię!

nikt nie kaze ci czytac tego, caly ten temat smierdzi kupa niepodoba sie nie sciagaj jezor


ara ara...

Offline

#19 2006-09-09 00:34:59

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: notki pod napisami

Może ja nie ściągam napisów, ale powinno się myśleć o tych, dla których się robi napiski. A opinie można wygłaszać na forum. Poza tym chciałbym, aby ta strona była naprawdę coraz lepsza. Poza tym dążmy wspólnie do tego, by ta strona podwyższała swój poziom, a nie na odwrót.

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-09-09 00:35:44)

Offline

#20 2006-09-09 17:54:10

Tajkus
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: notki pod napisami

[cytuj] nikt nie kaze ci czytac tego[/quote]

Niestety nie da się tego nieprzeczytać bo nie dopasuje napisów do danej grupy, a grup czasami bywa więcej niż jedna[jezor]

Czy ktoś kiedyś widział przy napisach do filmów: łyknięty byłem, napisy na szybkiego tylko tak żeby były, a w ogóle to zje***** film był. Ja nie. Zero profesjonalizmu.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024