#341 2012-01-14 17:40:46

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskiej telewizji

LordCrane - jeżeli Evangelion nie był anime wybitnym to powiedz napisz proszę co jest twoim zdaniem wybitne - bo coś czuję że będę miał albo ubaw albo coś odkryję,.... chociaż w tą drugą opcję wątpię.

Nie chce mi się tu rozpisywać o co chodzi w evangelion bo jeśli myślisz że tylko o mechy to jest w kolosalnym błędzie (one są tutaj najmniej istotne).

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2012-01-14 17:41:34)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#342 2012-01-14 17:49:00

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Hunter Killer napisał:

LordCrane - jeżeli Evangelion nie był anime wybitnym to powiedz napisz proszę co jest twoim zdaniem wybitne - bo coś czuję że będę miał albo ubaw albo coś odkryję,.... chociaż w tą drugą opcję wątpię.

Też nie uważam Evangeliona za wybitne anime. Wątpię, czy jakiekolwiek anime nazwałabym wybitnym, ale najbliższy tego tytułu byłby chyba Monster. Evangelion oprócz pseudofilozoficznego bełkotu na końcu to tylko kolejny animiec o tym, jak to jeden szczególny nastolatek ratuje świat. Coś a la Czarodziejka z Księżyca ze staroci czy Star Driver z nowości, gdzie się nawalają robotami. Ani to innowacyjne, ani bez intrygującej fabuły, ani nawet bez głębszego przesłania.


Ty dulowaty userze!

Offline

#343 2012-01-14 17:49:55

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Hunter Killer napisał:

LordCrane - jeżeli Evangelion nie był anime wybitnym to powiedz napisz proszę co jest twoim zdaniem wybitne - bo coś czuję że będę miał albo ubaw albo coś odkryję,.... chociaż w tą drugą opcję wątpię.

Nie chce mi się tu rozpisywać o co chodzi w evangelion bo jeśli myślisz że tylko o mechy to jest w kolosalnym błędzie (one są tutaj najmniej istotne).

images?q=tbn:ANd9GcQsTiidHR5l84pip2jAZ4362xYByWOEm_Wbqna3ShwCGNzULy4Y

Mam ci wymienić moim zdaniem wybitne anime czy ogólnie dzieła kultury?

Dla przykładu, seria Saint Seiya jest jednym z moich ulubionych anime, które widziałem już kilka razy, ale w żadnym wypadku nie uważam jej za dzieło wybitne, bo takim nie jest. Dlatego możesz powiedzieć, że Evangelion ci się bardzo podobał, że według ciebie to naprawdę wspaniałe anime, ale nie, że jest dziełem wybitnym  smile_lol

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2012-01-14 17:56:40)

Offline

#344 2012-01-14 17:50:40

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Anime w polskiej telewizji

Evangelion wybitny...  rotfl Nie no, bez jaj. Było całkiem fajne, ale to jest ogromny przerost formy nad treścią. Ludzie doszukuję się w tym jakiegoś wielkiego przekazu, a to wszystko pic na wodę. Co do serii dla doroślejszego widza - nie widuję za często takich, ale jeśli miałbym podać coś, co w moim odczuciu takie było i co oglądałem, to podałbym Haibane Renmei, ale to nadal kreskówka dla młodzieży. Ta filozofia NGE przypomina mi trochę teksty piosenek Comy i spuszczających sie nad nimi fanów, którzy myślą, jaki to wielki przekaz jest tam ukryty ;]

Ostatnio edytowany przez Sado (2012-01-14 17:51:33)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#345 2012-01-14 17:54:56

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

LordCrane napisał:

Evangelion był dobrym anime, ale nie wybitnym.

Evangelion to wybitne anime gdyż znacznie lepsze niż większość. Tak świetnie skonstruowane fabularnie anime gdzie bohaterowie mają złożone charaktery to raczej rzadkość.

Sado napisał:

Haibane Renmei, ale to nadal kreskówka dla młodzieży.

Haibane Renmei miało fajny, spokojny klimat, ale było dosyć nudne. To znaczy zaczęło się dobrze, ale potem mnie trochę zawiodło.

Jeśli komuś nie podobają się anime dla młodzieży to może oglądajcie takie gdzie główni bohaterowie to nie młodzież lecz ludzie dorośli ?

Wam (ci którzy uważają anime za dziecinne) chodzi o głównych bohaterów.

Zapewne każdy to oglądał, ale jak nie to polecam "Hataraki Man".

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-01-14 18:01:47)

Offline

#346 2012-01-14 18:00:44

Robal15
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Anime w polskiej telewizji

Według mnie jest dużo anime dla dorosłego widza. Chociażby Jin-Roh: The Wolf Brigade.

Wystarczy trochę poszukać:D


"Humans aren't just comprised of a single color, but with many different ones. What our true colors are, what our own colors are, we will never know and no one else knows. Progress colorfully and continue to live colorfully. "

Offline

#347 2012-01-14 18:00:55

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kenshiro napisał:
LordCrane napisał:

Evangelion był dobrym anime, ale nie wybitnym.

Evangelion to wybitne anime gdyż znacznie lepsze niż większość.

Nie, śledziu, wybitne znaczy wybitne, a nie lepsze niż większość. Wybitne - znaczy ponad jakąkolwiek konkurencją, które przechodzi do historii kina ogólnego jako innowacyjne, pionierskie i technicznie doskonałe. Evangelion za Chiny tych warunków nie spełnia.


Ty dulowaty userze!

Offline

#348 2012-01-14 18:01:03

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kenshiro napisał:

Evangelion to wybitne anime gdyż znacznie lepsze niż większość. Tak świetnie skonstruowane fabularnie anime gdzie bohaterowie mają złożone charaktery to raczej rzadkość.

Kolejna złota myśl, który chętny do sygnatury sobie wkleić  jezor

Offline

#349 2012-01-14 18:04:12

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

coellus napisał:

Nie, śledziu, wybitne znaczy wybitne, a nie lepsze niż większość. Wybitne - znaczy ponad jakąkolwiek konkurencją, które przechodzi do historii kina ogólnego jako innowacyjne, pionierskie i technicznie doskonałe. Evangelion za Chiny tych warunków nie spełnia.

Nie masz racji ślinellus. Jakoś trzeba wybrać wybitne anime, ale wiadomo gusta są różne i nie można powiedzieć, że to samo anime będzie wybitne dla każdego. Poza tym wybitne oznacza również genialne, świetne, arcydzieło. Tak nazywam anime, które oceniam 9/10. Chociaż raczej 9.5/10 lub 10/10.

Zresztą oceniając anime lepiej to zrobić w kategorii danego gatunku. Ogólnie napisać, że anime jest najlepsze ze wszystkich raczej nie ma sensu.

Evangelion spełnia warunki dla anime wybitnego. To, że niektórzy (choćby ty) sądzą inaczej to jeszcze nic nie zmienia.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-01-14 18:11:04)

Offline

#350 2012-01-14 18:10:13

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

Hunter Killer napisał:

LordCrane - jeżeli Evangelion nie był anime wybitnym to powiedz napisz proszę co jest twoim zdaniem wybitne

Wiesz, że tym stwierdzeniem zrównałeś się do poziomu Anfiego/Kena?
Broń boże nie chodzi o wymienioną serię. Postawiłeś 'pewnik', a kto się z nim nie zgadza, ten z góry nie ma racji - firmowa postawa maskotki fandomu. Ujęta grzeczniej i nieświecąca biedą intelektualną, ale wydźwięk ten sam.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-01-14 18:12:30)

Offline

#351 2012-01-14 18:14:45

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Anime w polskiej telewizji

Jakby nie patrzeć każde kryteria są na swój sposób subiektywne i nawet dzieła uznane przez większość za wybitne nie każdemu mogą przypaść do gustu. Poza tym, moim zdaniem, o wybitności produkcji powinno świadczyć to, że nigdy o niej nie zapominamy i staje się swoistym symbolem popkultury, jak np. Gwiezdne Wojny, czy Ojciec Chrzestny. Tak więc nigdy nie nadużywam tego określenia i wam radzę to samo oczkod. Jest wiele animców bardzo dobrych (nie koniecznie z jakimś ukrytym pseudoprzesłaniem) i nic więcej, o wybitności ciężko tu mówić.

Sado napisał:

Ta filozofia NGE przypomina mi trochę teksty piosenek Comy i spuszczających sie nad nimi fanów, którzy myślą, jaki to wielki przekaz jest tam ukryty ;]

Idealnie to ująłeś. Szacun  respekt.


Yoshimori.png

Offline

#352 2012-01-14 18:14:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

Sir_Ace napisał:

Wiesz, że tym stwierdzeniem zrównałeś się do poziomu Anfiego/Kena?
Broń boże nie chodzi o wymienioną serię. Postawiłeś 'pewnik', a ktoś się z nim nie zgadza, ten z góry nie ma racji - firmowa postawa maskotki fandomu. Ujęta grzeczniej i nieświecąca biedą intelektualną, ale wydźwięk ten sam.

Ty mnie na każdym kroku próbujesz obrazić. Sprawia ci to jakąś przyjemność ? Sir_Ace czy ty się onanizujesz pisząc w taki sposób o mnie ? Może zrób sobie zdjęcie i zamieść na ANSI w momencie jak piszesz takie posty na mój temat ?

To musi być ciekawy widok.

Offline

#353 2012-01-14 18:24:08

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kenshiro napisał:
coellus napisał:

Nie, śledziu, wybitne znaczy wybitne, a nie lepsze niż większość. Wybitne - znaczy ponad jakąkolwiek konkurencją, które przechodzi do historii kina ogólnego jako innowacyjne, pionierskie i technicznie doskonałe. Evangelion za Chiny tych warunków nie spełnia.

Nie masz racji ślinellus. Jakoś trzeba wybrać wybitne anime,

Nie, śledziu, nie trzeba. "Wybitne" dotyczy każdego gatunku filmowego. I horroru, i kreskówek, i psychologicznych, i historycznych, i komedii etc. I dla wszystkich kryteria są takie same - przejście do historii kina ogólnego oraz rozpoczęcie jakiegoś nurtu, który inni zaczną naśladować. Dla animców nie ma osobnych kryteriów, muszę cię rozczarować. Jeśli nie ma animca, który by spełniał te kryteria, znaczy, w tym gatunku nie ma dzieł wybitnych. Kropka.


Ty dulowaty userze!

Offline

#354 2012-01-14 18:25:33

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

Bo tu się spam zrobił!!!

Admin by się przydał do wyczyszczenia tematu.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#355 2012-01-14 18:32:21

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

coellus napisał:

Nie, śledziu, nie trzeba. "Wybitne" dotyczy każdego gatunku filmowego. I horroru, i kreskówek, i psychologicznych, i historycznych, i komedii etc. I dla wszystkich kryteria są takie same - przejście do historii kina ogólnego oraz rozpoczęcie jakiegoś nurtu, który inni zaczną naśladować. Dla animców nie ma osobnych kryteriów, muszę cię rozczarować. Jeśli nie ma animca, który by spełniał te kryteria, znaczy, w tym gatunku nie ma dzieł wybitnych. Kropka.

Ślinellusie w każdym gatunku anime są produkcje wybitne i to nie raz na kilka lat lecz w każdym roku pojawiają się świetne produkcje.

Poza tym w Japonii są również nagrody dla najlepszych anime. Oczywiście to tylko zdanie japończyków (czy tam wyniki sprzedaży itp).

Niestety anime (ogólnie) nigdy się nie przebije ponad filmy z prawdziwymi aktorami i to bez względu na to czy będzie miało lepszą fabułę i charaktery bohaterów niż zwykłe filmy. Po prostu większość ludzi na świecie jest uprzedzona do animacji i traktuje to jako coś gorszego/dziecinniejszego niż filmy z prawdziwymi aktorami. Poza tym to produkcja japońska (a nie amerykańska) więc tym gorzej dla anime.

Zresztą co się dziwić skoro nawet wśród fanów anime (choćby na ansi) są tacy.

Demonis Angel napisał:

Czyli Naruto jest wybitny? Bo sprzedaż ma wysoką. A chyba według tego kryterium przyznają nagrody.

Tak wybitny jak Gosick, a główny bohater tak fajny jak Victorique.

Poza tym nie napisałem, że sprzedaż idzie w parze z wybitnością jakiegoś anime.  smile
Często to nie ma nic wspólnego.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-01-14 18:48:10)

Offline

#356 2012-01-14 18:37:13

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

Dajcie se już spokój, zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie spamujcie na ansi. I tak nikogo nie przekonacie do swoich poglądów.

@Kenshiro
Czyli Naruto jest wybitny? Bo sprzedaż ma wysoką. A chyba według tego kryterium przyznają nagrody.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2012-01-14 18:40:03)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#357 2012-01-14 18:47:59

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

Demonis Angel napisał:

Bo tu się spam zrobił!!!

Demonis Angel napisał:

zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie spamujcie


Wstawiłbym qwigowy obrazek z kotkiem i pogonieniem do lekcji, ale...


Zajrzyj do encyklopedii na hasło 'Spam' (ułatwienie: Wiki), zwłaszcza na trzy konieczne warunki. W zasadzie warto znać znaczenia słów, których się używa, jeżeli nie chce się wyjść na [wstaw ulubiony lekko obraźliwy epitet] bez wiedzy.

Offline

#358 2012-01-14 18:51:35

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kenshiro napisał:

blablabla
Niestety anime (ogólnie) nigdy się nie przebije ponad filmy z prawdziwymi aktorami

Te, śledziu, Disneyowi się jakoś udało. Przebił się ponad filmy z prawdziwymi aktorami i przeszedł do historii kina ogólnego, oprócz tego znalazł naśladowców. A taki sam animator jak skośnookie, więc skończ waść prawić głupoty do kwadratu.


Ty dulowaty userze!

Offline

#359 2012-01-14 18:53:24

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

Sir_Ace napisał:
Demonis Angel napisał:

Bo tu się spam zrobił!!!

Demonis Angel napisał:

zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie spamujcie


Wstawiłbym qwigowy obrazek z kotkiem i pogonieniem do lekcji, ale...


Zajrzyj do encyklopedii na hasło 'Spam' (ułatwienie: Wiki), zwłaszcza na trzy konieczne warunki. W zasadzie warto znać znaczenia słów, których się używa, jeżeli nie chce się wyjść na [wstaw ulubiony lekko obraźliwy epitet] bez wiedzy.

No dobra, może to i nie jest spam, ale na temat nic tu nie ma, więc zaśmiecacie forum.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#360 2012-01-14 18:54:53

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Anime w polskiej telewizji

Na jakiś temat jest... może nie konkretnie na ten, o którym mowa w nazwie, ale zawsze jest to jakiś temat ; (

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024