#81 2011-09-10 16:19:26

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

arystar napisał:

Ja bym poszedł dalej i powiedział, że - w porównaniu do ambitnych ecchi komedyjek - swoją zajebistością oba tytuły (Hutch i Maja) gniotły jajka. :/

Tak jasne.  hehe

Jak ktoś lubi bajeczki ze zwierzaczkami, owadami itp w roli głównej.

Oczywiście dla kilkulatków (może do 8-10 lat) to zapewne fajne produkcje. Nie mówię, że nie.  smile_big

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-09-10 16:20:08)

Offline

#82 2011-09-10 16:35:44

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

arystar napisał:
Kenshiro napisał:

Kiedyś nie uważałem tego za takie złe gdyż to coś na poziomie "Mayi".

Ja bym poszedł dalej i powiedział, że - w porównaniu do ambitnych ecchi komedyjek - swoją zajebistością oba tytuły (Hutch i Maja) gniotły jajka. :/

I Muminki.


Ty dulowaty userze!

Offline

#83 2011-09-10 17:40:22

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kenshiro napisał:
arystar napisał:

Ja bym poszedł dalej i powiedział, że - w porównaniu do ambitnych ecchi komedyjek - swoją zajebistością oba tytuły (Hutch i Maja) gniotły jajka. :/

Tak jasne.  hehe

Jak ktoś lubi bajeczki ze zwierzaczkami, owadami itp w roli głównej.

Oczywiście dla kilkulatków (może do 8-10 lat) to zapewne fajne produkcje. Nie mówię, że nie.  smile_big

Wiesz, takie bajki dla dzieci zazwyczaj niosą sobą jakieś przesłanie, zazwyczaj dotyczące przyjaźni i różnych pozytywnych cech ludzkich. Tymczasem 99,99% serii echii i tym podobnych dennych szkolnych komedii nie niesie ze sobą absolutnie nic...

Offline

#84 2011-09-10 18:02:46

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Anime w polskiej telewizji

LordCrane napisał:

Wiesz, takie bajki dla dzieci zazwyczaj niosą sobą jakieś przesłanie, zazwyczaj dotyczące przyjaźni i różnych pozytywnych cech ludzkich. Tymczasem 99,99% serii echii i tym podobnych dennych szkolnych komedii nie niesie ze sobą absolutnie nic...

Czemu w każdym temacie w którym wypowie się Kenshiro musi się rozpocząć pojazd po echii komediach? Gdyby jeszcze temat tego dotyczył albo on sam do tego nawiązał, ale tu jedna wypowiedź nt. oglądania Mai i Hutch'a i wszystkie kolejne posty tylko o tym jakie to echii jest złe i płytkie. Nudzicie panowie jak stare babki.

Offline

#85 2011-09-10 18:20:39

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Prawdę mówiąc, to zasługa samego Kenshiro. Swoimi syfiastymi recenzjami, gdzie jak sam przyznaje, nie ma fabuły, ale mimo to ocenka 10/10 leci, i nie mniej epickimi cytatami, które już nawet walają się po sygnaturkach na forum jako historyczne cytaty, sprowadził sytuację do tego, że jak ludzie widzą jego posty, to automatycznie uruchamia się proces myślowy "Kenshiro -> ecchi -> pedofila -> syf". Odruch bezwarunkowy.


Ty dulowaty userze!

Offline

#86 2011-09-10 18:23:27

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

coellus napisał:

ecchi -> pedofila

Ciekawa myśl...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#87 2011-09-10 18:24:49

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

adi90a napisał:

Czemu w każdym temacie w którym wypowie się Kenshiro musi się rozpocząć pojazd po echii komediach?

To teraz pomyśl, ile on musiał głupot napisać, że takie posty ciągną się za nim latami.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-09-10 18:25:35)

Offline

#88 2011-09-10 18:25:05

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

FAiM napisał:
coellus napisał:

ecchi -> pedofila

Ciekawa myśl...

Ma prawo istnienia w ciągu myślowym z elementem "Kenshiro" na początku.


Ty dulowaty userze!

Offline

#89 2011-09-10 19:05:50

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Anime w polskiej telewizji

Sir_Ace napisał:
adi90a napisał:

Czemu w każdym temacie w którym wypowie się Kenshiro musi się rozpocząć pojazd po echii komediach?

To teraz pomyśl, ile on musiał głupot napisać, że takie posty ciągną się za nim latami.

Ależ ja sobie doskonale zdaje sprawę z ilości jego postów na forach wszelakich (acp, Arigato, hentaicenter i inne) ale jest to raczej argument za tym, żeby nie atakować go dla zasady (bo prędzej czy później da bezpośrednie powody).

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-09-10 19:09:21)

Offline

#90 2011-09-10 19:20:51

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Anime w polskiej telewizji

To nie temat o ledziuksie tylko o animach w TV, więc radzę porzucić te dociekania. Ewentualnie stwórzcie sobie nowy temat.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#91 2011-09-10 23:44:23

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

Quithe to nieuczciwe placze  placze  placze

coellus napisał:

I Muminki.

Tak. Pamiętam tą bajeczkę w telewizji. Chyba leciała na TVP1 o 19.00 jako wieczorynka.

A ostatnio był Appleseed (2004) w TVP i okazało się, że to angielski dubbing, a na niego polski lektor. Nawet jeśli ten lektor wszystko zagłuszał to i tak spodziewałem się oryginalnego języka.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-09-10 23:46:54)

Offline

#92 2011-09-16 13:05:33

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kenshiro napisał:

A ostatnio był Appleseed (2004) w TVP i okazało się, że to angielski dubbing, a na niego polski lektor. Nawet jeśli ten lektor wszystko zagłuszał to i tak spodziewałem się oryginalnego języka.

A może ktoś powiedzieć czy to samo tłumaczenie i lektor co w wydaniu Anime Gate czy inne? Bo często na potrzeby tv zakupywana jest inna licencja, nierzadko z krajów bliższych językowo niż producent. Zresztą były czasy (RTL7) żeby się do tego przyzwyczaić a i nowsze inicjatywy (Hyper) bazują na wersjach wtórnie dubbingowanych.

Może to nie do końca odpowiedni wątek ale ciągle o anime w telewizji. Czy wiążecie jakieś nadzieje na częstsze emisje anime w związku z przejściem na naziemny sygnał cyfrowy (NTC)? Większa liczba kanałów dostępna dla wszystkich za darmo będzie w moim odczuciu zmuszała do sięgania po różnorodne tytuły. Jakkolwiek wybór kanałów do muxów trochę mnie martwi (Eska TV i Polo TV, ten ostatni z muzyką disko jakby ktoś miał wątpliwość) to cieszę się z całego przedsięwzięcia. Zastanawiam się też czy można wiązać jakieś nadzieje z planowanym uruchomieniem pod koniec tego roku Puls 2? Miał to być kanał dla dzieci (roboczo nazwany Puls Kids) i póki co ta koncepcja jest wciąż aktualna, o czym świadczyć może rosnąca liczba tytułów emitowanych na głównym kanale Puls. Marzy mi się jednak wieczorne pasmo anime na wzór Hypera. Jest na coś takiego miejsce? Czy wystarczyłoby zainteresowania?

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-09-16 13:06:58)

Offline

#93 2011-09-16 14:37:51

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Widać często bardziej opłaca im się zrobić własnego lektora niż brać i płacić od kogoś - chociaż to też może zależeć od warunków licencji.

Anime w NTC jest całkiem możliwe. Jednak z NTC są same problemy... niech na razie dojdą do etapu wyłączenia telewizji analogowej, bo przez nią obecnie mogą włączyć tylko 2 MUXy na całą Polskę i trzeci na część...
Docelowo ma być 8 MUXów... ale cholera wie na co je teraz przeznaczą - w grę wchodziła telewizja moblina, internet i chyba nawet płatne kanały.


Btw. a o pirackim kanale - Polonia 1 - się zapomniało?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#94 2011-09-16 14:48:05

olek_mi
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2010-11-22

Odp: Anime w polskiej telewizji

Od tygodnia krąży informacja na stronie hypera w zapowiedziach, iż od 30 Września o 21 emitowany będzie Wolf`s Rain.

Offline

#95 2011-09-16 14:56:00

Akashi7
Użytkownik
Skąd: Sztum (Pomorskie)
Dołączył: 2011-07-01

Odp: Anime w polskiej telewizji

Nie znam tego anime, ale pewnie na nie lookne, nie raz, nie dwa, a jak mi się spodoba to obejrzę całą serię oczkod Chciałbym dodać, że w niedzielę o 14 lecą Digimony na TV 4, nie ma to jak powrót do czasów skrzata oczkod

Offline

#96 2011-09-17 19:18:08

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Anime w polskiej telewizji

FAiM napisał:

Btw. a o pirackim kanale - Polonia 1 - się zapomniało?

Pamięć zawodna jak widać smile A o Poloni 1 warto pamiętać, w końcu nawet w 2004 Daimosa puszczali.

Co do NTC to faktem jest że obecnie można tylko czekać i liczyć dni do wyłączenia analogu bo dopiero pełne pokrycie zagwarantuje powstającym stacjom odpowiednie przychody. Szkoda, że w obecnych już muksach KRRiT nie dopuściła Tele5 (na którym jak słyszałem można znaleźć koreańskie seriale) czy właśnie Poloni 1 (choć ta chyba się nawet nie starała o miejsce). Szkoda tych stacji bo istnieją w świadomości wielu ludzi od lat a na satelicie raczej giną w natłoku kanałów tematycznych. Wracając do anime to można chyba liczyć na TVP Kultura i powtórki filmów ze studia Ghibli (wie ktoś jak z oglądalnością było?).


olek_mi napisał:

Od tygodnia krąży informacja na stronie hypera w zapowiedziach, iż od 30 Września o 21 emitowany będzie Wolf`s Rain.

Naprawdę miło wspominam to anime, wiec jeśli ktoś nie oglądał to polecam. Co do Hypera to może rzucę ciekawostką, stacja ma oglądalność na poziomie 7 tyś widzów (licząc razem z ZigZap) także raczej skromnie nawet jak na satelitę.

Akashi7 napisał:

Nie znam tego anime, ale pewnie na nie lookne, nie raz, nie dwa, a jak mi się spodoba to obejrzę całą serię oczkod Chciałbym dodać, że w niedzielę o 14 lecą Digimony na TV 4, nie ma to jak powrót do czasów skrzata oczkod

Nie oglądałem nigdy. To lepsze czy gorsze od pokemonów? Chyba sobie obejrzę jakiś odcinek z ciekawości.


EDIT
Ba, a w zeszłym miesiącu na Poloni 1 Yattaman leciał :p

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-09-17 19:30:16)

Offline

#97 2011-09-17 19:40:52

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Anime w polskiej telewizji

Bo na Polinii 1 ciągle anime emitują, a coś Ty myślał? Ale głównie chyba te popularniejsze typu Generał Daimos czy Yattaman.

Offline

#98 2011-09-17 19:44:09

Akashi7
Użytkownik
Skąd: Sztum (Pomorskie)
Dołączył: 2011-07-01

Odp: Anime w polskiej telewizji

http://download-anime.prv.pl/ - tu macie prawie całkiem uaktualniony spis anime w TV, aktualnie emitowanych. Nie no Pokemonów to nic nie przebiję oczkod Ale, mi się przynajmniej za bardzo nie podobają, są już 4 epki wyemitowane, a w 3 już każde z Digimonów pokolenie ewoluuje, czyli z tego co mi się zdaję to jeszcze przez 4 odcinki każde z potworków będzie ewoluować, potem może będzie coś ciekawszego, ale zobaczymy, sam czekam aż ta nudna zabawa się skończy, a potem zacznie się może jakiś ciekawszy arc.

Offline

#99 2011-09-17 20:02:26

Keitaro_chan
Użytkownik
Dołączył: 2011-01-09

Odp: Anime w polskiej telewizji

Widziałem pierwsze dwa odcinki Digimonów. Ogromnym atutem jest oryginalna ścieżka dźwiękowa, natomiast na tłumaczeniu i lektorze lekko się zawiodłem. Robię suby do tej serii i muszę powiedzieć, że seans z napisami daje jednak pełniejszy obraz tego, co się dzieje na ekranie.

Offline

#100 2011-09-17 20:10:31

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Anime w polskiej telewizji

SoheiMajin napisał:

Bo na Polinii 1 ciągle anime emitują, a coś Ty myślał? Ale głównie chyba te popularniejsze typu Generał Daimos czy Yattaman.

Myślałem, że raczej od święta i lata temu puszczali a tu regularne emisje jak widać. Tym bardziej boli brak Poloni 1 w NTC, jakkolwiek mogliby jeszcze wejść w mezalians z Puls 2, które nie tak dawno szukało partnerów. Parę licencji w końcu mają.

Akashi7 napisał:

http://download-anime.prv.pl/ - tu macie prawie całkiem uaktualniony spis anime w TV, aktualnie emitowanych.

Stronę znam ale raczej tam nie zaglądam (o spisie zapomniałem). Tytułów jak widać kilka jest, i choć za kodowane nie mam zamiaru płacić to muszę przemyśleć sprawę kanałów free-to-air. Transmisje przez internet odpadają (Tele5 nadaje jakby kogoś interesowało).
Pokemony traktuje z sentymentem ale za stary jestem na regularne oglądanie podobnych tytułów chyba, że telewizor gra w tle gdy siedzę przed kompem.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2011-09-17 20:12:48)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024