#21 2006-09-21 18:43:41

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

opcy napisał:
RiXeD napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Tłumaczenie na polski polega, między innymi, na wysławianiu się po polsku. Jeśli ktoś tego nie potrafi - tłumaczy badziewnie.

TAK! DOKŁADNIE! BRAWO!

Więc o co ta dyskusja? Jesli ktoś marnie przetłumaczy, to kazdy nawet nieznający angielskiego i ortografii user skapnie się że coś jest nie tak, a skoro tak wystawi odpowiedni komentarz... a jeśli będzie ów komentarz będzie w nieodpowiedniej formie/jezyku pisany to cóż... jest opcja "zgłoś"

Nie zapomnij, że zdanie może być sensowne ale nie mieć wiele wspólnego z tym co aktualnie postać mówi.

Offline

#22 2006-09-21 18:48:48

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

RiXeD napisał:

Nie zapomnij, że zdanie może być sensowne ale nie mieć wiele wspólnego z tym co aktualnie postać mówi.

Nie zapomnij, że jeśli tłumacz nie zna japońskiego, zwykle nie może mieć pewności, co aktualnie postać mówi.

Offline

#23 2006-09-21 18:51:31

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

Obiwanshinobi napisał:
RiXeD napisał:

Nie zapomnij, że zdanie może być sensowne ale nie mieć wiele wspólnego z tym co aktualnie postać mówi.

Nie zapomnij, że jeśli tłumacz nie zna japońskiego, zwykle nie może mieć pewności, co aktualnie postać mówi.

Nie zapomnij, że angielskie hardsuby robią osoby znające japoński i ich przekład można potraktować jako wiarygodny.

Offline

#24 2006-09-21 18:53:03

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Oceny i commenty subów

RiXeD napisał:
Obiwanshinobi napisał:
RiXeD napisał:

Nie zapomnij, że zdanie może być sensowne ale nie mieć wiele wspólnego z tym co aktualnie postać mówi.

Nie zapomnij, że jeśli tłumacz nie zna japońskiego, zwykle nie może mieć pewności, co aktualnie postać mówi.

Nie zapomnij, że angielskie hardsuby robią osoby znające japoński i ich przekład można potraktować jako wiarygodny.

Jak mogę prawdzić czy angielskie hardsuby robią osoby znające się na japonii i na japońskim??


90TLh

Offline

#25 2006-09-21 18:56:10

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

RiXeD napisał:

Nie zapomnij, że angielskie hardsuby robią osoby znające japoński i ich przekład można potraktować jako wiarygodny.

Można, ale nie trzeba.

Offline

#26 2006-09-21 19:12:18

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

Arry napisał:
RiXeD napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Nie zapomnij, że jeśli tłumacz nie zna japońskiego, zwykle nie może mieć pewności, co aktualnie postać mówi.

Nie zapomnij, że angielskie hardsuby robią osoby znające japoński i ich przekład można potraktować jako wiarygodny.

Jak mogę prawdzić czy angielskie hardsuby robią osoby znające się na japonii i na japońskim??

Ucząc się japońskiego ^^

Obiwanshinobi napisał:
RiXeD napisał:

Nie zapomnij, że angielskie hardsuby robią osoby znające japoński i ich przekład można potraktować jako wiarygodny.

Można, ale nie trzeba.

No to jak zrobisz polskie softy bez znajomości na perf japońskiego?

Ostatnio edytowany przez RiXeD (2006-09-21 19:13:00)

Offline

#27 2006-09-21 19:20:08

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

Jakoś tam se poradzę.

Offline

#28 2006-09-21 19:33:08

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

Moim skromnym zdaniem oceniać napisy ma prawo każdy, nie zależnie od tego, czy zna języki, ortografię itd. Na tym, że ludzie mają prawo wyrażać własne (choćby nie wiem jak głupawe) zdanie polega wolność. Jeśli ocena jest bezzasadna, zazwyczaj dość łatwo to wykazać. Jeśli jest sensowna, znajomość angielskiego, ani ortografii nie powinny być kryterium.
Oczywiście, zdarzają się wypowiedzi brzmiące tak, jakby komuś ze skrzyni wymknął się Pokrak (jedna z postaci występujących w filmie "Pulp Fiction") i dosiadł do komputera, ale polemiki z takimi komentarzami to myślę, że spokojnie można sobie darować, bo ręce się potem lepią.
Co do "nożego statku", to w słowiańskiej kulturze jest chatka na kurzej stopce...

Offline

#29 2006-09-21 19:39:15

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

Ale tu chodzi chyba o taki zamek kroczący, jak w Onimushy trójce, albo w "Ruchanym zamku Howla".

Offline

#30 2006-09-21 19:42:10

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

Chatka też bywała mobilna, że wspomnę choćby "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugackich. To tylko kwestia skali.

Offline

#31 2006-09-21 19:42:38

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Oceny i commenty subów

Obiwanshinobi napisał:

Niektórzy (nie wiem, czy "wielu") nie mają w zwyczaju donosić. (...) Nie każdy jest skarżypytą.

lol, Obi zastanowiłeś się troszkę zanim to napisałeś?
Bo z tego co napisałeś wnioskuję, iż zgłaszanie (o sorry - donoszenie) o spamie, niesłusznych ocenach itd. w komentarzach jest wg. ciebie strasznym złem? smile
I rozumiem, że jak później przeglądasz dziesiątki takich zakłamanych komentarzy uważasz, że wszystko jest w najlepszy porządku? smile


pawel198804 napisał:

Uważam, że to nie jest skarżenie, ale dbanie o porządek.

Zobacz Obi, ten Pan pomyślał zanim coś napisał smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#32 2006-09-21 19:54:24

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

Kane napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Niektórzy (nie wiem, czy "wielu") nie mają w zwyczaju donosić. (...) Nie każdy jest skarżypytą.

lol, Obi zastanowiłeś się troszkę zanim to napisałeś?
Bo z tego co napisałeś wnioskuję, iż zgłaszanie (o sorry - donoszenie) o spamie, niesłusznych ocenach itd. w komentarzach jest wg. ciebie strasznym złem? smile
I rozumiem, że jak później przeglądasz dziesiątki takich zakłamanych komentarzy uważasz, że wszystko jest w najlepszy porządku? smile

Kane, znam ten ból. Moduję parę dużych for (nie, żadne z nich nie jest polskie xP), i często zdarza się ży userzy świadomie 'chronią' spammerów... Bo nie chcą potem być potępiani przez innych [spammerów] za 'doniesienie'... Meh, szkoda tylko że nie wiedzieli że to jest anonimowe...

Ostatnio edytowany przez RiXeD (2006-09-21 19:54:47)

Offline

#33 2006-09-21 19:57:24

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

Kane napisał:
pawel198804 napisał:

Uważam, że to nie jest skarżenie, ale dbanie o porządek.

Zobacz Obi, ten Pan pomyślał zanim coś napisał smile

Ocho... Wszechwładny nagrodził Sługę swego Dobrym Słowem... I to publicznie! Powtarzam, tylko kary dla wpisujących się pod spamem a tego spamu nie zgłaszających rozwiążą problem!!!
A poważnie mówiąc, to myślę niestety, że więcej jest frustratów, którzy obrażają się za negatywne oceny i żądają ich usunięcia, niż komentarzy faktycznie wartych całego tego cyrku z usuwaniem... Moim zdaniem zrobi się większy bałagan tylko  oraz nastąpi eskalacja wzajemnych pretensji. Administrator czegoś tam nie doczyta, nie wyłapie kontekstu, usunie (zdarzały się takie przypadki) i będzie nieprzyjemny smród tylko... Korzyść zaś znikoma, bo dobre rzeczy bronią się same tak czy siak.
EDIT:
A Sługa odwdzięczył się Wszechwładnemu...

Ostatnio edytowany przez wumi_szoda (2006-09-21 20:00:08)

Offline

#34 2006-09-21 19:58:36

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Oceny i commenty subów

Ja tam jak coś zobacze niezgodnego z regulaminę to odrazu to donoszę moderatorom. I mi to zwisa czy ktoś zacznie uwarzać mnie za kapusia, mnie obchodzi tylko to aby zeczy niezgodne z regulamine były usuwane.

Offline

#35 2006-09-21 19:59:06

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

wumi_szoda napisał:

A poważnie mówiąc, to myślę niestety, że więcej jest frustratów, którzy obrażają się za negatywne oceny i żądają ich usunięcia, niż komentarzy faktycznie wartych całego tego cyrku z usuwaniem

Sekretarka! Zanotuj! Jednak miałem rację - ktoś ukradł mi moje myśli!

Właśnie - ludzie boją się krytyki...

Ostatnio edytowany przez RiXeD (2006-09-21 19:59:23)

Offline

#36 2006-09-21 20:01:55

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

Kane napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Niektórzy (nie wiem, czy "wielu") nie mają w zwyczaju donosić. (...) Nie każdy jest skarżypytą.

lol, Obi zastanowiłeś się troszkę zanim to napisałeś?
Bo z tego co napisałeś wnioskuję, iż zgłaszanie (o sorry - donoszenie) o spamie, niesłusznych ocenach itd. w komentarzach jest wg. ciebie strasznym złem?

O, przyszła koza do woza. Chyba myślałeś za dużo, nim to napisałeś, skutkiem czego dopuściłeś się nadinterpretacji. Ten znak zapytania miał oznaczać, że pytasz mnie, co Ty wnioskujesz?

Offline

#37 2006-09-21 20:08:37

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

RiXeD napisał:

Właśnie - ludzie boją się krytyki...

Więc pytanie brzmi, czy roztropnie dawać im narzędzie, dzięki któremu ich frustracja dotknie wszystkich, czy raczej im go nie dawać?

Offline

#38 2006-09-21 20:26:13

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Oceny i commenty subów

Wiedziałem, że wsadzam kij w mrowisko jezor

wumi_szoda napisał:

Ocho... Wszechwładny nagrodził Sługę swego Dobrym Słowem... I to publicznie!

Bardzo ładny sarkazm, tak Cię boli, że ktoś myśli tak jak 'ta zła władza', którą tak potępiasz? smile

wumi_szoda napisał:

Powtarzam, tylko kary dla wpisujących się pod spamem a tego spamu nie zgłaszających rozwiążą problem!!!
A poważnie mówiąc, to myślę niestety, że więcej jest frustratów, którzy obrażają się za negatywne oceny i żądają ich usunięcia, niż komentarzy faktycznie wartych całego tego cyrku z usuwaniem... Moim zdaniem zrobi się większy bałagan tylko  oraz nastąpi eskalacja wzajemnych pretensji. Administrator czegoś tam nie doczyta, nie wyłapie kontekstu, usunie (zdarzały się takie przypadki) i będzie nieprzyjemny smród tylko... Korzyść zaś znikoma, bo dobre rzeczy bronią się same tak czy siak.

"wpisujących się pod spamem"? To znaczy? Mówimy teraz o komentarzach, o niekompetentnych komentarzach wystawianych przez niekompetentnych użytkowników (że przytoczę: BDB - bo są; BDB - a napisy mają masę błędów które powinien już wyłapać uczeń szkoły podstawowej; Słabe - bo nie pasują do filmu).
Wiesz, jeśli taki marny suber (wiem, że to słowo jest nadużyciem) się obrazi za słabą ocenę i przestanie tłumaczyć - to dobrze, będzie mniej kiczu i fani anime na tym zyskają.
Żądać usunięcia komentarza można tylko jeśli to żądanie jest uzasadnione.
Rzeczy dobre same się bronią, ale czasami i one mogą utonąć w śmieciach smile

wumi_szoda napisał:

A Sługa odwdzięczył się Wszechwładnemu...

Sarkazm w tym przypadku świadczy (IMHO) o nie najwyższym poziomie twoich wypowiedzi.
Ogranicz się do przytaczania konkretnych przypadków i argumentów, jak to przyjęło się w dyskusjach na poziomie.

Obiwanshinobi napisał:

O, przyszła koza do woza.

To samo sobie pomyślałem zobaczywszy twój post w tym temacie.

Obiwanshinobi napisał:

Chyba myślałeś za dużo, nim to napisałeś, skutkiem czego dopuściłeś się nadinterpretacji. Ten znak zapytania miał oznaczać, że pytasz mnie, co Ty wnioskujesz?

Obie, daruj sobie gierki słowne, bo nie mam na to czasu. Cytuję "bezsensowne komentarze" mają w twoim mniemaniu zostać gdzie są, bo zgłaszanie ich jest bez sensu. To chyba jasno wynika z kontekstu/słów twojej wypowiedzi, prawda?

wumi_szoda napisał:
RiXeD napisał:

Właśnie - ludzie boją się krytyki...

Więc pytanie brzmi, czy roztropnie dawać im narzędzie, dzięki któremu ich frustracja dotknie wszystkich, czy raczej im go nie dawać?

OK, więc co proponujesz zrobić z komentarzami które mocno rozmijają się z ideą obiektywnych komentarzy?

Ostatnio edytowany przez Kane (2006-09-21 20:28:14)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#39 2006-09-21 20:32:50

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

Kane napisał:

daruj sobie gierki słowne, bo nie mam na to czasu.

To masz pecha.
P.S. Tu miał być ciąg dalszy, który przez moją nieuwagę stał się kolejnym postem.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-21 20:40:51)

Offline

#40 2006-09-21 20:34:58

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Oceny i commenty subów

Obiwanshinobi napisał:
Kane napisał:

daruj sobie gierki słowne, bo nie mam na to czasu.

To masz pecha.

No to chyba urwał się nam wątek...

A pecha to miałem jak mi się komp zawiesił podczas robienia save'a w pewnej grze.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024