#41 2006-09-21 20:35:40

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

Kane napisał:
wumi_szoda napisał:
RiXeD napisał:

Właśnie - ludzie boją się krytyki...

Więc pytanie brzmi, czy roztropnie dawać im narzędzie, dzięki któremu ich frustracja dotknie wszystkich, czy raczej im go nie dawać?

OK, więc co proponujesz zrobić z komentarzami które mocno rozmijają się z ideą obiektywnych komentarzy?

Ja już mówiłem, - powołac grupę Czyścicieli (tajemniczych zakapturzonych szermierzy xP), którzy by się tym zajmowali.

Offline

#42 2006-09-21 20:39:21

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

Ten post miał być częscią poprzedniego.

Kane napisał:

Cytuję "bezsensowne komentarze" mają w twoim mniemaniu zostać gdzie są, bo zgłaszanie ich jest bez sensu. To chyba jasno wynika z kontekstu/słów twojej wypowiedzi, prawda?

Z mojej wypowiedzi wynika, że moim zdaniem zgłaszanie takich dupereli jak bezsensowne komentarze jest nadużyciem opcji "zgłoś". Gdyby tu np. zapuściła macki pedofilna ośmiornica - należałoby to zgłosić. Choćby dlatego taka opcja jest niezbędna. Natomiast załatwianie gó?niarskich porachunków przez skarżenie się modkom (do tego często sprowadza się owo zgłaszanie) uważam za małostkowe.

Kane napisał:
Obiwanshinobi napisał:

O, przyszła koza do woza.

To samo sobie pomyślałem zobaczywszy twój post w tym temacie.

Ale ja zdążyłem pierwszy to napisać.

Kane napisał:

co proponujesz zrobić z komentarzami które mocno rozmijają się z ideą obiektywnych komentarzy?

A po jaką cholerę komentarze mają być obiektywne? Jeśli komentarze zawierają ocenę stylu, to siłą rzeczy nie są obiektywne.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-21 21:04:13)

Offline

#43 2006-09-21 20:55:57

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

Z długości posta #Kane'a wnosząc, komentarze nieco Wszechmocnego ubodły. Ha! Splendor.
Moim zdaniem, to, że komentarz jest nieobiektywny nie tak trudno dostrzec, więc osoby pobierające napisy jakoś strasznie od tego nie ucierpią. Natomiast jeśli przez pomyłkę, nieuwagę bądź brak kompetencji administratora wyleci coś wartościowego, strata będzie spora. A mogę sobie wyobrazić taki przypadek.
Zaznaczam, że nie apeluję o zlikwidowaniu opcji "Zgłoś moderatorowi" (to byłby bezsensowny idealizm), ale o nieco ostrożniejsze nawoływanie do Powszechnej Usłużności. Osoby rozsądne tak czy owak będą z umiarem (tak jak dotychczas) korzystać z omawianej opcji, lecz powszechna zachęta może ośmielić nieco bardziej ubogich duchem. Efekt? Zalew bezsensownych doniesień i jeszcze większy bałagan i pretensje...
Na koniec impresja taka: wydaje mi się mianowicie, że od czasu wprowadzenia Polityki Twardej Ręki, uczestnicy Serwisu coraz częściej, zamiast samemu rozwiązywać kłopoty i wygrywać spory uciekają się do magicznej frazy "Bo powiem Moderatorowi...". Niezbyt to smaczne i w gruncie rzeczy bez sensu. To oczywiście subiektywne wrażenie. Może mi się tylko zdaje...

Offline

#44 2006-09-21 21:09:17

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Oceny i commenty subów

Co Kane ma zrobić w związku z tym, że ludzie zbyt często i w nieuzasadnionych sytuacjach używają opcji "Zgłoś moderatorowi"? I skąd wiesz, że w ogóle ktoś to robi? Zgłoszenia są wysyłane do Kane'a, a nie do ciebie.

wumi_szoda napisał:

Moim zdaniem, to, że komentarz jest nieobiektywny nie tak trudno dostrzec, więc osoby pobierające napisy jakoś strasznie od tego nie ucierpią. Natomiast jeśli przez pomyłkę, nieuwagę bądź brak kompetencji administratora wyleci coś wartościowego, strata będzie spora. A mogę sobie wyobrazić taki przypadek.

Możesz sobie wyobrazić? Ja też mogę sobie wyobrazić, ale jak na razie nic takiego się nie stało, więc nie widzę powodu, żeby się wykłócać.

Offline

#45 2006-09-21 21:12:17

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

wumi_szoda napisał:

Chatka też bywała mobilna, że wspomnę choćby "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugackich. To tylko kwestia skali.

"Statnakurnóż"?

lb333 napisał:

Co Kane ma zrobić w związku z tym, że ludzie zbyt często i w nieuzasadnionych sytuacjach używają opcji "Zgłoś moderatorowi"?

Taż przecież napisał: zachować umiar w zachęcaniu do korzystaia z tej opcji.

lb333 napisał:

I skąd wiesz, że w ogóle ktoś to robi?

Często łatwo to wydedukować.

lb333 napisał:
wumi_szoda napisał:

Moim zdaniem, to, że komentarz jest nieobiektywny nie tak trudno dostrzec, więc osoby pobierające napisy jakoś strasznie od tego nie ucierpią. Natomiast jeśli przez pomyłkę, nieuwagę bądź brak kompetencji administratora wyleci coś wartościowego, strata będzie spora. A mogę sobie wyobrazić taki przypadek.

Możesz sobie wyobrazić? Ja też mogę sobie wyobrazić, ale jak na razie nic takiego się nie stało

Skąd wiesz, że się nie stało? Jeśli komentarz wyleciał, to nie ma po nim śladu.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-21 21:16:46)

Offline

#46 2006-09-21 21:13:16

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Oceny i commenty subów

Macie kurNa tej normalnie, kur ten tego, jaba daba du, kałabanga itp. aczkolwiek, żem chciał powiedzieć PROBLEMY! Jak ktoś mnie krytykuje za coś, to patrzę, czy ten KTOŚ zrobił choć jedno tłumaczenie(trailery się nie liczą). Jeśli nic nie zrobił, to po prostu piszę co o nim myślę... NIE! GARDZĘ NIM! BUAhahaha!

rip 4 those who are against me...

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-09-21 21:14:22)

Offline

#47 2006-09-21 21:15:23

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Oceny i commenty subów

RiXeD napisał:
Kane napisał:

Ja już mówiłem, - powołac grupę Czyścicieli (tajemniczych zakapturzonych szermierzy xP), którzy by się tym zajmowali.

To może być a-wykonalne, trudno jest wytypować osoby możliwie obiektywne. A wytypowanie nieodpowiednich może się b.źle skończyć.

Obiwanshinobi napisał:

Z mojej wypowiedzi wynika, że moim zdaniem zgłaszanie takich dupereli jak bezsensowne komentarze jest nadużyciem opcji "zgłoś". (...) Natomiast załatwianie gó?niarskich porachunków przez skarżenie się modkom (do tego często sprowadza się owo zgłaszanie) uważam za małostkowe.

Nareszcie coś konkretnego smile
Jest tu sporo racji, jednak na razie około 90% obsługiwanych przeze mnie zgłoszeń była uzasadniona. Więc nie popadajmy w skrajności, że jak tylko poprosimy o częstsze zgłoszenia zaleje nas masa błahych spam-zgłoszeń smile
BTW, system zgłoszeń jest po to, aby pomóc w utrzymaniu jakiegoś porządku w komentarzach, aby te komentarze spełniały zadanie, do jakiego zostały stworzone - tj. wykazania czy dane napisy są dobre - czy też nie.

Obiwanshinobi napisał:
Kane napisał:
Obiwanshinobi napisał:

O, przyszła koza do woza.

To samo sobie pomyślałem zobaczywszy twój post w tym temacie.

Ale ja zdążyłem pierwszy to napisać.

Ja sobie tą nieuprzejmość darowałem.

Obiwanshinobi napisał:

A po jaką cholerę komentarze mają być obiektywne? Jeśli komentarze zawierają ocenę stylu, to siłą rzeczy nie są obiektywne.

OK, "możliwie obiektywne", miałem tu na myśli to, aby komentujący oceniał styl/jakość itp. wykonania całości napisów, a nie wystawił BDB - bo to mój kolega jest autorem, albo Słabe - bo to mój kolega z osiedla a ja go nie lubię, albo Słabe - bo on słabo ocenił moje napisy. Takich przypadków było już całkiem sporo.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#48 2006-09-21 21:16:10

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oceny i commenty subów

Przypominam, że serwis tworzymy wszyscy. Nikt nie chce "śmieci" na swoim podwórku. Co prawda jest sprzątacz, który to wyczyści. Ale czy to oznacza, że mamy nie wrzucić do kosza worka śmieci, który leży nie tam gdzie trzeba i obok, którego akurat przechodzimy po drodze do kosza (a nawet jak nie wyrzucić, to poinformować, że ktoś zostawił worek ze śmieciami)? Czy to oznaca, że skoro ktoś tu sprząta, to możemy rzucać papierkami gdzie popadnie, bo i tak ktoś przyjdzie i to posprząta? Czy to, że przez pomyłkę możesz wyrzucić zamiast śmiecia, coś innego oznacza, że mamy zostawić wszystko tak jak leży i nie sprzątać?

Sądze, że odpowiedź na te retoryczne pytania jest na tyle oczywista, że nei musze jej podawać.

Tu na ANSI (i nie tylko tu) jest analogicznie.

P.S.
A zgłaszanie nadmiernego spamu, obrażliwych wypowiedzi, niewłaściwych komentarzy na pewno nie jest czymś złym. Moderatorowi zgłaszasz, to co jest wg CIEBIE niestosowne. Jeśli uważasz, że pedofilia jest be i na forum nie powinno być, to zgłaszasz. Jeśli Jasio uważa, że szczeniackei zachowanie jest złe to zgłasza. To, że dana rzecz jest zgłoszona wcale nie oznacza, że zostanie usunięta/zmieniona. To zostanie ocenione przez moderatora i jeśli on uzna, że faktycznie trzeba z tym coś zrobić, to zrobi. Tak jest, że będąc w dużej grupie część włądzy trzeba oddać w czyjeś ręce, w przeciwnym razie zostaniemy skazani albo na anarchię, albo dojdzie do tego, że będziemy musieli wszyscy głosować, czy pan X ma podetrzeć tyłek różowym czy zielonym papierem toaletowym.

P.S.S.
Pomyłki się zdarzają i zwracam uwagę, że te pomyłki dokładnie tak samo jak niestosowną treść, można zgłosić i wyjaśnić.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2006-09-21 21:19:41)

Offline

#49 2006-09-21 21:16:25

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Oceny i commenty subów

MistrzSztuki napisał:

Macie kurNa tej normalnie, kur ten tego, jaba daba du, kałabanga itp. aczkolwiek, żem chciał powiedzieć PROBLEMY! Jak ktoś mnie krytykuje za coś, to patrzę, czy ten KTOŚ zrobił choć jedno tłumaczenie(trailery się nie liczą). Jeśli nic nie zrobił, to po prostu piszę co o nim myślę... NIE! GARDZĘ NIM! BUAhahaha!

rip 4 those who are against me...

A jesli ten ktoś przetłumaczył książkę, a nie napisy? Jeśli ten ktoś np. pisze swobodnie po angielsku to się nie liczy?

Coś palił, przyznaj się!

Ostatnio edytowany przez RiXeD (2006-09-21 21:17:14)

Offline

#50 2006-09-21 21:16:54

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Oceny i commenty subów

lb333 napisał:

Co Kane ma zrobić w związku z tym, że ludzie zbyt często i w nieuzasadnionych sytuacjach używają opcji "Zgłoś moderatorowi"?

Taż przecież napisał: zachować umiar w zachęcaniu do korzystaia z tej opcji.

Więc zaapelujcie do policji, żeby poprosiła lud, aby ten nie zgłaszał do niej wszystkich przestępstw, bo jeszcze kogoś niewinnego wsadzą...
Jak ktoś jest inteligenty, to wie co ma zgłosić. Macie pretensje do złego człowieka...

Offline

#51 2006-09-21 21:17:39

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Oceny i commenty subów

RiXeD napisał:

A jesli ten ktoś przetłumaczył książkę, a nie napisy? Jeśli ten ktoś np. pisze swobodnie po angielsku to się nie liczy?

PYTANIE!!! Pewnie, że nie.

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-09-21 21:18:35)

Offline

#52 2006-09-21 21:18:10

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

lb333 napisał:
wumi_szoda napisał:

Moim zdaniem, to, że komentarz jest nieobiektywny nie tak trudno dostrzec, więc osoby pobierające napisy jakoś strasznie od tego nie ucierpią. Natomiast jeśli przez pomyłkę, nieuwagę bądź brak kompetencji administratora wyleci coś wartościowego, strata będzie spora. A mogę sobie wyobrazić taki przypadek.

Możesz sobie wyobrazić? Ja też mogę sobie wyobrazić, ale jak na razie nic takiego się nie stało, więc nie widzę powodu, żeby się wykłócać.

"Mogę sobie wyobrazić", to był taki delikatny sposób, aby powiedzieć: zdarzyło się tak już, ale nie ma sensu przypominać czyichś wpadek.

Offline

#53 2006-09-21 21:19:41

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Oceny i commenty subów

wumi_szoda napisał:

"Mogę sobie wyobrazić", to był taki delikatny sposób, aby powiedzieć: zdarzyło się tak już, ale nie ma sensu przypominać czyichś wpadek.

Czyli twoim zdaniem Kane usunął coś wartościowego, tak? Więc czemu nie ma sensu tego przypominać?

Offline

#54 2006-09-21 21:24:43

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Oceny i commenty subów

Ja osobiście olewam głupie komentarze dopóki ktoś mnie nie wyzywa, chyba że mam ochotę sie pokłócić, to wtedy przechodzę na priva. I na ogół po ostrej wymianie zdań wszytsko dobrze sie kończy. A na niesprawiedliwe oceny i nieobiektywne komentarze trudno coś poradzić, chyba że ktoś luni korzystać z "przycisku" zgłoś moderatorom.


wladza1.png

Offline

#55 2006-09-21 21:26:15

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Oceny i commenty subów

lb333 napisał:
wumi_szoda napisał:

"Mogę sobie wyobrazić", to był taki delikatny sposób, aby powiedzieć: zdarzyło się tak już, ale nie ma sensu przypominać czyichś wpadek.

Czyli twoim zdaniem Kane usunął coś wartościowego, tak? Więc czemu nie ma sensu tego przypominać?

A po cholerę?

Offline

#56 2006-09-21 21:26:18

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Oceny i commenty subów

Dedukuję, że autorem zazytowanego poniżej tekstu jest Kane (bo w postach RiXeDa czegoś takiego nie widzę), tylko pogubił się w składni (bywa).

Kane napisał:

Nareszcie coś konkretnego smile
Jest tu sporo racji, jednak na razie około 90% obsługiwanych przeze mnie zgłoszeń była uzasadniona. Więc nie popadajmy w skrajności, że jak tylko poprosimy o częstsze zgłoszenia zaleje nas masa błahych spam-zgłoszeń smile
BTW, system zgłoszeń jest po to, aby pomóc w utrzymaniu jakiegoś porządku w komentarzach, aby te komentarze spełniały zadanie, do jakiego zostały stworzone - tj. wykazania czy dane napisy są dobre - czy też nie.

To "coś konkretnego" wynikało z mojego wcześniejszego posta. Warto czasem pomyśleć samemu, zamiast pytać autora, co wynika z jego wypowiedzi. "Dobre napisy" to kolokwializm. Nie ustali się obiektywnie, czy napisy są "dobre".

Kane napisał:

Ja sobie tą nieuprzejmość darowałem.

A gdybyś tego nie był napisał, pozbawiłbyś nas szansy docenienia Twojego taktu i Twej powściągliwości.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-21 21:30:39)

Offline

#57 2006-09-21 21:27:03

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oceny i commenty subów

@wumi_szoda: Odwracasz kota ogonem. Spróbuj odpowiedzieć na to o co cię zapytano. Ponad to odnoszę wrażenie, że sprzeczasz, się już dla samego sprzeczania i nie masz zamiaru zmienić zdania, bo w twoim mniemaniu oznaczało by to porażkę.

P.S.
Żyjąc w grupie (nieważne, jakiej: realnej, czy też internetowej - w każdej) trzeba się zgodzić, na pewne ograniczenia wolności ogółu grupy, aby nie ograniczać wolności poszczególnych jednostek. Tak samo trzeba wybrać (bądź zaakceptować wybór - zależy od grupy) osoby odpowiedzialne za zachowanie porządku i organizację całości. Takie czynności są możliwe tylko przy skupieniu większej władzy (patrz moderator), jednakże nie będzie mowy o dobrej efektywności, jeśli reszta grupy nie będzie współpracować.

Spójrz na sytuację policja - cywile. Jak myślisz, dlaczego co jakiś czas są reklamy (a raczej ogłoszenia informacyjne) nawołujące do współpracy cywili z policją?


@Obi: Nie zgodzę się z ostatnią linijką. Ja mogę ustalić czy napisy są dobre czy też nie. Oczywiście będzie to moja WŁASNA opinia. Tak samo może zrobić każdy user. Na podstawie zbioru tych opinii wychodzi właśnie ustalona przez ogół ocena, która z dużym prawdopodbieństwem będzie taka jak ocena n-tej osoby, która takowe napisy obejrzy (podstawy statystyki i krzywa Gaussa ci to wyjaśnią, jesli chcesz matematycznie). Innymi słowy im większy procent głosów będzie oddany uczciwie (czyt. poparty argumentami) tym mniejszy udział w końcowej ocenie będą miały głosy "wybryki". Przy b. dużych ilościach ten proces następuje sam. Co jednak zrobić gdy głosów nie jest 100, a np jedynie 8. W tedy trzeba zwiększyć udział głosów sprawiedliwych poprzez eliminacje głosów "wybryków". Eliminacje można zrobić na 3 sposoby:
- wbić do mózgownicy głosującym, że np danie dbd za to że są szybko jest be
- usunąć tego typu komentarze
- zgłosić taki komentarz

Ostatnio edytowany przez Suchy (2006-09-21 21:34:13)

Offline

#58 2006-09-21 21:29:19

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Oceny i commenty subów

lb333 napisał:

Zgłoszenia są wysyłane do Kane'a,

Sprostowując, zgłoszenia widzą wszyscy z Redakcji, a obsługuje je ten, kto pierwszy będzie miał czas aby je obsłużyć smile

~wumi_szoda, nie będę z tobą rozmawiał w ten sposób, troszkę szacunku i kultury by ci nie zaszkodziło, nie jesteś na podwórku z kolegami z piaskownicy.
Cytuję: "Wszechmocnego", "Powszechnej Usłużności" itd...

PS. Sychy kilka postów wcześniej b.ładny przykładzik zapodał smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#59 2006-09-21 21:34:12

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Oceny i commenty subów

I znów rozgożała dyskusja na temat "Polityki Twardej Ręki". IMHO jej niepopularność w pewnym stopniu wynika z niefortunnego jej nazwania. Niektórzy zbyt "mocno" odebrali niektóre jej punkty. Utwożyła się pewnego rodzaju opozycja, do której chyba nie dociera, że tak naprawdę to jest po to, żeby utrzymać jako taki porządek, który ma służyć łatwiejszemu poruszaniu się po stronie. Jak na razie słyszę tylko, że to może doprowadzić do tego, a do tamtego, ogólnie samych złych rzeczy. Właśnie - że może. Minął miesiąc i jeszcze nic się nie stało. Ale PTR wciąż "może doprowadzić". Za pół roku wciąż będzie "mogła doprowadzić", a tych znaków apokaliptycznych wciąż zapewne widać nie będzie.

wumi_szoda napisał:

Na koniec impresja taka: wydaje mi się mianowicie, że od czasu wprowadzenia Polityki Twardej Ręki, uczestnicy Serwisu coraz częściej, zamiast samemu rozwiązywać kłopoty i wygrywać spory uciekają się do magicznej frazy "Bo powiem Moderatorowi...". Niezbyt to smaczne i w gruncie rzeczy bez sensu. To oczywiście subiektywne wrażenie. Może mi się tylko zdaje...

Bywam tu dość często i nie odczułem żadnego wzmożenia donosicielstwa, czy jakiejś mocniejszej dyscypliny. To chyba tylko to "subiektywne wrażenie" o którym piszesz. Zapewne spowodowane usilną próbą znalezienia argumentów przeciw tym kilku punktom nieszczęśnie nazwanym PTR.

wumi_szoda napisał:

A po cholerę?

Żeby podać przykład, na poparcie swojej tezy?

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2006-09-21 21:35:07)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#60 2006-09-21 21:35:17

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Oceny i commenty subów

Obiwanshinobi napisał:

To "coś konkretnego" wynikało z mojego wcześniejszego posta. Warto czasem pomyśleć samemu, zamiast pytać autora, co wynika z jego wypowiedzi.

Prosiłem, abyś się nie bawił ze mną w gierki słowne, wiem że lubisz dużo mówić/pisać, ale ja nie mam na to czasu. Zadałem ci konkretne pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi.

Obiwanshinobi napisał:

"Dobre napisy" to kolokwializm. Nie ustali się obiektywnie, czy napisy są "dobre".

Oczywiście, ale odpowiednio duża ilość ocen różnych użytkowników da nam względnie dobry wskaźnik 'dobrości napisów', prawda?


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024