#21 2006-09-28 22:25:12

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Wiecie z tą kreską to zależy kto co lubi mnie akurat się podoba :]

Offline

#22 2006-09-28 22:30:30

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Zapom niałem dodać, że:

Psychopata napisał:

Ja zrobilem taki manewr, ze pierwszy odcinej obehrzalem jako ostatnio i po calej serii jestem zadowolony, ze tek zrobilem. Bo sobie wyobrazilem co czuli ludzi, ktorzy ogladali "normlanie". Mozna powiedziec, ze w polowie bylem zadowolony, bo jako tak koniec mialem, ale duzo w nim nie bylo wyjasnione...

zrobiłem taki sam manewr. 1 epek obejżałem jako ostatni, a 2 ep jako pierwszy i muszę podziękować za to kumplowi (zresztą już mu podziękowałem jezor), że mi o tym powiedział. Dzięki temu Berserk z początku nie wydał mi się dziwny wow

Offline

#23 2006-09-28 22:34:28

BeAsTMaStEr
Użytkownik
Skąd: ZABRZE
Dołączył: 2005-11-25

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

ten potwór co go głowny bohater spotkał to niesmiertelny zood i mi sie zdaje ze on niejest zły jest neutralny

Offline

#24 2006-09-28 22:37:45

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Drakethx napisał:

Po obejzeniu serii myslalem ze powiesze tych ktorzy wymyslili takie zakonczenie.

Oni go nie wymyslili, to okrojona historia z mangi, na początku też miałem opory przed czytaniem mangi po obejrzeniu anime, bałem się że znudzę się tą samą historią, ale spotkało mnie miłe zaskoczenie. Nawet z tej historii opowiedzianej w anime pozostało w mandze tyle nieprzedstawionych w anime wątków że starczyło by tego na cały tomik mangi. Poza tym cała historia w anime jest jak gdyby powrotem do przeszłości, prawdziwa historia zaczyna się po niej... i jest krwawo, ponuro, jedynie pewien elf psuje klimat, ale chyba ludzie by nie wytrzymali gdyby go nie było, zresztą tak samo jak główny bohater nauczyłem się ignorować pseudozabawne wyskoki owej postaci smile_big

Anime było na 8 gdybym nie czytal mangi, po mandze anime jest na 3 smile_big.

Na wszystkie zadane w tym wątku pytania znajdziecie odpowiedzi w pierwszych 100 rozdziałach, poza tym "Jak się to skończy?" bo na to pewnie sobie ze 4 lub więcej tomów poczekamy, o ile znowu autorzy nie zrobią jakiegoś zwrotu wydarzeń.


ten potwór co go głowny bohater spotkał to niesmiertelny zood i mi sie zdaje ze on niejest zły jest neutralny


Zodd nie jest neutralny, on podobnie jak inne potwory ma za zadanie słóżyć posiadaczom Czerwonego Behelitu, oczywiście dopiero po tym jak zawrą odpowiednią umowę, to na czym ona polega widzieliśmy ostatnim epku.

Co prawda kiedy pierwszy raz bohaterowie napotkali Zodda umowy żadnej jeszcze nie było, ale uznał on że Grifith ma w sobie potencjał, i darował mu życie.

Ostatnio edytowany przez opcy (2006-09-28 22:44:23)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#25 2006-09-28 23:10:25

BeAsTMaStEr
Użytkownik
Skąd: ZABRZE
Dołączył: 2005-11-25

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

ale zucił guttsowi miecz jak ten swój złałmał :p moze nie musi słuchac posiadacza tego kamyka, moze musi słuchac tyko w tedy kiedy sie na to zgodzi i ktos złozy mu ofiare niewiem nie czytałem mangi jeszcze jakby ktos miał dostep do mangi po polsku prosze na priv

Offline

#26 2006-09-28 23:17:37

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

BeAsTMaStEr napisał:

ale zucił guttsowi miecz jak ten swój złałmał :p moze nie musi słuchac posiadacza tego kamyka, moze musi słuchac tyko w tedy kiedy sie na to zgodzi i ktos złozy mu ofiare niewiem nie czytałem mangi jeszcze jakby ktos miał dostep do mangi po polsku prosze na priv

odnośnie dostępu do mangi to ci nie pomoogę, poza tym że na osloskopie zdaje się były pierwse tomy po polsku (chociaż nie wiem jak zaawansowane jest  tłumaczenie kolejnych)
Ale powiem że odnośnie tego co napisałeś to masz rację, wszystkie potwory posiadają spory zapas wolnej woli, chociaż ogólnie to powinny pomagać właścicielowi Behelitu, jak sie okaże w mandze nie jest to regółą, Zodd jest bardzo ciekawym bohaterem, przy nim wychodzi jedna z zalet historii opowiedzianej w Berserku. Tu nie ma jasno określonego kto jest dobry, kto nie, raczej nie pomylił bym się gdybym powiedział że poza elfem i pewna czarodziejką wszyscy są tutaj źli. Zresztą zło tutaj może być postrzegane tylko przez pryzmat osoby której dotyka, zło dla jednej postaci jest dobrem dla innej.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#27 2006-09-29 02:56:54

AvantiX
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-01

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

A ja wam powiem że sie ciesze że oglądałem odcinki  od pierwszego do ostatniego  A to dla tego bo tak chciał autor anime i tym chciał pokazać na dzieńdobry okrótny świat i takie tam zchizy;pp Ale jedno przyznaje Bersek   to suuuperr Anime zaszczyt dla mnie że spoczywa  na mojej pułce ;p

Offline

#28 2006-09-29 06:46:42

BeAsTMaStEr
Użytkownik
Skąd: ZABRZE
Dołączył: 2005-11-25

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

jesli ma ktos jakies strony skad mozna sciagnac mange po polsku prosze na priv albo tuttaj bo pewnie nie tylko ja bym chciał przeczytac :p

Offline

#29 2006-09-29 08:14:27

danio@
Użytkownik
Skąd: KRK
Dołączył: 2006-04-26

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Offline

#30 2006-09-29 10:24:02

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Dżibril napisał:

A skąd można ściągnąc mange Berserk po polsku ?

Maniack napisał:

@Dżibril see:
Azure Landscape or
Projekt - Manga

smile

Offline

#31 2006-10-07 20:44:52

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Super anime.To taka miła odmiana od różnych szkolnych produkcji.
W tym anime akcja się toczy w dawnych czasach.
Akurat mam wersję z polskim hardsubem.
Oczywiście zakończenie denerwujące bo niewiadomo jak Guts przeżył.
Tak naprawdę to te potwory na końcu nie zgwałciły Cascy(dopiero potem Griffith już jako demon).Ale nie trudno mieć skojarzenia do hentai z tentaclami smile
I odcinek to niby zakończenie ale kilkanaście lat później bo Griffith już jest stary.
A jak Guts przeżył,co się stało z Cascą to chyba nikt tego nie wie.
Bo w mandze też chyba nic o tym nie ma.
A ciekawe co się stało z Charlotte i królem bo o tym również nie było ani słowa.
Zostali zabici czy co ?

Offline

#32 2006-10-07 21:05:41

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Anime swietne, dobrze, ze poczytalem mange bo w niej jest wiele watkow , ktorych nie było a anime, gdyby zrobili pełno wersje anime na podst mangi to by miała pewnie juz z 50 odcinkow:)

Offline

#33 2006-10-07 22:08:09

NameLess One
Użytkownik
Skąd: Piotrkow Tryb.
Dołączył: 2006-04-03

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Na Projekt Manga sa tylko 2 pierwsze tomy wiec chcialem wiedziec czy to co jest w nich opisane wybiega poza to co sie dzieje w anime?

Co do anime to takie zakonczenie mi nie przeszkadzalo (bylo nawet intrygujace) i przypomnialo mi inne anime konczace sie w momecie rozwiniecia akcji (Ninia Resurection - chyba sie to tak pisze). Ogolnie nie przepadam za happy endami, a tu koniec byl na prawde ciezki smile ichyba z nim troche przedobrzyli (smierc wszystkich pozytywnych bohaterow bo nie jestem do konca pewny czy Gats jest pozytywny (moze co najwyrzej sympatyczny morderca?)

Musze poczytac mange moze wyjasni sie cos wiecej smile

Offline

#34 2006-10-07 22:13:14

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Ja sobie troche czytalem z tych dwoch tomow i jest wiecej tego, duzo wiecej niz pokazali w anime.

Moge powiedziec chyba , ze te dwa tomy, to dzieja sie w czasie pierwszego odcinka...

Ostatnio edytowany przez Psychopata (2006-10-07 22:13:53)

Offline

#35 2006-10-07 22:23:14

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

tom_21 napisał:

niewiadomo jak Guts przeżył.
Tak naprawdę to te potwory na końcu nie zgwałciły Cascy(dopiero potem Griffith już jako demon).Ale nie trudno mieć skojarzenia do hentai z tentaclami smile
I odcinek to niby zakończenie ale kilkanaście lat później bo Griffith już jest stary.
A jak Guts przeżył,co się stało z Cascą to chyba nikt tego nie wie.
Bo w mandze też chyba nic o tym nie ma.
A ciekawe co się stało z Charlotte i królem bo o tym również nie było ani słowa.
Zostali zabici czy co ?

Po koleji rozwieje twoje wątpliwość, w mandze wiadomo jak Gutts przeżył i trzeba powiedzieć ze nie była to akcja typu zabili go i uciekł (powiem tylko że w anime brakuje pewnej ważnej postaci)tak samo jak wiadomo co sie stało z Caską

Pierwszy odcinek dzieje się niecały rok po ostatnim, a nie kilkanaście lat.

Król i Charllotte żyli długo i szczesliwie smile_big hehehe... chcieli byście pewnie... przeczytajcie mangę (może być niesmacznie)

Ostatnio edytowany przez opcy (2006-10-07 22:25:16)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#36 2006-10-08 08:13:59

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Ale ciężko ci opowiedzieć.
Przecież w tym temacie dozwolone są spojlery.
Więc moze mógłbyś te najwazniejsze wątki wyjaśnić tak jak to pisało w mandze.
Albo w którym tomie mangi to można znaleźć.Czyli to co się dzieje między ostatnim a pierwszym odcinkiem.

Offline

#37 2006-10-08 08:39:22

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

No mozna tak powiedziec, ze spoilery sa dozwolone. Tutaj maja wchodzic tylko Ci co ogladali. Ale sa tez ludzie co czytaja mange i tylko ci co ogladali anime... No i moze chca sie zabrac za czytanie mangi, wiec spoiler raczej jest nie wskazany. Osobiscie, bym sobie przeczytal jakis spoiler xD

Offline

#38 2006-10-08 09:02:27

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Po co się zabierać za czytanie mangi skoro nie jest po polsku.
Lepiej niech ktoś wyjaśni najważniejsze wątki.
Tak będzie prędzej i lepiej.

Offline

#39 2006-10-08 09:06:54

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

tom_21 napisał:

Po co się zabierać za czytanie mangi skoro nie jest po polsku.

Choćby po to, żeby poduczyć się obcego języka.

Offline

#40 2006-10-08 09:57:28

pnat
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-13

Odp: BERSERK(jesli nie ogladałeś nie wchodz)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024