#1 2005-06-27 02:13:51

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Anime a Allegro

Nie raz na allegro widziałem kolesi którzy sprzedają anime na płytach bo kosmicznych cenach i poprostu żal mi ludzi którzy to kupują ;/.Osobiście tego nie popieram a jak to jest z wami ? Nieraz zdarzają sie ludzie co pozbywają sie anime i sprzedają za cene płyty i to jest w porządku ale żeby np. With Hunter Robin na bodajże 5 CD za 30 zł sprzedawać przesada ;/

Ostatnio bardzo spodobała mi sie ta aukcja http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55961689 poprostu lol z tego kolesia smile

Offline

#2 2005-06-27 02:22:56

Naruto9
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-12

Odp: Anime a Allegro

Zgadzam się z kolegą w 10000%.
Przecierz wystarczyłoby porozmawiać z kimś kto dane anime posiada i grzecznie poprosić o nagranie.
Ale jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy to proszę bardzo, niech robi co chce.

Pozdro.

Offline

#3 2005-06-27 06:41:49

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Na Anfo'wym forku jest założony temat traktujący właśnie o sprawach związanych ze sprzedażą anime na Allegro.
http://forum.anfo.pl/viewtopic.php?t=674
I na Anfo ludzie starają się coś zrobić z tym procederem.

Offline

#4 2005-06-27 07:36:11

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Anime a Allegro

Jeśli chodi o mnie to ja np. jesli mam juz kupić anime to zaglądam na http://www.ebay.pl/ , wyszykuje tytuły za oceanu ( lub z Japoni) gdzie nieraz można trafiś na okazje i zakupić anime (orginalne oczywiscie DVD ) za 60 zł liczac koszty przesyłki.Może i drosze ale mam pewność że kupuje orginał np. z KANADY , USA , JAPONI itp. Allegro sie przy tym chowa .

Offline

#5 2005-06-27 09:46:27

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Sorki za błąd w temacie oczywiście ma być "anime na allegro" ^^ jak ktoś może niech poprawi bo pisałem to koło 3 w nocy jezor

Offline

#6 2005-06-27 10:45:59

kamehameha
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Tu macie opis torrenta z TDT plus komentarze, możecie sobie poczytać jak koleś chce zarobić na DB

Dragon Ball GT jest ostatnia seria tego znakomitego anime. wstawiam pierwszy odcinek tej serii, w ktorym to Songo zostaje zmniejszony i poznajemy Pan.
Obraz jest bardzo dobrze skodowany, bez zadnych tagow czy znaczkow telewizji (jest poprostu czysty)
dzwiek jest rownie dobrej jakosci co obraz. jest to POLSKI LEKTOR!!!
odcinki mozna takze znalesc tutaj:
http://kamehouse.pl

jakosc: 10+/10 !!!

zajrzyj tez na http://kamehouse.pl

zanim sciagniesz odcinek sprawdz sampel odcinka czwartego (jakosc identyczna):
http://www.satfilm.net.pl/~blix/dbgt.04.pl.sampel.avi

Dodał: chlopek
Data: 2005-06-25 17:05:31
Host: ---.28.203.9    
[Zgłoś komentarz]

wystawisz calego GT ? ...^^

Dodał: chlopek
Data: 2005-06-25 17:23:02
Host: ---.28.203.9    
[Zgłoś komentarz]

@blix bedziecie mieli tam na tej stronce DBZ dvd-video z lektorem ? ..chetnie zmaowie ^^

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-25 17:37:24
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

on nie wstawi calosci , chyba sobie jaja robicie, nie poto robil tamta strone by teraz wstawiac cale anime hahahaha , jedynie co chcial to zachecic do kupowania , wiec nie ludzcie sie na to ze z dobrego serca nagle wam wstawi - to jest trick reklamowy - NIC WIECEJ

Dodał: mm15
Data: 2005-06-25 18:26:51
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

sparks: wystaw , pliz :DD

Dodał: depo
Data: 2005-06-25 18:33:19
Host: ---.piotrkow.net.pl    
[Zgłoś komentarz]

blix gratuluje wrecz genialnej kolekcji smile) A tak na marginesie ktos wie skad on tego lektora wzial?? Blix, a moze sam napiszesz (lecz w to watpie smile ) ??

Dodał: GOHAN
Data: 2005-06-25 18:55:02
Host: ---.internetdsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

Dragon Ball GT - Odcinek 1 *DVD-Rip* *XviD* *AVI* *Lektor PL*

TO TO WYSZLO W POLSCE NA DVD ??? A moze sam tlumaczyles :>

Dodał: mm15
Data: 2005-06-25 18:58:40
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

depo: wycial dzwiek z polskiego odcinka i wklejil do ripa

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-25 19:03:32
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

wstawie calosc, ale niepredko.
dbz dvd-video bedzie dostepne jednak nie wiem dokladnie kiedy.

Dodał: depo
Data: 2005-06-25 19:03:54
Host: ---.piotrkow.net.pl    
[Zgłoś komentarz]

mm15 dobre:)) ale wersja od AHQ (tak zakladam po jakosci) nie jest okrojona, a Polska podobno tak. Wiec jaki jest dzwiek na scenach ktorych nie bylo w TV?

Dodał: mm15
Data: 2005-06-25 19:06:17
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

depo: wycina sie niechciane sceny, sam zrobilem na razie 1 ep DB z dodanym lektorem

Dodał: mm15
Data: 2005-06-25 19:09:47
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

a o ile wiem to w GT oryginalnym jest wszystko tak sam jak w tym polskim, ale z DB jest ciezko bo tam tych scen duzo.

Dodał: Korbi4
Data: 2005-06-25 19:24:05
Host: ---.ino.tvknet.pl    
[Zgłoś komentarz]

Mam wielką prośbę do jednego z posiadaczy wszystkich odcinków Serii GT z TV ripa,prosze o wystawianie po 3 odcinki dziennnie,byłbym bardzo wdzięczny!!!

Dodał: kenio
Data: 2005-06-25 19:42:36
Host: ---.echostar.pl    
[Zgłoś komentarz]

sparks co do slayersow to wstawiaj!:D ale czemu na click-plick??

Dodał: dodo_13
Data: 2005-06-25 20:24:53
Host: ---.wroclaw.dialog.net.pl    
[Zgłoś komentarz]

jak ma ktos ma wszystkie TV-ripy DB i DBZ niech wystawia w packach pewnie nie tylko ja był bym wdzięczny =] Pozdro =]

Dodał: depo
Data: 2005-06-25 21:42:40
Host: ---.piotrkow.net.pl    
[Zgłoś komentarz]

Ja poszukuje DB,DBZ i DB:GT od AHQ po jap. smile) Jak ktos ma to niech wystawi - zakladam ze znajda sie chetni mimo, iz bedzie to sporo zajmowalo. Ewentualnie moge komus wyslac plyty dvd by mi to wszystko nagral (za darmo oczywiscie:D:D ewentualnie moge zaplacic jakas naprawde NISKA sume ). A jak nie to trudno smile_big:D bede musial sciagnac z neta.

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-25 23:17:12
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

depo: db od ahq mozesz szukac wiekami i nigdy nie znajdziesz.
co do dbz i dbgt to znajdziesz je bez problemu na stronie www.majin2007.com nalezy sie jedynie zarejestrowac co trwa 3 sekundy.
razem to ponad 75GB do sciagniecia. have fun smile

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 01:06:32
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

"blix - wstawie calosc, ale niepredko.
dbz dvd-video bedzie dostepne jednak nie wiem dokladnie kiedy. "

My tym bardziej nie wiemy i sie nie dowiemy hihi smile

Moje sposrzezenie - zassal calosc z tej strony w pieknej kopii i zapodal tam lektora z innej kopii i tak powstalo to co teraz puscil - lecz nie wie kiedy wstawi to Anime bo nie poto robil strone i wystawial itd itd i jak widze po stronie glownie chodzi o kase, i sadze ze nigdy sie nie doczekamy

A to ze napisal " razem to ponad 75GB do sciagniecia. have fun smile " - to tylko smiech by podejsc czlowieka psychologicznie i zeby sobie pomyslal " no fajnie dal mi strone , jaki wspanialomyslny ( ja o tej stronie wiedziaem ) lecz nikt nie zassa tego anime bo jak zobaczy na ilosc GB i w ile to sie sciagnie to az odpycha i jeszcze nie jest z lektorem " przemyslawszy calosc, stwierdzil ze wiekszosc bedzie chciala kupic - to tyle - nie badzcie Jelenie ( chyba ze juz sie domysliliscie to co teraz napisalem to sorry smile )

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 01:11:49
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

A jak wstawi zeby pokazac ze ja sie myle to wstawi do polowy by zachecic a potem - a potem sobie druga polowe dokupcie hihihih smile

Tak to wlasnie dziala smile

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-26 01:35:47
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

tomboy: lepiej sie nie baw w psychologa bo Ci nie wychodzi smile

anyway thx za doglebna analize imponderabiliow :b

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-26 07:16:03
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

tomboy: lepiej sie nie baw w psychologa bo Ci nie wychodzi smile

anyway thx za doglebna analize imponderabiliow :b

Dodał: PlayerxXx
Data: 2005-06-26 11:11:33
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

Siemka!
Moge wstawić DBGT *DVD-Rip* *PL-Lektor* (Wszystkie odcinki 1-64).
w PACK'ach np: 3 odc. każdy.
Tylko jest 1 problem, ja te odcinki kupiłem od blix'a i nie wiem czy moge.
BLIX ZDECYDUJ!!!

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 18:30:43
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

blix - no nie wiem czy mi wychodzi ale takie sa realia i niekiedy mozna je zauwazyc smile , no wybacz mi lecz Twoja reklama na to wskazuje smile

Ps. I masz racje lecz nic nie wiadomo smile co sie moze wydarzyc, moze ktos nie bedzie zwazal na to co napisalem i nie bedzie mu sie rowniez chcialo czekac az to wystawisz i wreszcie Twoja kampania reklamowa towarow owych dojdzie do przemyslanego skutku poniewaz dany user skusi sie smile - i To bedzie Twoj koncowy plan tego calego zamieszania smile

I Twoja mysl przejdzie rowniez w czyny smile

PlayerxXx - jak nie chcesz nie wystawiaj - dziwnie napisales , chyba glownie chodzilo Ci aby inni kupowali od niego - Twoj komentarz raczej sensu nie ma , chyba sie zgadales z blix zeby inni poszli Twoim tropem - normalne jest ze nie bedziesz chcial bo to Ty kupiles wiec logcznie pomyslawszy Twoj post sensu nie ma smile , czyli bawisz sie w kampanie reklamowa z blix hihi smile - na to wychodzi

Ps2. Ciekawie sie robi smile_big

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 19:03:10
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

A myslalem ze na siec torrentow nie reklamuje sie towarow by sprzedawac( pomijajac banery reklamowe badz rozne inne podobnego stylu bo za to kasa idzie na utrzymanie serva ) i tym bardziej od usera ktory wystawia i mowi ze wystawi potem lecz podaje strone gdzie moze nabyc za konkretna cene smile i to owy user bedzie mial kase z tego - gdzie tu logika ? .. wlasnie nie ma - widze za to reklame smile

Dodał: pakman
Data: 2005-06-26 19:19:10
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

TomBoy ty jestes z jakiejs sekty czy co ze tak ciagle ludziom uswiadamiasz ze to jest stawione dla reklamy:D A nawet jak to co?

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 20:38:06
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

pakman - bo troche mnie to irytuje .. takie robienie ludzi w balona i to oficjalnie moim zdaniem bo mozna to tak ladnie poskladac co on chce zrobic ze nie trzeba sie za bardzo wysilic zeby sobie uswiadomic ze nigdy nie wstawi tego , tylko sciemnia zeby zarobic na userkach , a torrenty sa poto zeby udpstepniac - i jeszcze beszczelnie podal strone , cytuje = odcinki mozna takze znalesc tutaj: ......... -- szkoda ze nie napisal ze mozna je zassac ehhh no ale oczywiscie wiadome jest ze trzeba kupic - to nie tyle ze jest irytujace ale denerwujace z drugiej strony, tak jak by sprzedawac komus piach na pustyni ehhh ( robic kretyna z czlowieka )

Ps. tak .. jestem z sekty ktora nosi nazwe - " Jedz lody bedziesz wielki.. " hihihi ihhiih jezor smile

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-26 21:51:53
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

PlayerxXx: to nie jest cos co mozna od tak scaiganc z sieci. kosztowalo mnie to duzo pracy i wysilku (ponad 4 miesiace) dlatego prosilbym zebys nie wystawial tego. jak juz to samemu to zrobie w odpowiednim czasie.

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 22:09:43
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

blix - tyle ze to juz jest jego wlasnoscia bo on to kupil(jezeli tak bylo), jedynie co to mozesz udzielic sie na jego dobrym serduszku, ale nie ma obowiazku nie wstawiac danej pozycji

Innymi slowy robi co zechce z tym smile

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-26 22:15:49
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

PlayerxXx: to nie jest cos co mozna od tak scaiganc z sieci. kosztowalo mnie to duzo pracy i wysilku (ponad 4 miesiace) dlatego prosilbym zebys nie wystawial tego. jak juz to samemu to zrobie w odpowiednim czasie.

Dodał: blix [Owner]
Data: 2005-06-26 22:17:45
Host: ---.satfilm.pl    
[Zgłoś komentarz]

tomboy: myslisz ze jak ktos kupuje plyte myslovitz to piosenki tez sa jego wlasnoscia i moze robic z nimi co chce? (np. udostepniac je innym albo przegrywac na cd i sprzedawac kumplom na bazarze?)

Dodał: helsing
Data: 2005-06-26 22:29:35
Host: ---.94.216.178    
[Zgłoś komentarz]

luknąłem sampla i musze przyznać że kawał świetnej roboty, i rzeczywiście jesli ktoś ma swira na punkcie jakosci to powinien to zamówić (reszta też chyba jest taka?). Mówisz o wysiłku, pracy i rzeczywiście trzeba było się natrudzić więc chwała Ci za to, jednakże ktoś musiał również kupić oryginalne DVD, zripować je i za darmo wstawił do netu żeby każdy mógł je sobie ściągnąć - tak jak Ty to zrobiłeś (popraw mnie jeśli sam je zakupiłeś a jeśli nie to powiedz czy dowiemy się od kogo są ripy) i wykorzystujesz je, mam nadzieję tylko do zwrotu kasy za czyste DVD, a nie do zarobku. Fansubberzy tego nie robią i to jest siłą tego że anime jest takie popularne na świecie. Jednakże szacuneczek za robote się należy i nie chciałem Cię obrazić a jedynie przekonac żebyś wstawił wszystko w necie (po trochu of korz) a i tak będą ludzie, o słabych łączach, kupowali więć się nie martw o zbyt. Pozdro_4_All_DB_fans

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-26 23:42:41
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

helsing - dobrze ujete

blix - chyba nie musze sie powtarzac i pisac podobnie co kolega mial na mysli ?

Wiec innymi slowy - robi co zechce z nimi smile

Ps. PlayerxXx jak widzisz nie musisz sie o nic martwic smile

Czy np: jezeli masz u siebie kradzione plyty chcesz je przerobic troche, cos dodac , i sprzedawac czy nie powinienes miec zgody tych co wogole wydali je ? zgody zmieniania ich w jaki kolwiek tego slowa znaczeniu ? - oczywiscie ze trzeba ( chyba dalsze pisanie jest zbedne.... etc.. )

Ps. I sie wyjasnilo smile

Dodał: depo
Data: 2005-06-26 23:51:55
Host: ---.piotrkow.net.pl    
[Zgłoś komentarz]

blix: stoje po Twojej stronie, bo fakt napracowales sie i cenisz to sobie ale:
po 1. to nie alledrogo
a po 2. kupujac plyte myslovitz dane piosenki nie sa nasza wlasnoscia i nie mozemy ich podrobic sami (nie mamy takiego glosu itd.), ale skoro Ty potrafiles wkleic dzwiek ze "zwyklych odcinkow" w te zripowane, to jak udowodnisz komus ze to sa Twoje odcinki a nie jego przerobione?? przeciez pomyslu nie opatentowales, hę?

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-27 00:15:07
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

no coz - wszystko wskazuje na jedno smile

Pozdrawiam smile

Dodał: PlayerxXx
Data: 2005-06-27 00:30:37
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

No i mam dylemat /:
Z jednej strony blix a z 2 ziomy z NETA.
Chyba musze iśc do Wyroczni jezor
(Wyrocznia z Matrixa, baba która wszystko wie) Tak dla INFO.

Dodał: depo
Data: 2005-06-27 01:31:10
Host: ---.piotrkow.net.pl    
[Zgłoś komentarz]

player: ja tam problemu nie widze, nie bede Cie naklanial do wystawiania bo po 1 za to zaplaciles a po 2 blix faktycznie sie napracowal. Rob co chcesz jak wystawisz to thx jak nie to trudno ja Ci glowy nie urwe;)

Dodał: TomBoy
Data: 2005-06-27 02:30:58
Host: ---.219.150.23    
[Zgłoś komentarz]

w sumie racja, od Ciebie bedzie zalezalo, fakt jest faktem ze zrobione jest to nawet nawet, lecz faktu to nie zmienia iz teraz od Ciebie zalezy, mozesz powiedziec ze nie chcesz wystawic poniewaz zaplaciles za to i nie chcesz wystawiac cos za co sam zaplaciles i dajesz innym za free gdzie Ty wydales kase ( juz nie wiem jak to nazwac ), lecz nie mow nam ze powod jest inny tzn.. Nie badz zalezy od blix ( i nikogo innego) , bo nie powinienes tak sie czuc, CD i wszystko co na nich jest - jest Tylko Twoje, nikogo innego ( a dlaczego ? - zobacz wyzej komentarze to sie dowiesz dlaczego ), dalsze sugestie znasz , byly wspominane, zrobisz jak uwazasz

Ps. Ale fakt jest faktem blix tego nie wystawi - chyba ze z ogromnym zalem ze musi oddac za free, albo zrobi jak mowilem wczesniej, da polowe a potem zniknie z torrenta

Hipotez jest duzo, lecz jedna jest napewno - nie poto blix zrobil to wszystko + strone opisujaca jak mozna nabyc by teraz tego nie sprzedawac, jezeli juz by wstawil to z ciezkim sercem badz do polowy ( zeby mial zysk chociaz troche z tego )

To tyle z mojej strony

POZDRAWIAM

Dodał: Nazo
Data: 2005-06-27 10:25:01
Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl    
[Zgłoś komentarz]

Nie będzie dalszych odcinków? T.T

Offline

#7 2005-06-27 10:48:25

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

O ile pamiętam, to podobny wątek był już tutaj maglowany (przy okazji nie jakiego SIUGASY).

Offline

#8 2005-06-27 11:04:02

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Anime a Allegro

Jeśli o mnie chodzi to jeśli ktoś jest na tyle głupi (bądź niedoinformowany, ew. ma tak dużo kasy) że kupuje, to jest to w 90% jego wina/sprawa/problem jezor
Gwoli wyjaśnienia, nie, sam nigdy nie sprzedawałem anime jezor (no chyba że w cenie nośnika, przesyłki)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#9 2005-06-27 11:37:34

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Mam pytanie do was, anka wyzej podala pewien link do aukcji na allegro gdzie gosc proboje opchnac serie NARUTO, napisal on w swojej ofercie cos takiego:

####################
Czy to legalne?

Tak, dlatego, że seria Naruto ani Naruto the Movie nie posiadają w Polsce licencji autorskiejwięc można ją posiadać w pełni legalnie, choćby dzięki tej aukcji! (prócz wydawanej w Polsce mangi która nie jest przedmiotem licytacji)
####################

To w koncu jak to jest ? przeciez jestesmy w Unii wiec to chyba lamanie prawa teraz... legalne to by bylo gdybys nie nalezeli do Unii, moze ktos sprostowac ?

Offline

#10 2005-06-27 11:45:30

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Anime a Allegro

Niema co ja nawet gdybym miał pieniadze to wolałbym dołożyć sobie do twardziela ( aby mieć wiecej miejsca na anime ) niż kupywać zgrywane filmy lub epiki (na DVD) anime które sam moge ściagnąć Bitsplirtem lub jakim innym klijetem p2p (np. eDonkey2000) Tak jak pisze "Kane" treba być naprawde głupkiem (ale czuż i tacy są:))

Offline

#11 2005-06-27 11:59:52

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Anime a Allegro

Można mieć i kopiować anime nie licencjonowane w danym kraju, i jest to legalne, natomiast dużym skur********** jest sprzedawanie takiego anime za duże pieniądze oczkod


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#12 2005-06-27 12:21:36

Nimrod25
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Do KAT:
Prawami do filmów zajmuje się w Polsce Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) i to właśnie ona może ścigać naruszenia praw autorskich do dzieł audiowizualnych nie dystrybuowanych oficjalnie w Polsce. Ustawa o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych przewiduje ochronę "z urzędu" jeśli dany kraj ma podpisaną z polską umowę o wzajemnej ochronie praw autorskich a Japonia ewidentnie do takich krajów należy. W tym wypadku, możliwe jest powoływanie się na brak dystrybucji na terenie polski co wyklucza zaistnienie realnej straty przez właściciela praw autorskich. Dodatkowo osoby tłumaczące takie serie mogą stwierdzić iż wykorzystywały je np. w celach nauki (języka).
Oczywiście interpretacja powyższych "wyjaśnień" może być różna w zależności od składu sędziowskiego oczkod

Oczywiście powyższe przykłady nie mają nic wspólnego z sytuacją gdy ktoś rozpowszechnia taki utwór w celach uzyskania korzyści materialnej w dodatku czyniąc sobie z takiego procederu stałe źródło dochodów. Jeśli w przypadku tzw. ściągania na własny użytek można by przymknąć oko, ze względu na niską szkodliwość (brak realnej straty finansowej, wszelka "szkoda" mogłaby być wyliczona jedynie teoretycznie), i uiszczenie podatku na prawa autorskie w cenie nośników i urządzeń, tak chamskie zarabianie na czyjejś pracy powinno być tępione.

Choć przyznam, że pomysł ścigania z tytułu naruszenia praw autorskich w przypadku czegoś co zostało sprzedane do dystrybucji innemu podmiotowi gospodarczemu (telewizji, wytwórni płytowej czy dystrybutorowi filmowemu) mnie osobiście mierzi. Takie naruszenia podpadają raczej pod normalną kradzież.

Offline

#13 2005-06-27 16:30:22

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Nie będę się tu po raz kolejny rozpisywał na ten sam temat. Nielegalne kopie nigdy nie były legalne, tylko słabo ścigane więc niekaralne. A złodzieji i oszustów wystarczająco mamy na górze, by jeszcze nam się mieszali do naszego hobby jakieś cwaniaczki. Na allegro dość skutecznie udaje się nam tępić takich osobników. Ale jak widać zaczynają szukać nowych form promocji. Jak by u nas był trochę bardziej rozwinięty system ścigania, to by mozna było takich osobników zgłaszać i by już policja się nimi zajeła. Ale jak widać nasz kraj do tego jeszcze nie dorósł.

BTW Oczywiście nie mam nic przeciwko fanowskim wymianą, nawet za symboliczną opłatą (dajmy 1 zł od CD i 3 od DVD) czyli cena nośnika + pare groszy za fatygę i amortyzację sprzętu.

Offline

#14 2005-06-27 17:16:33

emill
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-05

Odp: Anime a Allegro

ja jestem tylko ciekaw, co czują ci co robią napisy do Naruto, a potem się dowiadują, że jeden koleś sprzedaje poza wspomnianym już Naruto - także ich pracę. Chociaż w sumie mogę się domyślić...
Pomimo tam zgłaszam aukcję do allegro, a jak takich wniosków dostaną kilkanaście-kilkadziesiąt to może coś się tym zainteresują...

pozdr.

Offline

#15 2005-06-27 20:58:45

Nimrod25
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Szlag ich pewnie trafia za wyjątkiem tych, którzy na to za przeproszeniem leją.
Oprócz braku czasu i miałkości gatunku, głównym powodem zarzucenia tłumaczeń do hentaii były właśnie podobne praktyki, zresztą Snake0 zdaje się z tych samych powodów nie robi ich tyle co przedtem. Najgorsze nie jest nawet ordynarne handlowanie czyjąś pracą ale notoryczne usuwanie danych autora z napisów lub równie częste przypisywanie sobie praw do tłumaczenia.

Offline

#16 2005-06-27 21:06:54

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Anime a Allegro

o kurde mam nadzieję, że moje La blue Girl returns tak nie skończy:D. Szczrerze mówiąc mój kolega zarobił kiedyś na tym tyle, że kupił sobie spodnie i bluzę (wszystko około 300 zł). Wtedy tego nie potępiłem, lecz po upływie tego roku, w którym dowiedziałem się o róznorakich sprawach z przywłaszczaniem cudzej pracy i ideii od fanów dla fanów jestem kategorycznym, przeciwnikiem sprzedawania anime, ktokolwiek do mnie pisze, czy mógłbym mu sprzedac to mówię, że nie sprzedaję anime. Ewentualnie wymiana, albo nagranie za koszty przesyłki itd. Mimo wszystko wątpię, żeby coś się z tym dało zrobić.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#17 2005-06-30 19:06:29

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Najlepsze jest to że ludzie yo kupują i to nie jedna czy 2 osoby ;/

Offline

#18 2005-06-30 20:41:12

hunterx
Użytkownik
Skąd: malcz city-breslau| breslau-ma
Dołączył: 2004-10-15

Odp: Anime a Allegro

hm.. ja rowniez od czasu do czasu zagladam na allegro, tak z czystej ciekawosci, kiedys widzialam dobre serie animcow, za porzadna "cene" znaczy jesli tak mozna wogole nazwac wylacznie koszty plyt na ktorych byly nagrywane animce =D
Potem male przegiecie, z seriami, ktore mozna w latwy i przyjemny sposob zassac z neta, oni chca np 40-60 cygla :/ rowniez, jak tu juz bylo wspomniane, mozna nabyc poszukiwane tytuly, po prostu droga wymiany i tyle. Ale dobra, jak widac na wszystkim da sie zarobic, i czasem mi szczena opada patrzac na rozne oferty w necie, za cos co mozna miec praktycznie za free ;/

Offline

#19 2005-07-03 18:55:29

pucek
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-30

Odp: Anime a Allegro

Zobaczcie to>> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56138070 .Wpełni profesjonalne złodziejstwo[zly]:o[placze]

Offline

#20 2005-07-03 18:59:48

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime a Allegro

Dobrze że przynajmniej nikt tego nie kupuje jezor

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024