#1 2005-06-28 18:18:34

yakuz
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Dołączył: przed 2004-07-25

Alternatywa dla timingu

Prosze o podanie jakiegos aleternatywnego softu do robienia timingu smile (alternatywnego dla subedita, medusy itp.) chodzi mi o taki żeby można było wczytac plik video i przesowac jedna po drugiej klatce i gdy pojawi sie odpowiednia klatka stworzyc napisy tak jak sie to robi w subedicie przy pomocy insert dla poczatku i alt+insert (żeby mozna robic napisy w ssa) bo coś mi sie spieprzyło w subedicie i jak mam wlonczony plik video + stefe do pisania napisow to jak przyciskam ctrl+6 (6 numeryczna) to film mnie sie nieprzesówa niewiem co sie stało :/

prosze o pomoc

Offline

#2 2005-06-28 18:46:01

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

Włącz Num Lock? a w SE lepiej klatki wstawiać insertem i kropką z klawiatury numerycznej.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2005-06-28 19:10:25

yakuz
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Kane wielkie dzięki smile to znacznie ułatwi mi timing smile
na ludzi z tego forum zawsze można polegać smile

Offline

#4 2005-06-28 19:39:11

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

Any time...


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5 2005-06-28 22:39:56

Jaxowarka
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-10

Odp: Alternatywa dla timingu

A jeszcze lepiej/wygodniej zamiast insert'a używać "0" na klawiaturze num. <cfaniak> smile_big

Offline

#6 2005-06-29 00:01:33

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

Hu'h, to joke? jezor Bo chyba się domyśliłeś że mój Ins(ert) to właśnie zero? smile_big


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#7 2005-06-29 00:28:50

mruq
Użytkownik
Skąd: Świebodzice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

smile Kane a nie pomyslales ze sie komus mogly napisy na klawiszach zmazac? nie kazdy widzi insert, delete, entera i szczałki. jezor

Offline

#8 2005-06-29 00:51:29

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

No tak, bardzo przepraszam i błagam o wybaczenie smile_bigjezor


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#9 2005-07-10 16:10:19

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Alternatywa dla timingu

wlasnie chcialem zalozyc nowy temat, ale widze ze moje pytanie moge podciagnac pod juz istniejacy.
Ja juz przeszedlem sciezke z klawiatura numeryczna (tez mi pomogl Kane:] ), no ale wychodze z zalozenia ze jak juz cos robic to robic dokladnie, i w tym momencie nastepuje problem. Chcialem w subedicie zrobic timing ktory opieral sie na ang hardie, wiec ustawilem sobie w opcjach zeby tworzyl napisy w ass. Przelecialem przez caly film prawie klatka za klatka zeby ustawic nie tylko poczatek pojawiania sie napisow, ale takze czas ich znikania. I o ile czas pojawiania sie byldosc niezly, o tyle moja czasowka w wielu miejscach za szybko znikala, pomimo tego ze wprowadzalem ja co do klatki. Czy ten problem moze wynikac ze zlego ustawienia subedita czy tez ze zlego przelicznia z klatek na czas (ale w takim razie czemu poczatek jest dobrze a rozjezdza sie tylko koniec??). Normalnie korzystam z avisubdetectora, ale okazalo sie ze przy kilku plikach cos mi sie kaszani i musze to roic recznie, a bez sensu jest robienie synchronizacji clj serii w ass i tylko 3 epkow w mdvd czyz nie?:D


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#10 2005-07-10 17:46:56

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Mozesz zrobic to innym sposobem. Wystarczy otworzyc plik video w VDubie i stamtad spisywac klatki/czas.

Offline

#11 2005-07-10 18:07:41

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Nie jestem pewny, ale SubEdit miał chyba coś takiego jak uwzględnienie czasu reakcji.. czyli czas jaki wstawia nie jest idealnym czasem wciśnięcia klawisza, ale troszkę cofniętym, by uwzględnić czas na reakcję timingującego. Ta opcja była chyba do ustawienia.

P.S.
Proponuje skorzystać z opcji "Popraw czas wyświetlania napisów" czy jakoś tak

P.S.S.
Można tez skorzystać z SubRipa lub z AVISubdetector i wykryć napisy oraz ich czas.

Offline

#12 2005-07-10 20:21:19

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

Jest taka opcja i jest do ustawienia smile
Narzędzia -> Opcje (ew. Ctrl+U) -> Edycja -> Szybkość reakcji w sekundach - oczywiście z pozycjami po przecinku jezor


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#13 2005-07-10 21:00:21

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Alternatywa dla timingu

chyba jednak nie bardzo chodzi o ten czas reakcji, choc teraz nie moge tego dokladnie sprawdzic bo jestem na dzialce i wracam "dopiero" jutro, ale po pierwsze jak byscie wytlumaczyli fakt ze poczatek pojawienia sie danego napisu jest dobry, ale znika on za szybko? Po drugie jak czlowiek skacze klatka po klatce i dokladnie znajduje ta koncowa na ktorej jeszcze jest ang hard to nie bardzo jest tutaj miejsce na moja reakcje, bo wtedy caly czas jest wlaczona pauza. Coz a o do innego programu to nie bardzo mnie interesuje format klatkowy, tylko dokladny czas np. 00:12:32:45 czyli z setnymi sekundami jak to jest w ass czy w srt


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#14 2005-07-10 21:49:49

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

No i tu jest twoj blad. Bo koncowa klatka to nie powinna byc ta, na ktorej znajduje sie jeszcze hard tylko kolejna, czyli ta na ktorej tego harda juz nie ma.

Offline

#15 2005-07-10 22:17:16

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

Yyy... i tu jest wasz błąd oczkod, końcowa powinna być tam gdzie kończy się dźwięk (wypowiedzi), lub dalej, aby widz bezstresowo zdążył przeczytać to co przeczytać powinien.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#16 2005-07-11 00:56:57

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Tylko ze waski_jestem chcial zrobic tak zeby jego napisy idealnie pokrywaly sie z napisami z hardsuba. Wiec z mojej rady moze skorzystac spokojnie.

Offline

#17 2005-07-11 01:23:26

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Alternatywa dla timingu

wiesz Kane normalnie bym sie z toba zgodzil smile_big ale nie teraz. tak jak powiedziala amartha (mam nadzieje ze dobrze odczytalem plec) w moim przypadku chodzi wlasnie o to zeby przynajmniej polski sub pokrywal sie idealnie z subem ang bo przeciez nie robie synchronizacji do harda tylko do softa. Zas odpowiadajac na argument amarthy to powiem tak: to ze trzeba wstawiac czas na klatce kolejnej to juz na to wpadlem, ale mimo to w kilku miejscach i tak mi sie zdarza ze z tym tekstem cos jest nie tak. No ale dobra, chyba nie ma juz sensu dalej ciagnac tego mojego tematu, to co chcialem to sie dowiedzialem, czyli tak czy siak trzeba sie meczyc, nie dosc ze z klatkami to jeszcze potem np. w medus'ie tych kilkanascie tekstow samemu recznie dopasowywac. Dzieki za wykazanie zainteresowania.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#18 2005-07-11 01:27:03

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Zle odczytales plec. I wogole nie 'amartha' tylko 'amarthar'.

Ech kiedys zaczne kopac ludzi za takie cosie...

Offline

#19 2005-07-11 12:42:30

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Alternatywa dla timingu

True oczkod nie wiem jak ludzie to robią, mnie twój awatar i nick kojarzą się jednoznacznie.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#20 2005-07-11 14:36:31

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Alternatywa dla timingu

no dobra dobra przepraszam, no ale jakos tak w nocy pisalem odpowiedz i juz ciezko kapowalem smile_big


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024