#21 2005-07-11 21:59:13

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Ok takie małe pytanko.
Jeśli przewijasz od klatki do klatki, to jaką możesz mieć największą dokładność? Hmmm jak dla mnie co do klatki smile_big. Czyli mówiąc krótko, jeśli użyjesz mDVD do tworzenia timingu będziesz miał dokładnie taką samą dokładność jakbyś robił to w ass. Jedyne różnice się pojawiaja wtedy gdy zaczynasz konwertować na inne formaty, a potem np do mDVD i potem spowrotem. Wtedy może ci się przesunąć o 1 klatkę. Czyli generalnie dalej powinno być wszystko w porządku. Tak więc rób timing w mDVD konwertuj to do SSA i wtedy dopieszczaj reszte w skrypcie. Albo zrób wszystko w mDVD, a dopiero z efektami baw się w ASS i z medusą. Jak dla mnie to jest najwygodniejsza forma tworzenia napisów.

Offline

#22 2005-07-11 22:13:28

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Alternatywa dla timingu

to wcale nie jest takie proste, albo ja cos robie zlego. Bo opcja z robieniem synchro najpierw w mdvd a potem z konwertowaniem na ass juz przerabialem, i wyszlo fatalnie (moze cos mi sie zle odczytuje z iloscia klatek na sec? co malo prawdopodobne) Wiec zamiast tego w subedicie od razu ustawilem sobie zeby wstawial mi czas w ass i pozniej dopieszczam to w medusie. Wydaje sie ze juz mniej wiecej sie z tym uporalem smile_big


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#23 2005-07-11 22:19:17

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Mało prawdopodobne? smile_big Chyba bardzo prawdopodobne. W jakim formacie jest ten plik ogm? mkv? Jaką wersje subedit używasz?
W starszych wersjach fps ustawiał się na 1 i wtedy miałeś zwykłe tmp czy całkowity brak timingu. Sub-edit ma bardzo słabe wsparcie dla skryptu ssa. Zawsze możesz spróbować exportować z mDVD na srt i to srt odczytywać w medusie. Wtedy nie powinno być już najmniejszych problemów.

Offline

#24 2005-07-11 22:44:39

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

Albo jeszcze lepiej po prostu exportować do SSA/ASS i to czego nie dało się ustawić w SE ustawić w Medisue

Offline

#25 2005-07-13 23:53:46

Xsellos
Użytkownik
Skąd: Nowa sól
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Alternatywa dla timingu

co do synchronizacj polecam ___Time Adjuster___ jak dla mnie jest super

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024