#3221 2010-01-09 00:54:35

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

kaol napisał:

Ma ktoś może napisy dopasowane do THORA ?

Robię je sam ale muszę po parę razy zmieniać i trochę przy tym schodzi a jak by ktoś miał to ułatwił by mi życie :-)


tytaj masz synchro z fontami:

http://www.nnh.na7.pl/forum/viewtopic.php?t=636

Offline

#3222 2010-01-09 01:24:12

kaol
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2008-03-05

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Wielkie dzięki

Offline

#3223 2010-01-11 18:09:27

kaol
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2008-03-05

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

a do R2 można poprosić napisy od THORA ? :-P

Offline

#3224 2010-01-30 19:21:38

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Wracając do tematu (bo powyższe posty powinny być chyba w jakimś innym dziale...). Widziałem to info kilka razy więc pewnie to prawda:

W urodziny Leloucha urządzono Live Dramę (no przedstawienie) z seiyuu CG

Pokaż spoiler
Na jednym z festynów w akademii Ashford pojawiły się trzy duchy (Lelouch, Rolo i Shirley), akurat żeby pomóc w walce z Chińskimi terrorystami atakującymi szkołę. Po ich pokonaniu duchy znikają, ale przed Lulu coś podobno jeszcze powiedział.




No i to rozwiązuje kłótnie czy Lulu żyje czy nie... Czekamy na nowego bohatera/remake R2 i niech żyje Brytania! jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-01-30 19:23:54)

Offline

#3225 2010-01-30 20:07:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Jakieś źródło?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3226 2010-01-30 21:16:43

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

To ja się dołożę tłumaczeniem wywiadu.

Pokaż spoiler
Director Goro Taniguchi states that it's up to the viewers to decide how they want to interpret the ending, but that he himself likes to see it as a happy ending. Writer Ichirō Ōkouchi agrees, saying that while some may regard Lelouch's end as a tragedy, he too likes to think of the ending as a happy one because Lelouch created a better tomorrow for those left behind.

Reżyser Goro Taniguchi stwierdził, że to od oglądających zależy, w jaki sposób chcą oni interpretować zakończenie. On sam lubi widzieć je jako szczęśliwe. Pisarz Ichro Okuchi zgadza się, mówiąc, że dla niektórych koniec Leloucha może wydawać się tragiczny, jednak on sam lub postrzegać te zakończenie jako coś dobrego, gdyż Lelouch stworzył lepsze jutro dla tych, których za sobą zostawił.


Ale mam coś lepszego.
Konkretniejsze źródło
Oczywiście dużo osób stwierdzi, że Lulu jako Lulu faktycznie zginął ale osoba znana pod tym imieniem stała się nieśmiertelna.

To, że osoba będąca kiedyś Lulu żyje, jest prawdopodobne. Jednak nie ma na to ani jednego dowodu (domysły to nie dowody), co automatycznie zaprzecza tej teorii. Z drugiej strony mamy potwierdzony fakt, który został zapisany w kilku oficjalnych źródłach. Dla mnie rachunek jest prosty, ale... to nie matematyka, dlatego już się na ten temat sprzeczać nie będę.

Manga wydaje się całkiem ok, ale bez mechów to takie szczylki bawiące się w wojnę.

Ostatnio edytowany przez Trips (2010-01-30 21:17:18)

Offline

#3227 2010-01-31 00:37:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

To że Lulu tam umarł jest niezaprzeczalnym faktem - i chyba raczej nikt tego nie kwestionuje.

A ten wywiad już przynajmniej raz był przywoływany. Dlatego mam nadzieję, że w tej nowej serii - o której mało wiadomo - o ile będzie to kontynuacja, nadal nie będzie wiadomo, czy Lulu się odrodził z Code. Bo imo CG by dużo straciło...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3228 2010-02-15 00:54:13

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

kurde oglądam sobie na nowo serie w wersji DBrip. I dalej tam samo wciąga, o ile Niny dalej nienawidzę to tyle tera zrozumiałem tok postępowania Suzaku. Jednak jest spoko koleś.
A i jakiś kosmicznych zmian w wersji DB niema. Oczywiście jakość obrazu i dźwięku jest o niebo lepsza, jednak zauważyłem tylko sporadycznie gołe sutki oraz więcej krwi. No i w R1 jakaś jedną dodatkowa scenę. Ceną za to jest fakt że całe CG w tej wersji zajmuje parę dobry GB

tymek88 napisał:

A i te synchro jest zdupczone bo w tej wersji nie ma op i od 1 do odcinka bodajże 22 trzeba cofać napisy po OP o 1:30 a wy docinku 22 czy 23 o 1'32

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-02-15 00:57:30)

Offline

#3229 2010-02-15 12:02:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Zgrzyt napisał:

kurde oglądam sobie na nowo serie w wersji DBrip.

DB? Chyba BD, od Blu-ray Disc...

Zgrzyt napisał:

A i jakiś kosmicznych zmian w wersji DB niema. Oczywiście jakość obrazu i dźwięku jest o niebo lepsza, jednak zauważyłem tylko sporadycznie gołe sutki oraz więcej krwi. No i w R1 jakaś jedną dodatkowa scenę.

A czego się spodziewałeś? Pierwsza część to identycznie to samo co było na DVD - tylko w HD. Więc nie wiem, co tam niby nowego znalazłeś (screen pls).
Natomiast w R2 poprawiono animacje - szczególnie w tych ostatnich odcinkach...


Zgrzyt napisał:

A i te synchro jest zdupczone bo w tej wersji nie ma op i od 1 do odcinka bodajże 22 trzeba cofać napisy po OP o 1:30 a wy docinku 22 czy 23 o 1'32

Jest, bo THORa używa linkowania...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3230 2010-02-16 17:13:23

Rewan
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-01

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Ostatnio natrafiłem na informację, że powstanie 3 seria. Po powyższych postach wnioskuję, że jeszcze nic nie ma. Ale dokładnie zanim bym się czegoś dowiedział sprawdzając te 162 strony minęły by wieki, więc tu moja prośba. Może mi ktoś przedstawić jak wygląda to z 3 serią? Czy powstało coś jeszcze oprócz 1 i 2 serii (na stronie głównej widziałem napisy do jakiego 85 odcinka, a nie wydawało mi się by ich tyle było).

Offline

#3231 2010-02-16 17:16:23

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

~Rewan, poczytaj wcześniejsze posty, gdyż o co piszesz tutaj odkryto wieki temu oczkod

A co do zwolenników teorii, że Lulu żyje oczkod

Pokaż spoiler
Polecam picture drama, gdzie C.C mówi, że on nie żyje, a także wywiad z głównym reżyserem serii do obejrzenia/przeczytania

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-02-16 17:17:37)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3232 2010-02-16 17:25:28

Rewan
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-01

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Otóż dlatego się pytałem, by nie przeglądać tych 162 stron. Liczyłem na dobrą wolę, a nie na bezsensowną odpowiedź

Offline

#3233 2010-02-16 19:16:21

Tomeis
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

~Rewan
Zacznij czytać od strony 160 (coś koło tego) to będziesz miał informacje i komentarze na temat "3 serii".
Nie licząc 2 sezonów( i chyba poprawionych wersji na blu-ray?)  , 2 ova "streszczeń" i iluś tam Picture Drama'ów to nic raczej nie ma.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=5373

~KieR
Możesz podać w którym picture drama C.C  mówi tekst z twojego spoilera?

Offline

#3234 2010-02-16 19:24:42

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

~Rewan, a kto każe ci czytać 162 strony? Wystarczy ostatnie 10-20. Kieruj się datą dodania komentarza, czy to aż tak trudne?

#Up, sry, nie picture drama, tylko na końcu OAVki Zero Requiem.

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-02-16 20:18:32)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3235 2010-02-16 22:05:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

A masz jakieś tłumaczenie tej wypowiedzi z końcówki Zero Requiem?

A co do wywiadu, to pamiętam jedynie to:

Pokaż spoiler
Director Goro Taniguchi states that it's up to the viewers to decide how they want to interpret the ending, but that he himself likes to see it as a happy ending.


Ten plakat, też jest dość ciekawy:

Pokaż spoiler
moe208184320sample.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3236 2010-02-16 22:19:05

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

jak dlamnie ten plakat wyglada bardziej jak fan-art


wizard2000.jpg

Offline

#3237 2010-02-16 22:20:07

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Tak, plakat dość ciekawy, na malu już go widziałem xD

Tu także ciekawy artyluł, ale byłby jeszcze ciekawszy, gdybym wiedział co tam pisze oczkod

Pokaż spoiler
639540.jpg


EDIT: Trochę zmieniłem układ komentarza, a tutaj macie wszystkie ciekawostki:

Sakurai x Taniguchi x Fu-kuyama Interview, NewType November 2008

--Congratulations on the completion of "Code Geass". When did the thought "It's ended" first occur to you, Director Taniguchi?

Taniguchi: That's a difficult question. Visually, that would be after the V-edit (Video Editing) ended, because after that you can no longer do anything about it. However, in terms of the end [of Code Geass] as a project, I really don't know.

--How did the final recording session go?

Taniguchi: It was difficult for me to control myself, psychologically. Since it was the final recording session, I kept thinking "This is the end", but in terms of the actual work, I had to hold on for a little while longer.

Fu-kuyama: I was thinking "Let's record our lines in high spirits!", but that only lasted until episode 24. The final recording session was...... This might be the first out of all my works so far in which I completed the final episode without putting too much effort into it. I took it all calmly.

Sakurai: I was in a spiritual state of nothingness. More than two years have passed between the recording of the first episode and the final episode. To be involved in a project for so long is something of a rarity these days, and because of that I was also overwhelmed with feelings. Still, "Code Geass", true to its nature, ended in a cool way.

Fu-kuyama: I think the VA with the most mixed feelings when it comes to the last episode of Code Geass might very well be Hoshi Souichirou, Gino's VA. To tell you the truth, I received a phone call on the night before the recording for the final episode. I wondered who it was... and it turned out to be Hoshi-san.

Sakurai: He called me, too.

Fu-kuyama: When I answered the call, all he said was "Tomorrow's the final episode, isn't it... do your best*." (laugh) [*ganbattene]

Sakurai: He said "Do your best" to me, too. I guess he was especially attached to this show.

Taniguchi: (laugh) It's up to everyone how they want to interpret the ending, I don't mind, but for me, it was a Happy Ending.

Fu-kuyama: I, too, think it was a happier ending than expected.

Sakurai: As for me... I'm looking at things from the viewpoint of Suzaku's VA, of course, but I've been watching the show as just another audience, too. That might be why the ending was painful for me.

Ichiro Okouchi, 'Continue' vol 42, (October 2008). "Lelouch dead!? Was it a good one or a bad one!?"

" -----Still, isn't it possible that defeating the wise ruler Schneizel, the person who was supposed to have brought order to the world, might lead to some [viewers] interpreting it as a Bad End?

Okouchi: That's true. There are probably a lot of people who think of it as a Bad End, a tragedy, considering the protagonist's, Lelouch's end as well. However, Lelouch says in the first episode: "Only those prepared to be shot are allowed to pull the trigger themselves." If you were to think of that as his pride, then I think his getting shot (killed) in the end was a logical end. Of course, I understand that not all of the viewers will accept this ending. There were people who wanted a happier ending, after all.

-----Was there a dispute among the staff members regarding the ending?

Okouchi: No. It was decided fairly naturally. During the "Code Geass" script meetings, there are many cases in which there were a number of disputes, but there were barely any when it came to the scripts for (the previous series's) episode 25 and the final episode. I think everyone felt the same when it came to the end of the character that is Lelouch.

-----Why were you so bold as to choose this ending when the viewers might see it as a Bad End?

Okouchi: Bold... yes, we were so bold as to chose this ending. Perhaps the show that is "Code Geass" ending up this way was decided the moment Director Taniguchi and I teamed up. I suppose you can call it our sense of aesthetics, or perhaps a part of our psychological makeup.

...

------I see. So Lelouch's decision was also your, Mr. Okouchi's, and Director Taniguchi's decision.

Okouchi: Which is why I think of both our and Lelouch's decision as Happy Ends. I believe that there will be better things in the tomorrow awaiting Nunnally, Kallen and the rest who have been left behind. And surely Lelouch, who was able to make this into a reality, can only be happy [about this].

...

-----Some unresolved mysteries still remain.

Okouchi: From the very beginning, [I/we] never planned on explaining everything. In fact, if you ask me, I think we might have overdone the explanations. While it's undeniable that Lelouch's story has ended with a full stop, the other characters' stories are still on-going, and it's not like the world [of Code Geass] itself has come to an end either. [I/we] didn't want to end it by closing it up for good."

-----------------------------------------------------------------
Animage Nov 2008, cast comments

Floating text: "C.C. - Her wish was to die as a human, but after spending time with Lelouch, C.C. also wished for tomorrow. She made up her mind to ensure the tomorrow of the world that Lelouch had left."

Animage: The ending's outcome turned out as such, but do you think Lelouch was happy?

Okouchi: I think that this (work) was not a bad end, but a good end. This already appeared in Lelouch and C.C.'s conversation in Stage 7 of S1, but people who are 'just' living their lives are uninteresting. Lelouch saved his beloved sister and made the kind world that he envisioned, a reality. His life was not in vain. That's why, Lelouch was smiling in the end."
------------------------------------------------------
C.C.'s profile on the official GeassNet (mobile) website

"..Knowing that Lelouch does not hate her for giving him the Geass, she is now able to show her true feelings. With the realization of "Zero Requiem", her time with Lelouch, who was able to forgive and accept her, came to an end, but the memories created with him has, without doubt, saved her from eternal loneliness."
--------------------------------------
C.C.'s Final monologue - Zero Requiem DVD

"There was a boy.
He obtained the power to change the world, to create a new order.
The world was terrified of him, hated him.
... But, I know.
He, who passed away with a smile.
So. This is not a tragedy.
And yet, at the time, the night came where I sobbed with a sadness I wouldn't resist.
I lament. A dirge. The Zero Requiem..."

Informacje zasponsorowane dzięki użytkownikom jakże pięknego forum AnimeSuki oczkod

Btw, szkoda, że quote nie da się w spoilera wsadzić smutny

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-02-16 22:36:56)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3238 2010-02-16 23:47:25

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Dzięki, bo nie chciało mi się przewalać forum AnimeSuki - tak myślałem, że gdzieś to tam znajdę...

W zasadzie, to i tak nic nowego...
Zobaczymy co tam twórcy wymyślą w tym nowym dziele - bo nadal mało wiadomo...


A 23 kwietnia ma wyjść "Code Geass: Lelouch of the Rebellion Kiseki no Birthday" na BD/DVD/UMD.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3239 2010-02-19 00:37:58

blub
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-19

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

KieR napisał:

#Up, sry, nie picture drama, tylko na końcu OAVki Zero Requiem.

Jak wygląda ta oavka? Streszczenie 2 sezonu, taki odpowiednik Black Rebellion?


FAiM napisał:

A 23 kwietnia ma wyjść "Code Geass: Lelouch of the Rebellion Kiseki no Birthday" na BD/DVD/UMD.

Co to takiego?

Offline

#3240 2010-02-20 16:40:24

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

blub napisał:
KieR napisał:

#Up, sry, nie picture drama, tylko na końcu OAVki Zero Requiem.

Jak wygląda ta oavka? Streszczenie 2 sezonu, taki odpowiednik Black Rebellion?

Tak.


blub napisał:
FAiM napisał:

A 23 kwietnia ma wyjść "Code Geass: Lelouch of the Rebellion Kiseki no Birthday" na BD/DVD/UMD.

Co to takiego?

Prawdopodobnie to nagranie tego przedstawienia o którym pisałem wcześniej jezor

FaiM napisał:

Jakieś źródło?

Animesuki - i to z tego samego tematu co wypiska KieRa

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024