#21 2006-11-13 19:34:26

Andreew
Użytkownik
Skąd: Zamość
Dołączył: 2005-08-04

Odp: Jak powstaje Manga

Spokojnie spokojnie ludzie. Zaszło pewne nieporozumienie.
Rysownicy mangi napewno korzystają z linijek cyrkili, krzywek itp. bo jest to dla nich ułtwienie, w sensie że szybiej i dokładniej. Bo mangi maja mały format a czytelnośc rysunków jest bardzo porządana.

Feniks_Ognia Mówisz, żeby uczył się rysować zgodnie ze sztuka i zalecasz używanie linijek i innych przyborów kreślarskich. Co wogóle w rysowaniu "zgodnym ze sztuką" jest niedopuszczalne. Jeśli nie opanujesz rysowania "od ręki" i dorazu idziesz na łatwizne i korzysztasz z linijek. To później jest o wiele trudniej rysować bez tych przyborów.
Dlatego ludzie którzy zaczynają rysować powinini wyzbyć się tych przedmniotów i wogóle ich nie używać aby wyciwiczyć ręke.
Chciałbym zaznaczyć że ryswonicy mang to często absolwenci szkół dla przyszłych rysowników mang, i mają za sobą wiele nauki rysowania i nie tylko. Nie są to ludzie co od tak sobie pewnego dnia postanowli rysować i po 2 miesiącach już powstało Anime na podstawach ich mangi. Aby osiągnąć poziom jaki teraz reprezentują wcześniej musieli włożyć w to dużo długiej i żmudnej pracy.

sansiro
Linijk to bajer,aby szybciej się tworzyło. Oni opisują jak to robią zawodowcy i z czego korzystają. Tak jak pisałem wyżej nie idź na łatwizne, a narysujesz wszytko z czasem.

Offline

#22 2006-11-13 19:35:38

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak powstaje Manga

@Turquoise - Niestety, ale podejrzewam, że taki jak zwykle.

@sansiro - jeśli, jak sam piszesz, nic nie rozumiesz z tekstu pisanego (wzbogaconego w dodatku o schematy i rysunki, zwane potocznie obrazkami), to "nauka 12 tomów" może ci zająć nader osobliwie dużo czasu... A jeszcze trzeba sobie papier zrobić, wydobyć z siebie to ukryte bziee... znaczy talent, kupić minimum trzy linijki...

Ludzie, co tu się ostatnio dzieje na tym forum??

Offline

#23 2006-11-13 19:38:04

Turquoise
Użytkownik
Skąd: Center Of The Universe
Dołączył: 2006-03-04

Odp: Jak powstaje Manga

@Freeman niestety ostatnio coraz rzadziej można tu porozmawiać na jakiś temat bez jakiegoś spamu... kajam się tutaj bo nierzadko i przeze mnie taka sytuacja powstaje :]

Offline

#24 2006-11-13 19:39:53

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Jak powstaje Manga

Turquoise napisał:

A co Cię Obi zmusiło do odpowiedzi w tym temacie?

Nic. Wypowiedziałem się dobrowolnie.

Offline

#25 2006-11-13 19:44:09

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak powstaje Manga

Obiwanshinobi napisał:
Turquoise napisał:

A co Cię Obi zmusiło do odpowiedzi w tym temacie?

Nic. Wypowiedziałem się dobrowolnie.

To się czuje.

Turquoise napisał:

@Freeman niestety ostatnio coraz rzadziej można tu porozmawiać na jakiś temat bez jakiegoś spamu... kajam się tutaj bo nierzadko i przeze mnie taka sytuacja powstaje :]

Spamować jest rzeczą ludzką, ale ostatnio niektórzy tak przeginają, że to się robi męczące, nie wspominając o zalewie generalnie średnio poważnych tematów... Przyznaję się do błędu i stwierdzam, że liberalizacja ustawy o dopuszczalności "wszelkich" tematów na forum była pomysłem chybionym.
Ten post to siłą rzeczy też spam, niestety...

Offline

#26 2006-11-13 19:55:24

Andreew
Użytkownik
Skąd: Zamość
Dołączył: 2005-08-04

Odp: Jak powstaje Manga

Uwaga Freeman'a co do rysowania mangi jest bardzo słuszna.

Jeszcze jedno różnica mniędzy rysunkiem zrobionycm za pomocą linijek ekierek, krzywek i inncyh bajerów a rysunkiem od "ręki" jest i to bardzo duża. Wystarczy się przyjżeć. I te rysunki niby takie same. Wcale takie nie są. Wystarczy się przyjżeć.

Ps: Obi czepiasz się ludzi.[ej]

Offline

#27 2006-11-13 20:07:41

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Jak powstaje Manga

Andreew napisał:

Obi czepiasz się ludzi.

Hell, yeah!

Offline

#28 2006-11-13 20:18:17

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Jak powstaje Manga

sansiro napisał:

to może inaczej zapytam... czy na nauczenie sie rysowania mangi starczy 1 rok??:P

Sam się o to prosisz. A UMIESZ W OGÓLE RYSOWAĆ???

Czy wy ludzie myślicie, że japońskie komiksy różnią się czymś od innych pod względem tworzenia? Albo anime od kreskówek z reszty świata...

sansiro... prosiłeś "13-latków", by nie pisali głupot, a sam pytasz nie wiadomo o co.
RAaaaaaNY!
Wyłącz PC na chwilę, odłącz się od internetu, wyjdź na spacer, ochłoń. Kup sobie jakieś dobre ciacho, gazetę, zaproś dziewczynę do kina, teatru, albo na dyskotekę. A z tworzeniem mangi daj ty sobie spokój smile
Spodziewałbym się takiego pytania od właśnie 13-latka, który nie wie jeszcze, nie ma określonego celu, co chce w życiu robić. Rany!
Jak czytam twoje posty, to mam ochotę się pouczyć, bo boję się, że będę w przyszłości taki jak ty. Bez obrazy.
Pozdro!
[cytuj]

Freeman napisał:

Ludzie, co tu się ostatnio dzieje na tym forum??

Masz odpowiedź.

zaraz zapyta, jak się jeździ na żużlu, albo gra w tenisa

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-11-13 20:21:35)

Offline

#29 2006-11-13 20:20:51

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk то&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Jak powstaje Manga

MistrzSztuki napisał:
sansiro napisał:

to może inaczej zapytam... czy na nauczenie sie rysowania mangi starczy 1 rok??:P

Sam się o to prosisz. A UMIESZ W OGÓLE RYSOWAĆ???

Czy wy ludzie myślicie, że japońskie komiksy różnią się czymś od innych pod względem tworzenia? Albo anime od kreskówek z reszty świata...

sansiro... prosiłeś "13-latków", by nie pisali głupot, a sam pytasz nie wiadomo o co.
RAaaaaaNY!
Wyłącz PC na chwilę, odłącz się od internetu, wyjdź na spacer, ochłoń. Kup sobie jakieś dobre ciacho, gazetę, zaproś dziewczynę do kina, teatru, albo na dyskotekę. A z tworzeniem mangi daj ty sobie spokój smile
Spodziewałbym się takiego pytania od właśnie 13-latka, który nie wie jeszcze, nie ma określonego celu, co chce w życiu robić. Rany!
Jak czytam twoje posty, to mam ochotę się pouczyć, bo boję się, że będę w przyszłości taki jak ty. Bez obrazy.
Pozdro!

zaraz zapyta, jak się jeździ na żużlu, albo gra w tenisa

nie czytam do konca twojego postu starcza mi te 2 debilne twoje zdania. Nie odpowiem ci nic bo ty nei jestes tego wart...(bez urazy...chodzi mi o twoje wypowiedzi) Dla tewojej wiadomosci umiem rysowac[kombinuje]Bez urazy ale mnie uraziles[kombinuje]Mam prośbe nie odpowiadaj na moje posty bo tylko krytukujesz wogole pisz co chcesz od teraz nie czytam twoich postów.Pozdrawiam[zly]

Ostatnio edytowany przez sansiro (2006-11-13 20:23:29)

Offline

#30 2006-11-13 20:24:38

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Jak powstaje Manga

sansiro napisał:

nie czytam do konca twojego postu starcza mi te 2 debilne twoje zdania.

To na cholerę zacytowałeś cały mój post?

sansiro napisał:

Nie odpowiem ci nic bo ty nei jestes tego wart... Dla tewojej wiadomosci umiem rysowac[kombinuje]

Kółko i krzyżyk?

Nie mogliście olać tego tematu?[shithappens]

Offline

#31 2006-11-13 20:30:29

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Jak powstaje Manga

i gdzie Jest jakis modek ? ;x lenia sie jak zawsze w swojej pracy.. ;x <shit happens>
uspokojcie sie ... bo jestescie posmiewiskiem calego anime sub... ;x podobno macie odemnie wiecej lat
a zrecie sie jak psy w oborze zapedzane maczuga ;x

co do mangi ... gdzie mozna zakupic taki egzemplarz ? tez chcialbym sie nauczyc rysowac ^_^ ale w empiku w krakowie nie znalazlem ;(

Offline

#32 2006-11-13 20:35:32

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak powstaje Manga

MistrzSztuki napisał:

Nie mogliście olać tego tematu?[shithappens]

Może to niegrzeczne wobec autora, ale jednak prawdziwe.
@sansiro - możesz nie czytać postów MistrzaSztuki, ale po twoich wypowiedziach ja np nie mam zupełnie ochoty czytać twoich, i to nie po dwóch zdaniach, ale po samym zerknięciu na to, kto je napisał. I bez urazy, ale mnie nie urazisz. Ja nie wiem, tak trudno jest chwilę pomyśleć przed naciśnięciem entera?

Offline

#33 2006-11-13 20:45:07

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk &amp;#1090;&amp;#1086;&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Jak powstaje Manga

Freeman napisał:
MistrzSztuki napisał:

Nie mogliście olać tego tematu?[shithappens]

Może to niegrzeczne wobec autora, ale jednak prawdziwe.
@sansiro - możesz nie czytać postów MistrzaSztuki, ale po twoich wypowiedziach ja np nie mam zupełnie ochoty czytać twoich, i to nie po dwóch zdaniach, ale po samym zerknięciu na to, kto je napisał. I bez urazy, ale mnie nie urazisz. Ja nie wiem, tak trudno jest chwilę pomyśleć przed naciśnięciem entera?

Dzięki za twoje mile slowa ja tak samo o tobei sądze. Pozdrawiam[shithappens]

Offline

#34 2006-11-13 20:49:04

Turquoise
Użytkownik
Skąd: Center Of The Universe
Dołączył: 2006-03-04

Odp: Jak powstaje Manga

sansiro czemu wszystko bierzesz od razu do siebie? Krytyka, kiedy jest konstruktywna, ma za zadanie pokazać gdzie tkwi i błąd i nakierować Cię na odpowiedź jak go naprawić. Nie możesz za każdym razem odpowiadać "nie gadam z Tobą" "nie będę czytać Twoich postów" bo to denerwuje i Twoich rozmówców i, mam nadzieję, Ciebie
Brakuje tu tylko tupnięcia nogą i słów "bo się nie będę z wami bawić" jezor

Ostatnio edytowany przez Turquoise (2006-11-13 20:50:49)

Offline

#35 2006-11-13 20:59:15

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk &amp;#1090;&amp;#1086;&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Jak powstaje Manga

Turquoise napisał:

sansiro czemu wszystko bierzesz od razu do siebie? Krytyka, kiedy jest konstruktywna, ma za zadanie pokazać gdzie tkwi i błąd i nakierować Cię na odpowiedź jak go naprawić. Nie możesz za każdym razem odpowiadać "nie gadam z Tobą" "nie będę czytać Twoich postów" bo to denerwuje i Twoich rozmówców i, mam nadzieję, Ciebie
Brakuje tu tylko tupnięcia nogą i słów "bo się nie będę z wami bawić" jezor

Dokładnie[wstyd]... Chodzi mi o takie coś, że od samego poczatku nie zniose uzytkownika "mistrz sztuki"... Nie zycze sobie krytyki z jego strony a freeman dolewa oliwy do ognia[ostrzezenie] Poprostu z takimi ludźmi jak mistrz sztuki powinno sie jak najmniej rozmawiać by sam wysnół z tego wniosek że jego gadanie nie namiejscu i nie w czasie... Zreszta tylko tyle mam do powiedzenia (Powiedziałem co czuje i tego nie ukrywam)

@freeman- nie spamuj... co do posta Turquoise odpowiedzialem tylko  slowem dokladnie a reszta jest z innej beczki do wzystkich

Ostatnio edytowany przez sansiro (2006-11-13 21:06:27)

Offline

#36 2006-11-13 21:01:03

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak powstaje Manga

No jeśli to wyczytałeś z postu Turquoise...

Offline

#37 2006-11-13 21:22:09

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Jak powstaje Manga

Eeeech, Sansiro, jak nie czytasz postów Mistrza i Freemana to może nad moim się pofatygujesz??
Piszesz dużo, w każdym temacie jest ciebie pełno ale rzadko kiedy cokolwiek z tego wynika. Po prostu piszesz pierdoły. Burzysz że Mistrz Sztuki co chwilę na ciebie najeżdża a szczerze powiedziawszy to mnie uprzedził, bo sam chciałem cię zbluzgać za temat "School Rumble 3 Sezon", tam też dałeś popis. Poza tym każdą krytykę odbijasz fochem. Ile ty wogóle masz lat, co?? Dodatkowo istnieje coś takiego jak wycinanie kawałka posta przy cytowaniu, nie musisz dawać całych postów poprzedników. I ostatnia rzecz którą ci wytknę bo Obiwanshinobi chyba zaspał (to on się zawsze przyczepia do takich rzeczy:P): używaj znaków interpunkcyjnych i przed wysłaniem posta pomyśl ździebko

Pozdro

EDIT:
żeby nie było że spamuję: ja zaczynałem rysować pół roku temu. Jestem samoukiem, ostatnio znalazłem "How to Draw Manga" i teraz na tym ćwiczę. Do rysowania używam kilku rodzajów ołówków różnej miękkości, nie używam za to żadnych linijek ani cyrkli (choć nie uważam iż to zły nawyk, po prostu ja wolę odręcznie). Póki co jestem zadowolony ze swoich prac bo widzę stałe postępy. Co do początku to najlepiej przerysowywać jakieś obrazki lub tworzyć szkice starając się jak najlepiej oddać proporcje. Bardziej skomplikowane rzeczy przyjdą z czasem

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2006-11-13 21:29:20)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#38 2006-11-13 21:25:46

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk &amp;#1090;&amp;#1086;&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Jak powstaje Manga

Zjadacz napisał:

Eeeech, Sansiro, jak nie czytasz postów Mistrza i Freemana to może nad moim się pofatygujesz??
Piszesz dużo, w każdym temacie jest ciebie pełno ale rzadko kiedy cokolwiek z tego wynika. Po prostu piszesz pierdoły. Burzysz że Mistrz Sztuki co chwilę na ciebie najeżdża a szczerze powiedziawszy to mnie uprzedził, bo sam chciałem cię zbluzgać za temat "School Rumble 3 Sezon", tam też dałeś popis. Poza tym każdą krytykę odbijasz fochem. Ile ty wogóle masz lat, co?? Dodatkowo istnieje coś takiego jak wycinanie kawałka posta przy cytowaniu, nie musisz dawać całych postów poprzedników. I ostatnia rzecz którą ci wytknę bo Obiwanshinobi chyba zaspał (to on się zawsze przyczepia do takich rzeczy:P): używaj znaków interpunkcyjnych i przed wysłaniem posta pomyśl ździebko

Pozdro

Pomyśle a co do wieku mojego możesz być spokojny.  Odezwałeś sie do mnie:) po ludzku wiec przemyśle twoje słowa. Pozdrawiam:)

Offline

#39 2006-11-13 21:26:04

Sevortharte
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-09

Odp: Jak powstaje Manga

Czy leci z nami moderator?

Offline

#40 2006-11-13 21:29:04

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Jak powstaje Manga

Zjadacz napisał:

Obiwanshinobi chyba zaspał (to on się zawsze przyczepia do takich rzeczy:P): używaj znaków interpunkcyjnych i przed wysłaniem posta pomyśl ździebko

Wypraszam sobie. Czepiam się "takich rzeczy" bardzo rzadko. Na pewno nie "zawsze". Zwykle je ignoruję.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024