#41 2007-10-16 15:09:58

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: ps2 a xbox

bo z najnowszej wersji zostały wymontowane bebechy ps2:) przez to, najnowszy model jest trochę tańszy

Offline

#42 2007-10-16 15:23:56

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: ps2 a xbox

narazie sie lepiej wstrzymać z kupnem ps3 gdyż za niecały rok ma wyjść ulepszona wersja ps3 i lepiej na nią poczekać.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#43 2007-10-16 15:25:08

razell
Użytkownik
Skąd: Brzeg Dolny
Dołączył: 2005-09-05

Odp: ps2 a xbox

Ja polecam X'a smile

Offline

#44 2007-10-16 15:30:30

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

A ja polecam zauważyć, że aktualnym tematem nie jest ten z pierwszego posta, ale ten, o którym napisał Obiwanshinobi ze dwie strony temu (ułatwię zadanie i powiem, że nie chodzi o to, jaką konsolę kto poleca).

Offline

#45 2007-10-16 17:34:39

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: ps2 a xbox

Obiwanshinobi napisał:
Starfox napisał:

Jak kupujesz grę, to na pudełku pisze:]

Po prawdzie, to obejrzałem kilka pudełek z PAL-owskimi grami na PS2 w sklepie i na żadnym nie znalazłem takiej informacji. Jeśli to jest napisane w środku, to sorawka, ale nie chcę kupować kota w worku.

Tak sobie myślę... Chyba tego infa jednak nie znajdziesz na pudełku, ponieważ przypomniałem sobie, że tylko Nintendo dawało taką informację na pudełkach, Sony tego nie praktykuje:/ Przepraszam za wprowadzanie w błąd:/

BTW: żeby nie było offtopu xD PS2, bo ma więcej gier i nadal coś na nie wychodzi xD To tyle;)

Offline

#46 2007-12-25 07:58:34

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: ps2 a xbox

Obiwanshinobi napisał:

Wskrzeszam wątek, bo nie chcę zakładać nowego z powodu takiego drobiazgu.
Wie ktoś, gdzie mogę sprawdzić, czy dana gra na PS2 w wersji PAL (odświeżanie 50 Hz) ma przełącznik na NTSC (60 Hz)? Może jakiś spis gier na tę konsolę, zawierający takie informacje?

Znalazłem taki spis, jakby to kogo interesowało.
P.S. Niestety, nader niekompletny. Miał ktoś okazję porównać Gran Turismo 4 NTSC i PAL? Czuje się w PAL niższy framerate? A w God of War (nie ma przełącznika) jest wyczuwalna różnica tempa?

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-12-25 08:06:47)

Offline

#47 2007-12-26 00:04:22

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: ps2 a xbox

Obiwanshinobi napisał:

Znalazłem taki spis, jakby to kogo interesowało.
P.S. Niestety, nader niekompletny. Miał ktoś okazję porównać Gran Turismo 4 NTSC i PAL? Czuje się w PAL niższy framerate? A w God of War (nie ma przełącznika) jest wyczuwalna różnica tempa?

Są do kupienia przejściówki z przełącznikiem ntsc/pal i wyższym hz [na allegro coś takiego kiedyś widziałem] - niektóre do tego można prócz chinch i eurozłącza podłączyć też do monitora komputerowego [tylko nie wiem czy do crt czy lcd - chodzi mi op d-sub czy dvi]
z GT4 niestety nie wiem. A GoW - miałem kilka wersji [dostałem to wziąłem, nie wiem dokładnie czy to były takie ale różniły sie paroma rzeczami i znacznie wagą] i na żadnej nie widziałem różnicy.

a temat? prosto i jasno - wiele osób podziela tę opinię [chodzi o uniwersalność i gry]:
ps2 > xbox
ps3 < xbox360


10721827ve.gif

Offline

#48 2007-12-26 00:12:00

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: ps2 a xbox

PS2 >>>>>> XBOX ^^
A co do różnicy między NTSC, a PAL - właściwie takowa nie istnieje (ja przynajmniej nie zauważyłem), czasem jednak same gry różnią się dość zasadniczo (sprawdźcie sobie np. wersję PAL i NTSC Final Fantasy X ^^).

[cytuj]A ja polecam zauważyć, że aktualnym tematem nie jest ten z pierwszego posta, ale ten, o którym napisał Obiwanshinobi ze dwie strony temu (ułatwię zadanie i powiem, że nie chodzi o to, jaką konsolę kto poleca).[/quote]

No to ja polecam wydzielić temat (xD), bo tak to bez sensu - nie wiele osób czyta cały temat przed napisanie odpowiedzi, rzadko jest na to czas ^^.

Kisiel - dodatkowo znakomita większość nowszych telewizorów posiada możliwość przełączenia z jednego trybu na drugi (wystarczy konsolę podłączyć przez eurozłącze (inaczej SCART).

Offline

#49 2007-12-26 00:13:15

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: ps2 a xbox

Kisiel napisał:

a temat? prosto i jasno - wiele osób podziela tę opinię [chodzi o uniwersalność i gry]:
ps2 > xbox
ps3 < xbox360

Z tym, że ps2 >> xbox na pewno się zgadzam, ale z tym, że ps3 < xbox 360... fakt, że obecnie ilość gier na xboxa 360 jest dużo większa niż na PS3, ale IMO nawet mimo tego ilość dobrych gier jest już większa na PS3.

Offline

#50 2007-12-26 00:23:59

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: ps2 a xbox

Kisiel napisał:

Są do kupienia przejściówki z przełącznikiem ntsc/pal i wyższym hz [na allegro coś takiego kiedyś widziałem] - niektóre do tego można prócz chinch i eurozłącza podłączyć też do monitora komputerowego [tylko nie wiem czy do crt czy lcd - chodzi mi op d-sub czy dvi]

To są, o ile dobrze rozumiem, konwertery sygnału. Przeboleję odświeżanie 50Hz, ale przykry jest fakt, że niektóre gry w wersji PAL wolniej chodzą. Jeśli gra w NTSC ciągnie 60 fps, to gdyby konwertując na PAL zostawić taki framerate, przy odświeżaniu 50Hz byłoby widać brak synchronizacji pionowej (jak w grach PeCetowych na silniku Q3). Często, niestety, zamiast zastosować choćby frameskipping, spowalnia się grę (ustawiając ogranicznik fps na 50), co np. w bijatykach i samochodach potrafi zaboleć (któryś Tekken PAL-owski wolniej chodził, niż NTSC). I na to konwerter sygnału raczej nie pomoże. Przez takie numery odechciewa mi się kupowania oryginałów.

Smoczek napisał:

A co do różnicy między NTSC, a PAL - właściwie takowa nie istnieje (ja przynajmniej nie zauważyłem), czasem jednak same gry różnią się dość zasadniczo (sprawdźcie sobie np. wersję PAL i NTSC Final Fantasy X ^^).

Co się tyczy jakości obrazu, to np. w &#332;kami różnicę między trybem PAL i NTSC (gra posiada przełącznik) widać gołym okiem. W NTSC kolory są jaskrawsze, obraz "miększy". Co do tempa, to oczywiście zależy od gry (GTA: SA ma ponoć ogranicznik fps ustawiony na 25, GTA III i GTA: VC - na 30, więc spowalnianie gry nie miałoby najmniejszego sensu i dufam, że Rockstar tego nie zrobił).

Smoczek napisał:

[cytuj]A ja polecam zauważyć, że aktualnym tematem nie jest ten z pierwszego posta, ale ten, o którym napisał Obiwanshinobi ze dwie strony temu (ułatwię zadanie i powiem, że nie chodzi o to, jaką konsolę kto poleca).

No to ja polecam wydzielić temat (xD), bo tak to bez sensu - nie wiele osób czyta cały temat przed napisanie odpowiedzi, rzadko jest na to czas ^^.

Pax. Mnie tam zajedno: może zostać tu, a można przenieść tu na przykład, bo tytuł jest adekwatny.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-12-26 00:42:47)

Offline

#51 2007-12-26 00:50:13

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

Nie no spokojnie - ja po prostu zauważyłem (zresztą dawno dawno temu w odległej galaktyce), że temat ps2 vs. xbox chwilowo się wyczerpał i obecnie (to znaczy dawno temu) rozmawiamy(liśmy) o problemie Obiwanshinobiego. Teraz jest nowy problem, rozmawiajcie sobie bez przeszkód smile

Offline

#52 2007-12-26 03:14:54

darkschab
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

powiem tak
Xbox już umarł(zero zainteresowania od strony producentów) i niestety nic ciekawego już nie znajdziecie na te konsole za to waleczne ps2 ma jeszcze około 1-2 lata do swojej śmierci jest 1500 gier a ma wyjść jeszcze 150, więc na pewno ps2 smile a z grami z netu nie ma problemu przeróbka tania (około 100 zł)

Jubei napisał:

narazie sie lepiej wstrzymać z kupnem ps3 gdyż za niecały rok ma wyjść ulepszona wersja ps3 i lepiej na nią poczekać.

hmm co do tego nie był bym taki pewien o ulepszeniu raczej nie ma mowy najwyżej zrobią slima a to żadnemu PS nie wyszło na dobre ja mam Ps3 60gb i jestem bardzo zadowolony smile

ps.
jedynym atutem x360 w tej chwili są gry(jest co wybierać) ale pod każdym innym względem jednak ps3 jest według mnie lepsze, no ale gierki już niedługo będą i to naprawdę dobre smile

Elvis1985 napisał:

na ps2 tez sa emulatory jezor

zeby nie naped bluray w ps3 to bym ja kupil smile Ale zmuszony jestem zakupic x360 poniewaz dziala on jeszcza na dvd. wiec nie bedzie problemow z grami smile_big

Zamierzam kupic x360 premium i pewnie pesa6 bo w cos trza grac smile_big jak patrzylem w necie to tylko na ta gre mam ochote :/ reszta mnie jakos nie uraczyla.

co do piratów na x360 pomysł nieciekawy ponieważ w gry online nie pograsz raczej a w dodatku możesz dosać bana na konsole i koniec z internetem itp

Ostatnio edytowany przez darkschab (2007-12-26 03:41:59)

Offline

#53 2007-12-26 11:33:06

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

darkschab napisał:

jedynym atutem x360 w tej chwili są gry(jest co wybierać) ale pod każdym innym względem jednak ps3 jest według mnie lepsze, no ale gierki już niedługo będą i to naprawdę dobre smile

Nie chcę się czepiać, ale fanboyismu nie lubię smile Skoro X ma przewagę nad PS3 w grach, czyli tym, do czego stworzono konsole, to znaczy, że ma chyba przewagę we wszystkim (co się naprawdę liczy).

Offline

#54 2007-12-26 13:21:39

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: ps2 a xbox

Obie konsole mają dobre gry, xbox 360 ma ich zdecydowanie więcej, więc jego opłaca się w tej chwili kupować, chociaż PS3 i odtwarzacz Bluray... Mniam:D Ciężki orzech do zgryzienia, poczeka aż wydadzą na to MGS4, tylko to mnie zmusza do kupna PS3 zamiast XO.

Offline

#55 2007-12-26 13:41:59

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: ps2 a xbox

Może i x-box 360 ma na razie więcej gier, ale nalezy pamiętać że w ciągu 2 lat wyjdzie kilkanaście maga hitów na ps3 i wtedy będzie lepsze niż x-box 360. Zresztą jeszcze i tak będzie tak że to PS3 będzie prowadzić jak tylko stanieje.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#56 2007-12-26 14:04:23

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

Jubei napisał:

Może i x-box 360 ma na razie więcej gier, ale nalezy pamiętać że w ciągu 2 lat wyjdzie kilkanaście maga hitów na ps3 i wtedy będzie lepsze niż x-box 360. Zresztą jeszcze i tak będzie tak że to PS3 będzie prowadzić jak tylko stanieje.

Kilka-naście megahitów miało już wyjść do tej pory, ale jakoś nie "wyszło", z tego co czytam (a śledzę informacje dość dokładnie). Należy też pamiętać, że "w ciągu 2 lat" będą też wychodziły dalej gry na X'a. I X też będzie taniał.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-12-26 14:19:48)

Offline

#57 2007-12-26 14:17:44

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: ps2 a xbox

Freeman napisał:
Jubei napisał:

Może i x-box 360 ma na razie więcej gier, ale nalezy pamiętać że w ciągu 2 lat wyjdzie kilkanaście maga hitów na ps3 i wtedy będzie lepsze niż x-box 360. Zresztą jeszcze i tak będzie tak że to PS3 będzie prowadzić jak tylko stanieje.

Kilka-naście megahitów miało już wyjść do tej pory, ale jakoś nie "wyszło", z tego co czytam (a śledzę informacje dość dokładnie). Należy też pamiętać, że "w ciągu 2 lat" będą też wychodziły dalej gry na X'a.

Niby tak, ale np. mi lista zapowiadanych na ten rok gier na PS3 dużo bardziej się podoba od listy gier zapowiadanych na Xa360. A co do megahitów - kilkanaście może nie, ale kilka już wyszło (i IMO już jest ich więcej niż na xboxa 360, na którym megahitami już nieraz okrzyknięto totalne crapy:P (patrz: Halo 3)).

Offline

#58 2007-12-26 14:57:33

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: ps2 a xbox

NA PS3 może nie wyszło kilkanaście megahitów, ale kilka perełek się znajdzie, choćby Uncharted: Drake's Fortune(klimat, grywalność i grafika - cudo *_*) lub Heavenly Sword. Warto też wspomnieć o Ratchet and Clank: Tools of Destruction i Warhawku(Multi nawet lepsze niż w Halo, szkoda tylko, że mają takie problemy z serwerami >< Cóż, mówi się trudno;)). Fakt jest taki, że obecnie na XO jest dwa razy więcej gier niż na PS3, dla fanów M&A i tak wciąż bardziej opłaca się inwestować w PS3 niż XO, bo i tak więcej uświadczą na nim gier typowo japońskich...
A tak na marginesie... I tak Wii miażdży obie konsole XD Nintendo raczej wygra to rozdanie Next Gen;)

Offline

#59 2007-12-26 16:19:04

darkschab
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

Freeman napisał:
darkschab napisał:

jedynym atutem x360 w tej chwili są gry(jest co wybierać) ale pod każdym innym względem jednak ps3 jest według mnie lepsze, no ale gierki już niedługo będą i to naprawdę dobre smile

Nie chcę się czepiać, ale fanboyismu nie lubię smile Skoro X ma przewagę nad PS3 w grach, czyli tym, do czego stworzono konsole, to znaczy, że ma chyba przewagę we wszystkim (co się naprawdę liczy).

no być może masz racje ale trzeba patrzeć przyszłościowo jak na next-gena x jest bardzo słabo wyposażony i prędzej czy później każdy to zauważy (już czytałem co twórcy silent hilla myślą o zwykłych dvd w x i możliwościach BD w ps3 które bez wątpienia jest przyszłością) w dodatku ps3 ma rok opóźnienia co do X360 więc gdyby wyszły w równym czasie ps3 już był by troszkę z przodu zresztą poczekaj na kwiecień gdy zobaczysz Killzone 2 lub też przecudownego MGS4 (Gears of War który najbardziej mi sie podoba na x360 się chowa) i przewaga w grach to nie jest aż taki duży plus skoro x miał być maszynką multimedialną, tylko że obecnie ps3 jest multimedialniejsze w każdym stopniu

Freeman napisał:
Jubei napisał:

Może i x-box 360 ma na razie więcej gier, ale nalezy pamiętać że w ciągu 2 lat wyjdzie kilkanaście maga hitów na ps3 i wtedy będzie lepsze niż x-box 360. Zresztą jeszcze i tak będzie tak że to PS3 będzie prowadzić jak tylko stanieje.

Kilka-naście megahitów miało już wyjść do tej pory, ale jakoś nie "wyszło", z tego co czytam (a śledzę informacje dość dokładnie). Należy też pamiętać, że "w ciągu 2 lat" będą też wychodziły dalej gry na X'a. I X też będzie taniał.

racja miały wyjść ale po co się spieszyć i zobaczyć niedopracowaną gre jak np Pes 2008 (co sami twórcy przyznali)
wole poczekać te dwa/trzy miesiące dłużej i dostać prawdziwe cacko smile

Starfox napisał:

A tak na marginesie... I tak Wii miażdży obie konsole XD Nintendo raczej wygra to rozdanie Next Gen;)

no tu masz całkowitą racje obecnie Wii miażdży smile  ale zauważ że w końcu znudzi sie machanie padem i granie w niezbyt nexgenowe gry i ludzie sięgną po coś naprawdę wspaniałego co mogą zobaczyć tylko na X360 i PS3  zresztą według mnie zabawa   z Ps3 eye jest równie dobra jak machanie padem tylko poczekajmy jeszcze na dobre gry

ps teraz gram w singstara i naprawdę gorąco polecam te gierkę i wszystkie jej rodzaje. Zabawa jest przednia i kupa śmiechu  w końcu śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej........

Ostatnio edytowany przez darkschab (2007-12-26 16:31:45)

Offline

#60 2007-12-26 16:54:23

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ps2 a xbox

darkschab napisał:

racja miały wyjść ale po co się spieszyć i zobaczyć niedopracowaną gre

Nie zrozumiałeś. One wyszły, tylko w praniu nie okazały się takimi hitami, jakimi miały być (z tego, co czytam)... Jako że jest to ogólny trend i w przypadku konsol, i PC (zresztą sam przyznajesz, że next-geny to już nie konsole, tylko "maszynki multimedialne" - czyli komputery o zamkniętej architekturze), to zapowiedzi w stylu "przecudownego MGS4" traktuję z dużą dozą "meh" (jedyny wyjątek to HL). W ogóle to strasznie się cieszę, że żadna konsola nie jest mi potrzebna i w ogóle mnie nie dotyczą takie problemy smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024