#41 2006-12-26 19:48:33

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk то&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

W ogóle Koreańczycy są najlepsi we wszystkich grach... Dla równowagi Polacy są najlepsi w odkołowywaniu samochodów  więc Obi trzymaj troche fasonu;)

Ostatnio edytowany przez gracol (2006-12-26 20:15:53)

Offline

#42 2006-12-26 20:00:36

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

sansiro napisał:

Koreańczycy są najlepsi we wszystkich grach

Nie w pierwszym Diablo.

Offline

#43 2006-12-26 21:38:42

NameLess One
Użytkownik
Skąd: Piotrkow Tryb.
Dołączył: 2006-04-03

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat i od razu przyszło mi na myśl gdzie mogli by zdetonować tą bombę. Nie to żebym był specjalnie mściwy ale nie podoba mi się ostatnia polityka tego kraju i ich panoszenie się po całym współczesnym świecie.

Co do produkcji samej bomby to nie jest ona zbyt skomplikowana(pamiętajmy, że pierwsza została wyprodukowana ponad 60 lat temu) i głównym problemem jest konstrukcja detonatora. Co do systemów przenoszenia to najprostszym jest fanatyk-samobójca.

Offline

#44 2006-12-26 21:51:23

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

NameLess One napisał:

Co do produkcji samej bomby to nie jest ona zbyt skomplikowana(pamiętajmy, że pierwsza została wyprodukowana ponad 60 lat temu) i głównym problemem jest konstrukcja detonatora. Co do systemów przenoszenia to najprostszym jest fanatyk-samobójca.

Przypomne że najprostsze modele bomb atomowych (te sprzed 60 lat) ważyły 5 ton i ledwie mieściły się do komory bombowej, więc prosta technologia wyklucza samobójce (chyba że z ciężarówką, ale to już łatwej kontrolować, na granicy np)
Rosjanie zminimalizowali ładunek do wielkości nesesera, jednak to wymaga już pewnego poziomu techniki, a moc takiego ładunku jest w gruncie rzeczy niewielka (ok 0,2-0,5 kilotony, dla porównania w Hiroszimie zdetonowano 20 kt, a przeciętna głowica  to ok 1 Mt)
Istnieją też 152/155mm pociski o mocy 0,5 Kt, jednak te są już dość ciężkie)

Ostatnio edytowany przez opcy (2006-12-26 21:52:10)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#45 2006-12-27 21:45:57

EMP
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-28

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

Taka mała korekta - obecnie na liście aktywnych czyli rozmieszczonych i gotowych do natychmiastowego użycia przez USA czy Rosję większość to głowice poniżej 1MT. W arsenale Stanów Zjadnoczonych najsilniejsza to B83 (Bomba) o mocy regulowanej do 1.2MT. Z 626 wyprodukowanych w aktywnej służbie pozostało 320 sztuk. Najwięcej jest W76 o mocy 100 kT (1712 szt.), W80 o mocy regulowanej od 5 do 150 kT (1550 szt.), W78 o mocy 335 kT (785 szt.) oraz bomb B61 o mocy regulowanej w zależności od wersji od 0.3 do 45 - 340 kT (635 szt.).
Jeśli chodzi o Rosję to trudniej znaleźć dane ale średnio głowica ma maksymalną moc w granicach 550 kT. Wyjątkiem mogą być głowice do RS-20/R-36M2 ( oznaczenia NATO SS-18 mod 6 Satan) do których wyprodukowano 20szt. głowic o mocy 20 MT oraz RS-18 (oznaczenia NATO SS-19 mod 1 Stiletto) - 60 głowic 5 MT. Jednakże trudno stwierdzić czy głowice te są nadal w aktywnej służbie, ponadto niektóre źródła podają że rakiety SS-18 obecnie są uzbrojone w głowice 550 lub 750 kT. Poza tym Rosja planuje ich wycofanie z racji dość zaawansowanego wieku. Mamy jeszcze 100-200 głowic do rakiet RS-12M2 Topol-M o mocy maksymalnej 1.2 MT. Reszta to głowice poniżej 1 MT.
Głowice o mniejszej mocy okazuje się mają większy efekt niszczący a jeśli dodamy do tego wprowadzenie swego czasu rakiet wielogłowicowych to jasne się staje czemu zrezygnowano z produkcji tych o dużej mocy. No i może wszystko byłoby pięknie gdyby nie układy rozbrojeniowe. Np START II wymusił na Rosji redukcję wielogłowicowych rakiet balistycznych co zaowocowało przerobieniem ich części na jednogłowicowe z silniejszym ładunkiem. Ponadto trzeba sobie powiedzieć jasno że rozbrojenie i wycofanie ładunków nuklearnych z aktywnej służby nie oznacza ich zniszczenia - w większości nadal są składowane i można je z powrotem przywrócić do stanu operacyjnego.

Offline

#46 2006-12-27 22:00:12

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

NameLess One napisał:

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat i od razu przyszło mi na myśl gdzie mogli by zdetonować tą bombę. Nie to żebym był specjalnie mściwy ale nie podoba mi się ostatnia polityka tego kraju i ich panoszenie się po całym współczesnym świecie.

No bez przesady, nie jest wesoło, to fakt, ale żeby od razu na Polskę zrzucać atomówkę?

oczkod

Offline

#47 2006-12-27 22:14:20

radziocd
Użytkownik
Skąd: Bielsko-Biała
Dołączył: 2006-04-08

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

Freeman napisał:
NameLess One napisał:

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat i od razu przyszło mi na myśl gdzie mogli by zdetonować tą bombę. Nie to żebym był specjalnie mściwy ale nie podoba mi się ostatnia polityka tego kraju i ich panoszenie się po całym współczesnym świecie.

No bez przesady, nie jest wesoło, to fakt, ale żeby od razu na Polskę zrzucać atomówkę?

oczkod

Ale jak już to na Piotrków Trybunalski[jezor][ej]

A tak przy okazji rozbawiły mnie nato-wskie kryptonimy atomówek z wypowiedzi ~EMP, satan (to jeszcze ujdzie) ale stiletto rządzi.

I jeszcze że wszyscy rozważamy bombe atomową, ale taką "typową" niszczącą wszystko w pewnym promieniu, a odnośnie wątku terroryści i konstrukcja bomby atomowej zostaje coś takiego jak "brudna bomba"  nie niszcząca prawie niczego ale mogąca w założeniu skazić i zabić taki sam teren i tylu ludzi (choc nie bezposrednio) co klasyczna bomba.

Ostatnio edytowany przez radziocd (2006-12-27 22:22:14)

Offline

#48 2006-12-28 11:33:20

EMP
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-28

Odp: Japonia i Bomba atomowa?

Jeśli chodzi o brudną bombę to trudno byłoby wyprodukować taką która mogłaby zabić tylu ludzi ile klasyczna. Im jakiś pierwiastek mocniej promieniuje tym szybszemu rozpadowi ulega czyli promieniuje krócej. Ponadto mamy trzy rodzaje promieniowania alfa,beta,gamma. Dwa pierwsze nie są przenikliwe i może je zatrzymać skóra lub ubranie. Promieniowanie alfa i beta stanowi jednak duże zagrożenie jeśli pierwiastki które je wmitują dostaną się do wnętrza organizmu czyli zostaną wchłonięte w postaci pyłu lub żywności.
Widać już że kluczowym elementem dla minimalizacji strat w ludziach po zdetonowaniu brudnej bomby jest szybkie wykrycie faktu że taki ładunek został zdetonowany i ewakuowanie ludzi z zagrożonego obszaru. Ponadto dużym problemem jest skażenie danego terenu. Może ono skutkować tym że przez bardzo wiele lat taki obszar nie będzie nadawał się do zamieszkania. W przypadku dużych metropolii może to być dość kłopotliwe.
Kolejna sprawa to długotrwałe efekty napromieniowania czyli zwiększone prawdopodobieństwo zachorowalności na raka. Ofiary brudnej bomby do końca życia musiałyby być poddane szczególnej opiece pod tym wzgledem (badania itd.).

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024