#21 2007-05-30 17:16:35

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: spojler tag? ;o

Arry napisał:

według mnie pomysł chybiony, bo przeważnie natykasz się na nieoznaczone spoilery (niektórzy zaznaczają "SPOILER" i nie czytasz, jak nie chcesz.) Więc po co taki system? Skoro teraz niektórym się nie chce nawet napisać "SPOILER", to dlaczego miałoby sie im chcieć to ukrywać...
I nie mówcie, że popsuliście sobie frajdę oglądania Animca tylko dlatego, że przeczytaliście coś, co było oznakowane... To nie była wina, ani autora postu (bo oznakował napisem "Spoiler") ani serwisu i braku ukrywania tekstu, bo przeczytaliście to z własnej woli. Można było pominąć, ale sie tego nie zrobiło, wiec skoro teraz nie pomijacie napisu "SPOILER", to co wam da możliwość ukrywania i odkrywania tekstu?!

Chciałem napisać to samo. Zgadzam się! smile_big


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#22 2007-05-30 18:00:44

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: spojler tag? ;o

Niby tak, ale jak czytasz posty to nawet mimo napisania przez autora, że będzie spoiler, możesz go "niechcąco" wyłapać okiem. Myślę, że taka opcja nikomu by nie zaszkodziła, a kilku osobom by pomogła.

Offline

#23 2007-05-30 18:03:07

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: spojler tag? ;o

Arry - Nie wszyscy tak myślą i robią. Do tego tag ukrywania przyda sie nie tylko do spoilerów ale i do dużych ilości screenów/tapet/or something else. Dzięki ukryciu grafik nie wczytują ci sie one za każdym razem - jak chcesz na nie spojrzeć to klikasz [show] i masz - dopiero wtedy przeglądarka wczyta je. Zabieg jest stosowany na bardzo wielu innych forach. Dlaczego tutaj nie miałby sie też przyjąć?


10721827ve.gif

Offline

#24 2007-05-30 18:21:27

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: spojler tag? ;o

Jestem przeciwny pomysłowi, gdyż niewiele on wnosi... może nie tyle "przeciwny", co sceptycznie nastawiony.
Jeżeli ktoś odpowiedno oznaczy text - POGRUBIONYM DRUKIEM I WIELKIMI LITERAMI - niczego okiem nie wyłapiecie. Po prostu pominiecie osadzony między spoilerami text.
I takie oznaczenie w 100% wystarczy.

Z kolei jeśli danej osobie nie będzie się chciało tak tego zaznaczyć, lub będzie zbyt głupia by dać spoiler - to na bank nie będzie się siliła na innego rodzaju oznaczenia.

EDIT
~Arry, myślę, że jeżeli weszło by to w życie, nikt by nie poprawiał starych spoilerów. Byłoby to rozwiązanie na przyszlość;)

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2007-05-30 18:26:12)

Offline

#25 2007-05-30 18:22:37

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: spojler tag? ;o

Róbta co chceta, ale myślę, ze jak to wejdzie w życie, to ludzie rzucą ie na modów, że mają poprzekładać wszystkie posty, które były oznaczane do tej pory za pomocą "Spoiler" na nowe znikanko XD
ale ja przecież nie jestem modem i zmieniać nie będę oczkod
EDIT: Jeżeli chodzi o wychwytywanie mimochodem, to chyba nie wychwytujesz całego spoilera ale kilka słów najwyżej...

Ostatnio edytowany przez Arry (2007-05-30 18:24:49)


90TLh

Offline

#26 2007-05-30 18:25:15

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: spojler tag? ;o

No jak ktoś walnie spoilera tekstem pogrubionym i jeszcze wielkimi literami, to już na pewno oko na to zerknie smile_big (domyślam się, że chodziło ci tylko o słowo "spoiler" tak pisane smile
Troszkę się dziwię, że ktoś może być "przeciwny" takiemu akurat pomysłowi, przecież to tylko nowa opcja do wyboru, która nikomu nie zaszkodzi, a jak ktoś chciałby użyć, to będzie miał taką możliwość.

@Arry - są spoilery, że na końcu epka ktoś umarł - to jest kilka słów.
Ale jak mówię, jest to projekt nowej <opcji>.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-05-30 18:27:05)

Offline

#27 2007-05-30 18:29:19

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: spojler tag? ;o

no dobra.. im dłużej o tym myslę, tym bardziej jestem do tego przekonany... napotkałem raz na innym forum takie spoilery, na kliknięciu których rozwijało się osobne, stosownej wielkości okienko z textem.:)
i takie coś jest w sumie okidoki[cool]

EDIT
te kilka słow, ~Arry, może byc całym światem...

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2007-05-30 18:34:54)

Offline

#28 2007-05-30 18:40:06

MisQL
Użytkownik
Skąd: Limanowa/Nowy Sącz
Dołączył: 2007-03-04

Odp: spojler tag? ;o

Ja nie raz usiłuję nie przeczytać textu oznaczonego pogrubionym napisem "SPOILER", ale nie zawsze się udaje, czasem jest to za krótkie, aby nie przeczytać. Opcja przydatna jak najbardziej.

Offline

#29 2007-05-30 18:42:13

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: spojler tag? ;o

jak najbardziej przydatna tylko zeby jej uzywali . bo jak czasami patrze to nie ktorzy to i bez napisania grubym tekstem wala spoilera takiego ze hohohoho

Offline

#30 2007-05-30 18:56:39

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: spojler tag? ;o

Kisiel napisał:

Arry - Nie wszyscy tak myślą i robią. Do tego tag ukrywania przyda sie nie tylko do spoilerów ale i do dużych ilości screenów/tapet/or something else. Dzięki ukryciu grafik nie wczytują ci sie one za każdym razem - jak chcesz na nie spojrzeć to klikasz [show] i masz - dopiero wtedy przeglądarka wczyta je. Zabieg jest stosowany na bardzo wielu innych forach. Dlaczego tutaj nie miałby sie też przyjąć?

Właśnie to chciałem napisać po przeczytaniu 3-4 postów w tym temacie. Widzę, że jako jedyny o tym wspomniałeś oczkod Jestem jak najbardziej ZA.

Offline

#31 2007-05-30 20:53:00

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: spojler tag? ;o

Ujednolicony system znaczników może narzucić pewne, niewymuszone zachowania - ludzie będą widzieć, że inni forumowicze używają, to też może sami zaczną - wszak działamy na zasadzie małpowania czynności smile_big.
Ja widziałbym nowiuśką ikonkę tuż obok Cytuj tekst. Warto też z tej okazji napisać news szpan.

papa

Offline

#32 2007-05-30 21:00:56

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: spojler tag? ;o

Nevar napisał:
Kisiel napisał:

Arry - Nie wszyscy tak myślą i robią. Do tego tag ukrywania przyda sie nie tylko do spoilerów ale i do dużych ilości screenów/tapet/or something else. Dzięki ukryciu grafik nie wczytują ci sie one za każdym razem - jak chcesz na nie spojrzeć to klikasz [show] i masz - dopiero wtedy przeglądarka wczyta je. Zabieg jest stosowany na bardzo wielu innych forach. Dlaczego tutaj nie miałby sie też przyjąć?

Właśnie to chciałem napisać po przeczytaniu 3-4 postów w tym temacie. Widzę, że jako jedyny o tym wspomniałeś oczkod Jestem jak najbardziej ZA.

Właśnie zacząłem pisać to samo, dobrze że zauważyłem oczkod Pomysł spoiler tagów popieram w 100% smile


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#33 2007-06-01 02:39:22

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: spojler tag? ;o

jestem za, napewno nie zaszkodzi a pomóc może, sprawdza się na forum fansub tv.

SPOILER zawsze można podpatrzeć, tak jak mówił Freeman czasem wychwyci się te kilka słów, poza tym zależy jak kto czyta, ja ogarniam wzrokiem całą stronę (ekran) i nie raz wychwytuje spoilery mimowolnie, dlatego też jak pisze spoilery to rozciągam swój post o pozbawoną tekstu przestrzeń.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#34 2007-06-01 18:49:30

Juri
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-04-18

Odp: spojler tag? ;o

O! Ja jestem jak najbardziej za. I do tego jakby to powstało, to powinno stać się obowiązkowe wśród użytkowników. A jak komuś by się nie chciało oznaczać spoilerów, to zawsze inni użytkownicy i moderacja mogą zwrócić uwagę, że jest taki tag.
Czytanie spoilerów psuje zabawę z oglądania. I nawet jak ktoś da wcześniej ostrzeżenie, że zaspoilerował, to nie dużo to daje, bo tak jak wcześniej inni pisali - po prostu się to wyłapuje.

Zresztą dziwne, że na tym forum jeszcze tego nie ma xD

Offline

#35 2007-06-01 18:54:23

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: spojler tag? ;o

Juri napisał:

Zresztą dziwne, że na tym forum jeszcze tego nie ma xD

Nie było takiej potrzeby oczkod

papa

Offline

#36 2007-06-01 19:24:06

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: spojler tag? ;o

Beavis napisał:

Nie było takiej potrzeby oczkod

papa

Albo nikt nie miał czasu, by to zrobić...

Offline

#37 2007-06-01 19:27:24

mastah
Użytkownik
Skąd: Sopot
Dołączył: 2005-01-26

Odp: spojler tag? ;o

Również popieram idee i sam też się nie raz mimowolnie naciąłem;]

Offline

#38 2007-06-01 19:28:55

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: spojler tag? ;o

ja jeste z praktycznych stron tego rozwiązania ZA, ale jako stoik wiem, że i tak mało kto bedzie z tego kożystać - naprzykład takie "dziecko neo", które nie wie nawet jak się pogrubia tekst i jeszcze specjalnie ci bedzie spoilować bo myśli, że jest fajne -.-' Ale do innych rzeczy jak już powiedział ~Kisiel to napewno się przyda smile_big

Offline

#39 2007-06-01 21:06:12

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: spojler tag? ;o

Ukrywanie tekstow musi byc... przynajmniej dla takich ludzi jak ja bo wystarczy ze rzuce okiem na jakis tekst (nawet nie musze go swiadomie czytac) a i tak zostanie w mysli ten obraz i mimowolnie czytam to czego niechce oczkod


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#40 2007-06-01 21:38:41

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: spojler tag? ;o

Jak już zauważyliście nowa opcja nikomu nie zaszkodzi a niewątpliwie niektórym osobom bardzo pomoże. Nie wszyscy w sposób bezmyślny komentują rożne rzeczy szpikując swoje posty spoilerami. Są ludzie którym taka opcja by sie przydała ponieważ wygodniej i bezpiecznie mogliby zaznaczać spoilery. Dlatego nie rozumie postawy przeciwników.
[Jestem ZA.]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024