#1 2004-03-02 12:14:43

RhinoRace
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: przed 2004-07-25

Neon Genesis Evangelion

Jest to moim zdaniem jedno z lepszych anime jakie ogladalem smile
Akcja dzieje sie w 2015 roku, 15 lat po Second Impact (Drugim Uderzeniu) w wyniku ktorego przy zyciu pozostala tylko polowa ludzkiej populacji.
Ludzie musza sie bronic przed atakami aniolow - wielkich obcych istot (jak sie potem okarze, wcale nie takich obcych), w tym celu organizacja NERW wykorzystuje evangeliony - wielkie roboty, ktore pilotuja 15-letnie dzieci. Walka przewaznie odbywa sie w okolicach Tokio 3 - tam miesci sie glowna baza NERW-u. Dlaczego anioly atakuja glownie tam? To juz musicie sami sie dowiedziec - w pozniejszych odcinkach jest to wyjasnione.
Cala seria jest bardzo tajemnicza i wysoce symboliczna - da sie wychwycic nawiazania do bibli np nazwy aniolow, jak i samo ich okreslanie "anioly". Nie wszystko zostalo wyjasnione, wiele rzeczy widz mosi sie sam domyslac - jednak niektore zostaja wyjasnione, lecz w sposob rodzacy nowe pytania.
Linki ed2k do anime sa na www.osloskop.net - sa tam wersje z angielskimi hardsubami, jak i z polskimi (w dziale Basaka). Na ainfo tez sa linki do polskich hardsubow - linki ed2k i BT.
Na serie sklada sie 26 odcinkow, sa tez 2 filmy: "Death and Rebirth" (skrocenie serii) oraz "End of Evangelion" (alternatywne zakonczenie - dodatkowe odcinki 25' i 26')
Zycze wysokich transferow i milego ogladania smile

Offline

#2 2004-03-04 03:25:55

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Neon Genesis Evangelion

True...
Eva jest cool, jednakże jeśli miałbym wybierać moją ulubioną serię był by to X oczkod


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2004-03-05 00:20:11

XioN
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Eva to wspaniałe anime.brak mi słów ^_^

Offline

#4 2005-05-31 22:57:03

Fanel
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-02-06

Odp: Neon Genesis Evangelion

Mi się bardzo podobała cała seria smile
Wspaniała...

Offline

#5 2005-05-31 23:23:58

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Neon Genesis Evangelion

Tak mnie też się bardzo podobała, jednak trochę przesadzili z dwoma ostatnimi epizodami. Te psychologiczne gadki, niczym w gabinecie u psychiatry mnie po prostu nudziły. Możnabyło to rozłożyć na wiecej epizodów jako przerywniki akcji, wtedy dałbym Evie nawet 9/10 a tak za te dwa ostatnie epizodki to daje 7/10 smile


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#6 2005-05-31 23:43:33

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Neon Genesis Evangelion

Dwa ostatnie odcinki w serii są jakby zastępcze, zakończenie (podobno) miało być zupełnie inne, podobne do tego co jest w End of Evangelion.
Tak przy okazji, to jest to moje ulubione anime wiec daje mu 9/10 (odejmuje punkt za to że nie ma mozliwości dalszej kontynuacji).


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#7 2005-06-01 10:46:54

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

ja nie wiem co wy widzicie w nge, dla mnie to zwykly przecietniak. Strasznie sie na nim zawiodlem a bylem na niego cholernie napalony (gdy zobaczylem 3 pierwsze epki). Podobal mi sie bardzo chyba do 6 epka, ale potem to juz tylko to samo... odcinek skladal sie z gadania gadania gadania, potem 3 minuty walka i koniec epka... bleee ;] Dla mnie to przecietniak ;]

Offline

#8 2005-06-01 11:01:25

Noctis
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Neon Genesis Evangelion

Zależy na co się nastawiłeś. Jeżeli oczekiwałeś walk - faktycznie, miałeś prawo czuć się zawiedziony. A bynajmniej nie o walki w NGE chodziło. Trzeba było mimo wszystko słuchać, myśleć... zrozumieć. Nie wiem jak innych, ale ta seria coś we mnie zmieniła, wywarła swój wpływ. smile

Offline

#9 2005-06-01 11:18:00

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE? Faktycznie te początkowe epizody sprawiły że jakoś nie bardzo miałem ochotę oglądać tą serie do końca (jakoś tak przy ep 3 się zatrzymałem). Jednak jako że byłem chory i zrobiłem sobie seans anime, to padło na NGE. Jak się okazało, to z takiego przeciętniaka przerodziło się w dość interesującą historię z kiepskimi postaciami. I fajnie by było gdyby nie to zakończenie (chociaż już przy 22 mi się przestało podobać). Tak skopanego i beznadziejnego zakończenia jeszcze nie widziałem. No ale potem się dowiedziałem że to wynikło z braku kasy i trzeba było wymyślić sposób na maksymalne ograniczenie kosztów. A że oryginalne zakończenie nie dało się ograniczyć, więc trzeba było szybko wymyślić jakieś nowe. No i mamy 2 ostatnie epizody do których scenariusz napisano na kolanie, większość scen jest robiona jak wycinanka z gazet. Chociaż tak właściwie to brak tam jakiegokolwiek zakończenia. Tak więc anime nie jest złe, ale na pewno do kultowego to troche brakuje. No ale że było wypuszczone w okresie posuchy to ludzie łykneli to a teraz ta kultowość wynika z sentymentu.

Offline

#10 2005-06-01 11:26:59

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Neon Genesis Evangelion

A jak było z zakończeniem w mandze? Było inne?


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#11 2005-06-01 11:34:53

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Yang: Prawdziwe zakonczenie serii masz w EoE smile

Wanderer: Z tego co mi wiadomo to manga sie jeszcze nie skonczyla (ale moge sie mylic).

Offline

#12 2005-06-01 11:44:01

Fanel
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-02-06

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE jest już przecież ogłoszone kultowym...
I większość osób jest nim zafascynowana.

Offline

#13 2005-06-01 11:58:41

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Wiem wiem, ale czekam na nowe wydanie polskiego hardka co by obejżeć w świetnej jakości z porządnym tłumaczeniem (od GLS & MT)

Offline

#14 2005-06-01 13:02:21

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Eva jest super (fajna fabuła, muza, lekki schiz), tylko OAVki trochę dziwacznie się kończą (tylko dwie osoby przeżyły -super;)). No ale ogólnier seria jest u mnie w czołówce.

Offline

#15 2005-06-01 16:13:28

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Fanel napisał:

> NGE jest już przecież ogłoszone kultowym...

hehe komuna tez byla ogloszona najlepszym systemem politycznym itd smile_big
btw. NGE daje rade, ale kultowym bym go nie nazwal, dla mnie kultowy jest Coboy Bebop smile


ara ara...

Offline

#16 2005-06-01 16:38:45

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Skoro Już Mowa o NGE, To CZy Ktoś posiada Tą serie w MKV?

Offline

#17 2005-06-01 18:48:22

Immortal
Użytkownik
Skąd: Wieś
Dołączył: 2005-04-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE? Wiecie, nie mam teraz czasu, żeby się rozpisywać o NGE, powiem tylko, że jest to najlepszy film (właściwie to coś więcej niż film) jaki kiedykolwiek powstał. NGE jest: ||...Jak juz mówiłem, nie mam czasu więc wstawcie sobie tutaj wszelkie najlepsze epitety jakimi coś się da określić, bo mi się nie chce pisać...||

P.S. I nie mówcie że postacie są słabe, bo na tym polega orginalność i jedna z większych zalet NGE: postacie nie są superherosami, są zwykłymi ludźmi takimi jak każdy. Każda postać w NGE ma złożony profil psychologiczny.

Offline

#18 2005-06-01 19:46:43

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Immortal wyedytuj tego posta bo forum zepsules jezor


ara ara...

Offline

#19 2005-06-01 20:15:03

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Neon Genesis Evangelion

Ja bym nie powiedział że postacie są słabe. Wg mnie są jednymi z najlepszymi jakie zdarzyło mi się oglądać w anime (mówię o naszkicowaniu charakterów.)
Właśnie głównie z powodu postaci ten film bardzo mi się podobał, bo gdyby nie one byłaby to marna mechowa papka.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#20 2005-06-01 21:20:23

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

Zhentarim DivX zrobili cala serie renewal w mkv. Poza tym Basaka wydala cala serie z polskim hardsubem.
http://bt.zhentarim.net/ <- Wersja Zhentarim
http://bt.anfo.pl/ <- Wersja Basaki

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024