#61 2007-03-23 20:30:02

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE to nie jest jedno z lepszych anime ale najlepsze anime.Oglądałem je już jakiś czas temu a oprócz anime oczywiście czytałem mangę,mam wszystkie zdjęcia i osty.
Anime jest świetne zwłaszcza dzięki genialnej muzyce która tworzy cały nastrój i klimat.
Walki są bardzo efektywne i emocjonujące.To nie są takie walki że oglądasz i to ciebie nie rusza.Po prostu można powiedzieć że oglądasz i martwisz się o bohaterów i współczujesz im lub co niektórych nie lubisz.
Widziałem dużo anime po NGE i co prawda niektóre również były świetne ale NGE nic nie przebiło.Film jest również świetną kontynuacją gdzie przedstawiony jest koniec świata w niesamowicie fajny sposób.Zakończenie nie jest ani smutne ani radosne.Takie jakby dziwne i to na serio.Muzyka klasyczna w tym anime to strzał w dziesiątkę.

Offline

#62 2007-03-23 20:38:31

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Neon Genesis Evangelion

Moja opinia - nie podobalo mi sie.
Nie lubie mechow, no i jeszcze ta refleksyjna koncowka, zahaczajaca o rozterki umyslowe i sny na jawie + mechy blee
Tak wiec ja oceniam to anime raczej negatywnie.

BTW Fajna jest muza z openingu, poza tym animec do mojej kolekcji nie trafil jezor

Pozdro

Offline

#63 2007-03-23 20:48:38

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Neon Genesis Evangelion

Kolekcja to mało powiedziane.To absolutny hit i najpopularniejsze anime.
A w ogóle anime które raz się ściągnie to się przecież nie usuwa więc i tak pozostaje w kolekcji.
Mnie tam obojętne czy to mechy czy nie(lub coś w tym stylu).
Ja na coś całkowicie innego zwracam uwagę w tym anime.Zwłaszcza na emocje,muzykę i poświęcenie.

Offline

#64 2007-03-23 20:56:54

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Neon Genesis Evangelion

tomxxx napisał:

Kolekcja to mało powiedziane.To absolutny hit i najpopularniejsze anime.

Moze....
A skad masz te informacje, bo ja do tego reki nie przykladam.

tomxxx napisał:

A w ogóle anime które raz się ściągnie to się przecież nie usuwa więc i tak pozostaje w kolekcji.

Zdziwilbys sie gdybys sie dowiedzial ile animcow w zyciu wyrzucilem po sciagnieciu.
Wyznaje zasade: "jak ogladne i sie spodoba, to wypalam, a jak nie to do kosza"
Jedyne mechy, ktore mi sie spodobaly, to Vandread i Escaflowne.

BTW  RahXephon tez poszedl do kosza.

Offline

#65 2007-03-23 21:08:15

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Neon Genesis Evangelion

RahXephon słyszałem że jest świetny więc na pewno obejrzę.
Więc ty to tak robisz.Ja jak coś ściągnę to tego nie usuwam tylko nagrywam na płyty.
A poza tym słabych anime nie oglądam więc niczego co obejrzałem nie żałuje.
A że NGE to najpopularniejsze anime to chyba można sprawdzić po ilości informacji w sieci na temat tego anime jak i tematów na forach.
No może pokemon,db,sm itp są popularniejsze:)
Jak oglądałem NGE to w ogóle nie interesowało(zresztą teraz też nie) mnie jaki to gatunek.
Nie szufladkuje anime czy to mechy lub coś innego.Najważniejsze jak to pokazano.

Offline

#66 2007-03-23 21:16:37

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Neon Genesis Evangelion

tomxxx napisał:

A że NGE to najpopularniejsze anime to chyba można sprawdzić po ilości informacji w sieci na temat tego anime jak i tematów na forach.
No może pokemon,db,sm itp są popularniejsze:)

[roftl]Chłopie, twoje wypowiedzi rozbawiają mnie do łez.

Co do samego NGE: mnie się średnio podobał. W dziesięciostopniowej skali miał 8,5, ale po obejrzeniu zakończenia spadł na 7. Trochę za bardzo psychodeliczne. Że zacytuję bodajże Skama z "Działu pytań głupich": "Czy twórcy NGE rozumieli anime które stworzyli?"


"Skazany na zajebistość"

Offline

#67 2007-03-23 21:22:43

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Neon Genesis Evangelion

Tylko jakoś nie mogę znaleźć anime które bardziej mi się spodoba niż NGE.
Zakończenie mogło być co prawda lepsze i właśnie to że tak się urwało przez co powstało wiele niedopowiedzeń i teorii w stylu co będzie dalej jest wadą.
Oczywiście dwa ostatnie odcinki serii tv to porażka,chociaż mają coś w sobie te odcinki.
Dwa odcinki rozważań i dylematów.Jakby nie zrobili filmu to nie wiem co by się stało.

Offline

#68 2007-03-23 21:34:15

sadakot
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-23

Odp: Neon Genesis Evangelion

nge zapowiadal sie niezle, ale skiepścili go na koniec. moje zdanie jest takie, ze ta seria miala pokazac japonskim nastolatkom jakie więzi z ludzmi można mieć. bo japońce to wogole dziwny narod jest. zawsze komplementuja, choc wcale tak nie mysla (dobry przyklad poczatki kare kano i glowna bohaterka). mlode japonczyki są zeshizowane przez nauke i wymagania wobec nich więc gainax stworzył im shizowe anime, które tylko oni rozumieją.....

a teraz...

będą lecieć glany i ostre przedmioty w moja stronę...

za te wypowiedź.
....
ale co zrobić. takie jest moje ogólne wrażenie po obejrzeniu serii tv. zwłaszcza 2 ostatnich odcinków. to było cos w rodzaju błagalnego wołania... nie alienujcie się....

chociaż pewnie i tak przekombinowałam (było nie było socjolog jestem smile ), bo zamierzenie twórców z pewnością było takie: "robimy tak, by sie nikt nie połapał o co chodzi i bedzie fajnie >_<"

Ostatnio edytowany przez sadakot (2007-03-23 21:35:28)


猫が大好き!!!

Offline

#69 2007-03-23 21:36:37

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE - strasznie sie zawiodlem, podobalo mi sie gdzies tak do 06 epka. A potem? No wlasnie... potem jest ciagle to samo. Gadanie, gadanie, gadanie 2 minuty walki i koniec epa. I tak w kolko... Ogladalem to anime bardzo dawno temu, gdyz to jedna z pierwszych moich serii na kompie i tak oto je zapamietalem. Jak dla mnie, to napewno nie jest zaden hit i istnieje mnostwo anime o wiele lepszego niz ta seria. Nie wiem dlaczego NGE doczekalo sie miana klasyki, coz w nim takiego uzekajacego? No ale coz, tak samo AKIRA, niby taki klasyk/mega hit a ja sie na tym strasznie wynudzilem.

Offline

#70 2007-03-23 21:45:16

sadakot
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-23

Odp: Neon Genesis Evangelion

z nge jest jak ze slowackim oczkod


猫が大好き!!!

Offline

#71 2007-03-23 21:49:13

filippiarz
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-07

Odp: Neon Genesis Evangelion

Nudne pierwsze 15 odcinków, kiedy to mechy naparzają się z aniołkami, potem sie robi coraz ciekawiej (psychologia!), a zwieńczenie w postaci "The End of" to dla mnie arcydzieło kinematografii światowej smile_big
Uwielbiam takie psycho/drama/symbo/alegoro animki, szkoda, że mało tego wychodzi...

Offline

#72 2007-03-23 22:00:13

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Neon Genesis Evangelion

ja bym dał temu anime 9/10
jeszcze nie spotkałem się z tak rozbudowanym anime, jest tam tak wszystko zagmatwane że fabuła w AIR w porównaniu z NGE jest prosta jak drut.
moim zdaniem słusznie zasługuje na miano klasyki (są różne gusta mi na przykład nie podobał się zbytnio chobits a niektórzy uważają go za dobre anime)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#73 2007-03-23 22:24:53

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Neon Genesis Evangelion

W NGE właśnie zakończenie jest najlepsze, zarówno w serii TV jak i EoE. Gdyby ta seria skończyła się inaczej, to nie stała by się najlepszym anime jakie w życiu widziałem. Wiem że w oczach wielu przesadzam, ale moim zdaniem nikt nigdy nie stworzył czegoś tak dobrego jak End of Evangelion.

Offline

#74 2007-03-23 22:42:29

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Neon Genesis Evangelion

Ja potraktowałem te mechy jako dodatek do fabuły (nie lubię mechów) i niezbyt się walkami emocjonowałem. Tu nie chodzi o mechy, tylko o psychologię postaci. oczkod

Offline

#75 2007-03-23 23:00:56

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Neon Genesis Evangelion

A właśnie przyznam się że jak widziałem w cholere anime NGE nie widziałem. Co jakiś czas jak zastanawiam się co ściągnąć to rozważam NGE. Naprawdę to anime takie fajne ??

Offline

#76 2007-03-23 23:04:11

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Neon Genesis Evangelion

albo te anime pokochasz albo znienawidzisz smile_big


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#77 2007-03-23 23:07:15

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Neon Genesis Evangelion

tomxxx napisał:

NGE to nie jest jedno z lepszych anime ale najlepsze anime.

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem".

tomxxx napisał:

A w ogóle anime które raz się ściągnie to się przecież nie usuwa więc i tak pozostaje w kolekcji.

Nie wiem jaki jest sens zostawiania anime, które mi się nie podobało.

tomxxx napisał:

Jakby nie zrobili filmu to nie wiem co by się stało.

Pewnie Japonia by zatonęła. Albo umarliby wszyscy ludzie z grupą krwi AB Rh-. Może niebo zrobiłoby się fioletowe. Kto to wie...
Kiepsko recenzje piszesz, tomxxx, ani plusów nie potrafisz wskazać, ani wad wytknąć. Tym bardziej, że "najpopularniejsze" nie musi wcale znaczyć "najlepsze".
U mnie NGE jest w pierwszej dziesiątce, naprawdę mocna rzecz. Ciekawe, jak te nowe filmy, ale coś czuję, że w ogóle nie będą przypominały serii i Enda.

Offline

#78 2007-03-23 23:07:46

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE jak i EoE są seriami w pewnym rodzaju przełomowymi, wkońcu wyznaczyły standardy......trudno powiedzieć że NGE jest podobny do ... lub też ściąga od ... lecz na odwrót można sporo tytułów wymienić. I to świadczy o wielkości tego świetnego anime

Offline

#79 2007-03-23 23:22:25

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Neon Genesis Evangelion

Freeman napisał:

U mnie NGE jest w pierwszej dziesiątce, naprawdę mocna rzecz. Ciekawe, jak te nowe filmy, ale coś czuję, że w ogóle nie będą przypominały serii i Enda.

będą jakieś filmy ??


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#80 2007-03-23 23:31:45

Yaqb
Użytkownik
Skąd: Toruń
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Neon Genesis Evangelion

NGE było jednym z pierwszych anime jakie oglądałem i dość mile je wspominam. Mechy nie przeszkadzają zbytnio(w sumie to nawet lubię mechy), fabuła jest dość głęboka, a postacie są dość ciekawe, choć cytując pewny znany tekst "Nawet pingwin miał smutną przeszłość". IMO walki było niezłe jezor.

Freeman napisał:
tomxxx napisał:

Jakby nie zrobili filmu to nie wiem co by się stało.

Pewnie Japonia by zatonęła. Albo umarliby wszyscy ludzie z grupą krwi AB Rh-. Może niebo zrobiłoby się fioletowe. Kto to wie...
Kiepsko recenzje piszesz, tomxxx, ani plusów nie potrafisz wskazać, ani wad wytknąć. Tym bardziej, że "najpopularniejsze" nie musi wcale znaczyć "najlepsze".
U mnie NGE jest w pierwszej dziesiątce, naprawdę mocna rzecz. Ciekawe, jak te nowe filmy, ale coś czuję, że w ogóle nie będą przypominały serii i Enda.

Freeman właśnie mnie uśmiercił.[shithappens] jezor

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024