#21 2007-03-03 16:09:35

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Wywiad z IDG na GTW

LOL! Armageddon lepiej się sprzedał niż SAC! Nie wierzę!
Co prawda SAC kupiłem tylko raz, bo reszta mojej kasy idzie na mangi i dlatego nie kupuje Anime. Ale chyba zacznę kupować... może jak wydadzą Strike Witches. smile_big Co do niskiej sprzedaży... to niech może spróbują wydać jakieś lekkostrawne anime.
Co do reklam to... gdzie? Jak? Kiedy? Pewnie jakieś są, ale są zbyt małe. smutny

Ostatnio edytowany przez ivelios (2007-03-03 16:12:08)


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#22 2007-03-03 16:45:49

Swinger of Birches
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-11-03

Odp: Wywiad z IDG na GTW

Sir Mavins napisał:

Być może kokosów na GitSach nie zrobi, ale za to zwróci się ku innym produkcjom.
Nie mniej wartościowym - za to szerszym w odbiorze dla mas.

ja sądzę, że problemem jest nie tyle GITS jako anime "nie dla mas", ale koszty licencji, które w przypadku SACa są zapewne 10 krotnie większe niż w większości innych anime. To tak jak dawniej firmy nie zarabiały na Evangelionie w UK, bo koszty licencji zjadały zyski

Offline

#23 2007-03-03 17:10:51

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wywiad z IDG na GTW

co to piractwa... to sam widzialem divixy SACa z polskim lektorem na eMule... oraz DVDISO polskiego wydania na torrentach... smutny

Offline

#24 2007-03-03 17:57:51

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Wywiad z IDG na GTW

Co do wywiadu to slaby. On pyta, oni odpowiadaja, on dalej swoje.
A co do GITS'a szkoda ze taka porazka. Zal mi takze tych osob co scigly wersje dvd z neta. Taka przystepna cena i sciagaja.
Admini serwisow p2p powinni zrobic tak jak w przypadku Painkillera (Polska gra PC).


KiXBu

Offline

#25 2007-03-03 18:14:08

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Wywiad z IDG na GTW

~s0n1c : ale ci admini maja to w dupie ? imo tez mial bym to w dupie ;p Ja dvd nie kupuje, bo poco ? 20 x 5 i mam na jaks czesc do kompa ? a to raz obejrze i zarastać kurzem po wieki >.<

Offline

#26 2007-03-03 18:43:35

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Wywiad z IDG na GTW

Nie mialem pojecia ze polskie wydanie Gits'a jest tak dopracowane. Nie skusilem sie na wydanie poniewaz zwyczajnie nie przypadla mi do gustu. Rzeczywiscie jest to produkcja bardzo ambitna lecz mnie po prostu nudzila.
Ciekaw jestem jakie dochody przynosza najbardziej popularne serie anime. Skoro licencje japonskich filmow animowanych sa k-krotnie wieksze od hollywoodzkich to musza to byc niebanalne kwoty(chyba ze autorzy maja naprawde wygorowane oczekiwania wobec swoich dziel).
Co do piractwa, nie zniknie z polski poki nasze place nie zbliza sie do zachodnich.

Offline

#27 2007-03-03 18:57:38

Sir Mavins
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-21

Odp: Wywiad z IDG na GTW

Wydaje mi się, że GitS jako całość nie nadaje się do jednokrotnego oglądania.
Divixy widziałem po 2-3x, a dvd co prawda na razie PO RAZIE. Ale zamierzam zmienić to.

Ceny dvd anime - nowe, udowadniają że można za rozsądną cenę sprzedawać oryginały.
Owszem jest kilka serii, których sumaryczna cena jest ponad przeciętną.

Pensje a piractwo?
Nie zawsze jest taka zależność, że jak mało zarabia się to "musisz" kraść, żeby mieć.
Nie zawsze musisz mieć, to proste.
Natomiast większe pensje mogłyby spowodować zwiększenie ilości sprzedawanych tytułów, gdyby osoby kupowały więcej niż jeden tytuł. I nie musiały się zastanawiać nad wyborem. Tak, nie znaczy to że miałyby kupować po powiedzmy 10/miesiąc, ale jak mają do wyboru 0 a 1, to wybór jest trudny.

Offline

#28 2007-03-03 19:00:39

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Wywiad z IDG na GTW

To nie kwestia płac tylko mentalności. Po komunie zostało nam 'załatwianie' wszystkiego na lewo. Kiedyś tylko tak dało się niektóre artykuły zdobyć, teraz mamy już legalne alternatywy. Smutne jest to, że nawet ci, którzy wyżej wymienionego ustroju nie zaznali, ową skłonność do 'załatwiania' odziedziczyli chyba w genach  .

Offline

#29 2007-03-03 19:28:59

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Wywiad z IDG na GTW

Taak? A to ciekawe spostrzezenie. Zastanawiam sie ile masz lat, ale gdybys mial juz rodzine i bylbys starszy to do bys pewnie takich rzeczy nie pisal. To wlasnie za komuny wiecej ludzi bylo stac na cos mimo ze towaru bylo mniej, a teraz to dopiero sa czasy kretactwa i innego zlodziejstwa. Przyklad idzie z gory i dlatego tez ludzie widzac, ze tam ida w ruch miliony, przyzwalaja sobie na chociazby piractwo komputerowe :] Ciekawe czy jakbys mial wyplaty z 1000zl i na utrzymaniu rodzine, to bys kupowal plyty z anime za 40zl. Szczerze w to watpie. Mentalnosc bedzie sie zmieniac wsrod ludzi jak spoleczenstwo zacznie sie bogacic i tyle.

BTW Za komuny to sie kombinowalo i wynosilo z zakladow drobne reczy (za cos wiekszego to bys pewnie KS'a dostal), a dzis to z zakladow nie wynosi sie nic tylko wyplywaja grobe miliony.

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-03-03 19:32:18)

Offline

#30 2007-03-03 20:16:58

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Wywiad z IDG na GTW

obejrzalem 5 czy 7 odcinkow Gitsa i zrezygnowalem... dla mnie to jest nużące a nie ambitne. ale mniejsza z tym, nie ma sie co dziwic niskiej sprzedarzy skoro to jest stare anime, a kazdy który sie tym interesuje juz daaawno to obejrzal. Fanem nie jestem niczego, oglądam anime bo dla mnie to rozrywka, i to czy mam Divx czy HD naprawde nie jest dla mnie tak ważne.

Offline

#31 2007-03-04 23:42:48

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Wywiad z IDG na GTW

Dzięki Suchy.

Wspominali coś o zmianie strategii sprzerdaży, ale nie znalazła się tam informacji jakie to mają być zmiany. Podobnie jak poprzednicy nie chce by IDG stała się firmą jak Anime Virtual i dawali cenę którą można by nazwać pożądtnym przegięciem (Wolf's Rain 7DVD po 70-80 zł = 490-560 kogo na to stać? to nie rozwija rynku anime tylko go dławi). Kiedyś napisałem nawet do nich w sprawie tych cen i spławili mnie tekstem "Ceny są jakie są".

Co do Innocent to mnie cholera bierze, bo z góry wiem że nie dorwe tego ekskluzywnego wydania w żadnym sklepie w moim mieście cholera. Będzie trzeba zamawiać przez sieć.

I jak wreszcie będzie z GITS:SSS (i coś jeszcze było do tego o śmiejącym się)?

Hybryd to anime wcale nie jest stare. Ja też uwazam że anime to przede wszystkim rozrywka, niestety teraz nawet twórcy coraz żadziej robią anime według zasady "sztuka dla sztuki".

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2007-03-04 23:53:39)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024