#181 2007-04-10 14:38:59

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: kasa za suby?? :D

khadzad napisał:

...niee chce oddawać czesc kasy za klikanie w banerki dystrybutorom ANIME i MANGI ;P wole dobre wydanie w DTSie lub chociaż w DD 5:1;P

Może kierują tobą dobre intencje, ale mam wrażenie, że do końca nie wiesz, co mówisz smile Przeczytaj sobie na głos swoje ostatnie posty kilka razy smile_big

Arry napisał:

Chyba raczej "które bedą przez nich zlicencjonowane"...

Co za różnica? Wy chyba zapominacie, że na pewnych frontach serwisy z napisami to dla dystrybutorów śmiertelni wrogowie.

Offline

#182 2007-04-10 14:42:43

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: kasa za suby?? :D

Napisy.org i Gutek film, co?
w sumie to tak, ale ludzie się starają (przynajmniej niektórzy) robić napisy do serii niezlicencjonowanych...


90TLh

Offline

#183 2007-04-10 14:48:17

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: kasa za suby?? :D

Freeman napisał:

Osobiście wolę taki model, który teraz istnieje: jeśli potrzeba na coś pieniędzy, robi się zrzutkę i załatwione. Przy okazji miałbym przyszłościową propozycję: przy następnej zrzutce można się umówić, że jedna osoba nie wpłaca więcej, niż powiedzmy 5zł. Jedni mogą dać więcej, inni nie, ale dużo ludzi chciałoby chociaż tak wspomóc serwis, a tak jest dużo komentarzy "że chciał wpłacić, ale nie zdążył".
Tak samo z ulepszeniami: planujemy jakieś, to robimy zrzutkę. Same plusy i żadnych minusów (no chyba że pójście do banku jest dla kogoś problemem, jeśli nie ma jeszcze  konta internetowego).
Wszelka, wprost czy zakamuflowana, kasa za suby to road to perdition, czy tam  the end of the world as we wnow it, and I don't feel fine.

Nie pisałem nigdzie, że zbiórka jest zła, ale to prawda, że nie wszystkim chce się latać do banku i nie wszyscy mają konta. Chodziło mi o dodatkową możliwość na budżet ANSI i wprowadzenie czegoś nowego.
Zbiórka i tak zostanie, może jest to dla niektórych sposób na "promocję" siebie.

khadzad napisał:

sadze że:
a)do kieszeni właciciela/admina(nie potrzebne skreslic)
b)do wydawnictw mangi(jpf/waneko et)
c)do wydawnictw(nie wiem jak to nazwać inaczej xd)anime;P

Ad. a} no cóż, uczciwy właściciel rozliczałby się ze wszystkimi, ale myślę, że to nie problem, jeśli z pieniędzy, które zostaną coś weźmie, w końcu mu się należy
Ad. b), c) czy wydawnictwa to organizacje charytatywne, na które trzeba dawać datki?
Najlepszym sposobem na to, żeby nie upadły jest kupowanie od nich mang/anime.

Offline

#184 2007-04-10 14:51:21

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: kasa za suby?? :D

przecież jak anime bedzie zlicencjonowane to napisy znikną z ansi;P co może zmusi do kupienia oryginału;P

Offline

#185 2007-04-10 14:54:57

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: kasa za suby?? :D

Nevar napisał:

Nie pisałem nigdzie, że zbiórka jest zła, ale to prawda, że nie wszystkim chce się latać do banku i nie wszyscy mają konta. Chodziło mi o dodatkową możliwość na budżet ANSI i wprowadzenie czegoś nowego.

Jak się komuś nie chce wesprzeć "swojego ukochanego serwisu", bo wymaga to niewielkiego przemieszczenia się w czasoprzestrzeni, to gdzieś w jego rozumowaniu tkwi błąd. Gdzie?
Cele charytatywne to jedno, ale klikacz na "wprowadzenie czegoś nowego" będzie rodził problemy. To nie czarnowidztwo, ale rozsądek. Zamiast tego lepiej trzymać się sprawdzonych metod moim zdaniem.

Nevar napisał:

Zbiórka i tak zostanie, może jest to dla niektórych sposób na "promocję" siebie.

Powiem szczerze, że dla mnie to stwierdzenie brzmi, mówiąc łagodnie, lekko niefortunnie.

Offline

#186 2007-04-10 15:09:10

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: kasa za suby?? :D

Fakt, przepraszam wszystkich, których tym uraziłem.

Jednak nic i nikt nie przekona mnie, że taki button jest zły i ANSI nic by na tym nie zyskało.

Ostatnio edytowany przez Nevar (2007-04-10 15:09:39)

Offline

#187 2007-04-10 15:17:47

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: kasa za suby?? :D

Kurcze, że akurat musiałem jechać pociągiem. smile

duch_84 napisał:

Co do tematu.
"Od fanów dla fanów" to już nie łaska?

Nie. smile_big
Na świecie nie ma nic za darmo, nawet jak pobiją to portfel zabiorą. smile

khadzad napisał:
Freeman napisał:
Nevar napisał:

Gdyby button był to nawet zrzut nie trzeba by było robić. Mniej bawienia się z przelewami, bankami itp... Tylko 1 klik dziennie i tyle. Przez miesiąc więcej by się nazbierało niż w rok w akcji "Góra grosza".

A na co by poszła cała nadwyżka kasy wtedy?

sadze że:
a)do kieszeni właciciela/admina(nie potrzebne skreslic)
b)do wydawnictw mangi(jpf/waneko et)
c)do wydawnictw(nie wiem jak to nazwać inaczej xd)anime;P

smile_lol Kurde, przecież Wydawnictwo to nie działalność charytatywna. Oni nie chcą dokładać do wydań, które nie przynoszą dochodów, ale chyba nie miałbym tego robić ja, albo żeby wydali jakąś szmirę, by tylko powiększyć rynek jezor... i to dotacją... wystarczy podnieść cenę. smile_big

Feniks_Ognia napisał:

1) Od Fanów dla Fanów - Wbij se to do łba na zawsze i nie będzie problemu.

Lipne te hasło. jezor smile_big

Nevar napisał:

Nie pisałem nigdzie, że zbiórka jest zła, ale to prawda, że nie wszystkim chce się latać do banku i nie wszyscy mają konta. Chodziło mi o dodatkową możliwość na budżet ANSI i wprowadzenie czegoś nowego.
Zbiórka i tak zostanie, może jest to dla niektórych sposób na "promocję" siebie.

Kurde, żem przegapił drugą, a za pierwszym razem dałem tylko 5 zł... Nie jestem popularny, pewnie mi ktoś wytknie, że nie zapłaciłem i jestem gorszy. smile_big


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#188 2007-04-10 15:27:32

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: kasa za suby?? :D

Z tym Hasłem, to już doszliśmy do wniosków, że poprawna forma, to "Od cycków dla cycków"... eee znaczy się "Od ludzi znających się na napisach dla ludzi znających się na napisach" XD


90TLh

Offline

#189 2007-04-10 15:27:40

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: kasa za suby?? :D

A i tak większość osób znalazłaby sposób aby to co płatne stało się darmowe - legalnie czy nie, mniejsza o to.
Nie to źródło to inne. Więc o co chodzi? Zaraz ten temat przeistoczy sie w gadkę o moralności naszego zachowania względem innych.


10721827ve.gif

Offline

#190 2007-05-25 20:38:48

kuku628
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-11

Odp: kasa za suby?? :D

Mam tu kilka argumentów przeciwko temu rozwiązaniu:
-kto za to zapłaci?
-jak już ktoś zapłaci to wystawi gdzie indziej i tam będzie za darmo.
-moim zdaniem konieczność płacenia za napisy spowoduje spadek zainteresowania Anime
-Co zrobić z fantem, jeśli ktoś płaci za napisy a okazują się one kiepskie??

Tych kilka argumentów utrzymuje mnie w przekonaniu, że suby na zawsze powinny zostać darmowe.

Offline

#191 2007-05-25 20:42:28

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: kasa za suby?? :D

Zapłaca ci, ktorzy nie bede chcieli ogladac anime raw lub z ang. hardsubem.
Teraz jak napisy.org zamkniete i to samo moze spotkac inne serwisy z napisami, to wlasnie ten pomysl moze byc nawet niezly jezor

Offline

#192 2007-05-25 20:49:34

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: kasa za suby?? :D

Może i tak, ale w momencie, gdy swoje "fansuby" zacznie się sprzedawać (czerpać z nich korzyści materialne), to dopiero wtedy ci nocą kolbami w drzwi załomocą smile

Offline

#193 2007-05-25 20:54:20

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: kasa za suby?? :D

Ale przynajmniej cos z tego miales, a nie tylko idee jezor

BTW Niech nikt nie bierze tego mojego pomyslu na powaznie, to tylko odzew na ruszenie znow tego kupe razy walkowanego tematu oczkod

Offline

#194 2007-05-25 21:03:33

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: kasa za suby?? :D

Dlatego może Animesub powinno być zamkniętą społecznością ???
Tak jak to jest z PolishTrackerem smile
A dostęp byłby z zaproszeniami xD
Tam nie mają problemów z zamykaniem serwisu, a nie ma tam praktycznie nic innego jak piraty smile

Zaraz pewnie mi ktoś powie, że tam ludzie, którzy ściągają filmy mają w domu oryginały, a to są tylko kopie zapasowe wyżej wspomnianych oryginałów, albo, że wywalają je po 24h xD

Ostatnio edytowany przez Rammstein (2007-05-25 21:05:20)

Offline

#195 2007-05-25 21:06:49

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: kasa za suby?? :D

W przypadku napisów za kasę, nazwałbym już tego fansubbingiem.
Poza tym dałoby to pretekst do kolejnej nadinterpretacji, że napisy są robione dla korzyści materialnych.

Osobiście uważam, że w grę wchodzą tylko 3 sposoby pozyskiwania pieniędzy na serwer pod ANSI (i inne opłaty związane z ANSI):
- admin/moderatorzy dają z własnej kieszeni
- userzy się składają
- kasa z reklam (np Google AdSense)

Offline

#196 2007-05-25 21:16:21

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: kasa za suby?? :D

Nie no pomysł z kasą za suby jest generalnie do niczego, także nie zawracajmy już nim sobie głowy (kto ten temat w ogóle odkopał??? smile

Offline

#197 2007-05-26 11:57:46

Leeon
Użytkownik
Skąd: daleko od morza
Dołączył: 2007-05-16

Odp: kasa za suby?? :D

Ja proponuje zamknąć ten temat, bo nie ma tu o czym dyskutować.
Jakiekolwiek korzyści majątkowe wynikające z udostępniania napisów są całkowicie nielegalne. I nie ważne czy to button czy inna forma "click me"  w zamian za napisy. Poza tym jeśli ktoś  robi tłumaczenie, to robi to z własnej woli - jeśli nie chcesz to nie tłumacz. Nie oczekujmy, że ktoś nam podziękuje - bo nie ma za co. Cieszmy się jeśli ktoś skomentuje naszą pracę.
Co do serii anime które nie maja licencji w Polsce ... Tu sie rozpisywać nie będę.

Offline

#198 2007-05-26 12:40:30

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: kasa za suby?? :D

Freeman napisał:

Może i tak, ale w momencie, gdy swoje "fansuby" zacznie się sprzedawać (czerpać z nich korzyści materialne), to dopiero wtedy ci nocą kolbami w drzwi załomocą smile

Fakt, ostatni news jaki widziałem w związku ze sprawą, brzmiał mniej więcej "sprawdzamy, czy tłumacze otrzymywali korzyści majątkowe". Za przeproszeniem, WTF!? Jakie korzyści majątkowe!?
Lepiej skasować ten temat bo jeszcze pały go zobaczą i ansi zamkną xP

Offline

#199 2007-05-26 12:57:38

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: kasa za suby?? :D

No to zamykamy.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024