#21 2005-08-25 08:30:59

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

A ja powiem tyle: bierz Xboxa. Za 500zl dostaniesz juz uzywanego ze standardowym dyskiem(8,5-10GB zaleznie od wersji). I moge zagwarantowac glowa, ze to lepszy wydatek niz jakas tam syfiasta Manta za 200-300zl. Jak masz TV w pokoju to juz kosmos;d Spinasz konsolke z kompem kablem corrosowanym i przez ftp przewalasz pliki w kilka sekund(transfer 7-10MB/s), zero pieprzenia sie z nagrywaniem plyt ogladasz od razu:]. Jakosc obrazu poprostu zabija na starcie wszystkie stacjonarki, lacznie z pctem zapietym przez s-video(tylko o ile ma sie kabel RGB, bo na standardowym chinczu to juz sprawa troche gorzej wyglada).
Hym co jeszcze... ladowanie plikow jest blyskawiczne, mozliwosc zmiany czcionek na dowlona w ttf, dzwiek 5.1, oprogramowanie uaktualnia sie bajecznie prosto poprzez nadpisanie plikow przez ftp... I teraz chyba najwazniejsze: obsluguje wszystkie formaty i kodeki: OGM, MKV, RM, kodek h264 - wszystko smiga bez zadnego pierdniecia. Oprogramowanie jest uaktualniane o nowe poprawki i bajery CODZIENNIE. Jest ponad to mozliwosc wyboru ciezki audio w ogm czy napisow. A i jeszcze sprawa zmiany skorek w menu,mozna na necie znaelsc duzo fajnych z anime;)), chociaz ja wole standardowa;]
Jakby ktos chcial zobaczyc jak to wyglada to niech klika ponizej;} Tylko jakosc jest slaba, bo screeny z Xa zapisuja sie w bmp i maja 1,2mb, wiec przerobilem je na jpg.
http://img369.imageshack.us/my.php?imag … 0008em.jpg
http://img373.imageshack.us/my.php?imag … 0040uq.jpg
http://img374.imageshack.us/my.php?imag … 0054mi.jpg
http://img371.imageshack.us/my.php?imag … 0027cf.jpg
http://img372.imageshack.us/my.php?imag … 0033fm.jpg
http://img375.imageshack.us/my.php?imag … 0074nd.jpg
http://img377.imageshack.us/my.php?imag … 0105ie.jpg
http://img378.imageshack.us/my.php?imag … 0128dw.jpg

Offline

#22 2005-08-25 08:45:19

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

powiem ci, ze taz chcialem kupic x'a, przekonal mnie jeden maluki szczegol, mianowicie 500 zl roznicy. dla kogos kto nie gra, to juz nie jest manta, a manta + telewizor, aparat, nowy procesor czy na co tak czlowiek jeszcze skrobie. Ale gdybym tylko mial 700 zl na zbyciu i nie potrzebowal w nic inwestowac, to zapewne zakupilbym XboX'a (a gry po 150, czy 200 zl? oczkod)

Offline

#23 2005-08-25 08:55:45

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Hehe, sluchaj za 700zl masz nowego przerobionego. Za 200zl mniej jak sie dobrze zakrecisz dostaniez uzywanego sprawnego bez wiekszych cyrkow. A co do gier to a idz, jakie 150zl? ;p Nie chce pisac wprost:P, ale zeby Xbox robil za kombajn multimedialny, musi byc przerobiony (i tu chyba wyjasnia sie sprawa ceny gier:P).

A i jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala. Xbox im starszy tym lepszy(czytaj: latwiejszy w modifikacjach i mniej awaryjny od nowych wersji). Czyli nawet wskazane kupic uzywanego;0

Offline

#24 2005-08-25 09:22:28

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

ty p... ty p... ty piracie jeden !! jezor

Offline

#25 2005-08-25 09:28:47

animemanga
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-08-23

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Da się, wystarczy zmienić tryb wyświetlania w karcie graficznej, też tak miałem i to pomogło. Miałem dośc dużo opcji do wyboru przez MTSC, PAL, PAL-M itp, chyba że masz jakieś oprogramowanie które tego nie ma jezor , ale może na sieci coś się znajdzie smile_big .

Offline

#26 2005-08-25 10:02:55

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

kup se najlepiej jakis odtwarzacz Pionieera.Sa nieporównywalnie najlepsze.
Odtwarzaja mpg,avi,ogm,polskie napisy txt.
Tylko ich ceny nie sa najnizsze.

Offline

#27 2005-08-25 10:40:26

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

lol... a jak ogladata anime w divix to pewnie myslicie ze nie piraty jestescie jezor

Offline

#28 2005-08-25 12:21:38

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

troche inaczej wyglada sciaganie tego co nie jest w polsce licencjonowane (czytaj nie mozna zdobyc), a sciaganiem gier. a jesli o to co chodzi, to dyspokuje pokaznym zbiorem oryginalnych gier, i to nie tych z gazet.

Offline

#29 2005-08-25 12:38:48

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

e tam... mozna se zamowic przeciez oryginaly za granica...

Offline

#30 2005-08-25 12:57:02

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Co do stosowania tych technologi to różnie bywa (zwłaszcza w anime)... czasami koder nie stosuje ich z myślą właśnie o stacjonarnych playerach. Z resztą GMC jest stosowany (a przynajmniej powinien być smile_big) gdy anime ma zbliżenie, oddalenia, przesunięcia w miare statycznych obrazów. Częściej jest stosowany QPel, aczkolwiek też nie zawsze. Nie ma reguły.. najczęściej najlepiej sprawdzić GSpotem i już. Sądze, że pliki MKV i OGM, raczej nie są robione z myślą o stacjonarkach (choć jak już pisałem: nie ma reguły) gdyż te nie obsługują takich kontenerów to i obraz w nich nie będzie kompresowany z myślą o takich odtwarzaczach. Niestandardowe matryce kwantyzacji mają raczej zastosowanie w przypadku zwykłych filmów, więc raczej nie są stosowane w anime.

Co to są matryce kwantyzacji? hmm.. Matryca jak większość wie, to jest (upraszczając) tabelka z liczbami. Na podstawie takiej matrycy kwadratowej (tyle samo wierszy co kolumn) o wymiarach 8x8 algorytm kompresujący anime decyduje jak skompresować poszczególne typy makrobloków o wymiarach 8x8 pikseli (tak upraszczając sprawę). I tak liczby w prawym górnym rogu odpowiadają za kwantyzator dla obszarów jednorodnych, a liczby w przeciwległym rogu odpowiadają za kwantyzator obszarów ziarnistych (szczegółowych).

Co to zatem jest kwantyzator? Tak upraszczając jest to współczynnik, który zwiększa lub zmniejsza ilość bitów jaka zostanie przydzielona do kompresji danego obrazu.

Co do TVOuta (z kompa na TV) to nie ma znaczenia czy jest użyty GMC, QPel itd, gdyż dekodowaniem i tak zajmuje się komputer.

Offline

#31 2005-08-25 14:58:46

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

XBoX odpada jezor Na pewno nie kiedy za rok-dwa wyjdzie XboX 360 i PS3 jezor A właśnie, skoro tak o konsolach jako multimedia itp. to mam pytanko - PS2. Po przeróbce też może DivX/XviD odtwarzać? Gdzieś mi się od uszu tak odbiło...Bo tak się składa że mam jednego nieprzerobionego (za miesiąc mi gwarancja wygasa)...

Offline

#32 2005-08-25 15:02:16

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Tak. Wystarczy ściągnąć programik co sie nazywa.... PS2Reality Mediaplayer 1.50
Tylko nie wiem dokładnie ja działa bo nie mam PS2 jezor Ale napewno widzi napisy jakieś.


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#33 2005-08-25 15:04:24

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Co do XBoxa 360 to nie przewidują jego sprzedaży na polskim rynku. Pozostaje sprowadzić z zagranicy smile

Offline

#34 2005-08-25 15:06:57

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

To się PS3 kupi. Nie wierzę, żeby miał mniejsze możliwości odtwarzania filmów niż zwykły xbox...

Offline

#35 2005-08-25 15:22:06

kiewas
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2005-04-12

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

zgadzam się, najlepiej kupić XboXa, sam mam zamiar go w niedługim czasie nabyć. A czekanie na X360 w przypadku chęci zastosowania konsoli jako centrum multimedialnego jest całkowicie bez sensu - zanim powychodzą przeróbki i scena weźmie się za pisanie programów na nową konsolę to pewnie sporo czasu minie. Ostatnio byłem u kumpla i on mi zaprezentował działanie XBMC, po prostu wypas - żyć nie umierać. No ale wiadomo, niektórzy wolą się zadowolić gówn** niż inwestować swoje pieniądz mądrze w porządny sprzęt który starczy na lata.

Pozdrawiam.

Offline

#36 2005-08-25 15:23:30

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

No, niby macie rację, co do tego xBoxa... Dobry sprzęt... Tylko raczej 500 zł nie uda mi się wyłuskać[placze] A czy PS2 przerobiony dałby radę sobie z mkv i ogm? I jeszcze pytanko apropo xboxa - głośny jest? Bo nie lubię, gdy mi coś szumi przy oglądaniu:(

Offline

#37 2005-08-25 15:35:01

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Gry zawsze można na allegro albo ebayu kupować:D (tylko tak kupuję gierki na PS2)

Offline

#38 2005-08-25 16:19:54

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Ja sie tam z ps2 zbyt nie orientuje teraz jezeli chodzi o scene(olalem ps2 juz jakis czas temu), ale z tego co wiem to w stosunku do xboxa jest 100lat za murzynami. Ps2 player raczej na pewno nie radzi sobie z ogm i mkv. A i brak dysku w standardowym wyposarzeniu tez robi sobie.A i jeszcze program do odtwarzania trzeba zapuszczac z plyty albo z karty pamieci. Hhehe parodia;p

Co do glosnosci to ja nie narzekam. W XBMC masz kontrole obrotow wentylatorka. Jak Ci halasuje, sciszysz sobie z poziomu domyslnego(20%) na troche mniej to nie powinien sie jakos specjalnie nagrzewac(o ile na dworze nie ma 36'C:P), a bedzie chodzil cichusienko. Zreszta kontrole temperaturki tez tam masz wiec mozna sobie zoptymalizowac chlodzienie bardzo latwo;]. A nawet jak juz wentylatorek bedzie za glosny to mozna sie szarpnac na jakiegos Papasta(najlepsze wentylatorki do kompa), kosztuja okolo 40-50zl i maja tylko 9db, ale to raczej dla milosnikow tuningu. Co do poziomu halasu standardowego dysku to nie wiem:P, kupilem juz ze WD 120GB, ktory chodzi cholernie cicho. Ogolnie mam wrazenie, ze ps2 chodzila glosniej od Xa.

A i jeszcze...

@Dehumanizer
"To się PS3 kupi. Nie wierzę, żeby miał mniejsze możliwości odtwarzania filmów niż zwykły xbox..."

Po pierwsze ps3 wyjdzie dopiero na wiosne przyszlego roku. Cena bedzie kosmiczna 399euro bez dysku. Dodam, ze za ta same bedzie X360 juz w listopadzie z dyskiem i bezprzewodowym padem:p. Co do mozliwosci, nie watpie, ze beda wielkie jezeli chodzi o multimedia, ale powiedz, masz 2000zl?;) Dodatkowo jest realny spadek ceny pierwszego Xa, ze zwgledu na listopadowa premiere X360. Ja bym sie nie wahal tylko bral Xa. Jezeli myslisz, ze jakas Manta czy inny pieron, zadowloa Cie jak trzeba, to prosze bardzo okladmuj sie dalej;p

Offline

#39 2005-08-25 16:42:27

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Nie no dobra, nie unoś się smile_big Ja się w ogóle na takich rzeczach nie znam:D W każdym razie, mam pytanko - opłaca się spróbować xboxa na Allegro kupić?

Offline

#40 2005-08-25 17:24:53

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Hehe, nie unioslem sie po prostu "tak mi sie to napisalo" oczkod

Janse, na allegro zawsze oplaca sie kupic, tylko trzeba sobie znalesc kogos pewnego (sporo poztywnych komentarzy, choc to nie jest do konca reguła) no i oczywiscie patrzec zeby to co jest w srodku konsolki było ok(X to niby najmniej awaryjna konsola, jednak roznie moze byc zaleznie od modelu). Bo np. w Xach sa DVDromy 3 firm: Philipsa, Thomsona i Samsunga + mozna zapodac DVDrom z kompa w razie awarii, lecz pasuja tylko okreslone modele. Najlepsze sa podobno Samsungi, a najslabsze Thompsony. Ja osobiscie mam czytnik Philipsa i czyta wszystkie plyty jak leci bez problemow, nawet dvd za 90gr. Powaznie:D Istnieje jeszcze sprawa wersji konsoli, dysku i przerobki. No ale opisywanie tego narazie sobie daruje;), no chyba, ze naprawde Ci zalezy to moge sprawe na życzenie przynajmniej ogolnie, lub mniej ogolnie przedstawic;)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024