#41 2005-08-25 17:37:51

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Wolałbym wiedzieć, o co wypytać sprzedającego. Co prawda kupować będę za jakiś miesiąc - dwa, ale przydałoby się orientować w tym wszystkim już teraz smile_big Tylko ten obrzydliwy pad :/ Powiedz mi, że on tylko strasznie wygląda... Albo się kupi przejściówkę jezor

Offline

#42 2005-08-25 20:30:49

kiewas
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2005-04-12

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

obrzydliwy pad? chodzi ci o balona czy o eskę?
Jakie one obrzydliwe?:P Powiem więcej - bardzo wygodne. Sam na razie mam PS2 i czasami do takiego grania w Timesplittersa czy MOH by się Xowy padzik przydał (ihmo najlepszy do FPP)
Aha, no i przecież do Xa można kupić pilota, siadasz na kanapie i oglądasz smile

Offline

#43 2005-08-25 22:08:29

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

E? Eska? Balon? Chodziło mi o ten standardowy, innych nie widziałem:P W każdym razie, przeglądając Allegro, zauważyłem, że kilka Xbox'ów jest przerobionych "bezchipowo" "biosem" itp., np.ten. Działa to tak samo jak chip?

Offline

#44 2005-08-25 22:35:30

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Sorry, opis wszytskiego co sie tyczy Xa i przerobek bedzie gdzies jutro do poludnia. Kumple wyciagli mnie na wino, nie jestem w stanie dokladnie teraz pisac, ledwo trafiam w klawiature:P Sorry takie zycie;)

Offline

#45 2005-08-26 10:05:32

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

No już trochę odżyłem, wiec przystępuję do pisania;)

Trzeba zacząć od tego, ze powstało 8 wersji konsoli, czyli Xbox: 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.6b.
Różnią się one układem płyty głównej, montowanymi czytnikami i innymi pomniejszymi pierdołami, które dla normalnego użytkownika, który nie przerobi konsoli nie powinny mieć większego znaczenia. Lecz kiedy chcesz ja przerobić to sprawy się mają trochę inaczej.
Wersje od 1.0 do 1.5 można było przerabiać bezchipowo. Tzn. nie było potrzeby montowania chipa, bo można było nadpisać oryginalny bios i już po robocie. Wersje 1.6 i najnowsze 1.6b można przerabiać już tylko chipowo. Jednak ostatnio na Allegro pojawily się jakies super oferty przeróbek wersji 1.6, 1.6b bezchipowo. Nie wiem czy to prawda, nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Bardzo możliwe, ze znaleźli jakiś sposób, ale kij wie krętaczy z allegro;)
Pod względem modifikacji wersje 1.6 i 1.6b są ponad to pozbawione fajnego bajeru w postaci możliwości dolutowania dodatkowych 64mb ramu (który zwiększał szybkość aplikacji, gier nie), dzięki zmienionemu układowi płyty głównej, który to uniemożliwia. A i wersje 1.6b maja montowane ram jakiegoś innego producenta niż dotychczas, ponoć w jakiś sposób jest gorszy od starego. Na początku był to problem, bo powodował zawieszanie się konsoli, czy jakieś tam inne problemy, lecz ludzie ze sceny szybko wypuścili zmodowane biosy umożliwiające poprawne działanie. Czyli w praktyce nic istotnego;)
Co trzeba jeszcze wiedzieć? A no jeszcze sprawa montowanych chipów i biosów. Przeróbki chipowe w przypadku Xa są podobno bezpieczne i nie powodują awarii itp. Ja mam chipa i jest spoko chodzi jak powinien:} Na Allegro nie ma zbyt wielkiego wyboru, jeżeli chodzi o chipy. Mamy w praktyce 2 rodzaje: Alladiny (cała rodzina, kilka wersji) i DuoX2.
Jakby nie było najlepszy jest DuoX2. Alladiny to ogólnie mówiąc syf;P. A już zwłaszcza Alladiny Live i podobne wynalazki. Wiem bo mam:P Co do biosów to są 2 liczące się biosy Xecuter i EvoX. Jeżeli przypadkiem zdecydujesz się na kupno konsoli 1.6 lub 1.6b z Alladinem(pisze to bo takich konsol jest najwięcej na Allegro) to koniecznie nich ma bios EvoX M8+. Miedzy M8 a M8+ jest taka różnica, że M8 nie ma obsługi tzw. IGR (In game reset). Służy to do resetowania konsoli z poziomu pada, dzięki wciśnięciu kilku odpowiednich klawiszy naraz. Bardzo przydatne, cholernie bardzo przydatne:) Co do Xecutera to się nie wypowiem, ale ludzie chwalą ten bios:) A i jeżeli zamierzasz wbić się na XBox Live, to trzeba brać konsolkę z chipem umożliwiającym wybór biosu, czyli np. DuoX2 i Alladin Live, z tym, że jak już pisałem DuoX2 jest lepszy. A i do gry na Xbox Live dysk musi zostać standardowy(zabezpieczenia antypirackie Xbox Live). Ale to się chyba czytających ten tekst nie dotyczy, bo tu jest ważna sprawa Xa jak playera, a nie gierek przez internet:P

Co do softu wrzuconego na dysk to bez większego znaczenia nawet dla n00ba. Zmiana jego jest banalnie prosta, nie ma się tym co sugerować przy kupnie. Aby zrobić z Xa centrum multimedialne wystarczy ściągnąć(około 60mb) i wrzucić na dysk poprzez ftp XBMC (Xbox Media Center) i po robocie. Jak ktoś jest ciekawy jak on wygląda, to screeny dałem gdzieś powyżej.

Sprawa dysków. W starszych wersjach były montowane dyski Seageta i chyba jeszcze innych firm, ale mniejsza z tym:P W każdym razie w starszych wersjach można spotkać dyski o pojemności 10GB, a w nowych czyli 1.6, 1.6b są już tylko Seagata 8,5GB. Warto wiedzieć, że nie całą przestrzeń dysku można zawalić filmami i grami, bo "trochę" miejsca zajmują partycje systemowe. W praktyce na standardowym dysku jest około 4,7GB do zawalenia własnym stuffem. Po uzbieraniu kasy dla zwiększenia własnego komfortu jest wskazane zakupić przynajmniej 80 GB;D Oczywiście nie trzeba kupować jakiś specjalnych super dysków. Takie od kompa podchodzą w większości, lecz nie wszystkie. Polecam dyski WD chyba każdy model pasuje;)
O czytnikach pisałem gdzieś w poprzednich postach, więc nie będę się powtarzał:)

I na koniec coś o padach. W pierwszych wersjach konsoli(1.0, 1.1, 1.2) był taki duży klocowaty pad, nazywany potocznie balonem. Nigdy nie miałem tego w rękach, ale zdania co do jego wygody są podzielone. Tak czy inaczej do nowszych wersji są już pakowane pady "S", czyli mniejsze wersje "balonów". Super wygodne i w ogóle full wypasione oczkod Nie można o nich nic złego powiedzieć, powinny się podobać każdemu, od chwili pierwszego zamacania;P. Moim zdaniem są dużo lepsze od Sonowskich Dual Shocków.

To tyle. Jak coś pokręciłem(bardzo możliwe:P), to niech mnie ktoś poprawi:) Jak mi się coś istotnego przypomni to jeszcze dopisze.

Offline

#46 2005-08-27 10:20:11

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Nooo, i już wszystko jasne! No dobra, prawie:P Jedna sprawka - są jakieś zasadnicze różnice między przeróbką bezchipową a chipową? A pozatym, ogromne dzięki za wyjaśnie wszystkiego:) Ogólnie, 1.6 i 1.6b to syf:P

Offline

#47 2005-08-27 10:46:23

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Nie ma za co;)

Co do przeróbek, no to, jeżeli nie chcesz grać na Xbox Live(wtedy wymagany chip z wyłącznikiem/włącznikiem albo z możliwością wyboru biosu), to nie powinno mieć większego znaczenia. W sprawie sprawności działania, to nie powinno być problemów w obu przypadkach. Po mojemu to po prostu wszystko jedno, byle bios obsługiwał IGR;D Chociaż nawet jak nie obsługuje można samemu spróbować flashować bios, jednak jest ryzyko uwalenia konsoli podczas flashowania i wtedy trzeba wędrować z konsolą po serwisach. Lepiej od razu przy kupnie zwrócić uwagę na to jaki bios jest w konsoli.

Offline

#48 2005-08-27 17:17:40

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Stacjonarne odtwarzacze DVD

Dobra, dwie rzeczy - jaki jest mniej więcej zakres cen przeróbki (chip + za fatygę jezor), i ile waży taki xbox (bym spróbował na niemieckim ebayu kupić smile_big)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024