#181 2011-06-16 20:30:09

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

Bakura napisał:
qwig napisał:

weź miej jakieś pojęcie, o czym piszesz.

Swoje pojęcie już tam mam, a poza tym jak napisałem zainstalowanie nowych kodeków rozwiązało sprawę.

Z tego, co piszesz, to nie masz...

Bakura napisał:

Zawsze lepiej kogoś krytykować nie próbując nawet pomóc. Jak ja lubię tę fansubberską "mentalność".

Jeśli stwierdzenie faktu jest dla Ciebie krytyką, to cóż, współczuję jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#182 2011-06-16 20:53:07

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Problem z MKV

Qwig, na przyszłość daruj sobie posty, które w zasadzie niczemu nie służą, bo na dłuższą metę nie będę ich tolerował. Obecnego "wątku" tej dyskusji również radzę nie kontynuować.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#183 2011-06-16 21:00:10

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Problem z MKV

Zjadacz napisał:

Qwig, na przyszłość daruj sobie posty, które w zasadzie niczemu nie służą, bo na dłuższą metę nie będę ich tolerował. Obecnego "wątku" tej dyskusji również radzę nie kontynuować.

Nie no, Bakura poleciał po bandzie, rekomendując jakiś przedpotopowy staroć, który może więcej złego narobić w niewłaściwych rękach. Jak to ktoś napisał " jakby każdy polecał cccp, to pewnie z 90% treści w tym podforum by nie istniało".


wladza1.png

Offline

#184 2011-06-16 21:13:56

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Problem z MKV

Tylko że oba posty Qwiga to w zasadzie żadna treść, pragnę zauważyć. I nie byłoby problemu, gdyby sobie tak rzucił od czasu do czasu, ale proponuję sprawdzić np. ostatnie dwadzieścia postów kolegi i policzyć, ile z nich cokolwiek dodaje do tematu poza liczbą odpowiedzi (mój faworyt to "oh hai" dwa razy z rzędu).


"Skazany na zajebistość"

Offline

#185 2011-06-16 21:23:26

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Problem z MKV

Zjadacz napisał:

Tylko że oba posty Qwiga to w zasadzie żadna treść, pragnę zauważyć. I nie byłoby problemu, gdyby sobie tak rzucił od czasu do czasu, ale proponuję sprawdzić np. ostatnie dwadzieścia postów kolegi i policzyć, ile z nich cokolwiek dodaje do tematu poza liczbą odpowiedzi (mój faworyt to "oh hai" dwa razy z rzędu).

Nie jestem tak zdesperowany, żeby czytać nawet 1/10 nowych postów na ansi, a co dopiero sprawdzać, co tam skrobie jeden konkretny osobnik, ale wierzę ci na słowo.  jezor

Zresztą "ten, kto nigdy nie trollowal, niech pierwszy rzuci maczugą"  hehe

Ostatnio edytowany przez bodzio (2011-06-16 21:24:22)


wladza1.png

Offline

#186 2011-06-16 22:03:20

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

Zjadacz napisał:

(mój faworyt to "oh hai" dwa razy z rzędu).

Dziwne, inny moderator nie miał problemu z dojściem to tego, że to są posty wnoszące w temat.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#187 2011-06-16 22:04:10

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Problem z MKV

To ja zadam merytoryczne pytanie:

Dlaczego czasami zatrzymany w MPC obraz co kilka sekund przeskakuje o klatkę?

Nieszczególnie mi to przeszkadza w pracy

Pokaż spoiler
ale o mało nie nabawiłem się psychozy.

Na jednym monitorze zatrzymałem obraz z ujęciem twarzy na cały ekran, na drugim bawiłem się suwakami w Aegi. Co jakiś czas kątem oka rejestrowałem jakiś delikatny ruch. Potem wydawało mi się, że przed chwilą usta były w innej pozycji, i zanim zauważyłem przeskok, zacząłem się o siebie martwić...


No i tak, wiem. Cool story i te sprawy...

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-06-16 22:16:10)

Offline

#188 2011-06-16 22:24:48

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Problem z MKV

qwig napisał:
Zjadacz napisał:

(mój faworyt to "oh hai" dwa razy z rzędu).

Dziwne, inny moderator nie miał problemu z dojściem to tego, że to są posty wnoszące w temat.

Dziwne, ale właśnie dlatego napisano do mnie, a nie do tego moderatora.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#189 2011-06-17 09:03:34

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z MKV

Nie no, Bakura poleciał po bandzie, rekomendując jakiś przedpotopowy staroć, który może więcej złego narobić w niewłaściwych rękach. Jak to ktoś napisał " jakby każdy polecał cccp, to pewnie z 90% treści w tym podforum by nie istniało".

Używałeś tego starocia chociaż? Jak miałem xp to specjalnie go instalowałem, by nie musieć wyciszać jednej ścieżki dźwiękowej z ogm gdy były dwie. Dopiero w tych najnowszych wersjach mkvsplittera to poprawili, ten błąd istniał chyba przez rok.
A co do cccp to jakbyś zainstalował tylko ffdshow to masz podobny efekt, tam praktycznie nic oprócz tego nie ma.

Jeśli stwierdzenie faktu jest dla Ciebie krytyką, to cóż, współczuję

No dobra, stwierdzasz fakt, ale i tak nie napisałeś nic na temat więc tylko zaśmiecasz to forum.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#190 2011-06-17 12:29:16

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

Bakura napisał:

Nie no, Bakura poleciał po bandzie, rekomendując jakiś przedpotopowy staroć, który może więcej złego narobić w niewłaściwych rękach. Jak to ktoś napisał " jakby każdy polecał cccp, to pewnie z 90% treści w tym podforum by nie istniało".

Używałeś tego starocia chociaż? Jak miałem xp to specjalnie go instalowałem, by nie musieć wyciszać jednej ścieżki dźwiękowej z ogm gdy były dwie. Dopiero w tych najnowszych wersjach mkvsplittera to poprawili, ten błąd istniał chyba przez rok.
A co do cccp to jakbyś zainstalował tylko ffdshow to masz podobny efekt, tam praktycznie nic oprócz tego nie ma.

O dziwo, w cccp 2008-09-21 i cccp 2009-09-9 wszystko działa ok, a do tego w changelogu splittera haaliego nie ma nic o takim bugu. Do tego nnigdy nie grały dwie ścieżki na raz, a po wpisaniu 'jpn,eng' w odpowiednie miejsce automagicznie była odtwarzana ścieżka japońska zamiast angielskiej. Więc albo masz/miałeś burdel w systemie, albo w głowie coś nie tak - stąd urojone bugi.

A jeśli dla Ciebie cccp to zlepek jakiś exeków zassanych z internetów, to naprawdę będzie lepiej, jak się na tym podforum przestaniesz w ogóle wypowiadać, bo jesteś w grubym błędzie jezor

PS. Jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem moich postów - w tym np. jakiś moderator - to polecam korepetycje z dshow u Taia jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#191 2011-06-17 16:39:18

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z MKV

Hm... jedyne co mi przychodzi do głowy to dodatkowy plik audio o tej samej nazwie i w tym samym folderze co plik odpalany w MPC. Wtedy rzeczywiście będą szły dwie ścieżki dźwiękowe...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#192 2011-06-17 20:19:45

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z MKV

A jeśli dla Ciebie cccp to zlepek jakiś exeków zassanych z internetów

Nie tak się wyraziłem w cccp praktycznie podczas instalacji do wyboru było może z 5 kodeków, reszta to ffdshow, którego na szczęście znowu nie używam i nawet Mouryou no Hako z dźwiękiem we flac, które mi nie chodziło to teraz mi chodzi.

Faim, jeśli mówisz o tym, że szły mi dwie ścieżki dźwiękowe w ogm na raz, to po pierwsze plik był odtwarzany w subedicie bądź bestplayerze i w każdym otwartym ogm były dwie ścieżki, mpc ma jakieś swoje filtry czy splittery, więc ten błąd raczej tam nie występował.

Jedynym miejscem gdzie używam codeka który jest praktycznie większą częścią ffdshow, to aegisub albo ffmpeg2 w avisynthu.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#193 2011-06-17 21:16:14

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Problem z MKV

Bakura, masz na myśli te pliki - [Yousei-raws] Mouryou no Hako 01 [BDrip 1920x1080 x264 FLAC].mkv ?
Jeśli tak, to mam na lapie W7 64b, CCCP 2009-09-09 we właściwie ustawieniach domyślnych i każdy ep śmiga. Jedyna zmiana, jakiej mogłem dokonać, to odpalanie z CoreAVC.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#194 2011-06-17 21:19:18

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: Problem z MKV

Nie tak się wyraziłem w cccp praktycznie podczas instalacji do wyboru było może z 5 kodeków, reszta to ffdshow, którego na szczęście znowu nie używam i nawet Mouryou no Hako z dźwiękiem we flac, które mi nie chodziło to teraz mi chodzi.

To bardzo ciekawe. A ile kodeków przy instalacji byś chciał?

Jedynym miejscem gdzie używam codeka który jest praktycznie większą częścią ffdshow, to aegisub albo ffmpeg2 w avisynthu.

Kolejny który myśli, że jak wgrasz DEKODER ffdshow to występują jakiekolwiek koligacje w avisynthie albo w aegi.
Miej pojęcie o czym piszesz, plz (っ´ω`)っ


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#195 2011-06-17 22:03:21

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

Bakura napisał:

A jeśli dla Ciebie cccp to zlepek jakiś exeków zassanych z internetów

Nie tak się wyraziłem w cccp praktycznie podczas instalacji do wyboru było może z 5 kodeków, reszta to ffdshow, którego na szczęście znowu nie używam i nawet Mouryou no Hako z dźwiękiem we flac, które mi nie chodziło to teraz mi chodzi.

Jeśli burdel w kodekach Cię bawi i zajmuje na długie zimowe/średnie wiosenne czy jesienne/krótkie letnie wieczory, to zabawiaj się tak sam, a nie zmuszaj innych przez takie"dobre rady" jak ta z splitterem gabesta. ffdshow nie ma problemu z dekodowaniem FLAC, więc idź i przemyśl swoje dogmaty anty-ffdshow.

Tai_ napisał:

Nie tak się wyraziłem w cccp praktycznie podczas instalacji do wyboru było może z 5 kodeków, reszta to ffdshow, którego na szczęście znowu nie używam i nawet Mouryou no Hako z dźwiękiem we flac, które mi nie chodziło to teraz mi chodzi.

To bardzo ciekawe. A ile kodeków przy instalacji byś chciał?

Over 9000. Bo lista tych obsługiwanych przez ffmpeg jest za mała [v][a].


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#196 2011-09-07 20:26:04

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Problem z MKV

no ja mam taki problemik, po zainstalowaniu najnowszych k-lite codec pack, DirectVobSub nie czyta zadnych plikow z napisami, korzysta tylko z sub wmuxowanych. problem wystepuje tylko w plikach mkv sprawdzalem to z avi czy mp4 i tam dbs dziala poprawnie.
problem wystepuje tylko jak uzywam subedita przy mpc nie ma go


wizard2000.jpg

Offline

#197 2011-09-07 20:35:34

camel
Użytkownik
Skąd: Milanówek
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z MKV

wizard2000 napisał:

no ja mam taki problemik, po zainstalowaniu najnowszych k-lite codec pack, DirectVobSub nie czyta zadnych plikow z napisami, korzysta tylko z sub wmuxowanych. problem wystepuje tylko w plikach mkv sprawdzalem to z avi czy mp4 i tam dbs dziala poprawnie.
problem wystepuje tylko jak uzywam subedita przy mpc nie ma go

nie czyta w ogóle czy nie włącza? zobacz w menu kontekstowym vosuba czy nie masz tam osobno między separaorami
mpc sam renderuje napisy tak jak subedit tmp czy mdvd

Ostatnio edytowany przez camel (2011-09-07 20:37:05)


MADLAX.jpg

Offline

#198 2011-09-07 21:15:03

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Problem z MKV

przy mpc w drugim separatorze jest podana nazwa napisow(taka jak fimiku) natomiast przy subedicie tego nie ma w obu przypadkach jest ponizaj jeden separator z podana sciezka do napisow


wizard2000.jpg

Offline

#199 2011-09-07 21:30:54

camel
Użytkownik
Skąd: Milanówek
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z MKV

sprawdz ustawienie Haali media splitter (ta biała kratka w zasobniku)
Options -> Compatibility -> Autoload SVFilter i jeśli jest na Yes zmień na No
ponownie wczytaj plik

Ostatnio edytowany przez camel (2011-09-07 21:38:44)


MADLAX.jpg

Offline

#200 2011-09-07 21:42:29

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Problem z MKV

wielkie dzieki pomoglo


wizard2000.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024