#161 2011-06-13 23:13:13

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Problem z MKV

W takim razie nie wiem, sam miałem podobny problem przy Gundam War in the Pocket i jeszcze jakimś innym anime, ale przełączenie się na standardowy libavcodec pomogło.

Offline

#162 2011-06-13 23:19:47

Robal15
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Problem z MKV

przy tych starych Gundamach też tak miałem.


"Humans aren't just comprised of a single color, but with many different ones. What our true colors are, what our own colors are, we will never know and no one else knows. Progress colorfully and continue to live colorfully. "

Offline

#163 2011-06-13 23:24:50

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Problem z MKV

A ja mam takie problem.
Zainstalowałem sobie MPC 64 bit gdy otwieram plik MKV to ładuje mi się CoreAVC ale nie chce Hali i vobsub:/
Dodam, że opcja Hali renderer'a nie można zaznaczyć.

Z BestPlayerem było ok ale gdy wyłączałem film to nadal pozastawał proces i się krzaczyło.


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#164 2011-06-13 23:34:13

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

>MPC 64 bit
>Hali i vobsub
oh hai


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#165 2011-06-13 23:35:36

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Problem z MKV

qwig  może zamiast pisania głupot byś coś poradził? dopiero od kilku dni testuje 7 i tu są same problemy, nie jest to to samo co XP:/


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#166 2011-06-14 00:32:21

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: Problem z MKV

Hero napisał:

qwig  może zamiast pisania głupot byś coś poradził? dopiero od kilku dni testuje 7 i tu są same problemy, nie jest to to samo co XP:/

Qwig w swoich trzech niewinnie wyglądających liniach tekstu, delikatnie i z pełną subtelnością, zasugerował ci że MPC x64 nie wspiera zewnętrznego 32bitowego haali i vobsuba, co jest w pełni zrozumiałe i oczywiste, dlatego nikt przy zdrowych zmysłach nie używa/poleca MPC x64.
Dodatkowo zawarł w swoim poście odwieczną tęsknotę autora do ojczyzny skutej okowami zaborców. Symboliczne 3 linijki symbolizują 3 czarne orły, które zdradziecko zdarły naszemu białemu orlikowi koronę.
Polska pod Zaborami znajdowała się od 1772, kiedy to trzy państwa ościenne (traktat Trzech Czarnych Orłów) dokonały pierwszego rozbioru Naszej Ojczyzny.
W pierwszym zaborze ( 5 VIII 1772 roku) Polska utraciła na rzecz Prus: Pomorze Gdańskie (bez Gdańska), Warmię, pas ziem nadnoteckich. Łącznie na rzecz Prus Polska utraciła 36 tys. km2 oraz ponad 580 tys. mieszkańców.
Austria do swoich terenów włączyła wszystkie tereny na południe od Wisły i Sanu oraz województwo ruskie. Razem 83 tys. km2 oraz 2,65 mln mieszkańców.
Zabór rosyjski to ziemie na wschód od Dżwiny i Dniepru. Jedyne 92 tys. km2 kraju zostało włączone do Rosji, oraz 1,3 mln. mieszkańców dostało się pod niewole innego kraju.


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#167 2011-06-14 00:40:51

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

A ja swoją myśl rozwinę graficznie:

51ecf931033b3ceac68cde07f1709cea.gif

Jeśli miałbyś problemy z odbiorem, z pewnością ktoś życzliwy Ci wytłumaczy,

2q34tg5.gif

Ostatnio edytowany przez qwig (2011-06-14 00:46:05)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#168 2011-06-14 08:07:34

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Problem z MKV

Tylko problem w tym, że mi nie wyświetla napisów polskich, chyba że sam mu wskaże scieżkę (napisy są w tym samym folderze i maja taki sam tytuł jak film) a jak nie te leci z wbudowanymi (angielskimi)

Ostatnio edytowany przez Hero (2011-06-14 08:35:19)


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#169 2011-06-14 09:33:16

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Problem z MKV

Też mam ten problem z vobsubem przy siódemce. Działało, potem przestało jezor Przy MPC HC 32 mnie to rybka, bo z niego odpalam, ale przy SE ładuję ręcznie suby (i tak tylko do korekt, więc da się przeżyć). A Hali chyba się ładuje za każdym razem.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#170 2011-06-14 10:07:57

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

Hero napisał:

Tylko problem w tym, że mi nie wyświetla napisów polskich, chyba że sam mu wskaże scieżkę (napisy są w tym samym folderze i maja taki sam tytuł jak film) a jak nie te leci z wbudowanymi (angielskimi)

Ale wiesz, że wskazując ręcznie ścieżkę nie korzystasz z vobsuba, tylko wewnętrznego rendera mpc?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#171 2011-06-14 10:25:14

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Problem z MKV

Quithe jak uruchomiłeś SE w7? Ja robię wszystko tak jak jest napisane i przy patchu wywala błąd.

Znacie jakiś inny program którym bym mógł odtwarzać filmy i nie było by problemów z VB?


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#172 2011-06-14 10:44:10

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

mpc-hc.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#173 2011-06-14 11:12:57

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Problem z MKV

Hero, tak. I tak jak pisze qwig, MPC-HC 32bit. Ogólnie na W7 64bit wszystko mu mnie działa z wyjątkiem tego jednego detalu przy vobsubie (no, ma jeszcze problem ze stylem "default", jeżeli jest tak nazwany w osobnym pliku .ass, a chyba nikt nie ma jeszcze na to żadnego sposobu).


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#174 2011-06-15 21:38:19

camel
Użytkownik
Skąd: Milanówek
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z MKV

a ja mam taki problem, że wczytuje mi napisy tak jakby podwójnie tzn. mogę wyświetlić napisy wmuxowane i zewnęczne jednocześnie w vobsubie, w menu kontekstowym zewnęczne są w osobnej sekcji. niebyłby to problem ale zewnęczne (polskie) nie aktywóją się automatycznie. wie ktoś co z tym zrobic?
player - SubEdit, kodeki - CCCP najnowsze, win XP


MADLAX.jpg

Offline

#175 2011-06-15 21:48:30

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z MKV

A w matroska splitterze dałeś w compatybility load vsfilter na NO?
Jeśli nie wiesz gdzie, to prawy przycisk myszy na strzałce vobsuba i ostatnia linijka, włączają się opcje splittera i pierwszy plus klikasz.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#176 2011-06-15 22:09:05

camel
Użytkownik
Skąd: Milanówek
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z MKV

Bakura napisał:

A w matroska splitterze dałeś w compatybility load vsfilter na NO?
Jeśli nie wiesz gdzie, to prawy przycisk myszy na strzałce vobsuba i ostatnia linijka, włączają się opcje splittera i pierwszy plus klikasz.

Dzięki pomogło  smile_lol a może wiesz czemu mi w ogg nie pozwala na wybór ścieszki audio?

Ostatnio edytowany przez camel (2011-06-16 00:13:55)


MADLAX.jpg

Offline

#177 2011-06-16 06:55:50

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z MKV

a może wiesz czemu mi w ogg nie pozwala na wybór ścieszki audio?

Wina haali splittera to jest, splitter gabest znacznie lepszy, ale nie wiem czy jeszcze go rozwijają (raczej nie, bo byłby w najnowszych k-lite), ale ty masz xp więc o ile uda ci się go znaleźć i zainstalować tak by haali dał mu działać, to powinny być dwie ścieżki do wyboru, prostszym rozwiązaniem jest użyć mkvtoolnixa i mkvmerge przerobić te ogmy do mkv, jeśli oczywiście nie lubisz wyciszać jednej ścieżki przy odtwarzaniu każdego epa w ogm.
edit
Dawno nie odtwarzałem ogm i okazuje się, że teraz już matroska splitter ma poprawione to ogm i można normalnie wybrać ścieżkę, tylko musisz najnowszego matroska splittera zainstalować. Pojawia ci się w trayu ikona matroski i tam możesz łatwo zmienić ścieżkę, a programy takie jak bestplayer mają u samej góry na pasku zmianę ścieżki, co niestety wpływa też na ustawienia mkv splittera, w którym ustawienie automatycznego wczytywania ścieżki japońskiej nic nie daje.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2011-06-16 07:01:38)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#178 2011-06-16 10:57:18

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Problem z MKV

Bakura,

facepalm.jpg

weź miej jakieś pojęcie, o czym piszesz.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#179 2011-06-16 14:41:42

camel
Użytkownik
Skąd: Milanówek
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z MKV

Bakura napisał:

a może wiesz czemu mi w ogg nie pozwala na wybór ścieszki audio?

Wina haali splittera to jest, splitter gabest znacznie lepszy, ale nie wiem czy jeszcze go rozwijają (raczej nie, bo byłby w najnowszych k-lite), ale ty masz xp więc o ile uda ci się go znaleźć i zainstalować tak by haali dał mu działać, to powinny być dwie ścieżki do wyboru, prostszym rozwiązaniem jest użyć mkvtoolnixa i mkvmerge przerobić te ogmy do mkv, jeśli oczywiście nie lubisz wyciszać jednej ścieżki przy odtwarzaniu każdego epa w ogm.
edit
Dawno nie odtwarzałem ogm i okazuje się, że teraz już matroska splitter ma poprawione to ogm i można normalnie wybrać ścieżkę, tylko musisz najnowszego matroska splittera zainstalować. Pojawia ci się w trayu ikona matroski i tam możesz łatwo zmienić ścieżkę, a programy takie jak bestplayer mają u samej góry na pasku zmianę ścieżki, co niestety wpływa też na ustawienia mkv splittera, w którym ustawienie automatycznego wczytywania ścieżki japońskiej nic nie daje.

faktycnie na nowych kodekach działa prawidłowo. Dzięki Bakura. smile_big


MADLAX.jpg

Offline

#180 2011-06-16 19:26:07

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z MKV

qwig napisał:

weź miej jakieś pojęcie, o czym piszesz.

Swoje pojęcie już tam mam, a poza tym jak napisałem zainstalowanie nowych kodeków rozwiązało sprawę.
Zawsze lepiej kogoś krytykować nie próbując nawet pomóc. Jak ja lubię tę fansubberską "mentalność".


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024