#41 2005-09-02 20:08:14

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wybory prezydenckie

Całkiem dobrze napisane Yang smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#42 2005-09-02 22:39:28

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Wybory prezydenckie

Ojjj... taka dabata beze mnie... Heh...Troche sobie poczytałem.. i widze ze duzo jest tutaj ciekawych osób...(tzn, myslących.... bez urazy...)

Nie bede pisał długiego referatu bo Kane znowu mnie zje... ie :-).
Duzo w Polsce jest ludzi którzy mowia ze nie wiedza na kogo zagłosować, a to wynika z tego ze poprostu sie nie interesują, a kiedy przychodzi co do czego to wychodzi jak wychodzi (jak do tej pory)..Nie wiem na co czekaja te osoby, na lepsza reklamę??..Im bardziej produkt reklamowany tym jest gorszy....

Czasami trzeba samemu zorietować w sytuacji a nie czekac az nam mózg zje...bią media!!!

Nie mamy dobrych kandydatów, no cóż.... ale trzeba wybrac mniejsze zło...Moim mniejszym złem jest Kaczucha... Nie jest dobry... ale jest lepszy od pozostałych, jak dla mnie.... Mam nadzieje ze nie wygra ani cimoszewicz ani Leper... sorry ze cimoszewicz z małej, ale nie szanuje tego człowieka (w tym przypadku jestem niechumanitarny)

Gdyby kandydował któryś z Braci Erlic, albo Roy Mustang to z przyjemnośćia oddałbym głos (FMA)...

Zgadam sie ... ze niepodejmowanie wyboru tez jest wyborem!!!!! w 90% najgorszym!!

Offline

#43 2005-09-02 23:11:49

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Wybory prezydenckie

A propo 90% zlej decyzji przypomnialo mi sie pewne porzekadlo ktore ponoc krazy w wojsku. "Lepszy jest zly rozkaz niz brak rozkazu". A ja w w trakcie rozpisywania sie zapomnialem dodac ze bede glosowal na Donalda smile_big bo Cimoszewicz (tez go nie szanuje, ale jakies reduly obowiazuja smile )jak dla mnie jest totalnie falszywy, a Kaczor robi za duza rozrobe, wiec jakos nie bardzo mu ufam, zas o innych kandydatach nie bede wspominal bo to nie miejsce na polemike.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#44 2005-09-02 23:16:55

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Wybory prezydenckie

Powrót do głównego tematu: Będę głosował na Cimoszewicza.
Czemu? Przede wszystkim dlatego że prezydent powinien cechować się jako takim obyciem politycznym, chodzi mi głównie o doświadczenie w kontaktach miedzy narodowych. Mimo wszystko instytucja prezydenta w Polsce nie jest atrapą jak to określił Sw. Michał byc może rzeczywiście posiada on w porównaniu do sejmu minimalne uprawnienia nie mniej jednak to właśnie prezydent krztałtuje obraz Polski za granicą, a przez to wpłya na politykę zagraniczną. Pan Cimoszewicz ma najwieksze doświadczenie pod tym względem ze wszystkich kandydatów.

Drugi powód: Poglądy. Wywodzę się z rodziny gdzie silna jest tradycja lewicowa, i jako na kandydata lewicy będę głosował właśnie na obecnego marszałka. Jest ku temu także inny powód mianowicie radykalizacja (wg mnie) prawicy czyli tych ugrupowań które po wyborach parlamentarnych przejmą w Polsce władze (na SLD nawet ja mimo wspomnianych lewicowych sentymentów nie zagłosuje), Prezydent pochodzący z innej opcji politycznej może służyć jako swoisty "wętyl bezpieczeństwa" hamujący co bardziej radykalne, lum nieprzemyślane pomysły posłów (najprościej ujmując nie może być na niego wywierana presja typu "poprzyj nas skoro jesteś nasz").

Trzeci powód: Nie chcę rozmywać swojego głosu, wolałbym aby prezydentem został Borowski ( doświadczenie, umiejętne łagodzenie konfliktów w czasie kiedy był marszałkiem sejmu), jednak wiem że nie ma on szans na zwyciestwo z pozostałymi kandydatami, no cóż "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu", w wyborach do sejmu zagłosuję na SDPL.

Refleksja: "Każdy naród ma takich polityków na jakich zagłosuje" to wasze głosy wybiorą przyszłych waszych przedstawicieli, ci którzy twierdzą że "nie ma godnego mojego głosu" są w błedzie, nawet jak nie ma nikogo godnego zawsze jest masa tych "niegodnych" których można sie pozbyć z polityki głosując na ich przeciwników (przykład AWS-UW w poprzednich wyborach i SLD w obecnych, prawdopodobnie). Najbardziej żałuje że w wyborach nie startuje Andzrj Olechowski, na pewno zdobyłby mój głos, szczerze mówiąc tani marketing polityczny (radykalizacja poglądów) który uprawia PO i jej liderzy ostatnimi czasy odstraszył od tej partii wielu ludzi którzy w poprzednich wyborach byli za SLD i się zawiedli, niestety po środku sceny politycznej mamy dziś wielka dziórę, nie jest to korzystne...

Sorry za ciut przydługiego posta oczkod


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#45 2005-09-02 23:23:20

Menelutor
Użytkownik
Dołączył: 2005-05-01

Odp: Wybory prezydenckie

Ja to tam jeszcze sam głosować nie mogę ale tata pozwolił mi za niego zagłosować (czyli zakreślić magiczne pola smile ) bo on nie wieży w sprawiedliwość na tym świecie jezor :E
A zagłosuję na Tuska i PO (najmniej afer miał i wydaje się uczciwy)

Offline

#46 2005-09-03 01:27:06

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wybory prezydenckie

No prosze.. i macie dowód, że mają inne poglądy niż niektórzy (np ja, bo ja mam prawicowe poglądy) wclae nie trzeba wieszać psów na szyji tych, którzy nie są z tego samego "obozy" co Ty.
Podane argumenty, bez zbędnego wjeżdzania na innych. Taką odpowiedź szanuję (pomimo, że sam mam inne zdanie).
Gdyby niektórzy politycy potrafili w taki sposób się do siebie odnosić (co nie znaczy, że takowych nie ma) było by lepiej smile

Podsumowując: pomimo innego zdania na temat polityki, bardzo podoba mi się forma wypowiedzi Opcego.

P.S.
No jakby był Olechowski zamiast Tuska, to bym też na niego głosował.

Offline

#47 2005-09-03 17:25:04

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Wybory prezydenckie

Heh...Heh.. A kto powiedział ze ja nie szanuje zdania innych... jezor...
Wiecie dlaczego w Polsce dzieje sie tak jak sie dzieje...???
W porównaniu z np USA czy innymi panstwami, mamy wysoki współczynnik inteligencji... to znaczy że mamy o wiele wiecej ludzi ineteligentnych...
Dla przykładu nasz magister jest porównywany z doktorem w USA.....
Co to ma do rzeczy.. ano ma.. poniewaz wszyscy myslą ze sa najinteligentniejsi i pchaja sie do rzadzenia..... Poza tym ciezko tez jest współpracowac w rzadzie jak pełno jest ludzi na tym samym stanowisku... (jakbyście wyobrazali sobie szpital w którym kazdy jest ordynatorem i kazdy kazdemu wydaje polecenia i nikt nikogo nie słucha..)..Tak samo jest u nas w Polsce...
Udowodnili naukowo ze tylko 5% populacji ma zdolnosci przywódcze i zdolnosci rzadzenia...(kazdy ma swoja misje na tym swiecie tylko nie kazdy ja akceptuje) u nas wszyscy mysla ze sa mądrzy i wystarczy spojrzec na nasz sejm " jednym słowem tragedia"..

I z tego powodu nasza Oswiata zostanie radykalnie zanizona..Dla przykładu...Za dwa lata nie bedzie mowy o całkach na wyzszych uczelniach, a szkoły srednie nie bedą wspominały nic o logarytmach...

Nie zagłosuje na cimoszewicza, bo On nie posiada zdolnosci przywódczych.. to prawda co pisał Opcy...Ale nie moge za głosować na osoba która ładnie sie ubiera i pokazuje na arenie miedzy narodowej.. Poza tym nie sprawdził sie przez tyle lat a moja cierpliwosc sie skonczyła...

Kaczynski ma zdolnosci przywódcze...tak jak Wałęsa...mimo ze nikt go nie potrafi zobaczyc na arenie miedzy narodowej...
Zdolnosci przywódcze to sa wtedy kiedy dana osoba potrafi zjednoczyc wszystkich .. ale tylko prawdą.. bo prawda jest tylko jedna....i jest zazwyczaj trudna...
a kłamstw jest tysiace...i zawsze mozna znaleźc taka co pasuje innym..

Kaczyński.. jak wspominałem nie jest rewelacyjny.. ale jak dla mnie jako jedyny potrafiłby udzwignac to co niesie z soba prezydentura...
Co do Tuska?? wydaje mi sie ze on nie jest taki czysty jak ktos wspomniał... byłby drugi na mojej liscie...

natomiast najmądrzejszy jak dla mnie jest Maciej Giertych, ale on to juz definytywnie nie ma zdolnosći przywódczych...

P.S. Nie czytajcie programów wyborczych...po co czytac cos co nie zostanie nigdy wprowadzone w zycie...

Program jest porównywalny z marzeniem... marzenie które sie spełnia nie jest juz marzeniem... program wyborczy jest zawsze programem wyborczym!!!!

Offline

#48 2005-09-04 11:53:59

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wybory prezydenckie

1) Skąd masz te informacje o całkach i logarytmach? Bo jak pomyślę, że na studiach nie będzie całek to w łeb bierze kupa przedmiotów (nie tylko matma). U mnie np zostały by może z 4 przedmioty jakie dotychczas miałem. Zatem śmiem poważnie wątpić by tak było.

2) Skąd wiesz, że założenia programu nie zostaną spełnione? Ktoś Ci to powiedział czy też wnioskujesz tak na podstawie własnych domysłów? Jak ludzie patrzą tak "optymistycznie" na te sprawy to przestaje się dziwić, że w ogóle uważają każdego polityka za kanciarza.

Offline

#49 2005-09-04 12:57:46

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wybory prezydenckie

"Kaczynski ma zdolnosci przywódcze...tak jak Wałęsa" boshe... widzisz i nie grzmisz smile_big hu'h... dobra... jestem spokojny... powiem (napiszę) tylko iż _zdecydowanie_ się z tym nie zgadzam.

A co do oświaty... to też chyba jakiś joke... od ładnych kilku lat mamy tendencję wzrostową (materiału i wszelakiego badziewia jest coraz więcej i coraz wcześniej) więc tak jakoś nie ufam prognozom kolegi ImixVega smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#50 2005-09-04 13:47:24

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Wybory prezydenckie

Nie sugerowałbym się badaniami odnośnie tego ile % ludzi jest zdolnych do kierowania, a ile nie. Przypomina to trochę sytuację z testami na IQ, bardzo dużo ludzi u których IQ jest wysokie, tego niewykorzystuje (albo nie potrafi wykorzystać), zaś całą masę tych u których IQ jest poniżej przeciętnej stanowią ludzie, którzy potrafią sobie radzić w życiu.

Zgadzam się z ImixVegą że Cimoszewicz nie porywa tłumów nie mniej jednak jest wg mnie fachowcem, który moim zdaniem dobrze wypełni obowiązki przezydenta. Ja nie głosuję na dyktatora, ja głosuję na prezydenta.

Co do pozostałych kandydatów, to wstrzymam się od głębszych komentarzy jako że to nie jest tryuna polityczna. Nie mniej jednak odnośnie mądrości kandydata Giertycha miałbym duże zastrzerzenia (naprawdę duuuuuże), pozostali politycy tacy jak Kaczyński czy Wałęsa owszem potrafiliby porwać tłumy jednak ten drugi nie posiadał odpwiednich kwalifikacji, zaś poglądy drugiego są zbyt radykalne, dzieliłby naród zamiast go łączyć.

Odnośnie programów wyborczych to brałbym je jednak pod uwagę, choćby dlatego aby zobaczyć na ile dany kandydat ma w nosie wyborców, wiadomo jak ktos obiecuje złote góry to jest to nic innego jak próba nabrania ludzi. Rozliczajmy polityków z ich obietnic wypominajmy im to czego nie spełnili.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#51 2005-09-04 19:36:17

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Wybory prezydenckie

Ty to bys sie zawsze nie zgadzał... poczytaj sobie prase ksiazki i tak dalej.... sorry jestem na wyzszej uczelni i ciagle mi to Pani profesor wałkuje....
Ty chyba jestes wielkim Joke.. pisze jak jest..sorry ja tego nie wymysliłem.... to ze Ty mieszkasz na koncu swiata i wiele informacji do ciebie nie dociera to juz nie moja sprawa... jezeli potrafisz zaprzeczyc ... info z oswiatą i z inteligencją.. to podaj mi przykłady... najlepiej 100% a nie wyzsane z twojego załosnego palca....

Offline

#52 2005-09-04 19:53:14

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wybory prezydenckie

Co do tego, że wszyscy ludzie są mądrzy i dlatego się nigdy ze sobą nie zgadzją to powiedz kiedy się zgadzają tylko wtedy gdy nie mają wyboru. To są minusy demokracji. Każdy demagog może wciskać kit na forum sejmu a ludzie za nim pójdą. Co do ograniczenia programu nauczania to myslę, że albo to się nie sprawdzi albo nie zmieni za dużo. Ludzie w ostatnich latach tak się garną na studia że wykształcenie magisterskie zaczyna coraz mniej znaczyc, jeżeli to zaniża poziom no to sorry bardzo ale konkurencja wśród wykształconych ludzi może albo zwiększyć poziom wiedzy i umiejętności jednostek albo wywołać spadek ilości osób na studiach a na to się na razie nie zapowiada.


mod-vs-spam.gif

Offline

#53 2005-09-04 19:55:41

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Wybory prezydenckie

No to mozesz watpić.. Suchy.. ja Ci wkoncu nie bronie... To info niestety nie jest z jednego zródła...Niestety taki jest materiał na nastepne 2 lata.. pózniej to jest tak jak napisałem.(i to nie jest prognoza.. info dla Kane.. prognoze to ty masz w telewizji...) Poza tym ja tez sie zdziwiłem i cała uczelnia.. bo jestem na uczelni technicznej....i nie wyobrazam sobie wyzszej szkoły bez całek czy rózniczki.. ale tak niestety bedzie....Poza tym poznałem ostatnio OSOBISCIE ministra do spraw "Norm i certyfikacji.... tym podobne.. nie pamietam bo to długa nazwa... i w przeciwienstwie do was nie pisał mi tu takich bzdur o prognozach tylko potwierdził to co usłyszałem na mojej Politechnice.. Ma to byc wprowadzone ponieważ nasze dyplomy maja byc sobie rowne... to znaczy ze nasz tytuł magistra ma rownac sie tytułowi magistra w USA....
CAŁKI maja byc dopiero przy doktoracie!!!
KUR... czy wy myslicie ze ja sobie historie sam w głowie stwarzam....
Sorry jak nie wierzysz to nie musisz , ale jezeli nie potrafisz zaprzeczyc to nie piszcie mi ze pisze głupoty... OKI (TO info dla KANE i SUCHEGO)

Offline

#54 2005-09-04 20:07:02

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wybory prezydenckie

Hej Imix, nie podniecaj się tak smile_big
No wybacz, ale nie uwierzę dopóki nie zobaczę (Tomasz, wiadomo - niewierny jezor). Mają nam zaniżyć poziom? I to aż do tego stopnia? Uwierzę jak zobaczę (to) w działaniu/praktyce. smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#55 2005-09-04 20:12:29

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Wybory prezydenckie

W sumie to i duzo racji... ale... z drugiej strony... tu chodzi tez o dume....i o honor. kazdy mysli ze jest naj... i ze jemu wolno... potrzeba takich co potrafia nas poprowadzic, a takich jest niewielu i własnie tacy powinni byc wybierani... to jest te naukowo potwierdzone 5%...

było kedys taka historia... ale nie potrafie jej przytoczyc... Kiedys ktoś powiedział czy demokracja jest najlepsza....Nie!!!, ale nikt nic lepszego jeszcze nie wymyslił

Ja tez sadze ze program edukacji niczego konkretnego nie zmieni....(ale ja tak mysle na podstawie moich rówiesników, ale jak juz patrze na młodziez w wieku 12 lat to poziom nauczania z moich lat był o wiele wyzszy...., no i nie tylko poziom edukacyjny, ale tez moralny... )ja 10 lat temu mogłem sobie na wiele mniej rzeczy pozwolic niz teraz młodziez w wieku 12 lat.. ..BYNAJMNIEJ tak jest w ŁODZI. nie wiem jak w innych miastach...

Offline

#56 2005-09-04 20:16:15

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wybory prezydenckie

"Ty to bys sie zawsze nie zgadzał" smile_big lol poprawiłeś mi humorek tą wypowiedzią smile_big Hu'h i jak to ja się zawsze nie zgadzam? Jakoś tak z tobą się ostatnio ciągle nie zgadzam... ale z np: Freeman'em i Suchym zgadzam się bardzo często oczkod
Hmm, zdarza mi się coś czytać, zdarza mi się coś zobaczyć i coś usłyszeć... i to co zobaczyłem/przeczytałem/usłyszałem o panach na K i W wyrobiło u mnie taką a nie inną opinię. Nie przeczę, pan W ma naprawdę wielkie zasługi, ale do rządzenia i reprezentowania państwa to on się nadaje jak ryba na informatyka jezor
Pan W to człowiek prosty, niewykształcony, nieobyty, nie potrafiący sklecić kilku zdań, nie znający angielskiego, którego wypowiedzi nie raz już nas kompromitowały, do tego brakuje mu charyzmy. O panu na K mam jeszcze mniejsze mniemanie, bo nie ma takich zasług, a jego kampania wyborcza działa mi mocno na nerwy smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#57 2005-09-04 20:38:39

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Wybory prezydenckie

Pan "W" Ma zdolnosci przywódcze!!!, czy ja napisałem ze on jest obyty, madry, wykształcony, zna angielski i tak dalej...Ja napisałem ze ma zdolnosci przywódcze, bo je ma i kazdy o tym wie w Polsce , na swiecie i w galaktyce.. Człowiek który obalił solidarność, nie wa zdolnosci przywódczych!!.... To czemu nikomu innemu sie nie udało z inteligentów!!!. co??

Nie powiedziałem ze on sie nadaje na prezydenta, tylko ze ma zdolnosci. No fakt nie potrafi sie wypowiadac i tak dalej, no ale cóz....Zdolnosci przywódczych nie mozna sie nauczyc.. bo to jest wrodzona zdolnosc, a ze jest nieukiem i jest jaki jest to nie swiadczy ze nie ma wrodzonej zdolniosci!!!.

to są 2 odrebne sprawy!!

Sorry ale nie zagłosuje na inteligenta obytego madrego Cimoszewicza....bo on nie wykorzystuje tego w odpowiednim celu...
Kurcze nie wiem dlaczego ale Ludzie nie pamietaja niczego z lat 93 kiedy sld rządziło.... tylko od skrajnosci do skrajnosci.... Cimoszewicz mógłby wam zabic babke i prababke a wy i tak o tym za 8 lat zapomincie.. i jeszce mu głos oddacie...

Wyznaje teorie ze jak raz sie nie sprawdził to OUT!!! a on juz 3 razy i dalej go wielbia LUDY... ..Sorry ale nie rozumie tego..
Głosuje na Kaczuche bo w przeciwienstwie do cimoszka... nie spie....przył sie 3 razy!!!

Offline

#58 2005-09-04 20:50:43

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wybory prezydenckie

ROTFL smile_big:D:D:)[placze]:D Całki dopiero jak się pójdzie na doktora? smile_big:D:D Lol ROTFL
Dobra podłoga wyturlana, teraz trzeba coś napisać.
Hmm, ja tam nie wiem jak jest w Łodzi, ale całki to ja miałem w trzeciej klasie ogólniaka. Mało tego, sądząc z tego adresu, to nie tylko ja tak miałem. Tak więc zlikwidowanie całek na studiach jest czystym absurdem. Równie dobrze można by zacząć uczyć dodawać i odejmować w gimnazjum, a ułamki to dopiero w szkole średniej.
Swoją drogą, to ciekawe jak bardzo "sobiście" poznałeś tego ministra, bo jakoś nawet jego imienia i nazwiska nie raczyłeś zapamiętać. A z resztą, minister wcale wielką rzeczą nie jest. Sam miałem pare razy okazje ku temu, jednak dzięki mojemu uporowi udało się tego uniknąć. Niestety mój ojciec, z racji dobra interesów musi się nadal z tymi ludzmi spotykać. Tak więc ja na to wszystko inaczej patrze.

A i ImixVega - nie emocjonuj się tak bardzo, bo tylko się ośmieszasz. Tylko rozsądne argumenty potrafią przekonać innych uczestników dyskusji. To nie trybuna sejmu, ani telewizyjna debata, gdzie słuchają tego, który głośniej krzyczy.

Offline

#59 2005-09-04 20:56:24

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wybory prezydenckie

Tak samo ja.. nie uwierzę póki nie zobaczę.. dopuszczam, że jest jakiś procent, że to się stanie.. na pewno tego nie odrzucam, ale dla mnie osobiście jest to mało prawdopodobne.

P.S.
Niektórzy mieli całki nawet w LO (np ja w 3 klasie) i jak teraz mają być przy doktorze to aż szczęka mi opada.. smile_big

Offline

#60 2005-09-04 21:18:44

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wybory prezydenckie

Hmm, cześć Imix! smile_big Kurcze, jak ty to robisz? Zawsze po twoich postach mam eXtra humorek smile_big OK, ale wracajmy do tematu.
Pan W nie ma zdolności przywódczych smile IMHO zdolności przywódcze to coś więcej niż to co reprezentował i reprezentuje swoją osobą ww. pan, a mam tu na myśli np: charyzmę, umiejętność organizacji, kierowania ludźmi, wybór odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska, ‘wyczucie', inteligencja, spryt, ogólnie umiejętności, wiedza itp. itd. Pan W porwał Solidarność bo był 'swojakiem', i porwał za sobą swojaków, a IMHO swojacy, elektrycy, murarze, spawacze, górnicy itp. państwem rządzić nie powinni, bo po prostu brakuje im odpowiedniego skilla (o ile domyślasz się co mam na myśli smile_big)
Hu'h, co ty mi tu z Cimoszewiczem wyskakujesz? My chyba nie o tym, ale olać, w końcu ten temat to suma sumarum lol smile
Pozdrowienia dla wszystkich nie-głosujących na pana K.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024