#1 2005-09-04 00:53:54

dml
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-07-14

archiwa zip / 7-zip

Witam
nie wiem czy ktos tutaj jest obeznany w sprawach dot.opensourcowego softu ale ja generalnie jestem ZA smile
i tu problem smile
od poczatku
http://www.7-zip.org
swietny paker

kilka zalet
# High compression ratio in new 7z format with LZMA compression
# 7-Zip is free software distributed under the GNU LGPL
# Supported formats: 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, LZH, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM and DEB
# For ZIP and GZIP formats 7-Zip provides compression ratio that is 2-10 % better than ratio provided by PKZip and WinZip
wiecej na stronce podanej wyzej

al;e do rzeczy - nie moge niestety otworzyc nim archiwow zip sciaganych z animesub.info...
myslalem ze to jego wina ale w FAQ jest to dokladnie opisane

"Why 7-Zip cannot open some ZIP archives?

In 99% cases it means that archive contains incorrect headers. ZIP archive contains 2 copies of headers. 7-Zip reads both copies and it doesn't open archives with incorrect data in headers. Other ZIP programs can open some incorrect archives, since usually these programs read only one copy of headers, or these programs just ignore errors.

So if you have such archive, please don't call 7-Zip developers about it. Try to find program that was used to create this archive and send developers of that program information, that their software is not ZIP-compatible.

Also now there is extension to ZIP format for strong encryption (AES) supporting. 7-Zip still doesn't support it. It will be implemented later."

a wiec smile czym kompresujecie napisy ? czy to cos z waszym skryptem kompresujacym czy moze uzywacie AES ?
nie jest to jakis blad zwiazany ze sciaganiem poniewaz probowalem sciagac i IE ,Firefoxem i Free Download Manager ( ktore polecam ... oprocz IE oczywisicie smile

czy da sie cos z tym zrobic ?

pozdrawiam

Offline

#2 2005-09-04 01:29:27

dml
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-07-14

Odp: archiwa zip / 7-zip

aha problem wystepuje np przy napisach do odcinkow 22-26 Ghost in The Shell SAC autorstwa freemana (wczesniejsze odcinki dzialaja dobrze)

Offline

#3 2005-10-15 15:24:45

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

Wiem, że wznawiam stary temat, ale chodzi mi o dokładnie tę samą informację i nie chce niepotrzebnie zaśmiecać forum. Czy jest ktoś kto mógłby podać nazwę programu archiwizującego używanego do pakowania napisów wgrywanych na stronę animesub.info? Na tej stronie archiwów, których nie obsługuje 7-zip jest naprawdę sporo, więc wymienianie konkretnych tytułów zmniejsza szanse na jakąkolwiek odpowiedź (co pokazuje dotychczasowe zainteresowanie tematem). Nadmienię tylko, że po uzyskaniu informacji o nazwie programu, zgłoszę się do autora 7-zip'a, który już zainteresował się sprawą ale nie podejmie żadnych działań, jeśli nie uzyska tej własnie nazwy.

Offline

#4 2005-10-15 16:53:06

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: archiwa zip / 7-zip

Program uzywany do archiwizacji????? no nie wiem, moze ja sie nie znam, ale wydaje mi sie ze kazdy uzywa takiego programu do archiwizowania jaki posiada, tyle ze musi to byc w zipie. Ja sam pakuje tlumaczenia WinRAR'em, a potem wrzucam na serwer. I tym samym programem rozpakowywuje wszystkie tlumaczenie z animesub, i jak do tej pory nigdy mi sie jeszcze nie zdazyl zaden blad.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#5 2005-10-15 19:49:40

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

No to już wiem że nie o WinRAR'a chodzi, bo Twoje napisy rozpakowują się bez problemu. Ogólnie chodzi o to, że któryś z archiwizerów dodaje do archiwów zip tzw data descriptor, tylko nie wiadomo który i tego właśnie usiłuję się dowiedzieć. Dzięki za zainteresowanie, ktoś używa innego archiwizera niż WinRAR?

Offline

#6 2005-10-15 23:45:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

heh winrar jest najlepszy chyba z 100% spakowanych iso/filmow jest robionych winrarem smile_big


ara ara...

Offline

#7 2005-10-16 00:06:18

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

może i jest najlepszy, ale nie jest darmowy... ja akurat używam 7-zip'a i chciałbym, żeby był rozwijany, a do tego mi potrzebna ta informacja...

Offline

#8 2005-10-16 01:12:42

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

A wlasnie ze jest (jak sie wie skad sciagnac "witaminke" oczkod )

Offline

#9 2005-10-16 02:15:02

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

ee raczej na twoim miejscu bym popytal wsrod ludzi, ktorzy wrzucili konkretne napisy z ktorymi masz problem, bo tak ogolnie na forum raczej sie nie dowiesz, ale zawsze sie moze zdazyc cud smile_big


ara ara...

Offline

#10 2005-10-16 06:39:10

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

na swoim miejscu również popytałbym ludzi, w związku z czym popytałem, a w zasadzie popytuję, bo sporo ich jest... jednak popytywanie ludzi nie wyklucza się z dodaniem pytania na forum, prawda? a takie pytanie nie zaszkodzi, a może pomóc... w każdym razie dzięki za radę...

Offline

#11 2005-10-16 06:39:44

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

WinRAR nie jest programem darmowym, nawet jeśli się go crack'uje... (nazywajmy rzeczy po imieniu, chyba nie wierzysz w ludzi monitorujących fora na zlecenie twórców WinRAR'a i donoszących Twojemu operatorowi i służbom ścigania)

Offline

#12 2005-10-16 16:34:33

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: archiwa zip / 7-zip

No teraz to ja juz czegos nie rozumiem. Od kilku lat uzywam tylko WinRAR'a i bynajmiej nie jest to wersja piracka. A zwie sie TESTOWA, i zawsze jak otwieram cos spakowanego to musze sie borykac z przyciskiem "POZNIEJ" pod zapytanem czy chcialbym moja wersje zarejestrowac. No ale coz nie ma nic za darmo.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#13 2005-10-16 16:40:08

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

A właśnie że jest. Programy z serii freeware smile_big.

Offline

#14 2005-10-16 17:06:10

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

Dzizas, nie mow ze nie zauwazyles ze to byl dowcip.

Offline

#15 2005-10-16 20:31:08

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

WinRAR jest dostępny w wersji trial, czyli testowej, nie jest to program freeware, ale to jest raczej nieważne...

Popytując, uzyskałem informację, że "strona sama pakuje", czyli że dodając napisy po prostu podaje się ścieżkę do pliku txt. Czy jest ktoś kto wie jakiego archiwizera używa wspomniana "strona"?? Jeśli nikt nie wie, to może chociaż ktoś wie, kogo mogę o to zapyta?? Bo niemal na pewno to o ten archiwizer mi chodzi.

Offline

#16 2005-10-16 20:45:32

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

Hmm, to WinRar ma kilkuletniego triala? Zawsze myślałem, że po jakimś miesiącu trzeba program kupić, albo odinstalować...
Anyway, czemu go nie "spiracisz"? Tak pytam z ciekawości, nie żebym namawiał (Boże uchowaj smile ale przykładowo fansuby anime też są generalnie nielegalne, a zakładam (z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością), że ściągasz. Czyli co, "pirat" "piratowi" nierówny?

A anyway 2, jak powiedział Yang, po co się męczyć z wersją testową, jak są darmowe progsy do tego smile

Offline

#17 2005-10-16 20:47:52

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

Hmm o ile dobrze zrozumiałem wywody kolegi Yanga (nigdy nie jestem pewien zagladając w czarne otchłanie jego umysłu oczkod , chodziło mu o to, że nie trzeba się męczyć z tym trialem winrara, bo można go sobie zastąpić jakimś freeware'owym progsem smile

Offline

#18 2005-10-16 23:35:58

humanista
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-15

Odp: archiwa zip / 7-zip

ehh... nie chce mi się poruszać tematu WinRAR'a, bo mnie on, krótko mówiąc, nie obchodzi... jeśli kogoś to strasznie interesuje, to niech sobie poczyta licencję, na jakiej wydawany jest ten program i porówna ją z licencją, na jakiej wydawany jest 7-zip...

czy mógłbym prosić o wypowiedzi na temat??

Offline

#19 2005-10-17 00:05:18

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

Ano programiki freewarowe są. Wystarczy użyć google i już po chwili ma się pełne spektrum do wyboru:
darmowe programiki do pakowania
7-zip included oczkod
A jeśli chodzi o problemy z napisami pakowanymi przez stronkę, to pytaj się Taipana, bo on tu adminem i on zna tą stronke od podszewki (w końcu sam ją napisał).
A i byś mógł podać pare ID napisów, które nie chcą działać. To podpowie, z jakiego okresu są te napisy. Może po prostu to był jakiś okres, w którym było to tak pakowane że 7zip sobie teraz nie radzi.

Offline

#20 2005-10-17 01:31:12

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: archiwa zip / 7-zip

spytaj Taipana on jest tu panem i wladca smile


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024