#21 2005-09-06 18:14:10

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jesteś pewien? A czy przypadkiem Rubiego nie trzeba było najpierw zmiękczyć Hadesem, by zaczął otrzymywać obrażenia? Zresztą nie po to rozwijałem materie żeby je po prostu wyrzucać. A że dodatkowo lekko się zawiodłem przeciwnikiem, to już za dużo go nie męczyłem. Chociaż jeśli to faktycznie jest możliwe (dawno było nie pamiętam czy coś fizycznymi można było robić) to pewnie bym to zrobił. W końcu trochę się namorphowało tych potworków by podnieść parametry.

Offline

#22 2005-09-06 18:45:59

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Źle mnie zrozumiałeś Yang, Chodziło mi o to że lubię bardziej gry z fabułą, bo według mnie fabuła jst najważniejsza w grach a nie sfoboda ruchu ( może jako 3 lub 4 po fabule, klimacie i systemie gry)
Piszałeś żę jak się raz przejdzie Finala to za drugim razem jest już nudny, a co powiesz a morrowindzie też jak przejdziesz raz to ci już się nie będzie chciało przechodzić go poraz drugi. Dla mnie najcenniejsz w RPG jest fabuła, klimat, i system gry a final posiada to wszystko w porównaniu do morrowinda ( co nie oznacza że nie jest dobrą grą, bo jest nawed b.dobrą grą ale była by lepszą gdyby miała naprzykład ciekawszą fabułę która z biegiem gry się rozwija) RPG na PC w jakie grałem i jakie mi się podobały to Sacred pl, Diablo hellfire, Diablo 2 + dodatek. A na PSX'a, PS2 i inne konsole, to Final Fantasy 1-11, chrono cross, chrono trigger, kingdom hearts, grandia 1 i 2 , vargant story, suikoden 1-4, breath of fire, the grandstream saga.Pozdro


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#23 2005-09-06 19:58:46

necz
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Miałam nie odpowiadać, bo to nie na temat, ale widzę, że nawet Yang dał się wciągnąć w dyskusję. Po pierwsze Morrowind jest bardzo dobry, ale po dłuższym czasie nuży i wolę RPG konsolowe (za fabułę), a z komputerowych najbardziej lubię serię Might and Magic (z wyjątkiem cz. 9) i Diablo, a także nieco już zapomniany Planescape Torment (jedyny znany mi RPG na PC z prawdziwą fabułą) . Po drugie Żaden Amerykaniec nie jest szefem Squarenix. Po trzecie Akira Toriyama jest autorem projektów postaci (konkretnie robił portrety) do Chrono Triggera i współpracuje ze Squaresoftem już od dłuższego czasu. Po czwarte - z horrorów polecam Project Zero.

Offline

#24 2005-09-06 22:03:16

Noctis
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Stary dobry PlaneScape: Torment... kolejna gra-perełka. Świetna fabuła, godziny udanej zabawy, etc. smile Ale nigdy nie udało mi się jej ukończyć. smutny

PS. Ja w FF VII grałem na PC (żadna emulacja).

Offline

#25 2005-09-06 23:03:12

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Ehh. no FF7 to pierwszego ukonczyłem na PC... ale teraz jak gram to na epsxe... lepsza grywalnosc no i grafa... bez wątpienia....Tak samo jak muza... (jak sie ma dobra karte to z FF7 mozna tyle wyciagnać, ze az to niemozliwe smile_big..) Heh...

Diablo miał generator... ale jak grało sie ja przez kilka lat.. to mozna było zaobserwowac ze mozliwosci miał niewiele...jak na generator..Random!!!

Jubei?? powaznie podobał Ci sie FFTACTICS ? kurcze mam ta gierke... ale jaj nie właczam bo boje sie o kompa, ze go za okno wyrzuce....Tacticsa mam tez na Gameboya, to juz było lepsze.. bo sie sniezkami nawalałem..:D i mozna było grac w autobusie. smile_big... heh... ale mnie osobiscie TC nie podchodzi...Ehhh

Nie lubie takich gier jak Morrowind bo nie wiem za co sie zabrac...(jestem typem człowieka ,który chciałby miec wszystko jezor i nie wiedziałbym od czego zaczać.. heh)..

P.S. jakbym grał w FF8 150 h albo cos w podobie to tez bym Ultime czy omege rozwalił kichnięciem.. ale to nie sztuka tak gre przejsc....
W finala trzeba grac a nie klawisze ciagle wciskac...... mimo ze to jest zajebista sztuczka na epsxe... (bierzesz FPS na 200 albo wiecej... zamykasz oczy.. ustawiasz atak na domyslne... i w ciagu 1 minuty xałkiem niezle exp idzie do góry..., ale jak mówiłem to nie sztuka tak gre przejsc.....

Mimo ze FF8 nie był z najlepszych.. to Bosów bede pamietał najbardziej z całej serii Final fantasy.....

P.S.2 ale i tak najlepszy jest piramidogłowy...(bo nikt go jeszce nie pokonał....) pamietam jak grałem poraz pierwszy w SH2 to ile ja z nim walczyłem w labiryncie.. zanim sie skapnełem ze wcale nie musze.... z 2 godziny.....ale fajnie było jezor

Fabuła.... silent hilla kocham za Historie.... to jest jak film czy ksiażka...i dlatego mnie fascynuje....mimo ze jest liniowa...(Ogladanie filmu bedąc głównym bohaterem)...
Gdyby nie była liniowa to wogóle nie wchodziłbym do Miasta smile_big...
co Do RE.. to wychowałem sie na nich... RE1 przeszedłem z 20 razy.. nawet na max poziomie bez save smile_big... ale przerzuciłem sie na SH poniewaz jest ten klimat którego nie ma RE.. jest ten mistycyzm... i to cos przerazajacego... czego nie widac, a wiesz ze za toba łazi... w rezydencie wiesz czego sie boisz. a jak to wiesz to ten strach jest o wiele wiele mniejszy niz w SH , tak jest przynajmniej w moim przypadku...

z dobych horrorów jest Alone in The dark 4... nie jest rewelacyjny, ale jest takim połaczeniem SH i RE...

Ale i tak teraz Gram W LINEAGE smile_big

Offline

#26 2005-09-07 01:42:53

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Tak, fabuła jest niezwykle istotna w grze RPG. Ba nawet takie cRPG też bez tego się nie obędzie. Dlatego też uwielbiałem grywać sobie w finala, bo chociaż był liniowy do bólu, chociaż grafa mnie odrzucała (poniżej VIII), to jednak fabuła przyciągała i te godziny leciały (a że w FF VII i VIII grałem na pc a nie na emulatorze, to tych godzin musiałem sporo przelecieć, a nie jak niektórzy się bawią z czasem i idą na łatwiznę). A nawet tacticsa się też pograło. Co prawda moje pierwsze podejście okazało się totalną porażką. Gdy już było mocno zaawansowany i daleko doszedłem (potem się okazało że do przedostatniej sceny), to mi się coś popsuło w bleemie i wszystkie savy poszły w piz...u. No to się tak wkurzyłem że już nie grałem. Oczywiście do czasu, bo w końcu to final fantasy i ciężko jest przejść koło tej gry obojętnie. Jednak za drugim razem znów popełniłem błąd i za bardzo rozwinąłem sobie głównego bohatera. Skończło sie na tym, że tak w połowie gry tylko nim grałem i wykańczałem przeciwników jednym ciosem. Tak więc finale mają tą jedną olbrzymią wade - nie mają możliwości zmiany stopnia trudności. Ja na prawde bym chciał się jeszcze pomęczyć i nakombinować. No i to rozbudowywanie własnych statsów, coś co jest tak wspaniałe w RPG.

BTW Diablo I i II nie jest RPG. To jest hack&slash i z RPG ma naprawde niewiele wspólnego.
A i na konsolach jest więcej j-rpg bo w japonii PC jest używany do pracy, a konsole do zabawy. Tyle tylko że u nich przypada po kilka konsol na łebka, więc nie mają z tym problemu. A że u nas często trzeba wybierać, to tworzą się obozy zwoleników. Dlatego na PC są tylko amerykańskie i europejskie RPG. Ale za to całkiem interesujące i cechujące się pewną dozą nieliniowości. Ale pomijając morrowinda, to mamy takie gry jak Gothic, Baldasur Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights, M&M, Daggerfall (zwany buggerfall smile_big). Akurat tak z głowy wymieniam, a jest jeszcze sporo innych tytułów (nie mówiąc już o tym że są też kolejne części już wymienionych jak i różne dodatki).

Offline

#27 2005-09-07 13:05:40

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Najlepsze gry konsolowe

A czeka ktoś z was na Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus. Gdzie głównym bohaterem będzie Vincent i niebędzie to czysta gra RPG tylko RPG/akcja. Ja na to czekam.

A co do pytania ImixVega to mogę powiedzieć że Tactics jest zarąbistą grą ( np. spójrz na jakąś stronkę gdzie masz gry RPG, albo poczytaj w PSX Extreme, jezeli kupujesz:)).

Co do Alone in The dark 4, to ta gra też jest dobra w swoim gatunku ( przesedłem ją tylko gościem i to 3 razy, a gościarą mi się niechciało doszedłem do połowy i przestałem w to grać)

A grał ktoś z was w Devil May Cry 1, 2 lub 3? Moim zdaniem jedna z lepszych gier gatunku akcji, ta fabuła, klimat i dynamika.
Tylko druga część była słaba, bo 1 i 2 były wprost rewelacyjne ( ach ten Dante jak on biega potych ścianach, też tak chcę):)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#28 2005-09-07 13:16:32

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jako że stronka ta rozwineła się do gier to postanowiłem zmienić nazwe widoczną na forum

Offline

#29 2005-09-07 14:03:44

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Co do Devil May Cry, to grałem tylko w jedynkę i powiedzieć mogę że tą grę odrazu pokochałem, dotego poziom dante must die, to była masakra żeby przejść grę na tym poziomie. Ile to się walczyło godzin z przeciwnikami żeby zdobyć odpowiednią ilość orbów i kupić potrzebne przedmoty regenerujące bez których nie dało by się tej gry przejść. Do tego ten klimat w upiornym zamku na wyspie i potwory które prubowały się na tobie żemścić za ojca Dantego, czyli Sparde.

Offline

#30 2005-09-07 14:10:25

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Najlepsze gry konsolowe

No to nie wchodząc na PS2 moge wymienic znakomity tytuł jakim jest Fear Effect 1 i 2 jezor...
...
A z dobrych tytułów.. to chyba zapomnieliscie o Cold Fear....(troche pokradli z Silenta jezor..)..

A pamietacie takie starsze hity jak Clock tower???...

Offline

#31 2005-09-07 14:31:32

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jeśli chodzi o gry na PC, to dobrze mi się grało w Half Lifa 2 i Prince of Persia 1 i 2.
Jedne z najlepszych gier w jakie narazie grałem.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#32 2005-09-07 14:43:25

Jin
Użytkownik
Dołączył: 2005-09-07

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jedną z lepszych gier była gra pod tytułem Onimusha. Gra wprost niesamowita, przeszedłem ją ponad 10 razy ( czego nie załuję za stracony czas). Z RPG na PC przeszedłem Sacred plus, nawet całkiem niezła gra w Finala grałem tylko w 10 część i mogę powiedzieć że jest najlepszym RPeGiem w jakiego grałem. Chociarz nie grałem w 7 to i tak wątpię żeby mugł dorównać 10. Pozdro:)

Offline

#33 2005-09-07 16:01:26

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Niezapominajmy o serii Tekken czyli najlepszej bijatyce jaka istnieje i istnieć będzie (prawdopodobnie), narazie zadna inna bijatyka nie przebiła tekkena. Nawet najnowszy Mortal Kombat się chowa. A najlepsza część według mnie to T4, chociarz w necie piszą że jest to najgorsza część jaka wyszła to mi się podoba najbardziej dlatego że jest bardziej realna od innych częćci, niema zadnych potworów, laserów, smoków, czy ognia a i system jest bardziej realny jak i postacie i to mi się w nim podoba (chociaż T3 i T5 też są bardzo dobrymi grami. smile Dzięki serii Tekken firma namco jest jedną z najlepszych.
Jest trzecią moją ulubioną firmą po Squareenix i Konami.:)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#34 2005-09-07 18:23:29

ImixVega
Użytkownik
Skąd: Brzeziny City ...::DreamLand::
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jin...Nie zrozumiesz tego schodząc z 10 na 7.....
Z góry jestes uprzedzony.....Nie wczujesz sie w gre bo ciagle bedziesz widział róznice miedzy 10 tka a 7... co przycmi sama fabułe 7 demki smile_big.. tak mi sie wydaje...
10 tka jest super.. ale i tak najwazniejszym tytułem FF bedzie zawsze 7'ka.....I to wyczytasz na wielu stronach poswieconych FF...i tematyczno podobnych....
Tak samo dotyczy Chrono Triggera... niewazne czy wyjdzie chrono cross 1 2 3 .. 15.. zawsze bedzie najwazniejszy Chrono Trigger...

To jest moje zdanie.............ale nowi tego nie zrozumieja.. bo zaczynaja od nowych tytułów.....powinni zrobic kurs gracza.. zeby od wysokich pozycji nie zaczynali.....
Jestem starym graczem.. dlatego przejscie na C64 nie sprawia mi zadnej róznicy.....bo w takie hitty jak "Clystron" ... Shadow dancer..Turikan... zawsze i z chęcią bede grał....
Tak samo jest z Nintendo...Kto grał we flinstonów... w Gola [Kunio Kun no Nekketsu Soccer League] .... czy najlepszy hit Nintendo "Nekketsu Kakutou Densetsu".. czy nawet w FF1 FF2 i jedyne wydanie FF3 (którego nie ma na innych platformach, a szkoda :-( )...

Albo Takie hity jak Metal Slug???? tą re to bym katował latami, nie do zdarcia jezor

..Czyli reasumujac... nie da sie sprowadzic do jednej płaszczyzny FF7 z FF10......nawet gdyby istniał Final 10 razy lepszy od 10 tki to nie da sie.....

FF7.. To klasyk....jedyny w swoim rodzaju... dlatego powstaje film... reedycja na ps2.... jeszce jeden FF7 z Vincentem w roli głównej....pokazy E3 na PS2....

.......Jak dla mnie najlepsza....Historia umieszczona w grze....!!!! Kto sie nie zgodzi... prosze wysłac mi adres.. a ja przysle zabójców...Bo moja racja jest mojsza niz twojsza..Taki mały Joke

Offline

#35 2006-03-13 00:45:36

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Tylko jak po tych kilku miesziączach czytam co zrobili z FF DoC to już na samą myśl smutno mi się robi jak z takiej znakomitej gry mogli zrobić takie badziewie.
Tylko pojechać do japoni i ich zastrzelić:(


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#36 2006-03-13 01:33:54

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Najlepsze gry konsolowe

necz napisał:

nieco już zapomniany Planescape Torment (jedyny znany mi RPG na PC z prawdziwą fabułą)

To koniecznie wypróbuj Arcanum, Fallout i Fallout 2. TAKICH gier, to na konsole raczej nie ma (przyznaję, że na PC to wyjątkowe tytuły i mało który z developerów porywa się na takie przedsięwzięcia). A Diablo itp. to nie RPGi, tylko hack & slashe i porównywanie ich z RPGami nie ma sensu.

Offline

#37 2006-03-13 02:40:24

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Będe szczery - nie lubie gier:
Czuje się podczas nich na tyle nedobrze, że napisałem swoją opinie.

Po pierwsze, że nie dają tego, czego by sie chciało.

Po drugie, że im się wiecej gra, tym jest gorzej.

Taka moj opinia, nikogo do niczego nie zobowiązująca.

Ostatnio edytowany przez constans73 (2006-03-13 02:44:28)

Offline

#38 2006-03-13 03:57:55

zarek
Użytkownik
Skąd: ddz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Najlepsze gry konsolowe

moje ulubione gierki na :
pc:
bg-wszystkie
id1, id2
torment
guild wars
cs
mechwarrior;mercenaries
ps/ps2
ffx,ff vii
tekken
soul calibur
mgs
front mission 3,4

mam nadzieje ze nie zapomnialem o niczym oczkod

Offline

#39 2006-03-13 09:54:04

Viader
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Ja tam kocham cala Serie FF jestem jej fanatykiem smile hmm procz tego soul calibur cala seria , tales of phantasia,destiny,legendia,ostatnia w trakcie przechodzenia jezor
nie pogardze tez dobrym horrorem jak np. Silent Hill cala seria smileszpan


sygase9.jpg

Offline

#40 2006-07-07 18:19:40

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Grał już ktoś w FF:DoC?? Jeżeli tak to czy warto jest ta gierkę kupić, czy też nie.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024