#41 2006-07-12 22:55:45

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Najlepsza seria gier jaka kiedykolwiek powstała to dla mnie Final Fantasy.
Jeżeli chodzi o pojedyńczą część to rywalizują u mnie Devil May Cry 3 i Final Fantasy VIII.
Bardzo dobre są również: Metal Gear Solid (cała seria, z czego najlepsze jest MGS 3), Shadow Of The Colossus, Kingdom Hearts 1&2, Zone Of Enders 2nd Runner, Resident Evil 2,3,4 (w 1 zadużo myślenia, za mało strzelania, Outbreak jest jakiś cieńki, a w 0 i Code Veronica nie gralem), Silent Hill (cała seria, choć moim zdaniem najlepsze jest SH 3), Fatal Frame (cała seria), Pro Evolution Soccer (im nowsze tym lepsze), Gran Turismo 4, Soul Calibur 2&3 (o dziwo lepsze SC 2), Virtua Fighter 4, Tekken 5, Onimusha DOD, Ikusagami, Guilty Gear XX, Capcom VS SNK 2, seria Dead Or Alive (zwłaszcza DOAXBV, ale DOA 2, 3, 4 i ultimate też są świetne). Pewnie o wielu zapomniałem.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2006-07-16 12:26:24)

Offline

#42 2006-07-12 23:45:28

Xsellos
Użytkownik
Skąd: Nowa sól
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Najlepsze gry konsolowe

w gry które gram do dzisiaj wymieniam tylko orginały

PC
Guild wars
Battlefield 2
Heroes of Might and Magic III
Raindow Six
Star Wars: KOTAR

PS2
Dragon Ball Z budokai
Mobile Suit Gundam Vs Zeta
FF X
Soul Calibur 2

Offline

#43 2006-07-13 00:03:27

Meteor
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Wola
Dołączył: 2004-08-23

Odp: Najlepsze gry konsolowe

hmmm... lubie lub gram w gry
PC
......
PS2
wszystkie DBZ aktualnie Super Dragon Ball Z
Pro Evolution Soccer wszystkie czesci w 5 w kazdej wolnej chwili smile_big
Naruto wszystkie, 3 jest wyj*sta
Shadow Of Colossus wg mnie najlepsza gra od premiery ps2, ciekawy 2 czesci na nexgeny smile_big
Prince of Persia 1,2,3
Kingdom Hearts 2
Black
Silent Hill 1,2,3,4
jest jeszcze sporo innych głównie z anime, jakos najbardziej mnie przyciągają smile_big

Offline

#44 2006-07-13 00:18:03

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Moje ulubione smile

PC
Half-Life 2

PSX
Final Fantasy 7-9 (szczególnie 8 mi się podobała)
Chrono Cross
Vargant Story
Tekken 3
Bushido Blade
Gran Turismo 1,2
Silent Hill
Resident Evil (wszystkie)
Dino Crisis 1,2
MGS

PS2
Final Fantasy X, X-2
Soul Calibur 2,3
Tekken 5
Zone Of The Enders 2
Shadow of the Colossus
MGS 2,3
BLACK
Killzone
Burnout Revenge
Resident Evil 4
Devil May Cry 3
Onimusha 4 (szczególnie tryb dla 2 graczy!)
Gran Turismo 3,4
Katamari Damacy smile

Sporo tego, a jeszcze więcej nie wymieniłem... Gry naprawdę warte zagrania oczkod


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#45 2006-07-13 00:33:33

Viader
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Wszystkie jrpg'i na psx'a i ps2 smile_big, seria Silent hill (miodzio), Devil may cry 1,2(srednio dobry) i 3 :>burnout 3,4 rzeznia smile_big jezeli chodzi o arcade racery.
Soul Calibur 2,3, tekkenow na ps2 nie wymieniam bo nie daja rady jezor hmm na DC'ku w pamieci mi sie zapisalo Shenmue 1 i 2 genialna giera smile
A no i nie mozna zapominac o wspanialym dziele Hideo Kojimy jakim  jest seria Metal Gear Solid :>

Ostatnio edytowany przez Viader (2006-07-13 02:46:55)


sygase9.jpg

Offline

#46 2006-07-13 00:38:10

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Viader napisał:

Devil may cry 1,2(srednio dobry) i 3

Ponoć DMC2 jest "wprost chu?owy", ale sam się pewnie o tym nigdy nie przekonam, bo mi go skutecznie obrzydzono.

Offline

#47 2006-07-13 00:46:46

Fisher
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-07-21

Odp: Najlepsze gry konsolowe

U mnie sprawa nieco inaczej:

PC:
Half Life 2
Splinter Cell'e
Call of Duty (online, single player za prosty)
Mmorpg (l2,ro etc.)
Dziwne Jap. gry (fatal-fake, etc.)
i...H-game :p

PSX:
Nfs'y
Tony Hawk'y
Gran Turismo 1
Crash'e :p
Dino Crisis 2

PS2:
Onimusha 3,4 (4 roX przez tryb kooperacji:)
Devil May Cry 3(za klimat, tematykę, oraz niesamowitą szybkość)
Black (za to, że jest i za to, że wygląda jak wygląda)
Final Fantasy X, X2 (Najlepsze rpg na ps2)
Killzone (jak w przypadku Black'a, oraz za Online i kooperację)
Gran Turismo 4 (za realizm i ilość samochodów)
Burnout Revenge (innej tak szybkiej i tak wyglądającej/wciągającej na ps2 wyścigówki chyba nie ma)
Shadow of the Colossus (klimat, monumentalizm oraz wygląd)
Resident Evil 4 (klimat, i fabuła)
Katamari Damacy (fenomenem tej gry w moim przypadku jest to, że jak nie wiem w co grać to gram w KD lub We love Katamari...:)
Tony Hawk American Wasteland ( bo to TH...)
Matrix Path of Neo (ponieważ gramy Neo )
Władca Pierścieni Trzecia Era (Tolkien! RPG!)
Dziwne Jap gry (Love Hina, Shuffle On the Stage, Shakugan no Shana)

X-box:
Halo 2 (chociaż powinno już być pod PC ale grałem tylko na X'ie więc...)

Ostatnio edytowany przez Fisher (2006-07-13 02:43:18)

Offline

#48 2006-07-13 07:24:56

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Najlepsze gry konsolowe

widze że nikt nie napisał jeszcze jednej gry, która jest uznawana za jedną z najlepszech na ps2:) a nazywa się ona God Of War:D moim zdaniem najlepsza w swoim gatunku:) jest jeszcze ciekawa ale mało znana gra twórców Shadow of the Colossus - ICO ciekawa fabuła, grafa z lekka przybomanjąca colossusa i podobna grywalność:D i tak samo po japońsku z ang napisami:D

Ostatnio edytowany przez Przemek3 (2006-07-13 07:25:42)

Offline

#49 2006-07-13 10:06:10

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Oby 2 gry znam smile (tj ICO i God of War), niestety nie grałem w nie więc sam ich nie dopisałem jezor Zresztą i tak nie pogram, bo PS2 zepsółem T_T


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#50 2006-07-13 10:14:57

Noctis
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Ĺťeby nie robić tutaj kolejnej długiej listy "ulubieńców", rzucę tylko jeden tytuł, za to taki, w który mogę grać 1 000 razy i za każdym razem będę się zachwycał jaki on fajny, jaki miodny itp.
Trasport Tycoon Deluxe smile

PS. Dobra, dwa tytuły: Final Fantasy VII.

Offline

#51 2006-07-14 23:21:05

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Najlepsze gry konsolowe

strusic napisał:

Zresztą i tak nie pogram, bo PS2 zepsółem

Czyżby przez jakieś machinacje z HD i ładowaniem z obrazów DVD?

Offline

#52 2006-07-15 13:17:36

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Fisher napisał:

Resident Evil 4 (klimat, i fabuła)

Grywalność w tej części jest ogromna, grafa super, dźwięk też, ale fabuła woła o pomstę do nieba, klimat też dużo gorszy niż w poprzednich częściach

Offline

#53 2006-07-15 13:48:24

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Nie będę może oryginalny, ale każda konsola ma 10 perełek, dla których warto ją kupić:)

PSX:
1. Metal Gear Solid    
2. Gran Turismo
3. Final Fantasy VII
4. Tekken 3 
5. Crash 3
6. Tony Hawk's Pro Skater 2
7. Final Fantasy IX
8. Vagrant Story
9. Spyro: Year of the Dragon
10. Resident Evil 2

PS2:
1. Metal Gear Solid 3
2. Grand Theft Auto: San Andreas
3. Resident Evil 4
4. Burnout 3: Takedown
5. God of War
6. Tekken 5
7. ProEvo 3
8. Final fantasy X
9. Devil May Cry
10. Shadow of Colossus

NGC:
1. Zelda: Twilight Princess(nie wyszła, ale i tak będzie najlepszą grą na NGC:)
2. Zelda: Wind Waker
3. Metroid Prime
4. Resident Evil 4
5. Metroid Prime 2
6. Resident Evil
7. F-ZERO GX
8. Baten Kaitos
9. Tales of Symphonia
10. Resident Evil 0

XBOX:
1. Halo
2. Halo 2
3. Ninja Gaiden
4. GTA: San Andreas
5. Project Gotham Racing 2
6. Panzer Dragoon Orta
7. Forza Motorsport
8. Psychonauts
9. Stranger Wrath
10. Star Wars: Knights of the Old Republic

Ostatnio edytowany przez Starfox (2006-07-15 14:51:27)

Offline

#54 2006-07-16 12:24:42

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Z mojego punktu widzenia na Xboxa prawie nie ma dobrych gier, ale te najlepsze:
1. Dead Or Alive Xtreme Beach Voleyball (najlepsza sportowa gra jaka kiedykolwiek powstała, o ile nazywać ją sportową grą)
2. Dead Or Alive Ultimate (najlepsza poza DOA4 graficznie bijatyka jaka powstała)
3. Dead Or Alive 3
4. Ninja Gaiden
5. Soul Calibur II
6. Halo
7. Halo 2
8. Jet Set Radio Future
To chyba wszystkie gry w które wogóle jest po co grać na tej konsoli.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2006-07-16 14:12:48)

Offline

#55 2006-07-16 13:11:14

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Może myślisz, że xbox nie ma dobrych gier, bo 90% xboxowych gierek jest na PC i na odwrót:) Co do twojego zestawienia, to muszę przyznać, że kompletnie zapomniałem o Dead or Alive:) A na konsoli M$ uwierz jest w co grać, można jedynie narzekać na brak typowo japońskich gier(jRPGi, gry innowacyjne i mniej komercyjne lub mające w sobie duszę- vide ICO i Shadow of Colossus). Konsola MS jest nastawiona głównie na odbiorców z USA, czyli miłośnicy takich kultury jak japońska nie znajdą tam dużo gier dla siebie. NGC i PS2 są w tej kwesti uniwersalne. No i w sumie najlepsze gry to ma PS2:)

Offline

#56 2006-07-16 13:20:55

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Obiwanshinobi napisał:
strusic napisał:

Zresztą i tak nie pogram, bo PS2 zepsółem

Czyżby przez jakieś machinacje z HD i ładowaniem z obrazów DVD?

Inaczej smile Fizycznie smile Wyobraź sobie, że gram sobie w Burnouta i nagle fura stanęła w miejscu... No to trzepnąłem konsole pięścią baka. Niestety nie przeżyła... Laser dziwinie zaczął strzelać, zrobiłem reset i rip oczkod Po wielu nieudanych próbach naprawienia, razem z jednym serwisantem doszliśmy do wniosku, że padł emiter (to co generuje światło lasera). Nie wiem jak to się zepsóło, ale jednak. Wymiana LA6508 nie pomogła, a na laser nie wywale 250zł smile Więc konsola stoi. Dobrze, że kumpel nie daleko mieszka (pozdro Fish smile_lol) to pykamy na jego "PSie Drógim" hehe. Kalibracja też oczywiście nie pomogła smile Za to CD działa oczkod


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#57 2006-07-16 13:36:59

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jeśli naprawdę Xboxowe Halo uchodzi za dobrą grę, to współczuję użytkownikom tej konsoli. NIE jestem uprzedzony, tylko odpaliłem to na PC i  nie mogłem wyjść ze zdumienia, że niby to jest jeden z najlepszych FPSów. Ch?ja tam, "jeden z najlepszych". Jest bardziej niedorobiony, niż Project Snowblind (w ogóle konsolowe FPSy tknięte są przeważnie przymiotem, taką klątwą niedorobienia). Do tego PCtowa wersja jest chyba w ogóle niezoptymalizowana (ma większe wymagania rzeczywiste, niż UT 2004 i Painkiller, a biedniej wygląda). Jeśli ten, kto powyżej wymienił Xboxowe Halo wśród "gier na Xboxa, w które warto zagrać" czy jakoś tak NAPRAWDĘ uważa, że w to warto grać, to ciekawi mnie, czy sam próbował, czy tylko powtarza opinię wyczytaną w prasie.
P.S. Przepraszam, tam było napisane nie "w które warto zagrać", ale "dla których warto ją (konsolę) kupić". Kupić może i warto, ale nie warto grać w Halo. Myślę, że nawet na konslach są lepsze FPSy (aczkolwiek sam się pewnie o tym nie przekonam, bo jeśli sprawię sobie konsolę, to przecież nie dla FPSów).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-07-16 13:44:38)

Offline

#58 2006-07-16 13:40:00

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Dla mnie to:
PSX
1.Seria Final Fantasy
2.Seria Crash
3.Seria Spyro
4.Seria Tomb Raider
5.Seria Resident Evil
6.MGS
7.Seria Suikoden
8.Seria Tales of
9.Seria Tombi
10.Wiele, wiele innych perelek

Ps2
1.Seria Devil May Cry
2.Seria Resident Evil
3.Shadow Of The Collosus
4.Seria God Of War (2 bedzie napewno rzadzic)
5.Seria Final Fantasy
6.Seria Kingdom Hearts
7.Seria Onimusha
8.Seria Naruto (uzumaki ninden to klepa)
9.Seria Tekken
10..i wiele wiele innych perel dla ktorych warto kupic konsole ale za duzo pisania

PSP
1.Loco Roco
2.Pro Evolution Soccer 5
3.Seria Legend Of Heros
4.Kingdom Of Paradise
5.Tales Of Eternia
6.Dragon Ball Z Shin Budokai
7.Seria Bleach: Heat The Soul
8.Daxter
9.Prince Of Persia: Warrior Within
10.Tekken: Dark Resurrection
i wiele wiele innych jak Monster Hunter Freedom, Burnout itd.

NGC juz nie posiadam ale:
1. Serii zelda, mario resident i wiele innych perel nie wiem czemu ta konsola zostala taK NIE DOCENIONA...

Ostatnio edytowany przez JaDaK (2006-07-16 13:55:23)


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#59 2006-07-16 13:50:53

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Jako, że mam xbox'a i PC to napiszę kilka słów o Halo. Halo na xbox'a i PC to dwie różne gry. Po pierwsze zaczynając od grafiki, która jest wyrażnie pocięta w wersji piecowej, pomieszczenia są zbyt sterylne i w ogóle ma się wrażenia pustości, kolory są mnie wyraziste. W wersji xboxowej głównie dzięki dopracowaniu kodu gra chodzi szybciej, jest bardziej kolorowa i na telwizorze ta gra wygląda ze 100 razy lepiej, tekstury są o wiele lepszej jakości. Ale najdziwniejsze jest to, że czemu Halo na PC ma aż takie wymagania;) Jedynie AI przeciwników pozostało nie zmienione, no i jak spojrzysz na datę wydania Halo na xbox'a to zrozumiesz czemu było uważane za najlepszą grę na Ix'a przez kilka lat:) Dlatego Obiwan zagraj sobie na xboxie w tą gre i gwarantuję ci, że jej nie poznasz:)

Offline

#60 2006-07-16 14:14:06

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Najlepsze gry konsolowe

Starfox napisał:

Jako, że mam xbox'a i PC to napiszę kilka słów o Halo. Halo na xbox'a i PC to dwie różne gry. Po pierwsze zaczynając od grafiki, która jest wyrażnie pocięta w wersji piecowej, pomieszczenia są zbyt sterylne i w ogóle ma się wrażenia pustości, kolory są mnie wyraziste. W wersji xboxowej głównie dzięki dopracowaniu kodu gra chodzi szybciej, jest bardziej kolorowa i na telwizorze ta gra wygląda ze 100 razy lepiej, tekstury są o wiele lepszej jakości. Ale najdziwniejsze jest to, że czemu Halo na PC ma aż takie wymagania;) Jedynie AI przeciwników pozostało nie zmienione, no i jak spojrzysz na datę wydania Halo na xbox'a to zrozumiesz czemu było uważane za najlepszą grę na Ix'a przez kilka lat

Zagrać, to raczej nie zagram, bo nie mam ochoty pałować się z padem w FPSie. Mogę sobie wyobrazić, że na TV gra wygląda lepiej (nie trzeba nawet "ciąć" grafiki, żeby na monitorze w wysokiej rozdzielczości wyglądała gorzej, niż na TV). A soczystość kolorów może na PC zależeć choćby od tego, czy gra się na Radku, czy na GeForce'ie (może nowe GeForce'y i nowe sterowniki inValidii już tak nie mają, ale kiedyś ich karty miały wyraźnie schlastane kolory - podobno, żeby osiągały lepsze wyniki w testach).
Grywam w FPSy nade wszystko po to, żeby się wyżyć, a Halo należy do gier, w których plastikowe potworki bez przekonania udają, że dzieje im się krzywda i umierają zbyt wyraźnie "na niby". Z klocków Lego wylatuje perłowy śluz - porażka. Tego wrażenia sterylności (i wątłości, tandetności pukawek) nie poprawia "wprost chu?owy" dźwięk (mimo, że wykorzystuje EAX, to jest biedny - i basta). Za sam dźwięk tę grę należy spuścić z wodą w klozecie i zapomnieć o niej.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-07-16 14:15:45)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024