#1 2007-06-28 22:47:47

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Po 10 dniach pojawiły się dwa tematy, które wzbudziły moje zainteresowanie. Gdy chciałem zobaczyć, jak się rozwinęły, stwierdziłem, że zostały zamknięte. Już kiedyś taką sytuację miałem. I stąd moja prośba/pytanie - czy nie można każdego zamkniętego działu kończyć postem Moderatora, który zamknął dany topic wraz z krótkim wyjaśnieniem. Może tematy, które mnie zainteresowały nie były świetne, ale mnie interesowały i chciałbym chociaż wiedzieć, czemu zostały zamknięte. Bo nie związane ze stroną? Bo mało osób się wypowiadało? Bo w mniemaniu osoby zamykającej nie były godne uwagi? Czemu? Chcę po prostu wiedzieć i wiedzieć do kogo uderzyć z ewentualnymi pretensjami. Myślę, że to niewiele, a Userzy, których zainteresował dany temat, nie czuliby się totalnie olani (tak się poczułem) i zawsze dostaliby jakieś wyjaśnienia. Stąd dobre byłoby weryfikowanie topiców idących do HP, ale skoro to nie przeszło, to może chociaż taki post wyjaśniający. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#2 2007-06-28 22:58:56

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Podpisuję się pod tym obiema rękami, przydałoby się też takie wyjaśnienie przy usuwaniu komentarzy(hi, Suchy;)

Offline

#3 2007-06-28 23:01:18

Ociesek
Użytkownik
Skąd: [RoD Anime]
Dołączył: 2007-03-27

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Winged --->[respekt]
Bardzo dobry pomysl! Mi tez taka sytuacja przytrafiala sie kilka razy. Popieram pomysl i odwage autora:D

Offline

#4 2007-06-28 23:01:40

Michaello
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

jak zamkną jakiś temat, to na końcu tematu mogą napisać czemu jezor

Offline

#5 2007-06-28 23:06:31

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

A tak poza tym... Czy autorzy subów nie mogą nic napisać w komentarzach? Ostatnio zauważyłem, że gdzieś się tracą (komentarze oczywiście)...

Offline

#6 2007-06-28 23:06:35

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Zawsze piszę, dlaczego usunąłem danego posta czy dany temat. Co do zamykania tematów, to też staram się to robić, chociaż mam często wrażenie, że powód jest oczywisty. Jeśli mówisz Winged o tych zamkniętych tematach z "Prawie o wszystkim i o niczym", to przypominam, że jest to dział "Prawie" i został otworzony na konkretnych zasadach, które podano do wiadomości. Z zasad tych wynika wprost, że nie da się zadowolić wszystkich, zwłaszcza gdy pojawiają się skargi innych userów (tak jak i w przypadku tych zamkniętych dziś topiców).

Offline

#7 2007-06-28 23:20:32

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

A co z komentarzami? Np. autor napisów chciałby poinformować, że powiedzmy wyjeżdża i napisów nie będzie. Albo ludzie zaczynają pytać o to czy będzie tłumaczył dalej na podstawie innej wersji hardsuba itp. a tu odpowiedź znika... Czy autor nie może nic dodać w komentarzach?
Albo odpowiada na wytknięte błędy, z których nie wszystkie są błędami [w tym wypadku wiem to z doświadczenia, zwróciłem uwagę, że przecinek nie powinien znajdować sie tam, gdzie jakis użytkownik to wskazał, sam zresztą robiłem akurat do tego korektę, ale post poleciał...]. Jak dla mnie to odrobinę zbyt surowa reakcja moderatora...

Ostatnio edytowany przez bodzio (2007-06-28 23:24:00)


wladza1.png

Offline

#8 2007-06-28 23:25:13

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

W sprawie komentarzy musi wypowiedzieć się Suchy, ja się nimi nie zajmuję.
IMO błędy i polemika z nimi powinna zostać, ale jak będzie ostatecznie - w tej chwili nie wiem.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-28 23:26:26)

Offline

#9 2007-06-28 23:26:11

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Dziwne, że nikt się jeszcze nie poskarżył na temat o kurze;)

Offline

#10 2007-06-28 23:27:59

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

No wyobraź sobie, że nikt się nie poskarżył. Nie mogłeś wcisnąć tego guziczka "zgłoś mod."? A temat i tak zamykam, bo, że tak powiem, nie spełnia oczekiwań autora.

Offline

#11 2007-06-28 23:28:44

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Przydałoby sie, aby zanim temat zostanie zamknięty, aby dać trochę czasu, bo może będzie ciekawy a nie od razu zaykac, bo to bo tamto. Albo zeby kilku osob, napisało, ze jest zbędny, wtedy, można zrozumieć, jak ludziom sie nie podoba, ale jeśli nikt nie ma do takiego tematu żadnych awersji to niech bedzie.

Offline

#12 2007-06-28 23:30:49

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

bodzio napisał:

A co z komentarzami? Np. autor napisów chciałby poinformować, że powiedzmy wyjeżdża i napisów nie będzie. Albo ludzie zaczynają pytać o to czy będzie tłumaczył dalej na podstawie innej wersji hardsuba itp. a tu odpowiedź znika... Czy autor nie może nic dodać w komentarzach?
Albo odpowiada na wytknięte błędy, z których nie wszystkie są błędami [w tym wypadku wiem to z doświadczenia, zwróciłem uwagę, że przecinek nie powinien znajdować sie tam, gdzie jakis użytkownik to wskazał, sam zresztą robiłem akurat do tego korektę, ale post poleciał...]. Jak dla mnie to odrobinę zbyt surowa reakcja moderatora...

Ech, właśnie też się zastanawiałem nad tym i miałem wysłać do suchego PMkę w tej sprawie. To lekka przesada.

EDIT: Sprawa komentarzy w ogóle jest dziwna, bo wysyłałem zgłoszenia dot. plagiatów czy komentarzy z niesłuszną "słabą" (za synchro) i nic się nie dzieje, a sensowniejsze komentarze znikają...

Ostatnio edytowany przez lb333 (2007-06-28 23:33:35)

Offline

#13 2007-06-28 23:31:03

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

~Zeus
Przykro mi, ale nie będzie. Proszę przeczytać zasady tego działu. Będzie tak, jak jest, albo nie będzie wcale (przypominam, że ten dział miał w ogóle pozostać zamknięty).

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-28 23:32:02)

Offline

#14 2007-06-28 23:33:23

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Może źle się wyraziłem. Nigdzie nie napisałem, że był/jest on w moim mniemaniu zły itd. Po prostu pomyślałem, że jak skarżą się na te tematy, co Winged wspominał, to dziwne, że nikt się nie poskarżył na ten, co był większym - w moim mniemaniu - odbiegnięciem od tematyki serwisu.

Offline

#15 2007-06-28 23:37:10

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Powiedziałbym, że temat, w którym odpowiadano na pytanie "dlaczego kura przeszła przez ulicę" używając motywów z mangi&anime ma więcej wspólnego z tematyką serwisu, niż temat "jak zabezpieczyć mieszkanie". Nawet, jeśli w tym mieszkaniu ktoś miał m&a.

Offline

#16 2007-06-28 23:40:08

Tronki
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl [RoD Anime]
Dołączył: 2007-03-16

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Dużo tematów jest zamykanych też z przyczyn userów np. ten o blood+ i nie dziwię się że został zamknięty bo była tam wojna.Ale skoro zamykacie takie tematy to dlaczego nie jest zamknięty np ten

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-28 23:46:03)

Offline

#17 2007-06-28 23:40:15

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

To można odbić piłeczkę w ten sposób:
'Jak zabezpieczyć mieszkanie używając motywów z M&A' i już temat ma wiele wspólnego z tematyką serwisu;)

Offline

#18 2007-06-28 23:46:31

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

~Tronki
Bo jest z marca? Bo nie zgłosiłeś go moderatorom? Bo prawo nie działa wstecz (w związku z czym nie przekopuję się przez całe forum od początku jego istnienia i nie rozdaję zaległych warnów i banów)?

Starfox napisał:

To można odbić piłeczkę w ten sposób:
'Jak zabezpieczyć mieszkanie używając motywów z M&A' i już temat ma wiele wspólnego z tematyką serwisu;)

Rozmawiamy poważnie, czy mogę już zamykać ten temat?

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-28 23:47:10)

Offline

#19 2007-06-28 23:53:22

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Czyli taki temat nie miałby prawa istnienia, bo nikt by go nie traktował poważnie?
Przeglądnij sobie temat o kurze i napisz mi, czy były tam wszystkie odpowiedzi związane z tematyką M&A. Otóż nie, więc dlaczego nie ma prawa istnienia taki temat o zobezpieczeniu domu? Kilka osób odpowie bez nawiązywania do anime, a kilka nie. Zupełnie jak w tym temacie o kurze, który nikomu nie wadził, jak sam wspomniałeś.

Offline

#20 2007-06-29 00:04:50

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

No i ja się wypowiem... mnie również sie nie podobają znikające komentarze... napisze sie długi komentarz (niektorym neochildom nie da sie inaczej wytlumaczyc) mija kilka godzin i komentarz wsiakl... nie wiem komu one przeszkadzaja... zajmuja kilka bitow wiecej na serwerze czy co? mattaku -_-".

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024