#21 2007-06-29 00:04:57

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Starfox napisał:

Czyli taki temat nie miałby prawa istnienia, bo nikt by go nie traktował poważnie?.

Chodziło mi o ten temat. A gdyby w tamtym temacie autor coś wspomniał o m&a, to mógłbyś w ten sposób "odbijać piłeczkę". Niestety nie wspomniał. A a propos kury, to wątki związane z m&a jednak się w nim pojawiały. Jaka była szansa, że taki wątek pojawi się w temacie o alarmach (nie, żeby to miało jakieś znaczenie, ale skoro sam drążysz ten temat...), a przypominam, że autorowi chodziło o poważną sprawę? "Weź zabezpiecz chatę tak, jak ten gościu w anime X - postaw na straży Czarodziejkę z Księżyca"? (To jest oczywiście pytanie retoryczne).

Co do sytuacji ogólnej - nie chodzi o to, czy temat będzie brany na poważnie, czy nie. Chodzi o to, że Admin wyraźnie określił, jakich zasad mają w tym dziale trzymać się userzy (i moderatorzy) i o to, że na ten temat pojawiły się skargi (które moderator - w tym przypadku ja - uznał za uzasadnione). Powtarzam - zasady działu "Prawie..." są takie, że zawsze ktoś będzie niezadowolony i nic się na to nie poradzi.

Dodam "usuwanie komentarzy" do tematu wątku.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-29 00:15:51)

Offline

#22 2007-06-29 00:19:12

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Odpowiednie nazwanie tematu i dobre 'wprowadzenie' w pierwszym poście mogłoby spowodować, że temat autora o zabezpieczeniach nie zostałby zamknięty?

Myślę, że taki temat byłby równie ciekawy, dzięki choćby takim postom:
"Weź zabezpiecz chatę tak, jak ten gościu w anime X - postaw na straży Czarodziejkę z Księżyca". Ludzie by się rozerwali na takich tematach, a z tematyką serwisu miałyby sporo;)

BTW:
Więcej osób jest niezadowolonych z obecnego 'Prawie o wszystkim i o niczym', czy było ze starego? Może by zrobić na ten temat ankietę?

Offline

#23 2007-06-29 00:19:46

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

lb333 napisał:
bodzio napisał:

A co z komentarzami? Np. autor napisów chciałby poinformować, że powiedzmy wyjeżdża i napisów nie będzie. Albo ludzie zaczynają pytać o to czy będzie tłumaczył dalej na podstawie innej wersji hardsuba itp. a tu odpowiedź znika... Czy autor nie może nic dodać w komentarzach?
Albo odpowiada na wytknięte błędy, z których nie wszystkie są błędami [w tym wypadku wiem to z doświadczenia, zwróciłem uwagę, że przecinek nie powinien znajdować sie tam, gdzie jakis użytkownik to wskazał, sam zresztą robiłem akurat do tego korektę, ale post poleciał...]. Jak dla mnie to odrobinę zbyt surowa reakcja moderatora...

Ech, właśnie też się zastanawiałem nad tym i miałem wysłać do suchego PMkę w tej sprawie. To lekka przesada.

EDIT: Sprawa komentarzy w ogóle jest dziwna, bo wysyłałem zgłoszenia dot. plagiatów czy komentarzy z niesłuszną "słabą" (za synchro) i nic się nie dzieje, a sensowniejsze komentarze znikają...

Zostałem wywołany do tablicy więc się wypowiem:

1. Gdybym miał każdemu wysyłać PM z info, dlaczego jego komentarz wyleciał to nie dość, że bym cały dzień spędził na wysyłaniu PMów, to jeszcze serwer dostał by solidne obciążenie smile_big

2. Wszystkie zgłoszenia odnośnie plagiatów są sprawdzane. Jeśli jest, to napisy znikają z serwisu, a wstawiający dostaje ost (w przypadku kolejnych plagiatów przez tą samą osobę, kolejne osty u mnie rosną w ciągu geometrycznym smile_big). Pamiętajcie też, że nie wszystko co wydaje się wam plagiatem, to nim jest. Ponad to nie możemy zakładać odgórnie, że każde zgłoszenie jest słuszne i w niektóych przypadkach musimy sprawdzić jak wygląda sytuacja, a to może potrwać. Wasze zgłoszenia są widoczne w panelu administracyjnym. Gdy zostaną zrealizowane, zgłoszenie jest usuwane przez moderatora z listy. W związku z tym, że są też inni moderatorzy, to nie zawsze ja obsługuję dane zgłoszenie. Czasami mogę nawet nie wiedzieć, że takie zgłoszenie było smile_big Tak więc wszystkie zgłoszenia, które widziałem - rozpatrzyłem. Możesz mi więc napisać jakie to twoje zgłoszenia plagiatu "zignorowałem"? A już tymbardziej z niesłusznymi słabymi ocenami.
Jeśli mówisz o tych, które są teraz to troszku cierpliwości. Nie wiszę na ANSI 24h, tym bardziej, że jutro mam egzamin.

3. Byście się nie dziwili, to od razu wam napisze, które komentarze wywalam:
- wszytkie, absolutnie wszystkie pytające "kiedy następne napisy", "czy będziesz kontynuował", "skąd tą wersję dorwać", "a zrobisz do tej wersji" itp
- wszelkie dyskusje nie na temat jakości napisów
- nieuzasadnione oceny (np samo "bdb" lub samo "słabe", bez uzasadnienia, za co)
- oceny nie uczciwe (czyli taki skrajny przykład: bdb podczas gdy napisy są zrobione samym translatorem; albo też gdy ktoś ocenił za tm, podczas gdy brak synchro to wina jego ustawień)
- wszelkie informacje DO autora nie związane z jakością (jeśli już, to słać takie do niego na priv), np: "synchro wyślę Ci w dniu sratatata"
- wszelkie odp. na te powyżej
- komenty z tekstem "poprawione to i to" (miejsce na opis, co jest poprawione i która wersja napisów, jest, jak sama nazwa wskazuje, w OPISIE do napisów - przy okazji aktualizacji pliku, możecie uzupełnić ten opis)
- komenty wszelakiej maści z kategorii: thx, dzięki, smile, \^^/, itd.
- wszystkie oceniające WŁASNE napisy
- posty koemntujące jaki był odcinek (to są komenty do napisów, a nie do anime)
- i inne, które z oczywistych względów nie powinny się tam znaleźć

Odnośnie informacji np o wyjazdach itp. jeszcze się zastanowię i ustalę z Kanem. Na razie je wywalam, na poczet rozwiązania, która ma być w przyszłości wdrożone (co by jak zostanie wdrożone, to w komentach nie został syf). Ale tak jak pisałem, jeszcze to dogadam z Kanem i resztą i ustalimy.


EDIT:
Virus: Jeśli irytuje cię neokid, i chcesz mu coś wytłumaczyć to wal do niego na priva. M. in. po to on jest! Jeśli uważasz, że jego koment jest nie na temat, czy bzdurny, albo ocena nieuczciwa, to zgłoś to moderatorom, a nie wdawaj się w głupie dyskusje. Nie będziesz musiał wtedy pisać długich komentarzy.

Poza tym argument o tym, że to duży post jest kompletnie bez sensu. Założe wątek na forum z 1MB tekstu: blablablabla i co? Ma zostać, bo ja się napisałem?

Takie komenty nie znikają dlatego, bo zajmują (znikome) miejsce, tylko dlatego bo robią bałagan.

Checie, mogę zostawić komentarze na miesiąc (o ile Kane się zgodzi), zobaczymy jaki burdel sie zrobi jak będziecie pisać i robić tam drugie forum.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2007-06-29 00:27:48)

Offline

#24 2007-06-29 00:25:04

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Starfox napisał:

Odpowiednie nazwanie tematu i dobre 'wprowadzenie' w pierwszym poście mogłoby spowodować, że temat autora o zabezpieczeniach nie zostałby zamknięty?

Pół żartem, pół serio: czego nie rozumiesz w zdaniu "A gdyby w tamtym temacie autor coś wspomniał o m&a, to mógłbyś w ten sposób "odbijać piłeczkę"? smile

Starfox napisał:

Myślę, że taki temat byłby równie ciekawy, dzięki choćby takim postom:
"Weź zabezpiecz chatę tak, jak ten gościu w anime X - postaw na straży Czarodziejkę z Księżyca". Ludzie by się rozerwali na takich tematach, a z tematyką serwisu miałyby sporo;)

Pierwszy post tego typu byłby w tym temacie spamem.

Starfox napisał:

Więcej osób jest niezadowolonych z obecnego 'Prawie o wszystkim i o niczym', czy było ze starego? Może by zrobić na ten temat ankietę?

Nie wiem, bo wcześniej nie byłem moderatorem i nie widziałem zgłoszeń, ale pamiętam, co się działo (wątki w stylu "skończcie z tym syfem" itp) i na tej podstawie mogę stwierdzić, że na razie osób niezadowolonych z tego działu jest zdecydowanie mniej (w zasadzie jak na razie problem praktycznie nie istnieje).

Offline

#25 2007-06-29 00:31:15

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

~Suchy i zgadzam sie w sumie z tym co napisales, ale jako suber powiem tylko to, ze teraz wiem dlaczego mi pw rosnie od: "czy będziesz kontynuował", "skąd tą wersję dorwać", "a zrobisz do tej wersji" itp.
Przyznam, ze "troche" mnie to meczy, w sumie wolalbym w komentarzu raz napisac i zeby chciaoz pare dni powidnialo niz odp. pare razy dziennie.
Jak zaczalem nie odp. to dost. pierwszy raz cos w stylu: "czy będziesz kontynuował", "a zrobisz do tej wersji", nie odpisalem , wiec dost. drugi "cze. czy moj pw doszedl", trzeci: "czy tak trudno odpowiedziec".
W sumie niedlugo bede musial cos chyba zarzucic, bo inczej bez wspomagaczy nie da sie powstrzymac od nie zjeb... ludzi, a tego raczej nie lubie stosowac (przez neta mija sie to z celem).

Jak w komentarzu wyjasnie i troche dluzej to "posiedzi", to kazdy sobie poczyta i moze oszczedzi moja skrzynke.

Co do niesprawiedliwych ocen, plagiatow itd. to bardo dobrze, ze ktos sie za to zabral, tak trzymac.

Offline

#26 2007-06-29 00:32:20

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Jak spamem, skoro byłby związany z tematem i tematyką serwisu;]

Offline

#27 2007-06-29 00:38:09

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Hmm.. i tak (u ciebie w pm) będzie źle i tak (w komentach) nie dobrze.
Trzeba by się więc zastanowić nad przypadkiem odpowiadania na takie pytania.

Zauważyłem, że większość osób zadających takie pytania, nie jest "aktywnymi" użytkownikami ANSI.
Zazwyczaj tylko pobierają. Na forum ich nie widać, a i własne napisy jesli dodają to sporadycznie.
Wątpię więc by czytały regul i FAQ. Ja bym za takie coś dał OST, ale to też nie rozwiąże sprawy, bo będę ciągle tylko osty wtedy dawał, a wy będziecie mi ciągle zgłaszać takich pytających się.

Mam więc taką propozycję:
Pytania z komentów wylatują.
Przy pisaniu priv, jest zaznaczony na czerwono, wyraźnie widoczny tekst żeby nie pisać prov z pytaniami, kiedy nast odcinek itp. bo grozi to ostrzeżeniem, a nawet banem.
Myślę, że większość pijawek, co nawet regulaminu i FAQ nie przeczytała, słusznie się wystraszy.


EDIT:
Starfox: Nie bij piany, dobrze wiesz o co biega. smile Jak chcesz się podroczyć to na tlenie, a nie na forum (a zwłaszcza w poważnych tematach) oczkod
To, że w oborze są krowy, to nie znaczy, że każde zwierze co daje mleko i ma łaty musi tam być.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2007-06-29 00:40:24)

Offline

#28 2007-06-29 00:41:21

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Spoko, tak chciałem się spytać;) Już nie będę;)

Offline

#29 2007-06-29 00:41:38

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Hmm, odnośnie tych zapytań o kolejne epki itp, to może by tak do profilu usera dodać jeszcze jedną pozycję, jakieś "bieżące informacje"? I tam sobie tłumacz wpisze "następny ep będzie za miesiąc", "nie tłumaczę dłużej anime xxx", "proszę nie wysyłać mi pytań o napisy do xxx - będą, gdy będę w stanie je zrobić", "napisy do epka x anime xxx przewiduję na niedzielę"...

Starfox napisał:

Jak spamem, skoro byłby związany z tematem i tematyką serwisu;]

Mam nadzieję, że zrozumiesz mój brak reakcji (oprócz tej) na twojego posta. Bo zaczniemy nakręcać jakąś spiralę nienawiści smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-29 00:46:14)

Offline

#30 2007-06-29 00:42:34

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Oooo!!! Freeman!
To też dobre rozwiązanie.
Zagadam z Kanem aby wpropwadził oba.

Offline

#31 2007-06-29 00:46:16

Nevar
Użytkownik
Skąd: Świętochłowice
Dołączył: 2006-06-02

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Takie pytanie - nigdzie nie wspominałeś, Suchy, czy chodzi o komentarze, które pojawiają się na bieżąco, czy od czasu do czasu zrobisz też porządek ze starymi?
Bo jeśli tak, to jest pewien gość (a właściwie, to jest ich w cholerę wielu, ale tylko jeden zaszedł mi za skórę), któremu nagannie wystawiano bdb za to, że napisy w ogóle są, mimo że były na poziomie przedszkola.

A tak w ogóle, to mam obiekcje tylko do jednego:
[cytuj]- nieuzasadnione oceny (np samo "bdb" lub samo "słabe", bez uzasadnienia, za co)[/quote]

Jeśli ktoś robi daną serię i jego napisy są na poziomie, to co stoi na przeszkodzie, by w następnych komentarzach ludzie wrzucali tylko ocenę? (o ile w pierwszym podali powód)
Gdyby kopiować do każdych napisów ten sam długi tekst komentarza, to zrobi nam się drugie allegro.

Offline

#32 2007-06-29 00:51:03

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Nevar napisał:

A tak w ogóle, to mam obiekcje tylko do jednego:
[cytuj]- nieuzasadnione oceny (np samo "bdb" lub samo "słabe", bez uzasadnienia, za co)

Jeśli ktoś robi daną serię i jego napisy są na poziomie, to co stoi na przeszkodzie, by w następnych komentarzach ludzie wrzucali tylko ocenę? (o ile w pierwszym podali powód)
Gdyby kopiować do każdych napisów ten sam długi tekst komentarza, to zrobi nam się drugie allegro.

Tu ma Nevar trochę racji. Koment "bdb" w zasadzie niczym się nie różni od hurtowo wklejanych "Napisy bardzo dobre, brak błędów, dobry timing, polecam". Warto się nad tym punktem zastanowić chwilę.

Offline

#33 2007-06-29 00:56:51

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Na razie skupiam się na obecnych, bo:
1. prawo nie działa wstecz
2. chyba bym zwariwał, jakbym wszystkie komenty przejrzał (ehh ten niewygodny panel smile )


Co do twojego przykładu, to racja. W takim przypadku staram się nie wywalać.
Nie mniej zważ na fakt, że komentó dochodzą setki i gdy widzę z 20 bdb to sprawdzanie które są powieleniem opisu z pierwszego epka a które nie to trochę syzyfowa robota. Dlatego pewniej jak ktoś da: Bdb - uzasadnienie jak w 1 ep.


I tak na marginesie:
Osobiście przerażają mnie komentarze typu: "Kilka literówek i ort, ale wstawiam bdb" Ludzie! Zważcie, że bdb to obecnie NAJWYŻSZA ocena. Aż boję się spytać, jakie napisy by musiały być by dostały średnie (że o słabym nie wspomnę). Takie ocenianie jest nieuczciwe dla naisów bezbłędnych bo stawia na równi je z tymi, które błędy mają, tym samym zaniżając de facto poziom ogólny na ANSI. Z resztą i tak wątpie, by do takich osób to dotarło, bo większość czytających forum, ocenia dość rozsądnie i obiektywnie.

Offline

#34 2007-06-29 00:58:53

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Freeman napisał:

Tu ma Nevar trochę racji. Koment "bdb" w zasadzie niczym się nie różni od hurtowo wklejanych "Napisy bardzo dobre, brak błędów, dobry timing, polecam". Warto się nad tym punktem zastanowić chwilę.

Jesli chodzi o bdb to moze tak, bo moze byc za calokasztal, ale juz slaba, to wypadaloby wspomniec dlaczego.
Chociazby ze wzgledu na to, aby autor mogl cos ewentualnie poprawic, o ile caly sub nie jest do wymainy jezor

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-06-29 00:59:28)

Offline

#35 2007-06-29 01:04:09

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy napisał:

Mam więc taką propozycję:
Pytania z komentów wylatują.
Przy pisaniu priv, jest zaznaczony na czerwono, wyraźnie widoczny tekst żeby nie pisać prov z pytaniami, kiedy nast odcinek itp. bo grozi to ostrzeżeniem, a nawet banem.
Myślę, że większość pijawek, co nawet regulaminu i FAQ nie przeczytała, słusznie się wystraszy.

No tak, ale co z osobami "czynnie i długo działającymi"? To rozwiązanie pozbawia jednak wszystkich bez wyjątku możliwości spytania się o następne napisy czy w ogóle kontynuację serii przez danego tłumacza, co jest chyba troszkę brutalnym posunięciem. Pewnym rozwiązaniem mogłoby być przykładowo wyłączenie możliwości wysyłania privów userom, którzy nie napisali jeszcze, dajmy na to, 30 postów na forum (20? 50?). Takie rozwiązanie skutecznie ograniczyłoby zwykłe leecherstwo. Idąc dalej - zablokować możliwość komentowania napisów osobom, które nie napisały jeszcze, dajmy na to, 10 postów na forum (w każdym razie mniej, niż w pierwszym przypadku). Przymus napisania kilku postów automatycznie wiąże się ze zwiększeniem szansy na to, że nowy user coś z forum wyciągnie (np to, o co chodzi w ocenianiu napisów). Sęk w tym, że ja się nie znam i nie wiem, czy to jest wykonalne smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-29 01:08:02)

Offline

#36 2007-06-29 01:08:36

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Przepraszam, że pytam, ale która jest teraz godzina? smile_big

A tak na serio, to co się stało z listą uploaderów??? Fajnie było wiedzieć, gdzie się aktualnie człowiek lokuje. A tak lista zniknęła, a wraz z nią chęci i motywacja do dalszego tłumaczenia smutny

Offline

#37 2007-06-29 01:09:38

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

To lepiej już dać 30 postów i wtedy można ściągać suby;) Userzy wyciskaliby z forum ostatnie soki:)

Offline

#38 2007-06-29 01:12:04

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

fillip75 napisał:

A tak na serio, to co się stało z listą uploaderów??? Fajnie było wiedzieć, gdzie się aktualnie człowiek lokuje. A tak lista zniknęła, a wraz z nią chęci i motywacja do dalszego tłumaczenia smutny

Listę uploaderów zabrała policja, żeby wiedzieć, do kogo nocą kolbami w drzwi załomotać.

Starfox napisał:

To lepiej już dać 30 postów i wtedy można ściągać suby;) Userzy wyciskaliby z forum ostatnie soki:)

To już za duży hardcore. Lepiej już żeby pijawka (czy tam user pojawiam się i znikam) ściągała bez problemów, ale nie mogła marudzić, niż miałaby rodzić 30 postów w stylu "mi się nie podobało", "mi się podobało", "ja osobiście podzielam zdanie obu panów".

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-29 01:16:07)

Offline

#39 2007-06-29 01:16:07

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Z drugiej strony spamerskie tematy przeżywałyby oblężenie. W końcu lepiej napisać kilka krótki postów w temat traktujących o zagadkach: 'Jakie to anime?' niż płodzić jakieś sensowne wypowiedzi i dobijać do tych 30 postów.

Edit:
A marudzą i tak na PW;)
No i są osoby, które nie udzielają się na forum, a wypuszczają suby, więc też nie należy ich zbytnio 'zmuszać' do pisania na forum;) W końcu czynnie się udzielają w serwisie udostępniając suby.

Ostatnio edytowany przez Starfox (2007-06-29 01:26:20)

Offline

#40 2007-06-29 01:18:03

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Co i tak zwiększałoby szansę, że nowy user przeczyta coś oprócz spamerskiego tematu, poza tym zdecydowanej większości pijawek po prostu nie będzie się chciało pisać nawet takich postów tylko po to, żeby móc wysłać do tłumacza pm'a "daleko jeszcze?".

Starfox napisał:

A marudzą i tak na PW;)

O tym pisałem jakby...

Starfox napisał:

No i są osoby, które nie udzielają się na forum, a wypuszczają suby, więc też nie należy ich zbytnio 'zmuszać' do pisania na forum;) W końcu czynnie się udzielają w serwisie udostępniając suby.

Żaden problem. Dodanie swoich napisów znosi wszelkie ograniczenia co do pisania postów/pm'ów. Oczywiście usunięcie napisów danej osoby (żeby pijawka nie dodała jakichś bzdurnych napisów) i wyzerowanie stanu przywraca wszystkie ograniczenia. Stosunek leecherów do osób które tłumaczą, a nie udzielają się na forum, pewnie i tak wynosi jakiś jilion do jednego (przy czym zaznaczam, że określenie "leecher" to skrót myślowy i nie oznacza wszystkich tych, którzy tylko ściągają napisy, ale przede wszystkim tych, którzy rejestrują się tylko po to, żeby męczyć tłumaczy pytaniami o kolejny epek).

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-29 01:35:24)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024