#61 2007-06-29 19:31:21

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy to jak zorganizujesz tą konferencję z całą redakcją ANSI na temat komentarzy to może zastanowicie się też od razu nad zmianą sposobu oceniania napisów, bo moim zdaniem oceny słabo, przeciętnie i bardzo dobrze nie dają wielkiego wyboru. Nie wiem czy to do mnie, a może ogólnie, ale sam nie raz napisałem w komencie "literówki są, ale ogólnie daję 5", tylko powiedz mi co mam biedny zrobić np: Napisy do Sumomomo Momomo no mają literówki, ale co z tego, czy tylko dlatego że było kilka literówek mam dać ocenę średnią, która w mojej opinii (akurat w przypadku tych napisów) była by oceną o wiele bardziej niesprawiedliwą niż wystawienie oceny bardzo dobrej. Tak wiec co mam dać gdy znalazłem tylko kilka literówek (3 może 4 literówki) no chyba nie ocenę "przeciętne".
Wiem że zmian raczej takich nie wprowadzicie bo na forum jest o tym temat i sam tam proponowałeś wprowadzenie 5 stopniowej skali oceniania (osobiście popieram tą propozycję), ale z powódów zmian, które trzeba by wprowadzić, pomysł przepadł więc nie masz co się denerwować takimi komentarzami bo nadal będe takie pisał, jeśli rzeczywiście będzie kilka literówek to wstawie 5, a nie przecietne bo jak już wspomniałęm było by to o wiele bardziej niesprawiedliwe w tym przypadku niż wstawienie oceny bardzo dobrej.

Offline

#62 2007-06-29 19:40:23

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Atem napisał:

Sądzę że wprowadzenie jakich kolwiek STANDARDÓW byłoby czymś dość
rozsądnym.

Poważnie, nie mam pojęcia, jak wy sobie coś takiego wyobrażacie, bo dla mnie to jest... hmm... niewyobrażalne. Chyba że ktoś ma jakieś totalitarne zapędy, to może wtedy tak.


Atem napisał:

Sprawa 2:Co do zamykanych tematów to mam propozycje (nie jestem informatykiem i nie mam  alabastrowego pojęcia o tym czy zrobienie czegoś takiego jest możliwe
ale to na razie tylko pomysł i jeśli ktoś się na tym zna to prosiłbym go
o Pm-a).Bo po zamknięciu jakiegoś tematu (wiadomo nie wszystkim może
się podobać ale komuś komu na tym by zależało by kontynuować rozmowę ,
może) mogło by być coś na rodzaj sondy , w której każdy user mógłby raz
zagłosować na pozostawienie tematu zamkniętego lub jego
otwarcie.

Ziemia do Atema, jak nas słyszysz, odbiór. smile_big

Jest sposób na wprowadzenie tego pomysłu w życie i to bardzo prosto (a też nie jestem informatykiem): dajmy wszystkim moda i załatwione smile_big

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-06-29 19:42:11)

Offline

#63 2007-06-29 20:18:16

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

popieram tematotwórców
na tym forum chyba jeszcze nie miałem takiej nieprzyjemności (niewiele siedzę - może dlatego), wiem jednak jak to jest bo drażniło mnie to na podrzędnych forkach


center

Offline

#64 2007-06-29 22:38:56

Aaron
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-16

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy według mnie przesadza, odpowiedziałem Virusowi w komentarzach na jego zarzuty co do moich uwag związanych z jego napisami, a on usunął mój komentarz, choć na pewno był lepszy "merytorycznie" od przykładowego "spoko napisy itp." Nie podoba mi się obecna moderacja. Poza tym jak odpowiedź usuwasz to może usuń całość, co? jezor EOT

Ostatnio edytowany przez Aaron (2007-06-29 22:39:24)

Offline

#65 2007-06-29 22:50:02

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Aaron napisał:

Suchy według mnie przesadza, odpowiedziałem Virusowi w komentarzach na jego zarzuty co do moich uwag związanych z jego napisami, a on usunął mój komentarz, choć na pewno był lepszy "merytorycznie" od przykładowego "spoko napisy itp." Nie podoba mi się obecna moderacja. Poza tym jak odpowiedź usuwasz to może usuń całość, co? jezor EOT

No właśnie. Tak w ogóle to jeden jest moderator? Gracol, Kane, moglibyście się wypowiedzieć na ten temat. Nie można odpowiedzieć komuś, dlaczego się nie poprawi błędów, które wymienił? Nie można poinformować, dlaczego tak się przetłumaczyło dane zdanie, a nie inaczej? Przestaje mi się to podobać... beznadzieja

Offline

#66 2007-06-29 23:20:11

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

lb333 napisał:
Aaron napisał:

Suchy według mnie przesadza, odpowiedziałem Virusowi w komentarzach na jego zarzuty co do moich uwag związanych z jego napisami, a on usunął mój komentarz, choć na pewno był lepszy "merytorycznie" od przykładowego "spoko napisy itp." Nie podoba mi się obecna moderacja. Poza tym jak odpowiedź usuwasz to może usuń całość, co? jezor EOT

No właśnie. Tak w ogóle to jeden jest moderator? Gracol, Kane, moglibyście się wypowiedzieć na ten temat. Nie można odpowiedzieć komuś, dlaczego się nie poprawi błędów, które wymienił? Nie można poinformować, dlaczego tak się przetłumaczyło dane zdanie, a nie inaczej? Przestaje mi się to podobać... beznadzieja

lb333, nie tobie jednemu. Ale #Suchy już powiedział, że tego typu odpowiedzi będą usuwane. Ja tylko czekam, aż dojdzie do sytuacji, w której będe musiał spakować walizki [napisy] i się stąd zmywać.


wladza1.png

Offline

#67 2007-06-29 23:21:46

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

bodzio napisał:

Ja tylko czekam, aż dojdzie do sytuacji, w której będe musiał spakować walizki [napisy] i się stąd zmywać.

Z jakiego powodu?

Offline

#68 2007-06-29 23:28:24

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Ja na razie wypowiem się krótko, bo spać mi się chce, a ostatnio mam bardzo mało czasu na sen. ODE MNIE zawsze (no prawie ;]) jest uzasadnienie, gdy zamykam temat. Komentarze jak kasuje to zazwyczaj pozostawam info w komencie dlaczego itp. itd. A do całego tematu ustosunkuje się jak znajdę dłuższą chwilę.

Pozdrawiam wszystkich! smile_big

Offline

#69 2007-06-29 23:29:12

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Freeman napisał:
bodzio napisał:

Ja tylko czekam, aż dojdzie do sytuacji, w której będe musiał spakować walizki [napisy] i się stąd zmywać.

Z jakiego powodu?

Hm. Z powodu zmian. Regulamin się zmienił i pewnie się zmieniać będzie dalej. Nie wszystkie posunięcia mi się podobają, a że rejestrowałem się na forum jak był jeszcze stary regulamin, to albo dostosuje się do nowych wytycznych, albo powiem, że mi to nie odpowiada i się z Wami pożegnam. Przecież robię to wszystko dla własnej przyjemności, odstresowania się po ciężkim dniu itp. A jeśli tak nie będzie, to po co dalej to ciągnąć oczkod

EDIT: Aha, i nie tyle mam coś do regulaminu, ile do formy jego respektowania.

Ostatnio edytowany przez bodzio (2007-06-29 23:30:25)


wladza1.png

Offline

#70 2007-06-29 23:38:08

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Rzeczywiście, Regulamin zmienił się strasznie. Wprowadzono karę śmierci i rytualne obrzezanie, bany za jeden błąd ortograficzny w poście i kary pieniężne za niewłaściwe komentarze pod napisami, publiczne wyśmiewanie za założenie głupiego tematu i nakaz dodawania 3 napisów w tygodniu. Poza tym kasuje się wszystkie tematy niezgodne z religią wyznawaną przez moderatora i manipuluje postami userów bez ich wiedzy i zgody.

Jakie konkretnie formy respektowania Regulaminu ci nie odpowiadają?

Offline

#71 2007-06-29 23:42:42

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Przecież ja cały czas nieśmiało napominam o komentarzach ;] Nie mogę w nich nic napisać. Ani słówka. Bo zaraz koment poleci. A jak zacznę dalej nazywać rzeczy po imieniu, to się zrobi nieprzyjemnie. Szczególnie dla mnie. Poczekam, zobaczę co się będzie działo. I albo wóz, albo przewóz, dla mnie oczkod Zresztą mam wrażenie, że moja osoba coś ostatnio zatruwa tę żywą tkankę społeczeństwa tu stworzonego jezor
Ale tak łatwo się mnie nie pozbędziecie, co najwyżej znikną suby.


wladza1.png

Offline

#72 2007-06-29 23:43:09

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Chcecie przykładu?
Prosze bardzo, włąśnie wywaliłem 20 (słownie: dwadzieścia) komentarzy do JEDNYCH napisów naruto o tym że:
- fps napisów jest 25, a filmu 23.976 (jeden taki koment + wyjasnienie wystarczy, a nie powtarzanie tego n-razy), choć na tak marginesie jest to błąd timingu ze strony autora (napisy nie pasują do wersji do której miały pasować) i za to można wstawić ocenę (choć nie jest to aż taki wielki błąd, bo można go łatwo naprawić).
- panZDZiCH lubi szczerość Khadzada
- Khadzad też go kocha
- czy będzie wersja dla S^M
- Cario lubi wersje RMVB

Nie dziwcie się więc, jeżeli takie komentarze znikają. Napisów do naruto jest więcej niż 1 sztuka więc takich sytuacji jest znacznie więcej. Poza tym nie tylko przy Naruto tak bywa.


Poza tym wszystkim nie dogodzę: jeden będzie miał pretensje, że wywaliłem jego "spoko napisy" inny, że wywaliłem pytanie o synchro inny, że jest syf w komentach.


P.S.
Zostawiłem wiadomości moderatorom i adminom z prośbą o zrobienie konferencji GG/Tlen i postaram się omówić z nimi kwestię komentarzy, zdecydujemy czy odpowiedzi na błędy itp będa zostawały czy nie. Oczywiście weźmiemy wasze wypowiedzi w tym wątku pod uwagę.

Do rozpatrzenia dam te sprawy:
- pomysł freemana i mój
- odpowiedzi w komentach na wskazane błędy
- informacje w komentach o zmianach w napisach
- informacje w komentach o sytuacji autora (wakacje, przerwa itp)
- poszukamy jeszcze jakiegoś rozwiązania w sprawy pytań typu "kiedy następne"

Coś jeszcze dać na tapetę?


P.S.S.
~Bodzio: Nie wyolbrzymiaj. Nie jest tak, że wywalam każdy twój post. To że przyzwyczailiście się do tego, że w komentarzach piszecie co chcecie i o czym chcecie tylko swiadczy o tym jaki sie tam syf robi. Nie będziesz musiał się też pakować.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2007-06-29 23:49:17)

Offline

#73 2007-06-29 23:47:08

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

bodzio napisał:

Zresztą mam wrażenie, że moja osoba coś ostatnio zatruwa tę żywą tkankę społeczeństwa tu stworzonego jezor

A to imo mylne smile

Miałem cuś więcej napisać, ale zostawię to do czasu, aż omówimy z Suchym kwestię komentarzy w takim razie.

Offline

#74 2007-06-30 08:54:47

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy napisał:

Oczywiście weźmiemy wasze wypowiedzi w tym wątku pod uwagę.

To ja coś powiem:
Gracol i Kane też sobie, swego czasu, lubili pogadać w komentarzach. gwizdze:D:P

Offline

#75 2007-06-30 08:58:37

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy napisał:

P.S.S.
~Bodzio: Nie wyolbrzymiaj. Nie jest tak, że wywalam każdy twój post. To że przyzwyczailiście się do tego, że w komentarzach piszecie co chcecie i o czym chcecie tylko swiadczy o tym jaki sie tam syf robi. Nie będziesz musiał się też pakować.

Ostatnimi czasy to wszystkie moje komenty lecą smile_lol
Na razie czekamy na Wasze ustalenia, potem się pomyśli co dalej.


wladza1.png

Offline

#76 2007-06-30 09:06:33

Aaron
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-16

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Kiedyś na tym forum było fajniej, za czasów Yang'a. Była nas garstka, a moderatorzy byli "prawie" takimi samymi użytkownikami jak my, nie raz toczyły się długie i zażarte dyskusje. Teraz przez Naruto i Shaman Kinga na jetixie mamy co raz to nowych fanów anime, którzy nie potrafią nawet sklecić zdania. A co do komentarzy to można by podzielić w oknie jakieś rubryki: Timig, Przekład, Uzasadnienie itp., trzeba by wszystkie wypełnić czy jakoś tak, bo jak wiadomo systemu ocen nie zmienicie. A z obecnych komentarzy, jak Suchy wspomniał - w tym tylko z nim się zgadzam ^^ - wszystkie napisy na ANSI są bardzo dobre ;]

Offline

#77 2007-06-30 10:39:45

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy napisał:

Do rozpatrzenia dam te sprawy:
- pomysł freemana i mój
- odpowiedzi w komentach na wskazane błędy
- informacje w komentach o zmianach w napisach
- informacje w komentach o sytuacji autora (wakacje, przerwa itp)
- poszukamy jeszcze jakiegoś rozwiązania w sprawy pytań typu "kiedy następne"

Odpowiedzi w komentarzach na błędy i uzasadnienia tłumaczenia niech zostają - zresztą jest już projekt systemu który rozwiąże ten problem.

Dodatkowego pola w profilu na info o napisach nie będzie - można je dopisać do pola 'O sobie' - jak to już zresztą niektórzy robią.

Jeśli w komentarzach ktoś wskazał błędy, autor może dopisać info że zostały one uwzględnione lub nie (w końcu te informacje dotyczą jakości napisów)

Informacje w komentarzach o wakacjach IMHO powinny wylatywać.

Hmm... wstępnie to tyle :-)


PS.

lb333 napisał:

Gracol i Kane też sobie, swego czasu, lubili pogadać w komentarzach. gwizdze:D:P

Stare dobre czasy, ale zauważ, że dawniej na ANSI zaglądało mniej userów; obecnie odwiedza nas około 17.000 ludków dziennie - coraz trudniej jest zachować jako-taki ład i czytelność.

Aaron napisał:

Kiedyś na tym forum było fajniej(...)

Stare dobre czasy wytyczania ścieżek smile

Ostatnio edytowany przez Kane (2007-06-30 10:44:37)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#78 2007-06-30 11:53:52

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Okej.. zatem komentarze odpowiadające na znalezione błędy, dyskusje (dyskusje a nie sprzeczki i inwektywy) o tych błędach, oraz info o poprawkach będę zostawiał.

~lb333: coś sugerujesz? obecnie jeśli ktoś robi ftop to koment leci i nie obchodzi mnie czy to admin moderator (np Freemana koment poleciał) czy też ktoś z mojej grupy (np Starfox).

~Aaron: zgadzam się.. kiedyś było fajniej, bo pisali ludzie którzy na prawdę się tym interesowali, a nie odpowiedniki neokids w anime. Ale musielibyśmyu się zatrzymać w rozwoju by tak zostało, a to nie ma sensu. Co do moderatorów, to dziś też są tak jak userzy.

Offline

#79 2007-06-30 12:05:06

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Suchy, czy ty mnie właśnie nazwałeś neokidem?? smile_big Czy też ja coś źle zrozumiałem? smile Zresztą siebie i resztę Drużyny A też, ale to mnie nie interesuje smile_big

Offline

#80 2007-06-30 12:15:42

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Zamykanie tematów i usuwanie komentarzy.

Już gdzieś to napisałem, że problemem ANSI nie jest napływ, jak to nazwaliście "neokidów", tylko ubytek ludzi... hmmm... wartościowych. Kiedyś wypowiedzi Kane, Yanga, Anaki, Gracola, Arda, Kubika, Wanderera, reszty od AG i jeszcze paru innych osób widziałem na każdym kroku. Nadawali ciekawy ton dyskusji, po prostu było lepiej. smile_big Życie jednak toczy się dalej. Swoją drogą OT zrobiliście. smile_big Wnioskuję o warny. smile_big


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024