#1 2007-08-07 22:31:12

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Jak o tym usłyszałem(przeczytałem) rogal na mej buzi był ogromny, o co chodzi?
otóż powitamy NGE w nowej odsłonie bodajże 4 kinówek/filmów które stworzą remake serii z 1996.
mają one wyjść na przestrzeni 2007-2008 roku. Wnioskując po zwiastunach czeka nas jazda na maxa, polepszona grafa(komputery wspomogły twórców),efektywne starcia,dodane przeróżne motywy itd. Co ważne zastanawia mnie tylko jak skompresują 26 odcinków i jak wyjdzie zakończenie.
Co jak co nge jest komercyjnym mistrzostwem anime potem wersje kinowe po 7 latach remake, manga dochodzi do końca a film live action ma do 2010 powstać cóż bark kasy nie straszny (a gdzie tam figurki i inne bajery).
Rebuild of Evangelion - Trailer
anidb.info

PS. chce zaznaczyć że o ile anime NGE łatwo skumać ( chyba że jest się matołem lub leniem). To zakończenie to msakra i tu nawet twórca chyba nie wiedział co czyni.

PS2. Manga nge to cudo jest od anime bardziej wyraźna, czytelna ale nie uboga. Ale to się ceni po zapoznaniu się z anime.

PS3. zapewne do 2008 na konsole zapowiedzą gre oczkod

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2007-08-07 22:58:40)

Offline

#2 2007-08-07 22:39:35

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Czekam na tego rebuilda od początku roku. smile


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#3 2007-08-07 22:49:50

Laska
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-11-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Super fanem NGE nie jestem, ale bardzo lubię tą serię. Już nie mogę się doczekać, aż coś mnie nosi smile_lol

Offline

#4 2007-08-07 23:19:57

Deshirey
Użytkownik
Skąd: Wągrowiec | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-08-28

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ja również już nie mogę się doczekać tego odnowionego NGE smile

Jestem tylko ciekaw, czy w tych czterech kinówkach zamieszczą również End of Evangelion, czy skupią się po prostu na samej serii.

Offline

#5 2007-08-07 23:24:45

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ja rzecz jasna czekam na to od dawna, remake mojej ulubionej serii:D. Chociaż w tym trailerze średnio mi się podoba animacja evangelionów, za dużo trójwymiarowej CG. Co do komercji - niestety jest to prawda, ale moim zdaniem robienie kolejnych gier pachinko powiązanych z NGE to świętokradztwo, absolutnie nie mogę się pogodzić że seria która zmieniła moje życie może być wykorzystywana do takich celów[zly].

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2007-08-07 23:27:53)

Offline

#6 2007-08-07 23:26:48

POLO88
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-04-13

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Również czekam z niecierpliwością... z tego co czytałem 1 fil ma sie ukazać we Wrzesniu.

Niewiem czy bedzie EoE, z tego co wiem 3 filmy to ma być stary, znany nam dobrze Genesis a 4 film ma być czymś zupełnie nowym... zobaczymy jak wyjdzie.

Nowa oprawa nie jest zła ale jakoś wolę starą smile

Offline

#7 2007-08-07 23:26:48

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

A ja nie ogladalem jeszcze NGE hehe smile_big Hmm

Offline

#8 2007-08-07 23:34:03

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Dla mnie oprawa miodzio Rei zwłaszcza ^^ byle zakończenie było dla ludzi a nie kolejna luka/pretekst na nowy film/serie a parę lat ; /

Offline

#9 2007-08-07 23:34:12

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Feniks_Ognia napisał:

A ja nie ogladalem jeszcze NGE hehe smile_big Hmm

To najwyższy czas abyś obejrzał. jezor


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#10 2007-08-08 08:49:14

gu4rd
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

PS. chce zaznaczyć że o ile anime NGE łatwo skumać ( chyba że jest się matołem lub leniem). To zakończenie to msakra i tu nawet twórca chyba nie wiedział co czyni.

Chodzi Ci o End of Evangelion?
Uwaga, są spoilery, jeżeli nie oglądałeś NGE, nie czytaj !! Nie linczować mnie za ten tekst, bo to jest moja interpretacja zakończenia NGE, masz inną, podziel się nią z innymi smile_big
O ile nie potrafiłem zrozumieć samego Third Impactu i końca świata, to zakończenie i to, co się działo w głowie Shinji'ego nie było takie ciężkie do zrozumienia... Można to sobie zinterpretować na kilka sposobów, między innymi czy to było dobre czy złe zakończenie... Głównie jednak chodziło o to, że Rei dała Shinji'emu prawo do zadecydowania o losach świata, czy nastąpi ewolucja ludzkości, czy jej rychły koniec... Shinji był osobą zamkniętą w sobie, bojącą się, aby ktokolwiek się do niego zbliżył. Obawiał się, że inni ludzie mogą sprawiać mu tylko ból i cierpienie, tak jak jego ojciec. Postanowił dlatego połączyć całą ludzkość w jedno ( dlatego wszyscy zamieniali się w LCL - zupę życia ), aby nie było barier między ludźmi, aby tak, jak w Dylemacie Jeża, ludzie nie ranili się zbliżając się do siebie... W pewnym momencie jednak Shinji zaczyna dochodzić do wniosku, że nie było tak źle, że otaczali go ludzie, którzy naprawdę go kochali. W pewnym momencie był motyw, gdy Shinji dusi Asukę, myślę, że Asuka w tym momencie była uosobieniem całej ludzkości, a Shinji dusząc ją, próbuje zemścić się za wszystkie krzywdy, jakie mu wyrządzili ludzie. W końcu jednak rozumie swój błąd i chce go naprawić, ale było już jednak za późno, żeby cały ten proces odwrócić. Jak się jednak okazuje nie jest tak źle, na oczyszczonej planecie, bez jakiegokolwiek życia, pozostaje Shinji i Asuka... I tu znowu pojawia się zemsta na całej ludzkości - Shinji zaczyna dusić dziewczynę, jednak ta, wykonując pewien gest odkupiła swoje grzechy, zyskując poprzez łzy Shinji'ego pełne rozgrzeszenie ( nie wiedziałem jak to inaczej przedstawić smile_big ). I teraz jest właśnie motyw dobrego i złego zakończenia, w zależności jak to sobie zinterpretujecie. Shinji i Asuka zostali na Ziemi i są w pewnym sensie Adamem i Ewą ( lub Adamem i Lilith ) i muszą teraz cały świat odtworzyć od nowa - dobre zakończenie. Złe jest takie, że w umysłach Asuki i Shinji'ego wciąż rozgrywała się wojna uczuć, decyzji... Nie zaakceptowali przeznaczenia do końca i ich karą mogło być to, że nie stali się jednym z całym światem, lecz byli skazani na samotne życie na pustej planecie. Nie pogodzili się z własnym losem i teraz muszą odpokutować. Myślę jednak, że bardziej prawdopodobne jest to pierwsze zakończenie, ponieważ w przypadku odcinków 25 i 26 w serii TV, zakończenie też jest jest w pewien sposób szczęśliwe, i dlatego myślę, że autor trzymał się tej koncepcji do końca.
Zapisałem to, co mi siedziało w głowie na temat zakończenia NGE, jeżeli ktoś to przeczyta do końca - respect smile_big

EDIT: co by nie zrobić OT, to ja także czekam z niecierpliwością na Rebuild. Jestem ciekaw jak, po 10 latach, wypadnie odrestaurowana wersja 26 epów zawarta w czterech filmach smile

Ostatnio edytowany przez gu4rd (2007-08-08 08:51:38)

Offline

#11 2007-08-08 09:29:57

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Cóż, we wrześniu i w październiku czekają nas same smakowite kąski (nie tylko NGE), ale Appleseed Saga Ex Machina, Shakugan no Shana Second, Genshiken (2007), Moonlight Mile: 2nd Season - Touch down. Więc oprócz Rebuild of Evangelion powinna zalać nas masa ciekawych tytułów.
Co do zakończenia NGE z 1996 roku, to nie lepiej powiedzieć, że to było po prostu pokazanie, jak działa Projekt Dopełnienia Ludzkości i tyle. Nie potrzeba jakiś (nad)interpretacji, ponieważ każdy może to zakończenie inaczej przyjąć, mimo że większość uznała to za bezsens... niesłusznie.
Co do Rebuild of Evangelion... szkoda, że będą tylko 4 kinówki, wolałbym ponownie 26 odcinków z większym humorem i z większym skupieniem na akcje.(i oczywiście więcej Asuki i Rei) smile_big

PS. ~gu4rd bardzo fajna interpretacja.:)


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#12 2007-08-08 09:43:54

mahou33
Użytkownik
Dołączył: 2007-06-18

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

A ja bym chciał kontynuację End of Evangelion. Czyli co będą dalej robić sami Shinji i Asuka...

Offline

#13 2007-08-08 10:19:27

mareczek_65
Zbanowany
Skąd: nowy bytom i zory
Dołączył: 2006-11-10

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

ale zaby to obejrzec nie trzeba miec juz zaliczone wzytkie kinowki i serie tv???odpowiedzcie prosze.

Offline

#14 2007-08-08 10:26:02

pawelo86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-03-01

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ma to być historia przedstawiono na nowo, więc znajomość serii TV i End of Evangelion nie jest wymagana.

Offline

#15 2007-08-08 10:31:55

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

mareczek_65 napisał:

ale zaby to obejrzec nie trzeba miec juz zaliczone wzytkie kinowki i serie tv???odpowiedzcie prosze.

Ja zadawałem sobie podobne pytanie w zw. z Kanon zanim sięgnąłem po Kanon (2006 Remake).
Odpowiedz: nie musisz oglądać poprzedniego NGE. Nic się nie stanie, jeśli zaliczysz go potem.
W końcu to Remake...

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2007-08-08 10:36:47)

Offline

#16 2007-08-08 14:22:04

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

gu4rd problem w tym że jak wejdziesz na jakieś forum o nge interpretacji jest od zajebania, twoją by obsmarowali a zarazem poparli.

ivelios napisał:

Co do Rebuild of Evangelion... szkoda, że będą tylko 4 kinówki, wolałbym ponownie 26 odcinków z większym humorem i z większym skupieniem na akcje.(i oczywiście więcej Asuki i Rei) smile_big

popieram ,jak co masz to w mandze(przynajmniej humor Rei i Asuke)

mareczek_65 napisał:

ale zaby to obejrzeć nie trzeba mieć już zaliczone wszystkie kinówki i serie tv???odpowiedzcie prosze.

według mnie owszem, czemu? to proste. otóż w 4 filmach podejmą próbę ukazania fabuły 26 odcinków i rozbudowanej wersji kinowej, czyli coś na pewno wytną. A to tak jak by się zjadło obiad do połowy będąc głodny.
Co ważne nge jest specyficzną serią(jest jak media markt) i przed zobaczeniem Rebuild, lepiej zobaczyć przynajmniej przynajmniej serie tv. żeby sprawdzić czy nge ci podejdzie

Offline

#17 2007-08-08 15:54:36

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Świetnie!!! To dopiero będzie gratka:D

Ssassassasasa:P

Offline

#18 2007-08-08 16:00:51

mareczek_65
Zbanowany
Skąd: nowy bytom i zory
Dołączył: 2006-11-10

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

gu4rd problem w tym że jak wejdziesz na jakieś forum o nge interpretacji jest od zajebania, twoją by obsmarowali a zarazem poparli.

ivelios napisał:

Co do Rebuild of Evangelion... szkoda, że będą tylko 4 kinówki, wolałbym ponownie 26 odcinków z większym humorem i z większym skupieniem na akcje.(i oczywiście więcej Asuki i Rei) smile_big

popieram ,jak co masz to w mandze(przynajmniej humor Rei i Asuke)

mareczek_65 napisał:

ale zaby to obejrzeć nie trzeba mieć już zaliczone wszystkie kinówki i serie tv???odpowiedzcie prosze.

według mnie owszem, czemu? to proste. otóż w 4 filmach podejmą próbę ukazania fabuły 26 odcinków i rozbudowanej wersji kinowej, czyli coś na pewno wytną. A to tak jak by się zjadło obiad do połowy będąc głodny.
Co ważne nge jest specyficzną serią(jest jak media markt) i przed zobaczeniem Rebuild, lepiej zobaczyć przynajmniej przynajmniej serie tv. żeby sprawdzić czy nge ci podejdzie

raczej ja widzialem tylko 15 odcinkow i na tym skonczylem anime genialne.w koncu to moje 2 swiadome anime zaraz po gto i jak obehrzalem nge dopiero doszlem do wniosku ze bede maniakiem wszelkogo rodzaju anime i ze bede je rozprzestrzeniac jak wirus kazdemu czyli moim znajomym rodzinie i nieznajomem[brakslow][hehe].ok to msuze dokonczyc a raczej przypomniec sobie nie ktore rzeczy i obejrzec movie

Offline

#19 2007-08-08 16:05:13

Hiead
Użytkownik
Skąd: nie skąd, ale dokąd
Dołączył: 2007-05-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Przez te Anime można dostać Schizy ale i tak je Uwielbiam smile

Offline

#20 2007-08-08 16:22:09

wariacik
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-23

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Czy ja dobrze słyszę 4 kinówki,8-D . Już jedna byłaby wystarczająca, oj będzie się działo.

Jakoś Asuki nie było widać w tym trailerze, chyba trzeba będzie trzeba na nią poczekać do filmu drugiego.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024