#41 2008-04-16 13:59:17

gu4rd
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Z tego co wiem to premiera DVD będzie 25 kwietnia smile_big Chociaż pewnie ktoś zakorbi płytkę i wyda przed premierą ;d

Offline

#42 2008-04-26 14:31:36

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

I doczekaliśmy się, już krążą wersje DVD w necie.. jednak nie wiem jaką pobierać. Jak myślicie ta wersja     [IZ-DVD] Evangelion 1.01 - You are (not) alone (x264 704x464 AAC Surround-Stereo).mkv  będzie dobra? (oczywiście żeby był JAP DUB i zero subków ENG itd)
już ktoś widział jakiej jakości są te DVDripy ?!

Offline

#43 2008-04-26 14:45:33

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

widziałem ten od Zero Raws i jest git

Offline

#44 2008-04-26 14:52:50

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt, mam już tą wersję i wygląda całkiem nieźle. Ma tylko jeden feler: jest lekko przeskalowana i przez to wszystko jest trochę zwężone. Ale nie przeszkadza to zbytnio.
Jest też wersja Explanation.of.EVANGELION.1.01 You Are (Not) Alone 2008 DVDRiP x264 AAC.mkv, ona ma dobre wymiary, ale w zamian wmontowali w nią trochę komentarzy po japońsku. Ale też za bardzo nie przeszkadzają.
Ciekawostka: obie wersje są oznaczone jako Rebuild v1.01 i mają kilka poprawek graficznych. Właśnie kończę robić do nich nowe synchro, zaraz je wstawię.


5205.png

Offline

#45 2008-04-26 15:12:33

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

[Zero-Raws] EVANGELION - 1.​01 You are (not) alone.​ [DVD](1280x720 H264 AC3 6.​1ch Chap).​mkv
http://tracker.anirena.com/download.php?id=6132
chyba najlepsza wersja jaka na razie wyszła

Offline

#46 2008-04-26 18:07:13

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Pieprzony upscale :/ polecam EiEn-acg - zaufana grupa ripujaca.

Offline

#47 2008-04-28 12:59:36

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

ma ktoś tą okładke ?
evarebuildtpcoveraacoverspreview.jpg
można ja pobrac z http://www.aacovers.net/ ale trzeba miec punkty na koncie :{

Offline

#48 2008-04-28 15:07:36

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Do relka EiEn-acg dawali caly pack coverów... jak zwykle zreszta. Na tokyo Tosho... shukac wpisujac japonskie krzaczi.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2008-04-28 15:08:04)

Offline

#49 2008-04-28 15:21:33

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Tutaj masz, ale w dwóch kawałkach i bez grzbietu (z rawa od EiEn-acg wzięte):
[URL=http://img169.imagevenue.com/img.php?image=88700_IMG_0003_122_767lo.jpg]th_88700_IMG_0003_122_767lo.jpg[/URL] [URL=http://img109.imagevenue.com/img.php?image=88793_IMG_0010_122_915lo.jpg]th_88793_IMG_0010_122_915lo.jpg[/URL]

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2008-04-28 15:22:16)

Offline

#50 2008-05-05 00:15:02

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

uwaga post zawiera masakryczne spoilery
I stało się zobaczyłem w końcu RoE, i to dobrze przygotowany serie TV znam na pamięć męczę też wydawaną w Polsce mangę. Duży TV + kino domowe , piwko i przekąski. I zaczynamy.......
I tu zaczyna się ponad godziny maraton wypowiadania WTF?! i płaczu.... by pod koniec dojść do poniższych wniosków.
Zacznę od najistotniejszej zmiany od prowadzenia fabuły. Jeśli ktoś się zastanawiał jak wygląda źle prowadzony NGE ma okazje się przekonać. Dialogi zostały skrócone do wymaganego minimum przez co między poszczególnymi walkami mamy cholerne luki fabularne, osoba która spotyka sie z tą serią poraz pierwszy nie skuma nic. Poza tym od razu wiadomo że w Terminal Dogma znajduje się Lilith i takich dziwactw jest więcej. Oprawa wizualna kosmos gdyby nie te cholerne  cienie czasami gówno widać . np. I walka jedynym źródłem świtała było odblaskowe malowanie EVY (przez co siedząc tuż przed telewizorem ledwie co widziałem) ale gdyby to było tylko raz ale takie za ciemne scenerie są za często ! I te rozleniwienie twórców pierwsza walka jest taka sama jak w oryginale. Druga nie wnosi nic oprócz zamiany wyglądu  Shamshel'a ( nic specjalnego). Dopiero zmiana  Ramiel'a jest boska, wygląda on wręcz obłędnie(tak samo przebieg walki z tym Apostołem wyglądana inaczej). Ogólnie tła, wygląd postaci (REI uwielbiam cię) jak i komputerowy rendering wyglądają poprawnie. Udźwiękowienie też spoko, wszystkie odgłosy walki , dźwięki wydawane przez maszyny i cało tło jest bardzo dobrze zastosowane. Muzyka instrumentalna z chórami też umila oglądanie.
Mimo wszytko w ogólny rozrachunku wypada to blado. Nowi widzowie po zobaczeniu tego nawet za pierwowzór się nie wezmą (chyba ze chcą sobie wyjaśnić te luki), ponieważ treść jest kompletnie nie przyswajalna a o postaciach nic nie da się konkretnego powiedzieć. Co czyni z tej kinówki produktem dla obeznanych z tematem. Jednak ci zaczną rwać sobie włosy z głowy.
Dostaje ataku frustracji jak sobie pomyśle ze Gainax mimo ze w serie TV wsadził mało kasy dorobił się na niej niezłej kapuchy. i zamiast zainwestować w zrobienie obszernej wersji TV gdzie czerpano w by z poprzednika i mangi i dodano super animacje i odpowiednie zakończenie wyszło by to genialnie. A tak mamy Poprawnie z animowanego Neon Genesis Evangelion z poucinanymi kończynami. Który nawet jako czasozabijacz nie daje rady. Mogli przynajmniej zrobić parodie, tak jak już ktoś wypomniał(PRZYNAJMNIEJ BYM SIĘ ŚMIAŁ NIE PŁAKAŁ)


I teraz kwestia zwiastuna następnego odcinka. NIE NIE nie róbcie tego. mamy EVE : 00(od Rei Ayanami), O1(Shinji Ikari ), 02(Asuka Langley Sōryū), 03(Toji Suzuhara)-zainfekowana i zgładzona, 04(Moduł S² otworzył Morze Diraca i cała baza z jednostką zrobiły BUM) i tu mamy problem jednostki od 05 do 15 (bo ich było chyba 10) to jednostki seryjne. I tu kubeł zimnej wody, w drugiej kinówce będzie pokazana jednostka 05(kto pilotuje!?Misato?!) i 06(mech od Kaworu Nagisa). Dla mnie to przegięcie i do tego wzmianka że w drugiej części ma być więcej wstawek ecchi smutny zastrzelcie mnie i co jeszcze HAPPY END  ?! 
JA jestem wstanie zrozumieć że jest nowe pokolenie, chęć zarobienia.. ale klasyków się czasami nie rusza i daje się im leżeć na półce by można było je podziwiać a jak chce sie je reanimować to z głową, a nie tworzyć gówno dla pokolenia MTV.

Wniosek:
Je[cenzura]ć komercje
ODRADZAM KAŻDEMU!?
Nowi niech wezmą najpierw za anime a potem za mange by skumać.
staży wyjadacze niech omijają tą profanacje szerokim łukiem smutny szkoda nerwów
Prawdopodobnie po zobaczeniu Live action już kompletnie stracę chęci do życia(Bo japończycy sami okaleczyli tą serie co dopiero amerykanie).

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-05 00:34:28)

Offline

#51 2008-05-05 00:26:24

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

+popraw ort.
jeszcze nie oglądałem. serio jest tak pochlastane?


fontani32678yp1.gif

Offline

#52 2008-05-05 00:41:59

Chaos
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-12-05

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Jak dla mnie super , zobaczymy co będzie w pozostałych częściach . jak by miało być dokładnie to samo plus coś więcej , równie dobrze mogli by skleić parę odcinków dodać 2 sceny i jest filmy , a tak może być dla tych co znają Evangeliona na pamięć coś nowego .Ponoć pierwsza część spotkała się z aplauzem fanów i nagrodą za najlepsze anime ubiegłego roku. JA czekam z niecierpliwością i zaciekawieniem co będzie dalej.

Offline

#53 2008-05-05 00:52:23

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Coz... pierwszy z nowych filmow jest bardzo dobry (jako ze ogladalem i czytalem wszystko co dotychczas wyszlo skumalem o co wtf). Poprawiona grafika wrecz powala... no ale co tam... A i jeszcze jedno... animce powinno sie ogladac na kompie nie TV... bo TV ssie xD . Takie moje zdanie. sam kiedys ogladalem pare serii na mojej 32calowce i zaluje tego... oj bardzo zaluje. DVD, owszem mozna... ale avi, mkv i tym podobne - nigdy w zyciu (dlatego tez tepie jak robactwo wersje anime przeznoczone na stacjonarki... avi+xvid SUX).

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2008-05-05 00:53:07)

Offline

#54 2008-05-05 01:15:37

pawello86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-02-14

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

(tak samo przebieg walki z tym Apostołem wyglądana inaczej).

Oni walczą z aniołami.

Poza tym na długo zanim film wszedł do kin było powiedziane, że w filmie zostanie przedstawiona ta historia na nowo, że nie będzie to recap serii. Więc myślę, że nie powinieneś tak się burzyć, choć wiem, że w tym całym przedsięwzięciu chodzi o kasę.

Offline

#55 2008-05-05 02:15:15

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

To może ja też się odniosę do sprawy kombinuje Tytułem wstępu: również znam Evangeliona właściwie na pamięć i w zasadzie niewiele mnie wzrusza ile z filmu zrozumieją newbis jezor Jako wyjadaczowi oglądało mi się fajnie. Mimo to całość wydaje mi się dosyć zrozumiała dla widza, chociaż z pewnością wadą jest opuszczenie wielu scen. Gdyby dołożyć ze 20-30 minut byłoby dużo fajniej (z resztą jak dla mnie niech trwa nawet dłużej niż rozszerzona trylogia LotR-a, byleby nie lali wody smile_big).
Graficzka jest cudna, fajnie zobaczyć to wszystko w nowej oprawie. Faktycznie niektóre sceny są jednak przesadnie zaciemnione i nawet oglądając w kompletnej ciemnicy prawie nic nie widać. Twórcy pewnie chcieli dodać nieco realizmu, ale zapomnieli, że w nocy mamy księżyc, gwiazdki i inne źródła światła. Cóż, może na Blue-Ray'u wypuszczą wersję 1.02 wstyd
Pojawienie się Lilith na pewno było dla mnie dużym rozczarowaniem, w jednym momencie poczułem, że cała misterna tajemnica wzięła w łeb smutny Ale może w kolejnych częściach jakoś przyzwoicie nam to wynagrodzą.
Chociaż część obyczajowa została zminimalizowana, przynajmniej walki cieszą oko. Pierwsze dwie takie same, tylko ładniejsze, za to rozprawa z Ramielem została wspaniale przerobiona, chociaż może przerwa przed drugim strzałem jest nieco za długa. Do tego jeszcze klimat buduje muzyka, właściwie ta sama którą znamy i kochamy, plus nowy świetny kawałek Angel of Doom
Możemy tak jeszcze długo radzić, ale czy dla tej sceny nie było warto czekać? smile_big
sr2230933f8ad516afa5626be5a3fd5973b63dd328530.jpg
sr22309451408861fff8960c588868796c6273fc5678.jpg<-Przy okazji, pamiętacie gdzie pierwszy raz widzieliśmy to ujęcie?

Zgrzyt napisał:

Jedna z głównych cech była analiza psychologiczna postaci, gdybym teraz zaczął przygodę z tym tytułem widział bym tyle że ta postać nazywa się tak i nielubi tego (nie mówiąc już ro REI bo o niej teraz już gówno da się powiedzieć)

Nie przesadzajmy, w pierwszych 6 odcinkach akurat było tyle psychologii co kot napłakał. Rei w tym wypadku ukradli chyba tylko drugą aktywację 'Zerówki' i połowę pierwszej. Mam tylko nadzieję (być może złudną, niestety...), że w kolejnych częściach twórcy nie postawią nadmiernie na akcję.

Ostatnio edytowany przez groozin (2008-05-05 02:29:41)


5205.png

Offline

#56 2008-05-05 02:17:51

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

pawello86  -od kiedy shit&#333;  oznacza Anioł? z tego co pojmuje po jap. tenshi to anioł jezor
KiRA -ja odpaliłem na kinie domowym wersje [Zero-Raws]EVANGELION-1.01You are (not) alone.[DVD](1280x720 H264 AC3 6.1ch Chap).mkv jezor może na kompach sie nie znam ale posiadane prze zemnie kino domowe to me oczko w głowie istny skarb(umarł bym jak by trafi to szlak) mój TV nie ssie on wymiata XD
Chaos- tworzyli coś alternatywnego Co do aplauzu to się grubo milisz pierwsze recenzje w których to myślałem że przesadzają jechały po tym filmie niemiłosiernie. I ze niby  nagrodę, jakie pismo/porta/kanałTV je przyznał?A po całym tym nagłaśnianiu jaka to będzie super wypas, fani dostali gówno w ładnym opakowaniu. To że da sie ta historie opowiedzieć to wiadomo dowodem jest manga niby to samo i podobny tor jednak różni je bardzo dużo. RoE jest dla (sorka) idiotów, twórcy stwierdzili że mimo sukcesu pierwowzór przyjął się głównie wśrud dorosłych i myślących. Dzieci tego aż tak nie kupili a w stanach jest więcej idiotów niż normalnych. Wiec stworzyli to monstrum by na tej grupie docelowej zarobić. Dla mnie to problem, mam awersje do pokolenia MTV oraz amerykanów, a ówczesne dzieci w większości to potwory (znają więcej przekleństw niż ja, i żeby to był jedyny problem z nimi).

Chaos napisał:

jak by miało być dokładnie to samo plus coś więcej , równie dobrze mogli by skleić parę odcinków dodać 2 sceny i jest filmy ,

I tak oto streściłeś pierwszy film.. tylko że wlepili 1 długą sekwencje (ostatnia walka) a reszta to nie przekraczające 30 s scenki. Reszta to to samo co w wersji TV po graficznej renowacji (efekt spoko, jednak widziałem leprze) Film drugi będzie przypominał Sousei no Aquarion + power rengers , nie mówiąc z każdy będzie miał swego mecha  a Asuka będzie miała blond włosy i pochodziła z USA ^^.A w ostatniej części Shinji będzie stał przed dylematem wyboru jakieś laski z swego haremu.
Z 26 odcinkowej serii da sie zrobić jeden sensowny film bez znaczącego uszczerbku na fabule .. wystarczy popatrzeć na RahXephon - Tagen Hensoukyoku, da też sie zrobić film/OVA o alternatywnym przebiegu Sousei no Aquarion -Uragiri no Tsubasa- . Jednak GAINAX przegiął to nie jest Tengen Toppa Gurren Lagann czy Furi Kuri że mogą to spłycić.
To jest NGE, symbol pewien wyznacznik, prekursor...... Jedna z głównych cech była analiza psychologiczna postaci, gdybym teraz zaczął przygodę z tym tytułem widział bym tyle że ta postać nazywa się tak i nielubi tego (nie mówiąc już ro REI bo o niej teraz już gówno da się powiedzieć) ciekawe jak zareagowali by fani GiTS'a jak by powiedzmy w 2012 wydali tak wydaną wersje alternatywną tej historii.. przecież ta seria była by lepsza gdyby wycieli dialogi (same imiona postaci wystarczą) oraz  niektóre sceny zamiast tego wstawili nowe dodali więcej strzelania wybuchów + super nowoczesną grafe stworzoną dwoma kliknięciami smile
I to chyba coś znaczy gdy zagorzały fan serii smaruje swój ulubiony tytuł


Tak na marginesie przydała by się wypowiedz osoby która widziała wiele anime, a zamiast NGE tv wzięła się od razu za tą wersje kinową. By porównać jak ono wypada na tle innych anime.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-05 02:28:31)

Offline

#57 2008-05-05 02:28:06

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt, nie dziwie sie ze masz powalony obraz, skoro ogladales upscala, w dodatku na stacjonarce (swoja droga co ty masz za maszynerie ze ci udzwiga mkv w 720p i x264 @________@)... odpal sobie ISO na dvd a od razu poczujesz roznice oczkod. Poza tym cod obejrzenia tego filmu to caly czas za mna chodzi... ciagle mam przeblyski w glowie... czekam na bluraya... mam nadzieje ze wydadza.

PS. Ciekawe czy w RoE zabija Rei... wolalbym nie... chyba to najlepsza laska w serii (ogolnie ciagnie mnie do tych innych lasek jezor)... mogliby dla odmiany zasiekac Asuke (nie znosze jej xD)
PS. orientuje sie ktos kiedy Film 2? xD

Offline

#58 2008-05-05 02:48:49

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

zestaw marki DENON i nawet nie pytaj ile potu i krwi mnie to kosztowało ^^
A masz namiary na ISO chętnie sprawdzę jaka różnica(jeśli nie będą mi wyskakiwać z ekranu ludki ,pewnie sie zawiodę).
A i Rei i Asuką przeżyją będą rywalizować o tego emo chłopca a wiesz taki standard komedii szkolnych tylko że będą o niego walczyć w mechach i zgładzą świat... ogólnie jak by zrobili z NGE komedie szkolną nie miał bym nic przeciwko gry w tych klimatach są wporzo jednak to co wykreowali teraz już nie.
Z tą drugą częścią to są niezłe jaja wszystkie cztery części miały być wydane na przestrzeni dwóch lat teraz nie wiadomo czy do Euro2012 się wyrobią... ba nie zdziwię się jak projekt upadnie.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-05 02:49:43)

Offline

#59 2008-05-05 03:01:03

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

No lol... to jeszcze nie puscili w kinach wszystkiego...? Myslalem ze kolejny film na wakacje wypuszcza... :/ Beda sie pewno tak samo wlec jak z Hellsingiem... ile to juz lat minelo od 1 oavki?

Mocny Obiekt Porządania - DVD9 ISO Evangeliona - rejestracja nie boli jezor

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2008-05-05 03:02:08)

Offline

#60 2008-05-05 10:05:20

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

zestaw marki DENON i nawet nie pytaj ile potu i krwi mnie to kosztowało ^^

Mowisz masz zestaw na poziomie BellWood'a? oczkod

A wracajac do wlasciwego tematu...
Kinowka No. 1 jako caloksztalt podobala mi sie + 0.5 bo to Evangelion smile_big . Wprawdzie bylo kilka przerobek co nie byly dla mnie na "+". Chociazby przerobka Ramiel'a. (Co oni z nim zrobili... Optimus Prime czy co to bylo?!) Oraz juz ukazanie Lilith i czesc wtf z nia zwiazane. No i nagle przeskoki miedzy ujeciami byly czasami irytujace. (Shinjia zbiera plombe od Tojiego i tekst bo za jego siostre. Ale co, jaki i dlaczego... prawie cisza). Teraz z moich oczeiwanych zmian: Shinji(a), jest delikatna poprawa, ale to nadal wzorzec emo. liczylem na to, ze bedzie przynajmniej taki jak w mandze... No coz nie dostalem tego. Jeszcze sprawa "innaczej przedstawionej historii", o ile w tej kinowce nie wiele jest zmian z tym zwiazanych to zapowiedz nastepnej wskazuje, ze sporo sie zmieni w tej materii. No nic poczekamy zobaczymy. Swoja droga bylbym wniebowziety jak by zmienili historie na wzor Eva Re-Take. (H-scenki mozna by bylo sobie podarowac).
W kazdym razie, pozostaje mi tylko czekac na 2 kinowke i Asuke wstyd.

Ale to jest wypowiedz osoby co przerobila sporo z evangelionem. I wie "co" i "jak".
Edit. Wiecej fan serviceu. Czyzby miala byc "legendarna" scena Asuki pod prysznicem? smile_big

Ostatnio edytowany przez s0n1c (2008-05-05 10:09:32)


KiXBu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024