#61 2008-05-05 12:20:33

Sen
Użytkownik
Skąd: Pola Krwi i Kości
Dołączył: 2008-01-07

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

s0n1c napisał:

Edit. Wiecej fan serviceu. Czyzby miala byc "legendarna" scena Asuki pod prysznicem? smile_big

tu niestety nie wiem o co chodzi (prysznic :>)... oglądając evangeliona osoatnie odcinki (te ich przemyślenia) zryly mi czache kompletnie i do teraz nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Moglbyś S0nic wyjascnic po krótce na prawde bym byl uradowany smile a tak po za tym "zakupiłem" z torrenta od [zero raws] 1 cześć i jakos nie zauwazyłem roznicy.

Ostatnio edytowany przez Sen (2008-05-05 12:21:04)


Your Sin is my Sin because of Destiny to the Last Judgement.
Raison D'etre

Offline

#62 2008-05-05 12:49:15

Kurisu
Użytkownik
Skąd: Goniądz
Dołączył: 2005-05-24

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

widziałem ten torrent z EiEn-acg i mam pytanie - które z plików w nim zawartych warto ściągnąć?

Offline

#63 2008-05-05 13:11:13

Vedziu
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-02-21

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Obejrzałem, i... Podobało mi się ;] Evangelion w pięknej oprawie A/V, te same sceny, tylko... Miał być łatwiejszy do zrozumienia, ale dawanie Lilitha na samym początku to... Przesada ;/ W ogóle nie będzie tej tajemnicy i rozkminiania, co jest w Central Dogma itp. Jednym słowem - tylko dla fanów NGE, którzy znają na pamięć. Newbies w ogóle się nie połapią.

Co do zapowiedzi, ciekaw jestem, co wymyślą z tymi jednostkami, dlatego muszę to obejrzeć ;] Fanserwis na pewno nie będzie mi przeszkadzał. ;p

Aha, jeszcze polecam wersję DVDrip od [TV-Japan].

http://www.nyaatorrents.org/?page=torrentinfo&tid=17233

Pozdro

Offline

#64 2008-05-05 14:05:02

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

s0n1c mi akurat Ramiel podobał był hmm bardziej żwawy i przypominał w końcu kryształ (tylko piszczał jak baba)
widzę też że czytamy podobne rzeczy Re-Take dobra rzecz jednak wole serie EDEN fakt mniej wstawek Hentai ale fajnie prowadzone. A jeśli mieli dać hot wstawki to takie jak w Evangelion Plug Suit Fetish  teksty zabijają XD ogólnie większość Doujinshi i fanowskich opowiadań po zekranizowaniu lepiej by wyszło jako wersja alternatywna niż to.
Możliwe ze w czwartym filmie będzie pokazane jak już są dorośli..
A i Kira łazi to (SPOILER)zamną Przecież Asuka i Rei zgineły... Z tego Rei dwa razy...
Rei wysadzając sie z apostołem za pomocą boby N2 i jeszcze jak ratowała emo boy'a przed tym co asymilował EVY. A Asuka zginęła w EoE gdy walczyła z seryjnymi EVA'mi owszem Rei zastąpiono nowymi kopiami a Asuka się odnowiła na koniec. 

Już trochę ochłonąłem po seansie i dalej twierdze ze ten film jako wersja alternatywna to kicha bo mało tam alternatywnych zdarzeń. I wycieli za dużo koncentrując się na oprawie AV. A drugi film zobaczę jedynie dla Asuki i by zobaczyć te mechy od Power Rangers. dalej nie wiadomo, drugiej części projekt może upadnie

Offline

#65 2008-05-05 17:50:23

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt, to nie fansub, zeby projekt upadl... tak czy siak producenci dociagna do konca... tylko pytanie brzmi z jakim efektem.

Offline

#66 2008-05-05 18:30:21

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

Widzę też że czytamy podobne rzeczy Re-Take dobra rzecz jednak wole serie EDEN fakt mniej wstawek Hentai ale fajnie prowadzone. A jeśli mieli dać hot wstawki to takie jak w Evangelion Plug Suit Fetish  teksty zabijają XD ogólnie większość Doujinshi i fanowskich opowiadań po zekranizowaniu lepiej by wyszło jako wersja alternatywna niż to.
Możliwe ze w czwartym filmie będzie pokazane jak już są dorośli..

W sumie Re-Take'a przeczytalem (bo nie przepadam za hentai) z tego powodu, ze jest ciekawie pokazano praktycznie te same wydarzenia, ale w przypadku gdy shinji wie cos wiecej. Wstawki hentai mnie nie interesowaly, ale w locker room byl dobry smile_big. Ale jak mowisz, ze tamte hentaje sa tez warte przeczytania to napewno je zalicze. Tylko jakies namiary by sie przydaly. Chociaz wyczailem cos takiego.
Bo "gainaxowy" Girlfriend of Steel 2 aka Angelic Days swoja droga nie przypadl mi za bardzo.

Ostatnio edytowany przez s0n1c (2008-05-05 18:48:12)


KiXBu

Offline

#67 2008-05-05 18:56:46

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Kurde ja poluje na Neon Genesis Evangelion: Iron Maiden 2nd (Girlfriend of Steel 2) na PS2 lub PC i kicha nie mogę nigdzie tego dorwać ogólnie z grami NGE jest cienko miałem od kumpla gre na PSP bodajże Secret of Evangelion Portable 
(albo Neon Genesis Evangelion 2 -Another Cases-)Tylko ze wersja JAP i gówno kumałem podobno też jest na PS2 ale kurde gdybym dorwał przynajmniej w wersji anglojęzycznej .... Ogólnie nie mogę nigdzie zdobyć gier NGE na PS2 (jest ich więcej) nawet starych na konsloke Saturn nigdzie nie widuje smutny
Najbardziej ze wszystkich ciekawi mnie NGE: Raising Rei Ayanami With Asuka Langley gdzie sterujemy Rei bądź Asuką

Offline

#68 2008-05-06 01:24:33

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ehem, po wielokrotnym obejrzeniu serii i wszystkich filmów, po przestudiowania całego NGE poklatkowo i przebrnięciu przez masę komentarzy, artykułów i dyskusji na temat Evy, pozwolę sobie wyrazić swoją opinie na temat pierwszego filmu z serii Rebuild of Evangelion.


W skrócie, mistrz Hideaki Anno przerósł sam siebie.

1. Doskonale skrócona fabuła. Zrozumiała, spleciona wyraźnymi nićmi. Żadnych nierozsądnych przeskoków w akcji. Nie dałoby się bardziej przejrzyście skondensować tylu wydarzeń z pierwszych odcinków.

2. W filmie występuje doskonały balans między światem mentalnym a przyziemnością. Pamiętamy, że początek serii z 1995 roku był pełen czystej akcjii brutalnie przerywanej psychicznymi rozterkamii. w RoE 01 góruje rzeczywistość, a Projekt Dopełnienia Ludzkości skromnymi przebłyskami przewija się gdzieś z boku. Nie narzuca się, i w ten sposób brzmi jak delikatne preludium, które mam nadzieje zapowiada w kolejnych filmach prawdziwe Requiem w iście Mozart'owskim stylu, czyli głośno i dumnie.

3. Postacie. Nareszcie Shinji jest normalnym chłopakiem, ze zrozumiałymi problemami. Jego rozterki egzystencjalne dopiero wykiełkują. Narazie jego jedynym problemem jest dylemat, czy pilotować Evę, jak się od niego wymaga i tym samym, pozbawić się wolnego wyboru, czy zdecydować zgodnie ze swoją wolą, że nie podejmie walki, zawodząc wszystkich którzy pokładali w nim nadzieję. Rei jest tajemnicza tak, jak być powinna. Czeka w cieniu, bo bohaterów wprowadza się na scene pojedyńczo, nie ważne czy to kino, czy teatr.

4. Boski Ramiel. Ukłony w kierunku projektantów tego anioła, bo zrobili z niego arcydzieło animacji. Od czasów Dragon Ball'a naprawdę trudno jest pokazać potęgę jakiejś siły, moc płynącą z jakiegoś fantastyczneog ataku. Pierwszy cios Ramiela zmiótł mnie razem z budynkami w filmie. Drugi, wzmocniony, roztopił mój spokój niczym tę płytę pancerną.(kto oglądał wie) Ogólnie animacja na bardzo wysokim poziomie.

5. Pięknie pokazana akcja, emocjonalizm utrzymany na bezpiecznym poziomie, zdala od śmieszności. Znośna ilość scen wzruszających. Ryczący mały Shinji w podartej koszulce i z torbą (jakby dziecko pamiętało się spakować, a zapomniało założyć świeżą koszulkę) w przebłysku pokazany jeden raz. Wystarczająco. Brawo.


Ogólnie widzę, że film wzbudza skrajne uczucia w was, i to jest najlepszy dowód na to, że arcydzieło Anno nie straciło blasku. Pokładam ogromne nadzieje w kolejnych filmach.  Nigdy nie przepadałem za pierwszymi odcinkami NGE, a skoro tak genialnie Anno odświezył tę część historii, to zanosi się, że ziemia zrodzi niedługo w kinematografii gwiazdy jasnością równe słońcu.

I tak oto Geofront staje się ostatnim bastionem prawdziwej sztuki, zaś anioły przybierają ohydną, a zarazem błogosławioną, twarz komercji. 
smile

Ostatnio edytowany przez almisael (2008-05-06 01:27:06)

Offline

#69 2008-05-06 02:27:07

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

almisael
wszytko pięknie tylko że nas zapoznanych z fabułą nie rusz to ze wycieli to i tamto bo my to znamy.
Tylko jest kilka ale co do "Doskonale skróconej fabuły"
Shinji dostaje po mordzie, ja zostało wypowiedziane w jednym zdaniu za siostrę Toji'ego, tylko co one jej takiego zrobił? zabrał lizaka? zgwałcił? haha tego nie wiadomo (wykręty w stylu w serii TV powiedzieli nie przejdą)
Motyw gdzie Shinji mówi Rei że boi się pilotować EVE i dlatego ma opory... tylko że sceny gdzie jest to pokazane są wycięte a ta gdzie nie che pilotować jest na samym początku i robi to nazłość ojcu(a i ta jak Misato go namawia ale to już po rozmowie z REI), to jest wręcz głupie że od tak zaczął się bać(jak? kiedy?).
Motyw z tarczą pod koniec skąd ją wyczaśli, Rei jej chyba z kieszeni nie wyjęła?!
Motyw gdy rzucił się na drugiego anioła/apostoła/posłańca (statystycznie rzecz biorąc nr4) krzycząc nie będę uciekał.. O co chodzi ? nie kumam.. Ogólnie prawie cały zarys działania Emo boy'a został likwidowany zamiast tego wstawili ładnie wyrenderowane pociągi. Luk jest dużo oj za dużo założę się ze oceniać dobrze będą tylko głównie zapoznani z tematem.
"emocjonalizm utrzymany na bezpiecznym poziomie, zdala od śmieszności" Jak by to ujął inaczej, emocjonalizm utrzymany na śmiesznie niskim poziome teraz to wygląda dopiero komicznie jak widzimy dzieciaka w mechu krzyczy AAaaaaaa nie słuchając rozkazów i to wszytko OD tak, bez uzasadnienia.

A i wybacz Yo nie "delikatne preludium" (czemu nawiązania do muzyki klasycznej, dostaje drgawek na myśl o zajęciach z SZTUKI, fortepian to złoooo) to SPARTA na twarz. Jak można mówić o delikatności, dużą część informacji którą powoli ujawniano tu odtajniono na początku. A te Requiem w następnych odcinkach przejawi się połączeniem EVOzordów w MEGAevoZORDA @_____@

A i na koniec czytałem na temat RoE dużo i Hideaki Anno miał podczas tworzenia tego czegoś miał minimalny wspływ, za wszytko odpowiada sztab niby specjalistów Gainaxu. Którzy to orzekli ze taka forma będzie najlepsza.... (do wyciskania kasy). Czytałem też jakiś NEWS w którym to pisano ze Anno niezbyt chlubnie się wypowiadał o tym filmie (jednak samego artykułu nie czytałem nie znam japońskiego). I mu się nie dziwie NGE jest jego atutowym działem , miał zamiar stworzyć dzieło gdzie w skrajny sposób przestawia się realia życia ( w strefie psychologicznej). Miała być to seria która w raz rozwojem zdarzeń miała być coraz ciemniejsza i psychologiczna a nie sielankowe pierdzenie z wielkimi oczami i pseudo śmiesznym fanservisem.Teraz wyszedł ładnie animowany chłam.
Oraz  nazywanie Hideaki Anno mistrzem to lekka przesada, nadzorował lub stworzył scenariusz do 6 dobrych anime. Tak samo błędem jest mówienie ze gdyby nie on Macross by nie powstał(on pomagał tylko przy tworzeniu animacji)

Offline

#70 2008-05-06 03:08:06

filippiarz
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-07

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

Shinji dostaje po mordzie, ja zostało wypowiedziane w jednym zdaniu za siostrę Toji'ego, tylko co one jej takiego zrobił? zabrał lizaka? zgwałcił? (...) Motyw gdy rzucił się na drugiego anioła/apostoła/posłańca (statystycznie rzecz biorąc nr4) krzycząc nie będę uciekał.. O co chodzi ? nie kumam.

Ty na serio to oglądałeś? Jak wół było powiedziane otwartym tekstem, jak Szindzi w papę dostał - że to za to, że w czasie jego walki siora tego co mu przywalił została ranna.
"Nie będę uciekał" - Szindzi robi coś czego nie chce i to jest taka mantra aby się przełamać, aby odwrócić uwagę umysłu od strachu - częsta sprawa u ludzi z nerwicami, forma (słowa) dowolna tego może być.
Reszta to wymyślanie szczegółów, aby się ich czepnąć.

Offline

#71 2008-05-06 10:14:39

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

~Zgrzycie

Naprawdę starałem się oglądać ten film z perspektywy 'obcego' i na mój zwinny umysł wszystkie wątki rozwijały się w szybkim, ale przystępnym tempie. Być może denerwuje cię, że tak bez ceregieli autorzy przechodzili od jednego anioła do drugiego, co jest oczywistą niezbędnością w filmie trwającym 1,5 h. Ominęli sporo akcji z życia codziennego Tokyo-3, ale czy naprawdę brakuje ci scen z siedzenia w szkole, czy ucieczki Shinjiego??
Narazie je usuneli, tak jak egzystencjalne rozterki Shinjiego, bo przecież 1 film ma być wprowadzeniem do historii, a nie stekiem psychologicznego bełkotu podanym bez przystawki.

Wiele osób nienawidzi NGE przez Shinjiego, którego uważają za maminsynka, tchórza itd. Dlaczego? Właśnie dlatego, że od początku autorzy wypchali go filozoficznymi problemami i emocjonalnymi rozterkami, zanim dobrze zdążył usadowić się w Evie. W filmie mamy normalnego, spokojnego chłopaka, stroniącego od towarzystwa. Nie płacze, nie narzeka tylko pilotuje Evę, tak jak jest mu polecone. Natomiast w miarę postępu akcji, ten chłopak zaczyna sobie stawiać pytanie, po co pilotuje tego potwora. Z tego dylematu rozwiną się, mama nadzieję, dalsze perypetie emocjonalne.

Pytanie "skąd się wzięła tarcza" jest jak wielki, świecący znak na czole mówiący "patrzcie na mnie, jestem głupi, mi trzeba wszystko dokładnie tłumaczyć, ja chce mieć na tacy wszystko podane"

Co do przyszłych pytań o niespójność akcji. Wydaje mi się, że to właśnie ty za bardzo patrzysz na ten film przez pryzmat serii.
PAMIĘTAJ, że historia w RoE została zmieniona i być może wiele motywów z serii po prostu by się nie zgadzało z nową linią akcji, a skoro ich nie ma, nie możemy traktować ich jako integralnych części filmu, tyle tylko, że nie pokazanych.

Ostatnio edytowany przez almisael (2008-05-06 10:16:53)

Offline

#72 2008-05-06 12:10:32

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

ale wy narzekacie... imo jedyna zła zmiana, to wykasowanie sceny gry ręka Evy ratuje Shinjiego od spadających lamp...

parę rzeczy mnie zaciekawiło... po pierwsze podczas ataku Ramiela, Gendo mówi, że zrobi wszystko by pokonać 8 ostatnich aniołów... czyżby miało być mniej aniołów?
co prawda pokazanie Lilith trochę zepsuło całą magię Terminal Dogma, jednak bardziej skupiłbym się na zmianie maski Lilith, teraz ma tylko parę oczy, co imo zepsuło całą symbolikę...

imo nie mogli lepiej zakończyć tego filmu, ta scena na księżycu daje tyle niewiadomych... co to za kapsuły? co było w czterech otwartych i co jest w zamkniętych? i co to za anioł podłączony do kroplówki? i te słowa Kaworu...

nic tylko czekać na drugą część...

te filmy imo należy uznawać za osobne dzieło...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#73 2008-05-06 13:04:47

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Hmmm chyba masz racje za bardzo jak to określiłeś patrzałem na "film przez pryzmat serii." Sprobuje się wstrzymać i poczekam na całość.. być może coś mi się spodoba.

Offline

#74 2008-05-06 14:58:53

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ja sie nastawilem na nowosc, pokazanie realiow evangeliona z troche innego punktu widzenia i sie nie zawiodlem. Miodzio.

Ps. Wlasnie spojrzalem na oficjalke i na 25 maja 2008 jest zapowiedziane kolejne DVD... myslicie ze to film nr 2? Ja bym sie nie obrazil smile_big

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2008-05-06 15:10:27)

Offline

#75 2008-05-06 15:23:12

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

A nie przypadkiem Blue Ray? Ja nigdzie jeszcze nie znalazłem daty premiery 2.0. Co więcej jest to chyba dalej film kinowy... a więc zobaczymy go tak w styczniu:P

Offline

#76 2008-05-06 15:32:02

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

[URL=www.fotosik.pl]9b36685d7023dcb6.png[/URL] - kto wie co to moze byc... ja nie powiem bo czasci znakow nie znam jezor

Offline

#77 2008-05-06 15:38:11

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

ヱヴァンゲリヲン新劇場版:序 to tytuł pierwszej części, a DVD już wszyło, więc albo zapomnieli zmienić datę, albo jakaś wersja specjalna... przydałoby się by ktoś rozczytał co tam po DVD jest napisane...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#78 2008-05-06 15:43:39

Aluqahel
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-18

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

[cytuj]Regular Edition DVD 2008 year on May 21 Release[/quote]

Czyli nic, czym by się zachwycać.

Offline

#79 2008-05-06 20:01:20

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ja bym przeczytal, ale polowy znakow nie znam... >.> . No ale teraz ak patrze na "&#24207;" i to co mam na HDD to faktycznie, to to samo... ech... starzeje sie i slepne >.<

Offline

#80 2008-05-07 15:42:54

radzio
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-03

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Polecam obejrzeć każdemu ten film komu się spodobał serial NGE bo na pewno się nie zawiedzie. Owszem można narzekać że za mało zmian albo że po co znowu robią coś z tym evangelionem ale to opinie mniejszości.
Moim zdaniem film jest bez wątpliwości udany i to nie tylko wizualnie, ale również ma trochę zmian które są na pewno korzystne.
Mnie osobiście najbardziej się spodobała ta wydłużona i trochę zmieniona walka z tym ostatnim aniołem w filmie. W porównaniu z serialem różnica była naprawdę duża na korzyść filmu.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024