#81 2008-05-07 16:32:38

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Całkiem udany recapik moim zdaniem, obejrzałem z przyjemnością, tym bardziej, że serię oglądałem już bardzo dawno temu. Jedyny poważniejszy minus to cienki soundtrack, taki jakiś pompatyczny. Zmienił się w stosunku do serii, czy ja już po prostu nie pamiętam?

Offline

#82 2008-05-07 17:22:42

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Kiraaaaa i niby te ISO DVD genialne ?! Sceny które były ciemne są takie dalej (tak już jest), fakt jakościowo leprze... ale płyta DVD 8.7 giga nagrywa się wieczność d-_-b
A i zauważyłem kilka śmiesznych i jak dla mnie absurdalnych zmian graficznych itp...
1) I walka.. wycieli fajny motyw podczas walki gdy to EVA 01 rozrywa pole AT i wypłaca buta potworkowi
2) Progresywny nożyk do tapet zamienili na progresywny nóż kuchenny z telemango XD
3) I mistrzem absurdu jest GIGANTYCZNE działko wulkan z pociskami wielkości wana @____@ (chyba motyw z Appleseed za bardzo się spodobał).. ciekawe jakie parametry ma taka broń ?!
4) Widok z celownika działa pozytronowego.. Pośrodku mamy animowanego anioła deceptikona a budynki w tle wyglądają jak by były dorysowane ołówkiem : /
5)Gejo anioł Kaworu  budzi się na księżycu .. i tu mamy problem na przeciwko niego leży Lilith :-| wiec co leży w Terminal Dogma?! A i zauważcie ze obok gejo Boy'a leżą 4 otwarte trumienki/pojemniki. I włąśnie dlaczego 4 nie 5? przecież od początku pojawiło się ich pięć chyba ze Adam bądź Lilith się nie liczy hmmmm (albo niedopatrzenie twórców)
6)A przy Shamshel'u zabrakło im wyobraźni więc biedak sie nabawił skrajnej anoreksji aż mu żebra powychodziły (strasznie głupio to wygląda)
7) Koniec walki z Shamshel'em zauważcie że ręce EVY wyglądają jak ludzkie mają nawet paznokcie.
8) Shinji co raz bardziej zboczony o.O czemu? Motyw z nagą Rei w jej mieszkaniu w mandze i animeTV się odwraca tu z premedytacją patrzy jak się ubiera... chyba na zwaleniu gruchy się nie skończy (a Asuki jeszcze niema)
9)  animatorzy popadli w samo zachwyt te wyręderowane pociągi cały proces przenoszenia kompozytów działa jak i proces zasilania ... nic nie wnoszący szpan możliwości i budżetu za to mogli dać więcej nagiej Rei smile

Tak sobie zwróciłem uwagę gdy oglądałem sobie TO NIBY genialne DVD ISO ^^
I tak zacząłem rozmyślać nad druga częścią i  Asuka+Rei+motywy ecchi = Eeeeee rozpływam się. Tylko naprawdę się obawiam że cały Ikari wstanie poprawi okularki wyda rozkaz a każdy z pilotów ev wykrzyknie gattai i powstanie Megaevazrod
To tyle

Offline

#83 2008-05-07 17:41:00

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Płyta DVD9 nagrywa sie wieki...? u mnie 20 minut xD tylko i dziala...

2.) lol xD
3.) chcialbym takie cos potrzymac w dloni i zaaplikowac z tego komus kulke w leb XD
4.) spotkalem sie z czyms takim w wielu gierkach tyypu future FPS >.> , nic nowego.
5.) pewno jaki chologram czy cholera wie co...
8.) wreszcie zaczal interesowac sie plcia przeciwna... a ztym waleniem gruchy tos pojechal... biedronka na podlodze xD

Jak ci sie nie podoba ISO, to poczekaj na BluRaya (jak ja XD).

Poza tym im wiecej fanserwisu tym lepiej, tylko zeby nie przesadzili, bo z Evy zrobi nam sie Shuffle! xD

Offline

#84 2008-05-07 17:49:23

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

3) I mistrzem absurdu jest GIGANTYCZNE działko wulkan z pociskami wielkości wana @____@ (chyba motyw z Appleseed za bardzo się spodobał).. ciekawe jakie parametry ma taka broń ?!

+50 Do ataku, -4 do mobilnosci. Wymagana sila 12 oraz perk na bronie ciezkie. jezor
Zgrzyt o ile sie mniej wiecej zgadzalem z twoja 1 wypowiedzia, to teraz w ogole cie nie rozumiem.


KiXBu

Offline

#85 2008-05-07 19:34:28

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Równie dobrze można się przyczepić do tego, że tam takie duże roboty biegają? WTF??

Poza tym ktoś tu nie ma obcykanej wiedzy na temat NGE. Eva to człowiek, więc paznokcie są jak najbardziej na miejscu. w serii też miała poobgryzane.

Ogólnie absurdalne zarzuty, Zgrzycie, ale próbuj dalej. ;]

Offline

#86 2008-05-07 21:24:46

Vedziu
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-02-21

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt - ty naprawdę przesadzasz... ;p Na siłę odnajdujesz jakieś minusy, a większość tych rzeczy, które wymieniasz... Było powiedziane, ALTERNATYWNA historia, więc co to za zarzuty?

Offline

#87 2008-05-07 21:32:58

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

A i zauważyłem kilka śmiesznych i jak dla mnie absurdalnych zmian graficznych itp...

JA chyba to powyżej napisałem nieczytelnie - albo źle widzę gdzie jest tam napisane że wymieniam wady(ale jeśli wy tak sugerujecie)

Hahaha teraz to ty sie czepiasz bo ja tylko wspomniałem o pewnych szczegółach(niektóre nie są nawet istotne)
A i jest pewna sprawa . jako ze twórcy dali takie możliwości(wystarczy szukać) NGE przestudiowałem dokładnie.
EVY czyli humanoidalne biomechaniczne Mechy, czyli swoiste hybrydy części biologicznych zaczerpniętych z śmiesznie przetłumaczonych aniołów(wszystkie oprócz 01 są od Adama) oraz mechanicznych komponentów. A wszystko ładnie opatulone polimerowym pancerzem który zarazem jest ogranicznikiem(i min. dzięki niemu można poruszać EVĄ). Cały ten miszmasz ma ponad 40m. A dzięki takiemu uzasadnieniu można odparować zarzuty że takie cuś miało by problemy z grawitacją (ogólnie z poruszaniem się) Czyli duże mechy wykreowane z głową. Tak samo próbowano urealnić system zasilania.. dzięki czemu EVA na bateriach śmiga tylko parę minut, a głównym zasilaniem jest kabelek załączony w domu  Shinji'ego smile A chyba tylko jednostka 01 miała dusze, i to matki Shinji'ego. Arsenał tez bym dobierany logicznie... no może oprócz pewnej rury która wypluwa dużo rakiet, a raczej wypluwała po jednostka 02 miała urwanie głowy z pewnym aniołem a zabrakło rąk do pomocy.
I mimo tego wszystkiego autorom troszkę odbiło, dzięki czemu jednostka 01 dzierży siewce zniszczenia większego od niej samej WTF! (-_-)
A i EVA to dalej człowiek? a wiem tak naprawdę są to przebrani kolesie z SEELE  o tak teraz kumam o co chodzi...[mruga]
A w MAGI tak naprawdę siedzi trzech kujonów.... -O-O-

Ale to almisael  się zna gwizdze

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-07 21:38:23)

Offline

#88 2008-05-07 21:34:15

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Mnie sie tam nawet podobalo (tylko ta swiecaca na zielono eva, wtf). Muzyka faktycznie nie wpadala w ucho - gdzie sie podzial op z nge, nic by nie zbudowalo tak klimatu smile_big. Utada Hikaru na koncu tez srednio mi pasowala. Wizualnie wyglada swierzo, a Ramiel to jest poezja smile. W koncu to jego "wiertlo" nie powoduje usmiechu na mojej twarzy.


WoodenJesus.png

Offline

#89 2008-05-07 21:37:03

gu4rd
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

5)Gejo anioł Kaworu  budzi się na księżycu .. i tu mamy problem na przeciwko niego leży Lilith :-| wiec co leży w Terminal Dogma?! A i zauważcie ze obok gejo Boy'a leżą 4 otwarte trumienki/pojemniki. I włąśnie dlaczego 4 nie 5? przecież od początku pojawiło się ich pięć chyba ze Adam bądź Lilith się nie liczy hmmmm (albo niedopatrzenie twórców)

Jeżeli się nie mylę to podczas przebudzenia Kaworu widzimy Adama, a Lilith jest w Terminal Dogma. Jedyne co mnie dziwi to co tam robi Adam, skoro wiadomo, że w serii TV znajdował się w stanie embrionalnym na dłoni Gendo... Znając panów z Gainax to nieźle namącą z fabułą ;d

Ostatnio edytowany przez gu4rd (2008-05-07 21:40:13)

Offline

#90 2008-05-07 21:40:22

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

gu4rd napisał:

Jeżeli się nie mylę to podczas przebudzenia Kaworu widzimy Adama, a Lilith jest w Terminal Dogma. Jedyne co mnie dziwi to co tam robi Adam, skoro wiadomo, że w serii TV znajdował się na ręce Gendo...

No widzisz sam sobie odpowiedziales na pytanie smile. Podpowiedz: "historia alternatywna".


WoodenJesus.png

Offline

#91 2008-05-07 21:55:37

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

TAki mały szcegół to Lilith jest na ksieżycu (co jak co alternatywan czy nie maska mówi wszytko)
Tylko ze wtedy w  TG byłby Adam?! tylko ze on przypominał wyglądem EVE hmmm ale to ver. alternatywna będzie Adam, Lilith oraz Ela ... a czyim dzieckiem jest Eva?! XD

Offline

#92 2008-05-07 22:30:20

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

A w MAGI tak naprawdę siedzi trzech kujonów.... -O-O-

Byłem poskładany ba podłodze xD
Czy jest może jakaś POLSKA(SPOLSZCZONA) parodia NGE?


fontani32678yp1.gif

Offline

#93 2008-05-07 22:34:18

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

KKnD napisał:
Zgrzyt napisał:

A w MAGI tak naprawdę siedzi trzech kujonów.... -O-O-

Byłem poskładany ba podłodze xD
Czy jest może jakaś POLSKA(SPOLSZCZONA) parodia NGE?

Połowa późniejszych serii mecha to parodie NGE, do większości na pewno są polskie napisy. Poszukaj.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-05-07 22:34:35)

Offline

#94 2008-05-07 23:09:56

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zgrzyt napisał:

A chyba tylko jednostka 01 miała dusze, i to matki Shinji'ego.

Gwoli ścisłości: jeszcze Eva 02 ma wchłoniętą duszę matki Asuki. Nie wiadomo co siedzi w 00, ale prawdopodobnie ma jakiś związek z Rei. Jedna z teorii mówi, że jest w niej dusza pierwszej Rei, zaś druga została stworzona od podstaw.

KKnD napisał:

Czy jest może jakaś POLSKA(SPOLSZCZONA) parodia NGE?

Może nieśmiertelny Pivangelion?:D Dosyć stare i krótkie, ale z pomysłem.

Poza tym jak to wyżej ~Zgrzyt napisał Lilith siedzi na księżycu, a to w TD pozostaje niezidentyfikowane. Albo to Adam, albo jakaś makieta, bo innych pomysłów na chwilę obecną nie mam smile

Ostatnio edytowany przez groozin (2010-10-02 10:51:33)


5205.png

Offline

#95 2008-05-07 23:24:07

Farfarello
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-03-23

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

pod względem graficznym nie ma sie do czego przyczepić, ale gdy przeszukałem zakurzoną kolekcję i odświeżyłem sobie pamięć, to stwierdziłem jednoznacznie i bez cienia wątpliwości, że stara wersja bardziej mi się podoba. może i jestem staroświecki, ale dla mnie zawsze najważniejszy był, jest i (chyba) będzie klimat. w wersji 1.0x powycinano i zmodyfikowano wiele elementów, które tworzyły coś niepowtarzalnego i na tyle oryginalnego, że dziś evangelion to dla wielu tytuł kultowy.

nową wersję można obejrzeć, ale prawdę mówiąc; gdybym nie oglądał oryginału, to wyłączyłbym po 20 min, ziewnął i poszedł na piww... spacer. jezor

edit. w sumie jestem troche niesprawiedliwy; wyłączyłbym po 30 (efekty są naprawde ładne).

Ostatnio edytowany przez Farfarello (2008-05-07 23:29:01)

Offline

#96 2008-05-08 15:45:25

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

A czy ktoś zauwazył, że gdy Misato otwiera "final gate" do pomieszczenia z (fikcyjną?) Lillith na ekranie wyświetla się jak byk CENTRAL DOGMA?

Hmm...

Ostatnio edytowany przez almisael (2008-05-08 15:46:57)

Offline

#97 2008-05-08 16:00:07

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Takkkk i co z tego specu? >w<

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-08 16:02:21)

Offline

#98 2008-05-08 19:17:57

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Wyrzuć nienawiść Zgrzycie, nie staraj się usilnie być 'podstępnie' złośliwym. Nie duś tego w sobie, bo skrzywdzisz się. Wprost napisz, że nie podoba ci się, że zignorowałem twojego ostatniego posta. ;]

Offline

#99 2008-05-08 20:19:53

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ja złośliwy ?![cojest]
I odczuwam nienawiść mruga
Nie widziałem cię w Realu (nie wiem czy masz Tesko gdzieś tam), jednak zakłądam ze nie jesteś tłusty tępym amerykaninem. Co za tym idzie nie jestem złośliwy i oraz w jakiś sensie agresywny. Próbujesz mi coś uświadomić czy jak >_<
I tak przy okazji jesteś świadkiem jehowy ? Nie żebym się czepiał ale jak ich widuje (wytrzymałe skurczybyki) machają mi tą kolorową książeczką z obrazkami przed twarzą mówiąc to samo.

PS. nie obrażam uczuć religijny.....(od kiedy sekta to religia? a tak odkąd chrześcijanie obieli władze ^^)
PS.2 tematy psychologiczno religijne nawiązują do NGE w końcu podobnymi motywami jest owa seria naszpikowana, ja rozwijam to w szerszym zakresie gwizdze

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-08 20:37:31)

Offline

#100 2008-05-17 23:03:16

Mateuss
Użytkownik
Skąd: Wolin
Dołączył: 2005-04-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

torche odbiegne od tematu ale mam pytanie odnosnie Evangeliona... Grupa Henshin z okazji wydania DVD z "nowym" EVą uraczyła nas rawami z dwoma porzednimi kinówkami(renewal) oraz cała serią evangelion renewal z odcinkami director's cut.Czy znalazła by sie osoba która mogłaby dopasować napisy do serii lub chociażby zrobiła napisy do wersji director's cut bo znalazłem tylko napisy ds do odcinka 24... Bo chociaz to tylko 3-5 to dla takiego fana tej serii jak ja to duża fraja... Prosze wiec o jakies tłumaczenie do tych epów...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024