#21 2007-08-26 23:12:15

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

z tym ze ten final jest najdłurzszy to się nie zgodzę dłuższy był ff10 ze wszystkim do zdobycia bo w niego grałem 170h aby wszystko zdobyć, a w ff12 niecałe 100h i miałem wszystko na 100%

a jeśli chodzi o moją klasyfikacje części ff, to jest ona następująca:

FF XII najbardziej mi się podobała to część za szybkie walki z potworami, grafikę, muzykę, postacie ( tylko vaan był kijowo zrobiony a reszta spoko ). Co do license jest troszkę słabe, a w szczególności za małe. Magia może odgrywa małą rolę ale jest też kilku bossów i esperów na których działa tylko magia. Ogólnie gre przesedłem 3 razy na 100% ale jeszcze mi się nie znudziła i może jeszcze ją przejdę w tym roku raz. no i fabuła na śrwednim poziomie

FF X ogólnie wszystko jest dobre muzyka, postacie, grafika ( pamiętam tę różniczę między grafiką ff9 a ff10 jak zobaczyłem pierwszy raz tą grę) fabuła rewelacyjna 2 najlepsza w serii ff,  druga najlepsza minigra w serii ff, czyli blitzball i ogółem masa zabawy. nie podobała mi się tylko jedna postać Yuna, za to najlepszą był bez wątpienia Auron. Jeden boss trochę przepakowany ale to wyszło tylko na dobre. Minusem było to ze trzeba było tak długo pakować parametry ( pokonywanie bossów z manster areny po kilka set razy aby zdobywać sfery do siatki sphere grid )

FF VIII ( pierwsza część w jaką grałem ) Fabuła rewelacyjna i dość zagmatwana, w szczególności z ultimacią, główny bochater taki fajny charakterek, jego kompan zell ( jeden z lepszych kolo w grze ) gf'y może nie najlepiej wyglądają w dzisiejszych czasach ale mi się one podobają bardzo ( chyba dlatego że grałem w tą grę jak była to najlepsza grafa na świecie), najlepsza minigra w serii ff czyli karty ( nieźle trzeba się było natrudzić aby wygrać każdy rodzaj i aby pojawiła się gwiazdka koło kart. Oczywiście weapony też były dobre najbardziej podoba mi się omega weapon z każdego bossa w serii ff. No i system juniction który jest najlepszy w serii ff.

FF VII system z materiami fajny i ciekawy, pełno minigierek, 3 weapony które można było pokonać w 5 minut, fabuła najlepsza w serii ff, muzyka i klimat trzymają gracza w napięciu. Chodowla chocobo, oraz niezapomniany  najlepsza postać w świecie ff czyli sephiroth oraz muzyka one wing angel

FF Tactics kultowa strategia w świecie ff, fabuła bardzo dobra, grafika 2d, muzyka dobra, jedna postać z ffvii Cloud, deep dungeon dość trudny w szczególności ostatnie piętro, bardzo dobry system profesji.

FF IX muzyka fajna, postacie już nie są takie fajne, system zdobywania nowych broni i umiejętności banalny i nudny, fabuła na średnim poziomie. Na + można zaliczyć ozme i hadesa. Zdobywanie złotego chocobo takie se.

FF IV grafika 2d ale fabuła jest dobra a i system też fajny, muzyka średnia ale sama gra na jest świetna ( szczególnie podziemią i na księżyczu, tylko nie udało mi się nigdy spotkać pink pufu)

FF X-2 fabuła słaba, zdobywanie 100% gry trudne ale strasznie nudne, system walki też nienajlepszy, plusem były profesje ale mogli je trochę lepiej dopracować. Za dużo głupich scenek i minigier podszczas fabuły głównej. Grafika
bardzo dobra, no i mało odświerzone lokacje w porównaniu do ffX 

FF VI średnia część przeszedłem ją ale niczym szczególnym mnie nie zaszkoczyła.

FF II dość trudna część ( w jednym momęcie przez kilka dni nie wiedziałem co mam zrobić, ale się w końcu udało)
najlepszy miec czyli blood sword zdobywa się gdzieś w połowy gry i to jest jeden z minusów. Fabuła jak zwykle polega na uratowaniu świata przed złem. System podbijania statystyk nudny ( im więczej razy urzyjesz danej bronie to trochę rosznie paszek )

FF najtrudniejsza z części w jaką grałem fabuła tak jak w ff2, można wybrac profesję tylko raz na początku gry i tylko raz ta profesja się transformuje na lepszą gdy jesteś na wysokim poziomie, ogólnie masa pakowania aby przejść dalej grę bo w niektórych mamętach poprostu się nie da. A najlepsza broń to excalibur który zdobywa się pod koniec gry, a sam ostatni boss nie jest aż taki silny

FF Crystal Chronicles fabuła słaba, grafika taka dziecinna (zbyt cukierkowata jak dlamnie), głównie gra nastawiona na granie w 2 lub więczej osób bo jak grasz sam to  szybko się nudzi.

FF Tactics Advence najgorszy z ff jakie widziałem do tej pory, początek gry ( walka na śnieżki) fajny ale potem zaczyna sie nudzić. walka podobna do tej w ff tactics. fabuła badziewna. Opowiada o chłopaku który przeniusł się do swojej gry final fantasy.


Jedyna seriia która jest lepsza dla mnie od ff to Kingdom Hearts, potem ff, devil may cry, resident evil, onimusha, metal gear solid, tenchu, parasite eve, tekken, spyro the dragon, medievil, gex, crash bandicood,good of war,naruto, dragon ball, zone of the enders,drakengard,grand turismo, i wiele innych.

uf tego posta pisałem 20 minut:D

Ostatnio edytowany przez Eternit (2007-08-26 23:22:26)

Offline

#22 2007-08-26 23:14:57

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

zergadis0 napisał:

Jak lista dla mnie części na psx i ps2 w kolejności od najlepszej do najgorsze wygląda tak:
1. FF VIII (najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała, jedynie DMC3 może się z nią równać)

Ja niestety muszę się nie zgodzić. ostatnio naszło mnie na zagranie w ff vii. na początku fajnie się zapowiadało, ale jak zoabczyłem postacie to się przeraziłem, wiem że zaraz powiecie że ta gra ma 10 lat i takie tam i że liczy się grywalność, fabuła itd. ale przez przesady. W dzisiejeszych czasach, w dobie miliardów tryliardów polyglonów(czy jak to tam sie zwie) na konsolach nowej generacji, jak się widzi takie ff 7 to nie za bardzo chce się grać, przynajmniej mi się nie chciało. Dlatego bardziej do gustu przypadł mi FF X niż VII i może kiedyś, jak kwadratowi pokuszą się o remake'a na ps3 i dane będzie mi mieć tą konsole, to wtedy może skończę tą część, bo na razie się na to nie zanosi.
Ale jeśli nie patrzeć na grafikę, to uważam, że chrono trigger moim zdaniem jest najlepszy:P

Ostatnio edytowany przez Przemek3 (2007-08-26 23:16:10)

Offline

#23 2007-08-26 23:20:50

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

Przemek3 napisał:

i może kiedyś, jak kwadratowi pokuszą się o remake'a na ps3 i dane będzie mi mieć tą konsole, to wtedy może skończę tą część, bo na razie się na to nie zanosi.

niestety nigdy nie powstanie remake tego finala, sam szef square- enix to mówił.

A co do chrono triggera to dobry to rpg ale ja bardziej wolę chrona crossa i suikodena 2.

Offline

#24 2007-08-26 23:25:22

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

wiesz, ja uważam, że jak zacznie im brakować kasy, to się pokuszą o remake'a, bo bankowo sprzeda się w milionach sztuk(pewnie każdy japończyk będzie miał po trzy:P)

Offline

#25 2007-08-26 23:27:46

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

mowa sam bym kupił, zresztą chyba każdy kto kiedykolwiek grał w ff. mogliby zrobić jeszcze remake ff8 i ff9 to było by dopiero super. a zarobili by na tych trzech częściach więcej niż przy 10 innej serii.

Offline

#26 2007-08-26 23:32:31

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

być może czekają na jakąś "kopertę" od sony, bo zapewne podopieczni Kena nie odpuszczą takiej okazji, bo jeśli by się pojawił tylko na ps3, zapewne wzrosła by od razu sprzedaż tego sprzętu:)

Offline

#27 2007-08-26 23:35:28

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

gorzej gdyby wydali na xbox 360 wtedy sony wyłoby skońcone.

ciekawe kiedy ten temat poleci bo mowa jest od jakiegoś czasu o czymś innym niż o ffX:D

Ostatnio edytowany przez Eternit (2007-08-26 23:38:01)

Offline

#28 2007-08-26 23:39:56

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

Przemku: ~zergadis0 mówił o ósmej części nie o siódmej. FF8 wygląda lepiej niż FF7, co nie znaczy, że powala. Kiedyś owszem. Szczególnie gdy ledwo co zakupiłeś PSX i ukazał się FF8. Pamiętam, że jak na samym początku gry zobaczyłem Quezacotl'a i Shivę to doznałem szoku smile_big Animacje przywołań GFów były świetne (a właściwie nadal są!). Ponad minutowa animacja Eden'a miażdży smile_big Fabuła jest naprawdę świetna i mimo, że ta gra jest stara to dalej warto w nią zagrać. Eyes on me....

Ostatnio edytowany przez strusic (2007-08-26 23:42:28)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#29 2007-08-26 23:44:59

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

a wogóle wie ktoś skąd można pobrać wszystkie muzyki z ff7, ff8, ff9?

Offline

#30 2007-08-26 23:46:30

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

damn it, nie ta godzina już:P zlewają się literki już i myślałem, że chodzi o 7 część:P w ósemke nie grałem, więc się nie wypowiem:)
Eternit: módlmy się by żaden modek nie miał problemu z FFX:P

Offline

#31 2007-08-26 23:47:13

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

Eternit napisał:

a wogóle wie ktoś skąd można pobrać wszystkie muzyki z ff7, ff8, ff9?

Np. z torrenta. Paczka z wszystkim xD.

Ostatnio edytowany przez strusic (2007-08-26 23:48:10)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#32 2007-08-26 23:48:35

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

wiem ze stary modek yang przechodził różne ff, ale co do innychmodków to chyba oni w takie gry nie grają ( chyba kane pisał ze grał w ff8 ale nie pamiętam )

Dzięki strusic[yahoo][yahoo]

Ostatnio edytowany przez Eternit (2007-08-26 23:49:07)

Offline

#33 2007-08-26 23:50:29

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

a ma ktoś ten fajny kawałek metalowe z FFX co leci podczas pierwszego meczu blizballa? ten renderowany filmik?

Offline

#34 2007-08-26 23:52:10

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

mam ale na na dysku. a tak powarznie to powinien być na mininovie lub isohunt, ale pewnie strusic zaraz ci pomoże i poda linka z torrentem.

Offline

#35 2007-08-26 23:52:58

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

Przemek3 napisał:

a ma ktoś ten fajny kawałek metalowe z FFX co leci podczas pierwszego meczu blizballa? ten renderowany filmik?

Ten utwór nazywa się Other World. Znajdziesz go tutaj.


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#36 2007-08-26 23:53:49

gacek21
Użytkownik
Skąd: K-Kozle
Dołączył: 2005-10-03

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

Offline

#37 2007-08-26 23:56:38

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

gacek, szukałem tam i nie mogłem znaleźć
Strusic, wielkie dzięki:)

Offline

#38 2007-08-27 00:03:18

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

Jak sobie przypominam te godziny, które spędziłem przy Final Fantasy X, X-2 i XII to trochę żałuję, że sprzedałem PS2. oczkod
Muszę sobie kupić znowu. smile_big


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#39 2007-08-27 00:05:43

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

ja bym chyba nie mógł drugi raz w ffx zagrać:) szczerze, to dla mnie ciutke przy długie te gry:P osobiście wolę gry z typu pop, gow, dmc, ale nie o tym ten topic:P

Offline

#40 2007-08-27 00:12:46

Eternit
Użytkownik
Skąd: Natanael
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Final Fantasy X - prośba o radę

no to załuz nowy topic związany z innym grami a będzie można podyskutować.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024