#41 2007-10-05 19:53:42

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Wybaczam wszystkie grzechy!
You, me ok? jezor
Po raz kolejny, jesteś zły na mnie, i troszeczke mnie podświadomie lub świadomie obrażasz, przyrównując do poziomu "szesnastki". Ale spoko smile. To także Ci wybaczam!
Wydaje mi się, że wbrew pozorom, mamy bardzo podobny charakter jezor. Cokolwiek to znaczy... pozostawiam do interpretacji własnej.
Tym co wcześniej napisałem, nie chciałem uraźić kreskówek ani nikogo i niczego jezor. Poprostu dyskusje na temat 'mojego zdania' są zbędne jezor, tak samo jak i Twojego smile.
Z chęcią poruszę jakieś ważniejsze problemy, może oprócz religii i kościoła, no chyba, że nie będą w dyskusji brały udział osoby zawźięcie wierzące jezor, bo wtedy mija się to z celem.
Ja uważam że jesteś dośc inteligentny lecz mam wrażenie, że Ty myślisz o mnie inaczej.
Hehe smile ale to także mi to nie przeszkadza, mamy po prostu często inne zdanie jezor, przez co tworzą się swojego rodzaju konflikty smile.

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-10-05 19:54:57)

Offline

#42 2007-10-05 20:11:59

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Już odpowiedziałem ci na pm, żeby offtopa nie ciągnąć.

Offline

#43 2007-10-05 21:03:37

NameLess One
Użytkownik
Skąd: Piotrkow Tryb.
Dołączył: 2006-04-03

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Freeman napisał:

To obejrzyj sobie "Renaissance", albo odcinek "Spawna" czy nawet animowanego "Batmana"( Mask of the Phantasm, "Return of the Joker"), a następnie odcinek "Pokemona".

Nie dzięki. Na pokemona nie mam ochoty, a smerfy mogę obejrzeć z przyjemnością. Poza tym ja wiem jaka jest różnica pomiędzy: animacją i "bajką" (obojętnie animowaną czy aktorską). Kolega się pyta o różnicę, a nikt mu tego nie wytłumaczy tak na prawdę swoimi słowami, musi tą różnicę samodzielnie znaleźć.

Co do animowanego "Spawna" to nie jestem do końca przekonany. Na pewno nie jest dla dzieci, ale najwyższych lotów pod względem fabularnym nie reprezentuje.

Muszę się za to rozejrzeć za "Renaissance", bo zapowiada się ciekawie ukryty


Ogólnie moim zdaniem dyskusja jest o niczym. Nie rozumiem trochę stwierdzeń o wyższości jednego kina nad drugim. Każde ma swój specyficzny klimat i jedynym problemem jest często znalezienie wartościowych produkcji. Na początku mojej przygody z anime (3 lata temu) myślałem, że nie starczy mi życia, do obejrzenia interesujących mnie produkcji. Teraz widziałem już chyba większość tego co mnie interesuję i widzę, że z sezonu na sezon wychodzi coraz mniej interesujących mnie serii, a nowo powstające coraz częściej są o d.... Maryny.

Dlatego dla mnie nie ma większej różnicy z jakiego kraju pochodzi dany film, serial czy komiks. Ważne natomiast jest to czy porusza interesującą mnie tematykę i mi się podoba. Najgorsze za to są moim zdaniem głupie uprzedzenia typu: animacje są dla dzieci, czy amerykańskie czyli kupa.

Ostatnio edytowany przez NameLess One (2007-10-05 21:05:34)

Offline

#44 2007-10-05 21:11:28

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

NameLess One napisał:

Dlatego dla mnie nie ma większej różnicy z jakiego kraju pochodzi dany film, serial czy komiks. Ważne natomiast jest to czy porusza interesującą mnie tematykę i mi się podoba. Najgorsze za to są moim zdaniem głupie uprzedzenia typu: animacje są dla dzieci, czy amerykańskie czyli kupa.

O to właśnie chodzi, zgadzam się jak najbardziej (i o tym właśnie mówię od początku).

Offline

#45 2007-10-06 12:19:47

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Polecam wypasioną animację Piotra Dumały pt. Zbrodnia i kara (oczywiście na motywach powieści Dostojewskiego). Film całkowicie autorski, jak - nie przymierzając - niezapomniane dzieła Makoto Shinkaia. Nie dlatego polecam, że to polskie, tylko dlatego, że naprawdę udane.

Offline

#46 2016-06-29 14:37:43

krzysztofjarzyna
Użytkownik
Dołączył: 2016-06-29

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Od siebie polecam ten artykuł, jest tam fajnie opisane "co jest co" smile Sam lubię oglądać Anime zwłaszcza Black Lagoon i Bleacha smile

Offline

#47 2016-06-29 14:53:27

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Chińskie bajki i chińskie komiksy, ot co.

Offline

#48 2016-06-29 14:55:56

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Kolejny bot reklamujący strony. Ech...

Offline

#49 2016-06-29 22:11:21

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Ptaku napisał:

Chciałem zarzucić temat odnośnie Mangi i Anime. Jak jest różnica po między zwykłym komiksem a mangą?

Manga to komiks po japońsku.
Są to komiksy głównie czarno białe z nielicznymi kolorowymi stronami. Mang są setki, więc każdy znajdzie coś dla siebie (zresztą podobnie z anime).

Ptaku napisał:

Również jaka jest różnica po między anime a bajką?

"Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), często jest wierszowany, czasem żartobliwy."

Anime to japoński film lub serial animowany.
Tak zachodni fani nazywają japońskie animacje w  celu odróżnienia ich od pozostałych.
Natomiast dla Japończyków wszystkie animacje to anime.

Offline

#50 2016-06-29 22:31:52

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Kenshiro odpowiada na posta z 2007, nieźle.


wladza1.png

Offline

#51 2016-06-29 22:50:11

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

bodzio napisał:

Kenshiro odpowiada na posta z 2007, nieźle.

To dla potomnych. smile

Offline

#52 2016-06-29 23:47:29

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

bodzio napisał:

Kenshiro odpowiada na posta z 2007, nieźle.

Lepiej późno niż wcale:D Pewnie nie zwrócił uwagi na datę.

Ostatnio edytowany przez baca130 (2016-06-29 23:48:04)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024