#41 2007-11-05 13:20:43

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Witam po bardzooo długiej przerwie smile

Hyhy, troszkę dziwne, że IE jest przed Operą, no ale cóż. Według mnie żadna przeglądarka nie jest idealna.
-FF: nie używam, ponieważ bardzo zamula mi kompa, a dla mnie ważne jest, aby komp chodził jak najsprawniej.
-Opera: obecnie używam, na niej najszybciej ładują mi się strony, aczkolwiek ma czasem problemy z otwieraniem jpg, gif, etc.
-IE: nie używam, bo jeden komunikator mi wystarczy.
-Netscape: miałem kiedyś przez krótką chwilę, całkiem przyjemna.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#42 2007-11-05 14:50:31

RA6
Użytkownik
Skąd: Vladislavia
Dołączył: 2005-07-27

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Operę preferuję od dłuższego czasu chyba od wersji 4 a może 5.ileś tam z patchem. Najszybsza, bardzo mała i najprzyjemniejsza w użytkowaniu. Występują rzadko problemy na niektórych stronach. Ta przeglądarka zasługuje na wyróżnienie ze względu na lepsze wsparcie standardów nawet w porównaniu z Firefoksem. Pisząc strony pod tą przeglądarkę mam pewność, że obsłużą je inne oprócz IE (która mnie nie interesuje i tak piszę mało głównie społecznościowo).

Firefox - używałem ponad rok zacząłem od Mozilli na przemian z Operą (z przewagą na FX bo chciałem się przesiąść na coś open source, więcej obsługuje niestandardowych stron niż konkurencja ustępuje jedynie IE). Przereklamowana, lecz ma zasłużone 3 miejsce. Przerośnięta a po dodaniu rozszerzeń pamięciożerna. Obecnie Netscape to ten sam silnik GECO więc liczę to jako tą samą przeglądarkę i inne klony które testowałem.

Konqueror - moim zdaniem zasługuje na 2 miejsce, niedoceniany przez użytkowników. Obecnie silnik Webkid taki sam jak w  przeglądarce Safari umożliwia naprawdę dużo szybsze przeglądanie internetu. Problemy z renderowaniem stron z zaawansowanymi skryptami i nowszymi technologiami oraz niestandardowymi rozszerzeniami. Nadrabia szybkością, znośnym rozmiarem i zapotrzebowaniem na pamięć. Nie używam bo korzysta z biblioteki QT a nie ma tak jak opera wersji QT-static.

IE używam bardzo rzadko, częściej silnik Trident raz Tasman. Zdarzyło mi się popełnić kilka stron na to cudo. Co mogę dobrego o niej powiedzieć: ma znośną prędkość wczytywania stron, zjada naprawdę mało RAM i większość ludzi pisze strony właśnie na nią. Nie obsługuje większości standardu W3C, najnowszych technologii i bardzo psuje kod.

Pierwsze miejsce jednak egzekwo z Operą ma u mnie Lynx, jest to tekstowa przeglądarka, której używam w ok. 30% spędzonego czasu w internecie. Nie wiem dlaczego, ale najlepiej mi się czyta właśnie pod nią. Dłuższe artykuły, howto itp. tak rozpracowuję.

Offline

#43 2007-11-05 19:37:15

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

s0n1c napisał:

BTW. Jak zobaczylem nazwe tematu, to od razu skojarzylem sobie ciebie. Jak to bylo? "IE smierdzi jajem"?:D

Zapomniałem/nie wiedziałem, że masz mnie w kontaktach smile

A ten opis związany był z akcją 'wywal IE', którą wykonałem w mojej firmie. A skłoniły mnie do tego pewne obliczenia, których dokonałem - mianowicie, w skrajnych przypadkach straty mojej firmy wynikające z dostosowywania stron do poprawnego wyświetlania pod IE (inaczej mówiąc, psucie poprawnie napisanej strony tak, aby działała i pod IE) wynosiły 25% fuj ostrzezenie


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#44 2007-11-05 20:42:42

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

O ile się niemyle to lisek był przed operą i dlatego ma więcej użytkowników:) Przyzwyczajenie ma nato duży wpływ:D Ciężko się przestawić:-D
Zresztą wybór przeglądarki to tak jak z wyborami Nie ważne kto byle PISiorów (IE) odsunąć od władzy[rip]
Co do dość dużej pozycji IE to są strony z których skorzystasz tylko mając IE i nakładki nie pomagaja:P Siła monopolisty klnie

Offline

#45 2007-11-05 21:00:52

lankin
Użytkownik
Skąd: Olkusz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Opera - publiczna wersja (2.1) upostępniona 8 grudnia 1996
Mozilla Firefox - pierwsze wydanie 23 września 2002 pod nazwą Phoenix (wer. 0,1), wersja finalna (1.0) udostępniona jako Firefox dopiero 9 listopada 2004.


Musze się pochwalić że mam kupioną licencje Opery jezor
zakupiłem jak była promocja (coś 11 zielonych) i bylo to chyba przy wersji 7.54. Był to jedyny program legalny wtedy na moim kompie wstyd

Offline

#46 2007-11-05 21:19:44

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Również używam Avant Browser.  Ma prawie wszystkie potrzebne mi funkcje ale niestety czesto jest zle rozpoznawany na stronach jako IE >.<
Drugą przeglądarką jest Opera - chyba najszybsza przegladarka jaka istnieje oczkod ale uzywam ja tylko do sciagania plikow z "niepwenych" stron co lubia przerywac przesylanie bez powodu jezor
PS czy wasze liski sa zawsze wasze na kazdym komputerze smile_big? Avant każde ustawienie zapisuje na serwerze takze wystarczy wpisac swoj login i haslo a Avant w sekunde zmienia sie w 100% na taka jaka macie u siebie w domu sciagajac Ulubione oraz narzedzia do loginow/haseł smile_big

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2007-11-05 21:21:53)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#47 2007-11-05 21:55:19

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

podniosę popularność Opery

Używam Opery i jestem z niej zadowolony, najlepsza istniejąca przeglądarka smile


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#48 2007-11-05 22:06:36

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

lankin napisał:

Opera - publiczna wersja (2.1) upostępniona 8 grudnia 1996
Mozilla Firefox - pierwsze wydanie 23 września 2002 pod nazwą Phoenix (wer. 0,1), wersja finalna (1.0) udostępniona jako Firefox dopiero 9 listopada 2004.

Mam pytanie czy wtedy była nakładką czy samodzielną przeglądarką?
A internet mam na stałe dopiero od 5 lat i dlatego moja pamięć wcześniej nie sięga smile_big

Zmalazłem - We wrześniu 2005, wraz z wydaniem wersji 8.50, zmieniono licencję programu. Od tej pory Opera dystrybuowana jest na licencji freeware. I od tego trzeba liczyć początek Opery yahoo

Ostatnio edytowany przez darko (2007-11-05 22:25:30)

Offline

#49 2007-11-05 22:38:03

lankin
Użytkownik
Skąd: Olkusz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

darko napisał:
lankin napisał:

Opera - publiczna wersja (2.1) upostępniona 8 grudnia 1996
Mozilla Firefox - pierwsze wydanie 23 września 2002 pod nazwą Phoenix (wer. 0,1), wersja finalna (1.0) udostępniona jako Firefox dopiero 9 listopada 2004.

Mam pytanie czy wtedy była nakładką czy samodzielną przeglądarką?
A internet mam na stałe dopiero od 5 lat i dlatego moja pamięć wcześniej nie sięga smile_big

Zmalazłem - We wrześniu 2005, wraz z wydaniem wersji 8.50, zmieniono licencję programu. Od tej pory Opera dystrybuowana jest na licencji freeware. I od tego trzeba liczyć początek Opery yahoo

Przed 09.2005 były dwie wersje: darmowa z banerem reklamowym oraz płatna bez banera, co niezmienia faktu że była obecna na rynku.

Offline

#50 2007-11-05 23:05:51

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

lankin napisał:

Przed 09.2005 były dwie wersje: darmowa z banerem reklamowym oraz płatna bez banera, co niezmienia faktu że była obecna na rynku.

Być była smile Ale jak ludzie mieli do wyboru darmowego Lisa lub płatną Opere to chyba wiadomo co więcej ludzi wybrało:-D
Ja uzywam Opery bo odniej zaczołem po porzuceniu IE smile_big Próbowałem przejść na Lisa ale ciężko było się przyzwyczajić do zmiany i powróciłem szybko do Opery. To samo działa w drugą stronę:D

Offline

#51 2007-11-05 23:34:55

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

darko napisał:

Ja uzywam Opery bo odniej zaczołem po porzuceniu IE smile_big

A ja (być może głupio) myślałem, że nawet w Operze są słowniki...

Offline

#52 2007-11-05 23:41:04

gorczak
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Cain napisał:

podniosę popularność Opery

Używam Opery i jestem z niej zadowolony, najlepsza istniejąca przeglądarka smile

QFT smile. Do Firefox'a nie mogę poprostu się przekonać. Natomiast Opera przypadła mi do gustu od pierwszego użycia oczkod.

Offline

#53 2007-11-05 23:46:42

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Ja używam FF w operze da sie zainstalować słownik ale ile z tym zachodu i sprawdzanie błędów jak w Wordzie.
Moja pierwsza przeglądarka po IE była opera ale jakoś jej rozwiązania nie przypadły do gustu wole FF z jego prostotą i z przyzwyczajenia.


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#54 2007-12-23 00:19:25

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Nie będę zakładał nowego tematu.

Czy ktoś zna jakąś wtyczkę do firefox'a, programik, cokolwiek, żebym mógł ściągać filmiki np. z youtube?

Offline

#55 2007-12-23 00:22:41

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

może nie tyle wtyczka co stronka...
http://keepvid.com/
Z tym, że ściąga chyba w formacie flv czy jakoś tak...
i trza mieć playera do tego jezor

Offline

#56 2007-12-23 00:23:48

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

VideoDownloader, tak nazywa się ta wtyczka do FF. I ściaga większośc filmików/audio, na które można się napotkać.
We 'wszystkich' z youtube jest *.flv.

Ostatnio edytowany przez Sobol15x (2007-12-23 00:24:37)


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

#57 2007-12-23 00:26:08

andrago
Użytkownik
Skąd: Zamość / Rzeszów
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Przeglądarki użytkowników ANSI :-)

Wtyczki chyba takiej nie ma, ale możesz użyć programu VideoGet lub TubeHunter Ultra. Konweterują odrazu materiał na wybrany format np. avi

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024