#1 2007-11-17 22:24:32

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

System WL

Witam,
jak może niektórzy wiedzą, od jakiegoś czasu pracuję nad nowym systemem 'Poszukiwanych Napisów'.
Otóż system ten będzie docelowo dużo bardziej złożony i rozbudowany smile Chcę aby system ten spełniał rolę wszystkich obecnych 'list' ANSI tak więc:

Poszukiwane napisy:
- możliwość dodania tytułu (anime) do listy,
- oddania głosu na wybrane anime,
- wyszukiwania tytułu na liście,
- sortowania tejże listy (tytuł org/en/alt, ilość głosów)
- domyślny widok:
lista posortowana wg. ilości głosów malejąco,
Tytuł oryginalny - Tytuł angielski - Tytuł Alternatywny - Typ (movie/oav/tv/live-action) - ilość głosów - dodaj głos

Kto co tłumaczy:
- możliwość dodania projektu (tytułu) - pojawi się on i na liście 'poszukiwanych'
- możliwość oddania głosu
- sortowanie wg. tytułu lub autora
- domyślny widok:
lista przesortowana wg. tytułów,
Tytuł oryginalny
(pod spodem, z wcięciem) lista autorów (ludzi tłumaczących dany tytuł)

Lista porzuconych tłumaczeń:
Nie ma chyba sensu robić trzeciej, myślę o tym, aby w jakiś sposób oznaczać tytuł na liście 'kto co tłumaczy' np: jeśli w danym projekcie nie pojawiło się nic nowego od 2 tygodni, od 4 tygodni, od 2 miesięcy; czyli wg. jakiejś zadanej skali określać, czy projekt został przez tłumacza porzucony.

Lista zlicencjonowanych anime:
jw. dany projekt będzie można oznaczyć jako 'posiadający licencję' i wyświetlić ich listę.


Teraz... czy ktoś ma jakieś uwagi/pytania/sugestie? Chcę aby całość byłą dla was maksymalnie użyteczna/przydatna więc jestem otwarty na uwagi itp.

PS. Sam system 'poszukiwanych' z podst. funkcjami jest już prawie gotowy. Do nast. weekendu udostępnię go testerom.

Aha, system będzie wymagał założenia oddzielnego konta smile

i PS2. WL to kodowa nazwa pochodząca od 'Poszukiwanych Napisów' - czyli listy życzeń (Wish List)

Aha2, do każdego projektu będzie można dodać link do rezencji (np: azunime), do szczegółów na anidb.net i oczywiście do naszej wyszukiwarki napisów.

Ostatnio edytowany przez Kane (2007-11-17 22:31:57)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#2 2007-11-17 22:33:29

Michaello
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-19

Odp: System WL

ciekawe oczkod zobaczymy jak będzie w praktyce smile_big

Offline

#3 2007-11-17 22:34:20

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: System WL

Kane napisał:

Kto co tłumaczy:
- możliwość dodania projektu (tytułu) - pojawi się on i na liście 'poszukiwanych'
- możliwość oddania głosu
- sortowanie wg. tytułu lub autora
- domyślny widok:
lista przesortowana wg. tytułów,
Tytuł oryginalny
(pod spodem, z wcięciem) lista autorów (ludzi tłumaczących dany tytuł)

Czyli bezrobotny będę.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#4 2007-11-17 23:03:12

lankin
Użytkownik
Skąd: Olkusz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System WL

Kane napisał:

Lista porzuconych tłumaczeń:
Nie ma chyba sensu robić trzeciej, myślę o tym, aby w jakiś sposób oznaczać tytuł na liście 'kto co tłumaczy' np: jeśli w danym projekcie nie pojawiło się nic nowego od 2 tygodni, od 4 tygodni, od 2 miesięcy; czyli wg. jakiejś zadanej skali określać, czy projekt został przez tłumacza porzucony.

OAV-ki są wydawane raz na x miesięcy więc tu powinia być "bardziej wyrozumiała" reguła.
Będzie możliwość stosowania filtrów do już uzyskanych wyników bez potrzeby odwoływania się do serwera?

Offline

#5 2007-11-17 23:45:45

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: System WL

Kto co tłumaczy:
czy bede mogl sie z tej listy dowieciec czy dane anime bedzie przez jakąś osobe tłumaczone do końca, czy tylko pare odcinków ?

Offline

#6 2007-11-17 23:51:44

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: System WL

sesq napisał:

Kto co tłumaczy:
czy bede mogl sie z tej listy dowieciec czy dane anime bedzie przez jakąś osobe tłumaczone do końca, czy tylko pare odcinków ?

Jak zatrudnią wróżkę to pewnie tak jezor. Przepraszam nie mogłem się powstrzymać. A co do samej Wish List to dopiero w praktyce okaże się jak bardzo użyteczne będą jej opcje. Ale wydaje się, że to co najważniejsze jest.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2007-11-17 23:52:52)

Offline

#7 2007-11-18 00:08:05

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: System WL

Majster, skoro będzie sortowanie tytułu wg autora to chyba nie byłoby problemem zaimplementować czegoś podobnego do rozwiązania na anidb: ongoing/stalled/dropped/special only

Chyba, że właśnie o tym mówiłeś, to salute.

[cytuj]Aha, system będzie wymagał założenia oddzielnego konta [/quote]
Wymagał od: testerów, tłumaczy, wszystkich?
Tego nie zrozumiałem.


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#8 2007-11-18 00:26:56

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: System WL

Nighthanter napisał:
sesq napisał:

Kto co tłumaczy:
czy bede mogl sie z tej listy dowieciec czy dane anime bedzie przez jakąś osobe tłumaczone do końca, czy tylko pare odcinków ?

Jak zatrudnią wróżkę to pewnie tak jezor. Przepraszam nie mogłem się powstrzymać. A co do samej Wish List to dopiero w praktyce okaże się jak bardzo użyteczne będą jej opcje. Ale wydaje się, że to co najważniejsze jest.

no tak, czyli jakis koles bedzie chcial przetlumaczyc sobie kilka odcinkow anime, ja zobacze, ze to anime jest tlumaczone i sciagne rawy.
Koles przetlumaczy 3 odcinki i juz mu wystarczy, ktos inny nie bedzie tlumaczyl tego anime bo bedzie widzial ze jest tlumaczone, a koles juz dawno o tym zapomniał.
Po pół roku klne i wywalam rawy i sciagam hardsuby bo seria nie ma napisów.

Offline

#9 2007-11-18 00:29:06

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: System WL

Kane napisał:

Aha, system będzie wymagał założenia oddzielnego konta smile

Nawet jak bede chcial zaglosowac na jakis tytul?
Czy to ma sluzyc celom bezpieczenistwa? (Jesli tak, to nie widze specjalnie takiej potrzeby).


KiXBu

Offline

#10 2007-11-18 11:25:43

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: System WL

lankin napisał:

OAV-ki są wydawane raz na x miesięcy więc tu powinia być "bardziej wyrozumiała" reguła.

Coś wymyślimy... może na końcu po ilości głosów dodam jakąś kolumnę 'Ostatnio aktualizowany' gdzie będzie np: "5 listopada 2007 (13 dni temu)"

lankin napisał:

Będzie możliwość stosowania filtrów do już uzyskanych wyników bez potrzeby odwoływania się do serwera?

Nie przewiduję takiej funkcjonalności te listy nie będą jakieś super wielkie, więc damy radę smile

sesq napisał:

Kto co tłumaczy:
czy bede mogl sie z tej listy dowieciec czy dane anime bedzie przez jakąś osobe tłumaczone do końca, czy tylko pare odcinków ?

Słuszna uwaga, myślę, że tą informację będzie mógł podać tłumacz w swoim komentarzu do projektu.

Cain napisał:

(...)nie byłoby problemem zaimplementować czegoś podobnego do rozwiązania na anidb: ongoing/stalled/dropped/special only

Tak, oczywiście będzie jakiś status dla każdego projektu.

Cain napisał:

(nowe konto)Wymagał od: testerów, tłumaczy, wszystkich?

Wszystkich, jeśli pozwolimy aby niezalogowani mogli dodawać/głosować grozi nam to zalewem spamu/błędnych wpisów. Jeśli tylko zalogowani będą mogli coś dodawać.zmieniać na tych listach to z pomocą 1 moderatora utrzymamy tam porządek i listy będą przedstawiały rzetelne hmm... wyniki smile

s0n1c napisał:

(konto)Nawet jak bede chcial zaglosowac na jakis tytul?
Czy to ma sluzyc celom bezpieczenistwa? (Jesli tak, to nie widze specjalnie takiej potrzeby).

Wiesz, system logowania i przechowywania sesji na ANSI jest już trochę stary i opieranie się na nim byłoby krokiem wstecz.
Bez obaw, założenie duplikatu konta zajmie wam 20-60 sekund smile
Aha, jak już pisałem, docelowo system będzie pełnił więcej funkcji; po tym jak uporamy się listami, myślę o przeniesieniu do niego sytemu oceniania napisów (5'cio stopniowa skala itd).


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#11 2007-11-18 11:48:40

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: System WL

Kane napisał:

Bez obaw, założenie duplikatu konta zajmie wam 20-60 sekund smile

To ja mam pytanie w związku z tym, mówiąc duplikat masz na myśli konto z tą samą nazwą użytkownika, z dotychczasowymi licznikami postów, komentarzy, ilością pobranych napisów, ilością otrzymanych warnów.

Kane napisał:

Aha, jak już pisałem, docelowo system będzie pełnił więcej funkcji; po tym jak uporamy się listami, myślę o przeniesieniu do niego sytemu oceniania napisów (5'cio stopniowa skala itd).

Czyżbyśmy się doczekali wreszcie 5 stopniowej skali.:)

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2007-11-18 11:49:45)

Offline

#12 2007-11-18 13:22:29

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: System WL

moze cos takiego, ze kolo oryginalnych napisów, mozna bedzie pobrac synchro do innych wersji, bedzie zamieszczone info kto zrobil synchro itp itp. ?
bo kazdy kto ma inna wersje to robi sobie synchro albo oglada bez napsiów, to niech sie przynamniej podzieli synchrem smile

Offline

#13 2007-11-18 14:48:00

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: System WL

Co do powtórnego logowania w systemie WL mam mieszane uczucia. Istnieje np. "zagrożenie", że ktoś zarejestruje się pod nickiem innego użytkownika, a wiem jakie mogą być tego konsekwencje.

Jeśli już ma być osobny system rejestracji to powinno być to tak rozwiązane, że jeśli użytkownik ma swoje konto w systemie, to w profilu jego konta powinien być przycisk automatycznej rejestracji w systemie WL. Jeśli tego konta nie ma to powinno się uniemożliwić rejestrację pod nickiem użytkownika mającego już konto na  ansi.

Może i stary system rejestracji jest taki sobie, ale nie powinno być problemem wykorzystanie co najmniej loginu.

Wracam do wyra, bom chory niemiłosiernie :/

Offline

#14 2007-11-18 19:05:59

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System WL

Mi też nie widzi się system ponownej rejestracji :/
#Gracol słusznie zwrócił uwagę na możliwość podszywania się. Szkoda, że nie da się dokonywać zmian listy dla już zarejestrowanych użytkowników smutny

Moje sugestie:
Poszukiwane napisy:
1)przede wszystkim - jeden użytkownik jeden głos!
2)przycisk "zgłoś do usunięcia", gdy dany tytuł zostanie w pełni przetłumaczony (i nie ważne czy są to napisy do różnych grup czy do jednej)
3)do typu dorzuciłbym jeszcze "special" nieobejmujący OAV czy pełnometrażówek
Kto co tłumaczy:
1)przy każdym autorze napisów widniałby nr ostatnio przetłumaczonego odcinka danego tytułu
2)jeżeli tłumacz nie dodał nowego tłumaczenia w przeciągu np. 2 miesięcy (czas do przedyskutowania) to pojawiała by się informacja zawieszony + sam autor miałby możliwość kliknięcia na przycisk i zawieszenia projektu - coś na kształt proponowanej listy porzuconych tłumaczeń
3)dobrze też jakby nazwa tłumacza była jednocześnie linkiem do jego profilu
4)z każdego tytułu zrobić link do wyszukiwarki napisów ANSI
5)jeżeli żaden z tłumaczy nie zmodyfikuje zawartości tytułu w ciągu np. 3 miesięcy (czas do przedyskutowania) to pozycję przerzucić do Poszukiwane napisy z zerowym kontem głosów
Lista zlicencjonowanych anime:
1)zmiana nazwy na Lista wydań DVD bo de facto są tam same tytułu wydane na DVD
2)gdy tytuł pokrywa się z jakąś wcześniejszą listą - wywalić z poszukiwanych, a w "kto co tłumaczy" dać adnotację o licencji i automatycznie zawiesić projekt oczkod

papa

Offline

#15 2007-11-19 12:59:27

Mithrandir
Użytkownik
Skąd: Płock / Warszawa (GTW)
Dołączył: 2004-11-29

Odp: System WL

gracol napisał:

Co do powtórnego logowania w systemie WL mam mieszane uczucia. Istnieje np. "zagrożenie", że ktoś zarejestruje się pod nickiem innego użytkownika, a wiem jakie mogą być tego konsekwencje.

Jeżeli chodzi o powtórną rejestrację to w pełni popieram Gracola - trochę bez sensu zakładać drugie konto po pierwsze to to co maznął Gracol po drugie - będziesz miał więcej roboty z tym wszystkim (zakładam, że będziesz to w takim wypadku trzymał w drugiej bazie).
Zrobić to na jednej - prostsza administracja (przynajmniej według mnie).
A swoją drogą - może dodałbyś w profilach na AS opcję Grupa ??

Offline

#16 2007-11-19 19:43:59

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: System WL

Nighthanter napisał:

To ja mam pytanie w związku z tym, mówiąc duplikat masz na myśli konto z tą samą nazwą użytkownika, z dotychczasowymi licznikami postów, komentarzy, ilością pobranych napisów, ilością otrzymanych warnów.

No kurczę zaczynają się trudne pytania smile_big
Generalnie konto na WL miało służyć tylko głosowaniom i wpisom do list. Obawiałem się tego o czym wspomniał Gracol - że będę musiał wykombinować jakiś prosty import istniejącego konta ANSI -> WL
A co do twojego pytania, to ban na ANSI == ban na WL, reszta nie będzie integrowana ( przynajmniej nie teraz).

Nighthanter napisał:

Czyżbyśmy się doczekali wreszcie 5 stopniowej skali.:)

Kiedyś to w końcu nastąpi smile

sesq napisał:

moze cos takiego, ze kolo oryginalnych napisów, mozna bedzie pobrac synchro do innych wersji, bedzie zamieszczone info kto zrobil synchro itp itp. ?

Hmm... mylisz 'listy' z bazą napisów. System WL nie będzie udostępniał plików.

Beavis napisał:

Moje sugestie:
Poszukiwane napisy:
1)przede wszystkim - jeden użytkownik jeden głos!
2)przycisk "zgłoś do usunięcia", gdy dany tytuł zostanie w pełni przetłumaczony (i nie ważne czy są to napisy do różnych grup czy do jednej)
3)do typu dorzuciłbym jeszcze "special" nieobejmujący OAV czy pełnometrażówek

Hmm... no tak, specjale też się przydadzą.
1 user == 1 głos na dany projekt
1 user == maksymalnie 3 głosy/dodane tytuły na dobę
Zgłaszanie chyba nie będzie potrzebne, jeśli dany projekt zostanie 100% przetłumaczony (wszystkie odcinki) to jego status zmieni się automatycznie na 'Zakończony/Prztłumaczony'

Beavis napisał:

Kto co tłumaczy:
1)przy każdym autorze napisów widniałby nr ostatnio przetłumaczonego odcinka danego tytułu
2)jeżeli tłumacz nie dodał nowego tłumaczenia w przeciągu np. 2 miesięcy (czas do przedyskutowania) to pojawiała by się informacja zawieszony + sam autor miałby możliwość kliknięcia na przycisk i zawieszenia projektu - coś na kształt proponowanej listy porzuconych tłumaczeń
3)dobrze też jakby nazwa tłumacza była jednocześnie linkiem do jego profilu
4)z każdego tytułu zrobić link do wyszukiwarki napisów ANSI
5)jeżeli żaden z tłumaczy nie zmodyfikuje zawartości tytułu w ciągu np. 3 miesięcy (czas do przedyskutowania) to pozycję przerzucić do Poszukiwane napisy z zerowym kontem głosów

Z tym ost. przetłumaczonym to jeszcze pomyślimy.
Automatyczne 'zawieszenie' będzie.
Nazwa dodającego projekt będzie (oczywiście) linkiem.
O linku tytuł -> wyszukiwarka już pisałem jezor
Nie bardzo rozumiem, po co robić z 'zawieszonego' 'poszukiwanego' ?

Beavis napisał:

Lista zlicencjonowanych anime:
1)zmiana nazwy na Lista wydań DVD bo de facto są tam same tytułu wydane na DVD
2)gdy tytuł pokrywa się z jakąś wcześniejszą listą - wywalić z poszukiwanych, a w "kto co tłumaczy" dać adnotację o licencji i automatycznie zawiesić projekt oczkod
papa

O zmianie nazwy pomyślimy smile
Wywalenie z poszukiwanych trzeba przemyśleć, dodać nad 'poszukiwanymi' jakąś adnotację czy coś, bo ludki zaczną stale to dodawać.
Albo zablokować możliwość dodania anime z licencją - ze stosownym komunikatem oczywiście... pomyślimy.
Na razie muszę dokończyć same 'poszukiwane' i dorobić im jakiś wygląd smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#17 2007-11-19 19:48:26

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System WL

Ja tak w skrócie tylko - imo nie ma co zmieniać nazwę ze "Zlicencjonowanych anime" na listę "wydań DVD". Pierwsza nazwa jest szerszym pojęciem, a po co ograniczać sobie ewentualne pole manewru? A do tego bardziej moim zdaniem treściwym i zrozumiałym.

Offline

#18 2007-11-19 21:29:37

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System WL

Freeman napisał:

Ja tak w skrócie tylko - imo nie ma co zmieniać nazwę ze "Zlicencjonowanych anime" na listę "wydań DVD". Pierwsza nazwa jest szerszym pojęciem, a po co ograniczać sobie ewentualne pole manewru? A do tego bardziej moim zdaniem treściwym i zrozumiałym.

Chociażby dlatego, że nie ma tam pozycji z krajową licencją TV? Nie pamiętam ażeby od początku były tam takie pozycje... możliwe, że Anaka miała na myśli (tworząc wątek) jedynie wydania DVD ale tego się już nie dowiemy smutny W każdym bądź razie na liście są tylko tytuły polskich wydań. Jeżeli będzie taka potrzeba to się dorzuci to i owo smile

Kane napisał:

1 user == maksymalnie 3 głosy/dodane tytuły na dobę

Co do dobowego dodawania to się zgodzę jezor ale w przypadku max 3 głosów dziennie - nie ukryty. Użytkownik może głosować na dowolną ilość projektów (maniacy smile_lol) ale z zastrzeżeniem tylko jednego-jedynego głosu na dane anime. W przeciwnym razie będzie codziennie podobijał licznik.

papa

Offline

#19 2007-11-19 22:09:14

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: System WL

Beavis napisał:

ale w przypadku max 3 głosów dziennie - nie ukryty. Użytkownik może głosować na dowolną ilość projektów (maniacy smile_lol) ale z zastrzeżeniem tylko jednego-jedynego głosu na dane anime. W przeciwnym razie będzie codziennie podobijał licznik.
papa

Hmm... przecież to od samego początku mam na myśli (źle ze mną, jeśli nawet Mod nie może mnie zrozumieć fuj)
Jeszcze raz,
w ciągu doby można wykonać 3 akcje, pod pojęciem akcji rozumiemy:
- dodanie pozycji do listy
- oddanie głosu na jakąś pozycję na liście

Każdy zalogowany user możne oddać głos (czyli podbić licznik o 1 punkt) na wybraną lub dodaną przez siebie pozycję.
Inaczej mówiąc, może zaznaczyć (oddając głos), że chciałby mieć napisy do danego anime.
Nie można więc oddać 3 głosów na 1 pozycję...

i to już działa, muszę "tylko" jakoś ładnie to ostylować aby wyglądało przyzwoicie smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#20 2007-11-25 17:47:54

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: System WL

Szukam kilku osób które mają choć min. doświadczenie z tworzeniem stron internetowych i miałyby chęć zostać BETA testerami systemu.

Edit:
Hej nie wszyscy na raz smile_lol

Ciekawe czy nie ma tu webmasterów czy nikt nie zauważył tego psota...

Jakoś sobie z Beavisem poradzimy smile

Ostatnio edytowany przez Kane (2007-11-27 18:34:17)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024