#1 2005-10-18 14:51:36

sw_michal
Użytkownik
Dołączył: 2005-05-05

Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Po selekcji wizualnej* i looknięciu na anidb zostało mi 7 serii. To za dużo.

[*selekcja wizualna - oglądnięcie 2 pierwszych epków w wersji RAW:), wcześniej zdażało mi się sciągać po 1-7, po to, by potem kasować, więc ograniczyłem do 2 i zaostrzyłem kryteria].

Dlatego czy ktoś będzie tłumaczyć (choćby wolno, ale przynajmniej kilka epków):

1. Angel Heart
2. Jigoku Shoujo [ang. Hell Girl]
3. Mai-Otome (synonimy: Mai-HiME 2, My ZHiME).
4. Noein ~ Mou Hitori no Kimi e
5. Shakugan no SHANA [ang. Shana of the Burning Eyes]
6. Solty Rei
7. Blood+

Bo nie wiem czy kasować, czy zostawić, by kiedyś oglądnąć.

Generalnie sezon lepszy niż poprzedni, choć bez rewelacji jak na razie.

Pozdrawiam.

Offline

#2 2005-10-18 14:56:01

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Hell Girl już pierwszy epek przetłumaczony przeze mnie smile, i jeśli kolejne będą w takim klimacie jak ten, lub jeśli będzie zainteresowanie to będę jechał do końca jezor


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#3 2005-10-18 15:04:12

ninussa
Użytkownik
Skąd: Nibylandia
Dołączył: 2005-08-30

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Ale jest jeszcze widziałam p[ierwszy epizod Paradise Kiss, narazie tylko raw, ale jak nie bedzie chętnych i gdzieś znajde z subami ang, to może się za to wezmę, ale nie obiecuję na 100% bo jedno już robię:D
Ale czekam na dalsze napisy do Hell Girl jezor

Offline

#4 2005-10-18 15:27:13

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

ja sie pisze na Angel Heart, ale jak narazie nie ma ang subu smutny

Offline

#5 2005-10-18 16:20:12

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Kłaniam się ,
Tłumaczę Noein
Jest już pierwszy epizod.
A co do Angel Heart to miałem cichą nadzieję, że Freeman się za to weźmie...


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#6 2005-10-18 16:39:37

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Freeman chyba nie, bo gdzieś pisał, że ma inne plany. Z tego co pamiętam wchodziło w nie Texhnolyze i jeszcze dwa tytuły, ale pewny nie jestem.:D


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#7 2005-10-18 16:40:38

hatake15
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie
Dołączył: 2005-07-01

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

ja angel heart na pewno nie a innych tytułów nie znam ale moge za to tłumaczyc Idaten Jump:D

Offline

#8 2005-10-18 16:49:17

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Idaten nie warto,
no i miałem nadzieję że sw_michal zrobi napisy do Shakugan no SHANA ,
zapowiada się świetnie , coś ma z klimatów Bleach a bohaterka to trochę tak jak Rukia.


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#9 2005-10-18 17:58:09

sw_michal
Użytkownik
Dołączył: 2005-05-05

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Świetnie, że jest odzew. BIG thx.

Co do nowych projektów to mam na razie za dużo nauki:( Może jak nadgonię GxS to przetłumaczę jakiś 1 epek.
Ech, tęskno mi za wakacjami, wolnym czasem i przede wszystkim słoneczkiem. Szaro-buro, ble.

Pozdrawiam.

Offline

#10 2005-10-18 18:30:51

Sir Mavins
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-21

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Jak to kasować?

A inni?
Blood+, czy tez jak wolisz Blood tv jest też tłumaczony.
I ja czekam, bo dzis, jutro powinien pojawic się txt do odc 02.

Offline

#11 2005-10-18 18:55:51

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Angel Heart ma potencjał, ale muszę obejrzeć przynajmniej ze 3 epki, żeby coś powiedzieć, bo czasy, kiedy po jednym epku wiedziałem, że dane anime będzie warte oglądania, bezpowrotnie już minęły (smutne, ale prawdziwe, obecnie to częściej po obejrzeniu jednego epka wiem, że to kolejny badziew:( Jeśli o mnie chodzi, to kolejny sezon się zaczął, i kolejny sezon bez praktycznie niczego ciekawego... Największe szanse ma Noein (po początku byłem naprawdę zadowolony, ale potem zaczęły się wstawki SD... spodziewałem się czegoś innego, ale zobaczymy jeszcze ze dwa epki), Blood+ (chociaż pierwszy ep nie podobał mi się w ogóle- beznadziejny design bohaterki, ja rozumiem, że Japończycy mają zboczenie na punkcie szkolnych mundurków a bohaterami większości anime na nieszczęście są dzieci, ale litości... scena w openingu, jak Saya stoi w tym mundurku, a obok jakiś "super tajemniczy gość" gra na kontrabasie rozśmieszyła mnie swoją tandetnością do łez:); beznadziejny design potworów, w ogóle nie poprawiony w stosunku do beznadziejnego designu z filmu; znowu amnezja, generalnie straszliwe wrażenie been there, done that...) no i Angel Heart, ale czekam na coś przetłumaczonego. Innymi słowy, póki co ja dla siebie tytułu do tłumaczenia nie widzę (znowu...:(

Offline

#12 2005-10-18 20:07:16

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Z tego wszystkiego, to na razie oglądałem sobie 2 epki Angel Heart. No i powiem krótko - zawiodłem się. Anime o takim potencjale, z fajną historią, które nagle staje się denne. Po prostu wygląda na to, że kilka osób robiło poszczególne fragmenty, a każdy miał inną koncepcje. Raz mamy denną komedyjkę, raz melanchoniczne anime, innym razem motyw morderczego szkolenia i świetnych zamachowców, by za chwile mieć jakieś motywy filozoficzne i walka sumienia. Tak więc teraz sam nie wiem. Połowe anime można by wywalić i byśmy mieli naprawde świetną pozycje.
Dodatkowo design postaci męskich jest beznadziejnych i archaiczny. Trochę to kontrastuje z piękną kreską kobiet. Ba wystarczy popatrzeć na te tła i obiekty ruchome (np samochody). Czy to musi być aż tak druży kontrast? Jeszcze pewnie obejże z 2 epki, bo może coś się porpawi, albo fabuła tak rozwinie, że te niedociągnięcia już tak nie będą przeszkadzać. Ale jak na razie to jest to dla mnie rozczarowanie sezonu.

Offline

#13 2005-11-06 15:53:43

Sir Mavins
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-21

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

A kto zabiera się za KARIN?

Offline

#14 2005-11-06 16:49:35

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

A jakieś linki odnośnie tej Karin? Co to za seria?

Offline

#15 2005-11-06 16:56:53

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Nie żeby to mi przeszkadzało ale wystarczy zajżeć nahttp://anidb.info/ i w wyszukiwarce napisać Karin

Offline

#16 2005-11-06 17:21:22

Aaron
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-16

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Zrobiłem promo, ale na pewno nie będe tłumaczył serii- powód brak czasu. Zapowiada się fajna szkolna historia z wampirzycą jako główną bohaterką oczkod

Offline

#17 2005-11-06 18:17:03

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Nie żebym nie był wdzięczny za linka, a może by tak coś po pulskiemu? Bo tam niewiele i po ingliszu piszom. Sprawdzałem na eMulku, Karin chyba nie ma jeszcze angielskich subów, a przynajmniej nie widzę na eMulku smutny Ciężko będzie.

Offline

#18 2005-11-06 18:19:56

shinma
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2004-08-25

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

przeciez ta serie tlumaczy We Suck

Offline

#19 2005-11-15 18:48:17

Swinger of Birches
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-11-03

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

Osobiście najbardziej lubie spokojne, wręcz "leniwe" anime. Takie przy których można się zrelaksować i chłonąć atmosfere wylewająca się z ekranu. A najepiej jak jeszcze są jakies delikatne elementy fantastyczne(mój ideał takiego typu anime: Haibane Renmei). A na szczęście w ostatnich latach takie anime pojawiają się w miare regularnie(od Haibane Renmei, przez Someday's Dreamers, Kino no Tabi aż na Zettai Shonen koncząc). W tym sezonie natomiast sa b.fajne Aria i IMO rewelacyjne Mishishi. Ale mogę zrozumieć że dla takiego np. Freemana(który uwielbia anime mroczne i zakręcone jak ogon prosiaczka) ostatnie dwa lata nie maja dużo do zaoferowania. Ale pewnie w końcu nadejda tlustsze lata. Poprzednia moda byla na mechy, teraz wszyscy kręcą ekranizacje gierek hentai, w końcu pewnie i przyjdzie porta na serie jakiś dziwów jak Lain czy Tex smile

Offline

#20 2005-11-15 18:58:14

ANBU_AonE
Użytkownik
Skąd: Jastrzebie
Dołączył: 2005-11-15

Odp: Nowe Anime, kto co tłumaczy?

ja z Satoshim czyli Hatake i Satoshi mozemy sie zabrac za Blood+ i tak pewnie bedzie jutro ANBU_AonE wyda napisy do Blood+ ep06

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024