#541 2015-01-06 20:24:29

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

slymsc napisał:

Czekamy teraz na poklepywanie po plecach i gratulacje, żebyśmy mogli napawać się jak Takamura na obrazku.  szalony

Jakich to czasów człowiek dożył...  smile_lol
No to teraz reszta projektów.  kombinuje


wladza1.png

Offline

#542 2015-01-06 20:28:29

cameleon
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

gratuluje, o ile pamiętam to jeszcze wam 1 seria została, ta środkowa ?

czy może mi umknęła ? :{

Offline

#543 2015-01-06 20:33:45

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

cameleon napisał:

gratuluje, o ile pamiętam to jeszcze wam 1 seria została, ta środkowa ?

czy może mi umknęła ? :{

Mylisz się, @ini  szalony

Ostatnio edytowany przez bodzio (2015-01-06 20:34:17)


wladza1.png

Offline

#544 2015-01-07 17:24:09

ultimate.pl
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-12

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dzięęęęęęęęęękuję! smile_big Doczekaliśmy się! Przepiękne dzięki! smile
Dumnie mogę powiedzieć, że ja przy tym projekcie poklepywałem po plecach i kibicowałem przez cały czas. Wazeliny poszło sporo, no ale warto było! smile_big

@cameleon Umknęła Ci. New Challenger jest dopieszczony, tak więc mamy komplet, jeśli chodzi o serial. Zostało jednak coś innego smile
@slymsc Miałem Ci pisać prv'a, ale może lepiej spytać tutaj, żeby inni nie truli tyłka tymi samymi pytaniami. Jedyna rzecz, która została z Ippo to dwa filmy:
- TV Special - Hajime No Ippo - Champion Road
- OVA - Hajime No Ippo - Kimura vs. Mashiba

Jest nadzieja na to, że zechcesz je jeszcze dopieścić po cieślaku i zrobić w hardkach, czy nie ma mowy i możemy zapomnieć?:P

Ostatnio edytowany przez ultimate.pl (2015-01-07 17:25:20)

Offline

#545 2015-01-07 17:46:19

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

ultimate.pl napisał:

@slymsc Miałem Ci pisać prv'a, ale może lepiej spytać tutaj, żeby inni nie truli tyłka tymi samymi pytaniami. Jedyna rzecz, która została z Ippo to dwa filmy:
- TV Special - Hajime No Ippo - Champion Road
- OVA - Hajime No Ippo - Kimura vs. Mashiba

Jest nadzieja na to, że zechcesz je jeszcze dopieścić po cieślaku i zrobić w hardkach, czy nie ma mowy i możemy zapomnieć?:P

Ubiegnę slymsca. Jest szansa. Ale niezbyt szybko.  smile


wladza1.png

Offline

#546 2015-01-08 09:59:01

ultimate.pl
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-12

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

Tylko tyle chciałem wiedzieć smile Super, dzięki za info bodzio! Trzymam kciuki smile

Offline

#547 2015-01-14 03:03:03

cameleon
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

fajnie, chętnie nadrobię

skąd można ściągnąć New Challenger ?

byłbym wdzięczny za namiary :}

oczywiście w wersji hardsub :}

Ostatnio edytowany przez cameleon (2015-01-14 03:07:39)

Offline

#548 2015-02-07 15:56:19

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

Wow, wow, wow! Gratuluję! Nie spodziewałem się, że ktoś to za mnie dokończy. Jak coś, mam cały czas rawy do całej serii - mogę gdzieś to wrzucić, jak potrzebujecie. Podziwiam was, że zajawka anime nadal u was taka ważna. Aż mi się zachciało tłumaczyć, ale wiem, że zapał minie mi mega szybko. smile

Offline

#549 2015-02-23 19:02:40

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

9aFvjju.png
Odskocznia od głównej osi fabularnej i skupienie się na dotychczas drugoplanowej postaci Kimury. Innymi słowy,  Hajime no Ippo: The Fighting! - Kimura Tatsuya vs Mashiba Ryo. Niektórzy twierdzą, że ta OVA zawiera jedną z najbardziej porywających i efektownych walk, czyli pojedynek między Tatsuyą Kimurą i Ryu "Katem" Mashibą. Cóż, uważam, że nie do końca tak jest, bo po kolejnych sezonach trochę ciekawych walk się nazbierało, ale zapewne fani z radością powrócą do tego wątku i pierwszego podejścia naszego bohatera do tytułu mistrza junior lekkiej. Wyjaśni się też parę spraw, które poruszane są w kolejnych sezonach, zatem nawet ci, którzy już są znacznie dalej, będą mieli coś dla siebie.
Godzina seansu czeka na was >TU<.

Ostatnio edytowany przez slymsc (2015-02-23 19:05:13)


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#550 2015-02-24 13:57:41

ultimate.pl
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-12

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

No proszę, a Bodzio pisał parę postów wyżej (jeszcze w styczniu), że na OVA jest szansa, ale "niezbyt szybko". Jaka miła niespodzianka i jaki ekspres! Z chęcią odświeżę sobie dziś tę walkę, choć zgodzę się z opinią, że były w serialu starcia bardziej emocjonujące. By daleko nie szukać, walka Ippo vs Sawamura z ostatniej serii miażdży! Miło będzie zobaczyć w końcu walkę Mashiba vs Kimura w porządnej wersji, z dopieszczonym tłumaczeniem i bez angielskich subów nałożonych na ekran. Został jeszcze Champion Road i seria będzie domknięta w całości. Wiedziałem, że w końcu się doczekamy smile Dzięki wielkie!

Ostatnio edytowany przez ultimate.pl (2015-02-24 14:03:24)

Offline

#551 2015-03-01 12:06:00

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

Bardzo porządna robota z Ippo smile Gratulacje dla całego zespołu !


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#552 2015-03-21 16:20:10

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

K2OSfaI.png

Enbi [Uwaga +18!]

Projekt na pierwszy dzień wiosny, czyli Enbi -  ekranizacja mangi dla dorosłych wykonanej przez Tsuzuru Miyabi. W sumie nic odkrywczego w treści fabularnej, za to ciekawie przedstawione w warstwie wizualnej. Mnie urzekła osobiście  faktura strojów pań, które się pojawiają w anime. Nie jestem pewien, czy nie będzie czasem kolejnej części, bo ostatnio taka dziwna maniera na tego typu produkcje, ale gdyby, to pewnie się dorobi.
Na razie tyle. jezor

Zespół współtworzący:
Tłumaczenie: slymsc
Korekta i qc: koni
Timing: slymsc

Odcinki do pobrania: OVA 01, OVA 02.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#553 2015-04-11 04:01:22

AizenSosuke
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-22

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

Hajime no Ippo wreszcie skończony, po 6 latach się doczekałem! Chciałbym podziękować Slymscowi, Cieslakowi, Bodziowi oraz reszcie grupy Kuruoshii Anime odpowiedzialnej za tłumaczenie tego wspaniałego anime. Swoje podziękowania chciałbym również skierować do Ultimate’a, który to nieustannie wspierał grupę ciepłym słowem. Nie wiem czy bez niego ten projekt byłby dzisiaj skończony. Kiedyś pewnie tak, ale niekoniecznie jeszcze dzisiaj. W końcu KA robi napisy dla fanów, a Ultimate pokazał że jest fanem, który gdzieś tam wiernie czeka na kolejne odcinki przygód Ippo i spółki.

Nigdy bym nie przypuszczał, że anime traktujące o boksie mogłoby mi się tak spodobać. Fajnie jest się czasem pomylić. Hajime no Ippo jest wspaniałą serią, godną polecenia każdemu fanowi anime. Osobiście polecam również mangę, która jest równie genialna. Chyba jeszcze przy żadnej mandze tak się nie uśmiałem, co przy Hajime no Ippo właśnie.

Można prosić o reupload odcinków od 67 do 76? Niestety obecne linki już wygasły.

Offline

#554 2015-04-11 11:08:51

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

AizenSosuke napisał:

Można prosić o reupload odcinków od 67 do 76? Niestety obecne linki już wygasły.

...bo robisz to źle.  jezor2

Podstrona KA na forum ANSI i trzeci temat.
Nie ma za co.  oczkod


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#555 2015-04-14 22:51:22

ultimate.pl
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-12

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

AizenSosuke napisał:

(...)Swoje podziękowania chciałbym również skierować do Ultimate’a, który to nieustannie wspierał grupę ciepłym słowem. Nie wiem czy bez niego ten projekt byłby dzisiaj skończony. Kiedyś pewnie tak, ale niekoniecznie jeszcze dzisiaj. W końcu KA robi napisy dla fanów, a Ultimate pokazał że jest fanem, który gdzieś tam wiernie czeka na kolejne odcinki przygód Ippo i spółki(...)

Dziękuję Ci bardzo AizenSosuke za miłe słowa, choć wątpię czy na jakiekolwiek podziękowania zasłużyłem. Spełniłem po prostu swój fanowski obowiązek bo masz rację, jestem wielkim fanem tego anime, tak jak i Ty smile Darzę tę serię olbrzymią sympatią i sentymentem. Uwielbiam ją za świetny humor i niezwykle wyrazistą plejadę postaci. Jednak to, co najbardziej cenię w przygodach Ippo to to, jak mocny stanowią one zastrzyk motywacji do pracy nad sobą. Miałem szczęście trafić na to anime w takim momencie swojego życia, w którym taki zastrzyk był mi cholernie potrzebny. Naturalną kolejną rzeczy więc starałem się dopingować Grupę, żeby projekt nie umarł. Mamy teraz serię dopieszczoną, do której z przyjemnością będzie można powracać. Udało mi się nawet wkręcić jednego z domowników smile Zastanawiam się tylko czy moje spamowanie przez te lata bardziej Grupy nie umęczyło hehe smile_big

AizenSosuke napisał:

(...)nie wiem czy bez niego ten projekt byłby dzisiaj skończony(...)

Formalnie jeszcze nie jest skończony xD Został jeszcze OAV Champion Road, na który cierpliwie czekam. Liczę, że i jego się doczekamy. Nie truję jednak Grupy. Cierpliwość jest cnotą. Poza tym mam dodatkowy powód, by zaglądać na ANSI. Natrafiłem na Twój post własnie dlatego, że wszedłem sprawdzić, czy aby się coś w tej kwestii nie pojawiło jezor

AizenSosuke napisał:

(...)Osobiście polecam również mangę, która jest równie genialna.(...)

Od lat się do niej przymierzam i chyba w końcu się za nią zabiorę. Wcześniej miałem obiekcje czy czytać i odbierać sobie przyjemność śledzenia anime, gdy się nie zna historii, ale przy tym tempie wychodzenia nowych sezonów chyba ją łyknę. Poza tym wątki są bardziej rozbudowane, więc wypada znać pierwowzór. W Prima Aprilis dwa tygodnie temu, JPF (wydawca mang w Polsce) udostępnił (przez co po części uwiarygodnił) brutalny żart na FB. Było to ogłoszenie, że manga Hajime No Ippo w końcu wyjdzie w Polsce. Wiara w jakiekolwiek newsy tego dnia jest czystą głupotą, ale fakt, że marzę o polskim wydaniu Ippo od lat przyćmił logikę i z początku dałem się naiwnie nabrać. Później przyszło gorzkie rozczarowanie. No ale odzew był spory. Ucieszyłbym się, gdyby z tego żartu wynikło coś pozytywnego. W końcu bądź co bądź było to swego rodzaju niekonwencjonalne badanie rynku dla Wydawnictwa, które pokazało, że zainteresowanie u nas Ippo jest smile_big

Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez ultimate.pl (2015-04-14 22:56:53)

Offline

#556 2015-05-01 13:36:52

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

JzKfELs.png

Oyako Rankan The Animation [Uwaga +18!]

Ku czci przodowniczek i przodowników pracy zjednoczonych w wspólnym trudzie, by jakoś przetrwać, projekt ten dedykujemy.
Czemu jak z propagandowej tuby zapiewamy? Cóż, bo to wybitnie socjalistyczne dzieło jest w swych założeniach. Zobaczcie sami i się przekonajcie. papa

Zespół współtworzący:
Tłumaczenie: slymsc
Korekta i qc: koni
Timing: slymsc

Odcinki do pobrania: OVA 01


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#557 2015-06-20 22:38:16

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

y5zfFhp.png
Jakiś czas temu pobąkiwałem o nowym projekcie na horyzoncie, który jak okazało się trochę przystopował mi w sumie inne starsze, napoczęte tłumaczenia. Dziś mogę wyjawić, że chodziło o Abarenbou Rikishi!! Matsutarou.
Wiem, seria niezbyt popularna, okrzyknięta wręcz jednym z rozczarowań roku 2014, u mnie jednak zdobyła parę punktów. Złożyło się na to kilka spraw.
Tetsuya Chiba, ojciec między innymi znanego "Ahita no Joe", trzyma się bowiem w swojej pracy schematów, humoru i kreski, którą sam wypracowywał przez lata, a które przyniosły mu sławę w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Abarenbou Rikishi!! Matsutarou to taka kapsuła czasu. Przynajmniej dla mnie. Coś jak "Wicek i Wacek" Wacława Drozdowskiego, który ukazywał się w "Ekspresie Ilustrowanym" zaraz po wojnie. Nie uświadczysz tu migających majtek, ślitaśnych pań i panien, czarów-marów i dzikich węży. Jasne, czasami jest przaśnie, humor schodzi wręcz poniżej poziomu przedszkolnego (żarty z bąkami), główny bohater należy zaś do jednych z najbardziej antypatycznych, ale nie sądzę mimo wszystko, żeby "wartością" oscylował wokół 3/10 według skali AniDB (tu MAL jednak bliżej mojej ocenie). Może to już starość i przyzwyczajenia, ale jakoś milej mi się to oglądało, niż kolejne popłuczyny z dziewczynkami czy chłopcami ratującymi świat. Mimo wszystkich wad, z którymi idzie się jednak zgodzić. Stwierdziłem, że to może być ciekawe wyzwanie, by podjąć się tłumaczenia anime o sporcie, o którym praktycznie nic nie wiem, a pewnie większość z was ma też marginalne pojęcie. Nie zawiodłem się - było nim. Mam nadzieję, że moja wersja da trochę życia tej pozycji, bo niestety, dotychczasowe tłumaczenia polskie, które gdzieś mi migały po sieci, raczej nie przysłużyły się Sakaguchiemu i reszcie bohaterów.

O czym jest właściwie Abarenbou Rikishi!! Matsutarou? Raczej typowa seria sportowa, o nietypowym, przynajmniej dla nas - Polaków, sporcie, czyli sumo. Bohater też ewidentnie odstaje od sztancy. Matsutaro Sakaguchi to obibok, leń, huncwot, rozrabiaka i wierny "okupant" szkolnej oślej ławki. Dość powiedzieć, że mimo iż pełnoletni, nadal uczęszcza do gimnazjum. Siłą umysłu więc nie grzeszy, ale za to mięśni już tak. Dziwnym zbiegiem okoliczności, a właściwie dzięki swej nadpobudliwości i szukaniu zwady, zwraca na siebie uwagę szefów stajni sumo. Krócej ujmując, po prostu spuszcza na dohyo manto jednemu z uznanych sumitów. Amator o takim potencjale to rzecz niespotykana, więc kto żyw rusza, by go zwerbować do siebie, mimo że sam zainteresowany jakoś nie ciągnie do sumo. Szczęście uśmiecha się tu do pana Raijin, który wygrywa w tym starciu przez prozaiczny powód - jego stajnia mieści się w Tokio najbliżej obecnego miejsca zamieszkania pani serca Sakaguchiego, czyli jego byłej nauczycielki, profesor Minami. Przed Matsutaro otwierają się nowe szanse, ale czy zdoła wyjść im naprzeciw przy jego pszenno-buraczanym podejściu do spraw? Wielu w to wątpi...

Zespół współtworzący:
Tłumaczenie: slymsc
Korekta i qc: slymsc
Timing: slymsc

Odcinki do pobrania: 01-05


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#558 2015-06-23 21:36:50

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

z12C326.png
Stare japońskie przysłowie mówi: "Jakie sumo, takie groupie".

Abarenbou Rikishi!! Matsutarou odcinki do pobrania: 06-07.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#559 2015-06-26 20:56:00

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

E3JfhYf.png

Dziś obrazek ascetyczny, za to większa paka odcinków z Matsutaro.
Abarenbou Rikishi!! Matsutarou odcinki do pobrania: 08-12.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#560 2015-06-30 20:07:50

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: KURUOSHII ANIME - Releasy & Projekty [hardsuby]

UNM4Kby.png

Nareszcie trochę sportu w serialu nomen omen o sporcie. Walka Matsutaro i Kondo.

Abarenbou Rikishi!! Matsutarou odcinki do pobrania: 13-14.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024