#21 2005-10-27 22:43:45

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nightwish bez Tarji

Ja to zawsze uznawalem za power albo symphonic metal.

Offline

#22 2005-10-27 22:46:09

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nightwish bez Tarji

Pod gotyk to się na pewno nie klasyfikuje. Prawdą jest, że takiego stylu grania jak Nightwish nie ma żaden inny zespół, (a przynajmniej ja o takim nie słysząłem) i dlatego trudno go gdziekolwiek zaklysyfikować. Niemniej z tego co mi wiadomo niektórzy zaliczają go do wąskiej grupy zespołów grających tzw. metal symfoniczny (choć prawdę mówiąc nie wiadomo mi za bardzo o innych przedstawoicielach tego gatunku). Tak naprawdę to ja nigdy nie interesowałem się co za gatunek gra Nightwish, bo i nie jest to przecież najważniejsze, żeby każdy zespół gdzieś zaszufladkować.

Edit: No i @amarthar mnie ubiegł smile


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#23 2005-10-27 22:53:40

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nightwish bez Tarji

> Edit: No i @amarthar mnie ubiegł smile

Faster than a speeding bullet, co nie smile_big

Offline

#24 2005-10-27 22:57:51

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nightwish bez Tarji

Tak to jest, jak się ma wtyki w nieistniejącej GTW smile


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#25 2005-10-27 23:16:00

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nightwish bez Tarji

Oficjalne oswiadczenie:

Zaprzeczam twierdzeniu jakobym mial jakiekolwiek kontakty osobiste lub biznesowe z tzw. GTW. Nie posiadam rowniez zadnych informacji jakoby wyzej wymieniona grupa kiedykolwiek istniala.

Z powazaniem
Tomasz L.

smile_big

Offline

#26 2005-10-27 23:56:29

mykhi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-09-09

Odp: Nightwish bez Tarji

> Pod gotyk to się na pewno nie klasyfikuje. Prawdą jest, że takiego stylu
> grania jak Nightwish nie ma żaden inny zespół, (a przynajmniej ja o
> takim nie słysząłem)

jest (był), polski zespół bodajże z końca lat '70 smile Mam gdzieś chyba ze 2 winyle. grają identycznie, wokal i muza są tak podobne jak by to byli ci sami smile_big

Offline

#27 2005-10-28 03:36:21

Dambo
Użytkownik
Skąd: Sosnowieś
Dołączył: 2005-05-01

Odp: Nightwish bez Tarji

Na anime to sie nie znam w ogole w porownianiu do muzyki wiec tu sie postaram wypowiedziec inaczej po pierwsze to z Tarja byly problemy od roku ( a moze dluzej tylko ONI wiedza) konsumpcja Jej odbila modelka aktorka i wielka buisneswoman w jednym ktora sie stala albo raczej chciala byc nie umywa sie do piet tej wokalistce ktora byla ta barwa i ta skala byla i jest niesamowita ale jak mowi klawiszowiec "bedziemy grac dalej" przez jednego czlonka nie ma co zarzucac muzy taka wokalistka jak Tarja moze sie zdarzyc a moze nawet lepsza i dorzucic jakies akcenciki poglebic przestrzen polecam Portishead ciut inna muza ale tego jeszcze brakuje Nghtwish'owi w Portishead dochodzi jeszcze luz i zamiany ktore mnie urzekly a klimat zlamal kregloslup ale jak mowilem to ciut inna muza i raczej w NIghtwish'u jest zbedne dodatkowo jak dla mnie mogli by grac szybciej i ostrzej bo to w koncu metal czy jak to tam zwa:) nie jestem fanem klasyfikowania bo dobra muza to dobra muza nie ze wzgledu na rodzaj tylko troche inne rzeczy ale co ja pierdole ja i tak ostra muze kocham wiec zwycieza zawsze w moich rankingach:) co do Nightwish'a to dalej powinien z tym samym klimatem i ta sama trescia (przekazem tez jak kto woli) grac takim go poznalismy wiec po co wiecej jak sa dobrzy i sie wpasowali w nisze bo nie ma za bardzo porownania ani do Within Temptations bo to niby podobne ale cos innego ani do typowych podrobek bo sa tak kiepskie ze pisac nie bede jak sie nazywaja:) chociaz ja i tak wole bardziej jebniete zespoly:) a jak bedzie i co beda grali chlopaki i dziewczyna czy tylko moze chlopaki to sie okaze moze tez dobrze mimo ze inaczej posluchamy posluchamy ocenimy tak na koniec to CH**UJ z Tarja skoro Jej odpierdolilo ( z calym szacunkiem za to co zrobila) ale jesli MUZA przestala byc dla niej najwazniejszym jedynym (no moze nie do konca) drug'iem to ja nie chce muzy z wyrafinowania i innych dziwnych symptomow obarczonych washingtonem tyle ze georg'em

Offline

#28 2005-10-28 11:20:42

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Nightwish bez Tarji

Osz w morde, dawno juz sie nie musialem tak skupiac zeby zrozumiec tekst pisany. Moze ja jednak jestem cofniety?? No nic pewnie pomogly by mi takie rzeczy gramatyczne jak znaki przystankowe i nieco lepszy wyrazenie wlasnych mysli przez autora. Ale nic to. Co do Nightwisha, to to zawsze byl dla mnie power metal z operowym wokalem, ale jak zycie pokazuje niektore zespoly zupelnie sie wymykaja zaszufladkowaniu. Co sie tyczy Portishead'a to jak dla mnie jest za bardzo psychodeliczno-dolujacy. Innym zespolikiem w klimatach power metalu ktory wniosl cos nowego jest moim zdaniem Rhapsody (oczywiscie tylko pierwszych 4 czy 5 albumow, pozniej znowu cos peklo). Muzycy z tego zespolu stwierdzili ze graja muzyke co sie zowie Symphony Epic Hollywood Metal (mam nadzieje ze dobrze napisalem)


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#29 2005-10-28 17:38:29

Gringo5
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-06-30

Odp: Nightwish bez Tarji

ktos tu napisal, ze ten zespol to power metal... sorry ale power metal to np. Blind Guardian, Iced Earth, Rhapsody albo Helloween (chociaz tu slychac elementy speedu)! Ja nie wiedze miedzy nimi a Nigtwish podobienstw, a do symfonicznego metalu tez im daleko. A moja klasyfikacja byla ironiczna! Napisalem tak poniewaz w ktoryms z wywiadow grupa ta okreslila swoja muzyke jako gothic...coz i tak tez jest klasyfikowana na wszelkiego rodzaju telewizynych stacjach muzycznych.

Offline

#30 2005-10-28 17:47:40

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nightwish bez Tarji

> Innym zespolikiem w klimatach power metalu
> ktory wniosl cos nowego jest moim zdaniem Rhapsody (oczywiscie tylko
> pierwszych 4 czy 5 albumow, pozniej znowu cos peklo). Muzycy z tego
> zespolu stwierdzili ze graja muzyke co sie zowie Symphony Epic
> Hollywood Metal (mam nadzieje ze dobrze napisalem)

A slyszales ich najnowszy album Symphony of Enchanted Lands II -The Dark Secret-? IMO jest najlepszy, a do tego za narratora (i w niektorych chorkach) robi sam Christopher Lee (Saruman z LOTRa). Jego glos idealnie pasuje do tego albumu.

Offline

#31 2005-10-28 18:35:52

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Nightwish bez Tarji

Przyznam sie szczerze, ze nie przesluchalem calosci, ale to co slyszalem nie za bardzo mi sie podobalo;D


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024