#1 2008-03-20 12:45:27

Hero151
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2007-04-03

Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Wczoraj przeglądam sobie strony internetowe i znajduję stronę www.baje.pl. Zaglądam na nią i widzę mnóstwo kreskówek i anime. Z zaciekawienia przeglądam tytuły i widzę Ranmę którego sam tłumaczę. Myślę sobie zobaczę do którego odcinka są tu wstawione odcinki, to może obejdzie mi się z tłumaczeniem kolejnych. Patrze są do 63. Mówi się trudno skoro sam obecnie zajmuję się tłumaczeniem coś ponad 80. Ale myślę sobię że wejdę i zobaczę jakie jest tłumaczenie w porónaniu do moich. Sprawdzam, a tam wsadzone są moje własne napisy zmodyfikowane tak żeby nie było widac kto jest ich autorem. Ja ze swej strony nikomu nie pozwoliłem na wykorzystanie moich napisów przez tą stronę anie tego użytkownika. Wychodzi na to, że cała moja praca została zagarnięta przez jakąś tam Nelcie, która nie pytając się mnie o zgodę udostępniła moje napisy pod swoim szyldem. Nieźle mnie to wpieniło. A oczywiście oprócz moich napisów do Ranmy, można znaleźc wiele innych anime z polskimi napisami np: Clannad, Claymore, D-gray man, Ai Yori Aoshi, Afro Samurai, Chobits, Cowboy Bebop, Death Note, Devil May Cry i wiele innych. Nie wiem jak inni ale ja postaram się żeby ta osoba poniosła określone konsekfencje przywłaszczenia sobie mojej pracy, nawet się o to nie pytając. Szczególnie, że pewnie bym na to pozwolił tylko ze wspomniniem kto jest autorem tych napisów.

Offline

#2 2008-03-20 13:30:02

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Witaj w Internecie! Tutaj zawsze znajdzie się ktoś, kto sobie przywłaszczy Twoją pracę. Możesz z tym walczyć, ale i tak znajdzie się następny plagiator. Sprawdziłem, moje napisy też tam są, ale nie chce mi się użerać z dzieciakami. ^^

Offline

#3 2008-03-20 13:53:08

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Moje napisy również tam są, przemilczę fakt, iż nikt się mnie nie pytał o zgodę na umieszczenie ich. Pani Nelcia przynajmniej zachowała resztki przyzwoitości i zostawiła w nich stopkę z informacją o autorze (czyli o mnie), więc chyba dam sobie spokój. :/


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#4 2008-03-20 14:06:33

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

najlepiej zrobić spis najbardziej dennych i beznadziejnych Polskich stron z anime. Umieścimy tam też te z plagiatami, oczywiście wszystko po to aby ostrzegać ludzi przed internetowymi kretynami (i aby się z nich pośmiać smile_big). Zrobi się temat "Polecane WWW" i temat "Nie Polecane WWW" lub coś w tym guście, o zgodę się nie trzeba pytać (google się nie pyta o umieszczanie stron w wyszukiwarce smile_big).

Dobra teraz serio, poza oficjalnym i publicznym opierdo****m autora strony czyli w tym przypadku Nelci, to nic się nie da zrobić. Można zniechęcać do wchodzenia na takie strony i takie tam, ale to też chyba nie pomoże. A jak ktoś ma lepszy pomysł to nie się nim podzieli jezor

Offline

#5 2008-03-20 15:18:12

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

luki349 napisał:

A jak ktoś ma lepszy pomysł to nie się nim podzieli jezor

"Nic nie robić, leżeć plackiem, chłodne piwko w cieniu pić..."


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#6 2008-03-20 16:29:41

Rhita
Użytkownik
Skąd: Gród Kopernika
Dołączył: 2006-05-10

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Moje też są do Honey & Clover, czyli Mbella i Emila też.
Też mnie nikt nie pytał o zdanie.
Ale notka o autorach jest pozostawiona.
Nie wiem, co o tym myśleć. Dziwne uczucie.

Offline

#7 2008-03-20 16:37:03

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Taa, niech każdy się tu wpisze, że jego napisy są na tamtej stronie... oczkod A potem zaspamujmy adminom skrzynkę, żeby usunęli smile_big [to taki dżołk, rzecz jasna]
A co do stronki to śmiech na sali ;D Niedość, że cudze napisy biorą, to jeszcze cudze (chociaż w sumie nie do końca) linki do filmików biorą. Przykładowo odcinek 163 Bleacha jest identyczny, jak ten z bleach.wbijam.pl oczkod


...

Offline

#8 2008-03-20 16:37:23

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Buu, a moich nie ma:/ Ech, muszę chyba zacząć tłumaczyć popularniejsze serie:D Może wtedy też moje suby wezmą^^

Offline

#9 2008-03-20 16:58:50

filazaf
Użytkownik
Dołączył: 2007-10-08

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

to jest pojeBAN*
Jak można kraść czyjąś prace?
Jak usuwane są napisy tylko ze zmienionym timingiem, to tamci powinni mieć bana na całe zycie

Offline

#10 2008-03-20 17:28:49

Black Wolf
Użytkownik
Skąd: Mrozy
Dołączył: 2006-12-25

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

JA mam pomysł JA MAM POMYSŁ ludziki ile nas jest na ansi? Ilu jest wkur&&& Strona stoi na darmowym FTP więc proponuje przekroczyć dziadowi transwer miesięczny i strona będzie zablokowana i tak każdego miecha aż da se wieśniak spokój.... Albo zapingować go, jak serwer osób które zamkneły napisy.org jezor


http://referendumacta.pl  <- NIE DLA ACTA, ocal INTERNET!

Offline

#11 2008-03-20 17:30:33

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Co do tematu, to chyba nie da się wiele zrobić, tutaj można poprosić administrację o usunięcie takich napisów i nie ma problemu, ale nie wiadomo, jak taka sprawa zostanie potraktowana na innych stronach.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2008-03-20 17:33:07)

Offline

#12 2008-03-20 17:38:19

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Nighthanter napisał:

Co do tematu, to chyba nie da się wiele zrobić, tutaj można poprosić administrację o usunięcie takich napisów i nie ma problemu, ale nie wiadomo, jak taka sprawa zostanie potraktowana na innych stronach.

Najprościej jest to sprawdzić. A jak? Napisać do adminów tamtej stronki smile


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#13 2008-03-20 17:48:27

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Lilith_... Sam bym  nie wpadł na tak genialny pomysł! Dzięki za podpowiedź!
A tak na serio... większość ludzi, którzy plagiatują ma głęboko i daleko tych, których prace kradną, więc jeśli się nie zapytał(a) to mare szanse, że usunie napisy po mailu od ich autora...


90TLh

Offline

#14 2008-03-20 17:56:28

Venom666
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-05

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

mam rozumieć że robicie napisy i wrzucacie je na tą stronke po to żeby ich nikt nie sciągał???
jakbyś zobaczył swoje napisy na czyims komputerze to też byś miał pretensje ze nie zapytał cię o zgode???
ludzie nie przypisujucie sobie praw do anime bo takowe ma tylko twórca

nie lepiej myśleć "Od fanów dla fanów"

Offline

#15 2008-03-20 18:00:21

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

nie chodzi o to ze inni napisy sciagaja i maja ja na swoich kompach tylko o to ze ktos sobie wziol napisy zrobione przez tu obcnych i umiescil na jakies stronce bez powiadamiania o tym tlumacza


wizard2000.jpg

Offline

#16 2008-03-20 18:04:41

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Venom666 napisał:

mam rozumieć że robicie napisy i wrzucacie je na tą stronke po to żeby ich nikt nie sciągał???

Wrzucamy je po to, że ludzie je ściągali, a nie uploadowali na inne strony podpisując się pod nimi jako ich twórcy. To chyba normalne, że wymagamy trochę szacunku do naszej pracy.

Offline

#17 2008-03-20 18:08:12

Venom666
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-05

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

wiem umiem czytać
tylko nie rozumiem tego typu pretensji
bo to mi przypomina zabawe dwojga dzieci w piskownice które pokłóciły się o zabawke

jak ja widzę na innej stronie linki do anime które uploadowałe to mi to kompletnie nie przeszkadza bo uploadowałem to po to żeby ktoś mógł sobie obejrzeć anime

Ostatnio edytowany przez Venom666 (2008-03-20 18:13:50)

Offline

#18 2008-03-20 18:12:46

Hero151
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2007-04-03

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Venom666 napisał:

mam rozumieć że robicie napisy i wrzucacie je na tą stronke po to żeby ich nikt nie sciągał???
jakbyś zobaczył swoje napisy na czyims komputerze to też byś miał pretensje ze nie zapytał cię o zgode???
ludzie nie przypisujucie sobie praw do anime bo takowe ma tylko twórca

nie lepiej myśleć "Od fanów dla fanów"

Ja swoje napisy udostępniam dla innych, żeby oni sobie z nich prywatnie skorzystali. Jeśli ktoś by je chciał opubliowac na innej stronie niż animesub, to powinien się o to spytac autora. Co by naprzykład było jakby jakieś anime zostało w Polsce zlicencjonowane, a gośc którego by dana firma poprosiła o jego tłumaczenie sobie ściągnął je stąd bo by już tu wcześiej istniało. Nie dośc, że by sobie wtedy przypisał to, że zrobił te napisy, to jeszcze wziął by za to że nawet palcem nie kiwnął forse. Jeśli komuś trudno się spytac autora, to niech sobie sam zrobi tłumaczenie i zobaczy ile to czasu zajmuje.

Offline

#19 2008-03-20 18:13:23

gorczak
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Venom666 napisał:

bo to mi przypomina zabawe dwojga dzieci w piskownice które pokłóciły się o zabawke

jak ja widzę na innej stronie linki do anime które uploadowałe to mi to kompletnie nie przeszkadza bo uploadowałem to po to żeby ktoś mógł sobie obejrzeć anime

Co innego samo anime, a co innego napisy. Gdybyś napisał jakąś pracę, a ktoś podpisałby się pod nią swoim nazwiskiem, pasowałoby Ci to?

Venom666 napisał:

wiem umiem czytać
tylko nie rozumiem tego typu pretensji.

To już twój problem.

Offline

#20 2008-03-20 18:13:43

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Udostępnianie napisów bez pozwolenia autora.

Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby ktoś wrzucał moje napisy na inne strony, byle żeby nie podpisywał ich jako swoje i nic w nich nie zmieniał. No i oczywiście nie wiem jakie byłoby stanowisko mojej grupy animegarden. Ja sam jednak jestem nastawiony do tego przychylnie.

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2008-03-20 18:14:51)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024