#41 2008-10-23 17:43:52

Krecik89
Użytkownik
Skąd: Łuków
Dołączył: 2007-04-24

Odp: MKV -> MP4

thx wielkie za info.

EDIT1:  DiamondBack możesz mi przesłać super v2008.33 na maila

Pokaż spoiler
tomzab3@wp.pl
bo nie mogę nigdzie znaleźć tego builda.

Ostatnio edytowany przez Krecik89 (2008-10-23 18:02:58)

Offline

#42 2008-10-23 19:23:41

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: MKV -> MP4


Tu masz ten programik.

A ja mam takie pytanko, prosiłbym przed zjechaniem mnie o odpowiedz (konkretną)

Mam plik MKV w nim jest film (H264 864x480 30fps AC3 2.0+2.0), wyciągłem wszystkie ścieżki w MKVextractGUI i dostałem 2 pliki. Jeden to dźwięk a drugi to video. Teraz pytanie. Jaki program mogę użyć by połączyć te 2 pliki, zmienić rozdzielczość na 704x396 i zachować kodek video ?(chce aby film był w .avi)
Aha czy będą jakieś straty w obrazie itp. ?


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#43 2008-10-23 21:53:12

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV -> MP4

H264 nie jest kompatybilne z avi... wcisnąć się da, ale nie zawsze z dobrym skutkiem...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#44 2009-04-26 23:09:49

Enquax
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-12-28

Odp: MKV -> MP4

songoku napisał:

Ja bym to zrobil tak jak ~s0n1c, czyli wczytujesz do MKVMERGE i wyciagasz wszystkie sciezki, a w Yamb je laczysz.

Albo bezposrednio wczytane mkv w MKVMERGE, zmieniasz rozszerzenie przed zapisaem na mp4 i tez powinno grac ;]


Ej wlasnie, nie mogę znaleźć w mkvtoolnix opcji DEMUX! Kiedys wyciagalem nim napisy, teraz sciagnalem Toradora w mkv i jest w zbyt duzej rozdzielczosci (sic!) i moj kom sie poprostu zwiesza przy odtwarzaniu. Wiec chce obejrzec to na dvd, ale ten nie czyta mkv. Wiec chce to sprowadzic do AVI. Ale za chiny ludowe nie widze w toolnixie opcji demux! oczkod

Ps. Jesli chodzi o odtwarzanie z komórki na ekranie telewizora, to trzeba miec cos z naprawde dobrym procesorem i przede wszystkim z symbianem (n95 lub cos lepszego). Instalujemy programik SmartMovie, mozemy w ten sposob odczytywac AVI, wiec nie trzeba konwercić do mp4 (ktore swoja droga bardziej zamula komórke ;p). Na swojej nokii 5700 obejrzalem chyba ze 4 sezony Archiwum X w divixie. Ps. Zalecam tez fps nie wiekszy niz te 21,9cośtam ;]

Offline

#45 2009-04-27 00:36:19

SongoPL
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2008-01-03

Odp: MKV -> MP4

Enquax napisał:
songoku napisał:

Ja bym to zrobil tak jak ~s0n1c, czyli wczytujesz do MKVMERGE i wyciagasz wszystkie sciezki, a w Yamb je laczysz.

Albo bezposrednio wczytane mkv w MKVMERGE, zmieniasz rozszerzenie przed zapisaem na mp4 i tez powinno grac ;]


Ej wlasnie, nie mogę znaleźć w mkvtoolnix opcji DEMUX! Kiedys wyciagalem nim napisy, teraz sciagnalem Toradora w mkv i jest w zbyt duzej rozdzielczosci (sic!) i moj kom sie poprostu zwiesza przy odtwarzaniu. Wiec chce obejrzec to na dvd, ale ten nie czyta mkv. Wiec chce to sprowadzic do AVI. Ale za chiny ludowe nie widze w toolnixie opcji demux! oczkod

Ps. Jesli chodzi o odtwarzanie z komórki na ekranie telewizora, to trzeba miec cos z naprawde dobrym procesorem i przede wszystkim z symbianem (n95 lub cos lepszego). Instalujemy programik SmartMovie, mozemy w ten sposob odczytywac AVI, wiec nie trzeba konwercić do mp4 (ktore swoja droga bardziej zamula komórke ;p). Na swojej nokii 5700 obejrzalem chyba ze 4 sezony Archiwum X w divixie. Ps. Zalecam tez fps nie wiekszy niz te 21,9cośtam ;]

Ponieważ musisz użyć MKVextractGUI.exe, który znajduje się w folderze MKVtoolnix'a

Offline

#46 2009-04-27 10:40:12

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: MKV -> MP4

Enquax napisał:

chce obejrzec to na dvd, ale ten nie czyta mkv. Wiec chce to sprowadzic do AVI.

Ale zdajesz sobie sprawę, że nawet jeśli wymuksujesz plik z MKV, to raczej nie będzie to zwykłe AVI, prawda? Tutaj pomoże tylko czasochłonne przedodowanie. No chyba że DVD odtwarza ci materiał w x264...

Offline

#47 2009-04-27 23:52:16

Enquax
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-12-28

Odp: MKV -> MP4

Sir_Ace napisał:
Enquax napisał:

chce obejrzec to na dvd, ale ten nie czyta mkv. Wiec chce to sprowadzic do AVI.

Ale zdajesz sobie sprawę, że nawet jeśli wymuksujesz plik z MKV, to raczej nie będzie to zwykłe AVI, prawda? Tutaj pomoże tylko czasochłonne przedodowanie. No chyba że DVD odtwarza ci materiał w x264...

Nawet jesli bedzie trzeba przekodować - AVI to AVI.
Mam program xilisoft video converter a ten nie wczytuje MKV. Mając AVI sprawa jest 2x prostsza.


Ps. dzieki za rade z tym toolnixem ;]
Coprawda MKVextractGUI.exe ani nic podobnego nie istnieje w tym katalogu ale juz biore sie za szukanie ;]

Offline

#48 2009-04-28 07:38:12

SongoPL
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2008-01-03

Odp: MKV -> MP4

Coprawda MKVextractGUI.exe ani nic podobnego nie istnieje w tym katalogu ale juz biore sie za szukanie ;]

W takim razie spróbuj tej wersji: http://megui.org/auto/mkvtoolnix-unicode-2.7.0.zip - jest to wersja bez instalatora, po prostu wypakowujesz i odpalasz

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024