#1 2008-03-28 20:38:28

Marcin G
Użytkownik
Skąd: Raftel
Dołączył: 2007-09-18

Napiszmy petycję!!!

Słuchajcie.
Napiszmy petycje internetową, do kilku wydawnictw (JPF, Waneko, Egmont) z prośba o wydanie One Piece. Manga jest całkiem popularna na świecie, w Polsce tez może znaleźć wielu fanów.
Co wy na to?

Tutaj zamieszczam maila, którego wysłałem do JPFu kilka miesięcy temu.

-------------------------------
Ohayo, drogie wydawnictwo.
Nazywam się Marcin Górski, i w moim mailu chciałbym zaproponować dwie wspaniałe mangi.

Pierwsza z nich to One Piece dzieło Eiichiro Ody, jeden z, podobno, trzech najlepszych shonen'ów.
Manga opowiada o przygodach pirackiej załogi Słomianych Kapeluszy , której kapitanem jest Monkey D. Luffy. Jego największym marzeniem jest odnalezienie najwspanialszego skarbu na świecie, One Piece, oraz stanie się Królem Piratów. Historia rozpoczyna się od zjedzenia (przez przypadek) przez Luffiego diabelskiego owocu Gomu Gomu, który zmienia jego ciało w gumę (tylko jeśli Luffy tego zechce).
Manga, oraz Anime na jej podstawie, znalazła wiele fanów na całym świecie, również w Polsce. Uważam że jej wydanie to dobry ruch, gdyż jest to manga długoterminowa, tak jak Fullmetal Alchemist, i czyta się ją naprawdę ciekawie. Pełna humoru i wartkiej akcji pozycja, która według mnie powinna znajdować się w bibliotece każdego fana mangi.

Druga proponowana przeze mnie manga...

Mam nadzieję, iż w.w mangi spodobają się redakcji J.P.F i być może w przyszłości, zagoszczą w ofercie sprzedaży, na co liczę nie tylko ja, ale i wszyscy fani obu pozycji, w całej Polsce.

Marcin "Dr.Agon" Górski

Offline

#2 2008-03-28 20:47:56

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Napiszmy petycję!!!

Po pierwsze...sądze że oni wiedzą o czym jest One Piece. Po drugie sądze że petycja jest bezcelowa po trzecie nie chce mi sie

Offline

#3 2008-03-28 20:50:48

B4RT3K
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Napiszmy petycję!!!

Dostałeś jakąś odpowiedź na tego maila? Ja bym chętnie zobaczył One Piece u siebie na półce więc petycje mogę jakąś podpisać tylko nie wiem czy zda to jakiś egzamin smile

Offline

#4 2008-03-28 20:58:37

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Napiszmy petycję!!!

Ja się raczej nie dopiszę - za One Piece nie przepadam, a jest od groma innych tytułów, które chciałbym aby wydali.

Offline

#5 2008-03-28 21:13:43

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Napiszmy petycję!!!

Jako że temat jest o napisaniu petycji , to pozwolę sobie wyłożyć moje sugestie.
Te mangi by mnie interesowały :
Blame!
Biomega
Berserk
20th century Boys
Monster
Gantz
Szczególnie dwie pierwsze by mnie interesowały.

Offline

#6 2008-03-28 21:28:34

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Napiszmy petycję!!!

mam gdzieś one piece ja głosuje za gantzem


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#7 2008-03-28 21:28:38

Moonspell
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-19

Odp: Napiszmy petycję!!!

One Piece bym se po polsku poczytał, ale jest to za długa seria jak na polski rynek. Zbyt ryzykowne jest wydawac takie tasiemce, ktore pozniej moga sie znudzic itp. tasiemce raczej nie przejda ;/

Offline

#8 2008-03-28 22:13:11

Lala_17
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-12-18

Odp: Napiszmy petycję!!!

W sumie dobry pomysł.Anime One Piece za fajne nie jest,ale może manga będzie ciekawsza.Jak macie inne mangowe propozycje to piszcie.

Offline

#9 2008-03-28 22:19:51

blackmalder
Użytkownik
Skąd: Lubawa
Dołączył: 2007-05-17

Odp: Napiszmy petycję!!!

One Piece jest wg. mnie najlepszym anime smile Jestem za petycją oczkod


gintama-FC-sig.png

Offline

#10 2008-03-28 22:25:12

nieszczescie
Użytkownik
Dołączył: 2007-11-12

Odp: Napiszmy petycję!!!

A ja jestem przeciw... później będzie jak z Naruto, nowe chaptery będe musiał po ang. czytać.

Offline

#11 2008-03-28 22:26:14

Satoshi
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2006-03-25

Odp: Napiszmy petycję!!!

z życia wiem że ich takie petycje mało co obchodzą i dalej będą wydawać to co im wydaje się za dobre oczkod

Offline

#12 2008-03-28 22:30:00

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Napiszmy petycję!!!

Ludzie, koleś chce napisać petycję o One Piece! Po cholerę tutaj Wasze propozycje? Chcecie im wysłać listę życzeń, wysyłajcie sobie, i tak nikt Was nie posłucha, bo pewnie takich maili dostają ze 20 dziennie, tylko po co ją tu wrzucacie? Fanów One Piece jest masa, jak będzie dużo podpisów, to może się uda (wątpię, ale kto wie). Lepiej, by się w tym temacie wpisali Ci, którzy poparliby prośbę o OP. Ja się niestety pod nią nie podpiszę, bo nie daję gwarancji, że będę później One Piece kupował (choć anime jest super). W ogóle to temat powinien się nazywać "Napiszmy petycję o One Piece", żeby nie było  niedomówień.

nieszczescie napisał:

A ja jestem przeciw... później będzie jak z Naruto, nowe chaptery będe musiał po ang. czytać.

Heh, to jest dopiero argument. smile_lol

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-03-28 22:32:51)

Offline

#13 2008-03-28 22:32:57

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Napiszmy petycję!!!

Dżibril napisał:

Jako że temat jest o napisaniu petycji , to pozwolę sobie wyłożyć moje sugestie.
Te mangi by mnie interesowały :
Blame!

O tym też marzę:P Ale akurat w tej sprawie już raz napisałam do JPF-u, to mi odpisali, że tego nie wydadzą. Jak zapytałam czemu, otrzymałam odpowiedź "bo nie". Ale gdyby więcej osób się pod tym podpisało, to kto wie...:)

Offline

#14 2008-03-28 23:01:21

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Napiszmy petycję!!!

Shinma86 napisał:
Dżibril napisał:

Jako że temat jest o napisaniu petycji , to pozwolę sobie wyłożyć moje sugestie.
Te mangi by mnie interesowały :
Blame!

O tym też marzę:P Ale akurat w tej sprawie już raz napisałam do JPF-u, to mi odpisali, że tego nie wydadzą. Jak zapytałam czemu, otrzymałam odpowiedź "bo nie". Ale gdyby więcej osób się pod tym podpisało, to kto wie...:)

Niestety , na rynku nie ma żadnej mangi która by mnie mnie zainteresowała ( oprócz Edenu ). Blame , Biomega - to byłyby mangi !

Offline

#15 2008-03-28 23:04:42

belghart
Użytkownik
Skąd: TG
Dołączył: 2006-12-24

Odp: Napiszmy petycję!!!

po co od razu petycje człowieku .. nie lepiej spokojnie to zrobić ?:P a poza tym już to kiedyś wklejałem gdzieś jezor tu

"Witaj,
Szansa na wydanie oczywsicie jest, musimy tylko poczekac na zwolnienie
sie miejsca smile Gdy bedziemy wprowadzac nowe tytuly w ankiecie nie
zabraknie "One Piece"."
z wydawnictwa JPF  ;]
Waneko odpadło ponieważ nie wydaja tasiemców ;]


Więc trzeba tylko w Ankiecie odpowiednio zaznaczać jezor

Offline

#16 2008-03-28 23:16:02

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napiszmy petycję!!!

belghart napisał:

po co od razu petycje człowieku .. nie lepiej spokojnie to zrobić ?:P a poza tym już to kiedyś wklejałem gdzieś jezor tu

"Witaj,
Szansa na wydanie oczywsicie jest, musimy tylko poczekac na zwolnienie
sie miejsca smile Gdy bedziemy wprowadzac nowe tytuly w ankiecie nie
zabraknie "One Piece"."
z wydawnictwa JPF  ;]
Waneko odpadło ponieważ nie wydaja tasiemców ;]


Więc trzeba tylko w Ankiecie odpowiednio zaznaczać jezor

biorąc to pod uwagę petycja powinna wyglądać tak: (skrótowo) jeśli zwolni się miejsce to prosimy aby zostało wydane "One Piece", poniewarz jest to dobra manga i będzie wielu chętnych na nią, podpisano.....

Offline

#17 2008-03-28 23:17:29

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Napiszmy petycję!!!

Yhm...a nie sądzisz ze w takim wypadku wystarczy POCZEKAĆ na ankiete? jeśli rzeczywiscie wiele osob kupi OP to bedzie to widać w ankiecie.

Offline

#18 2008-03-28 23:45:37

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Napiszmy petycję!!!

Po pierwsze wydawnictwa raczej słabo przędą i mają mało pracowników. To jest raz.

Twoja petycja jest raczej bezcelowa i niema uzasadnienia. Widzisz gdyby było 10 tys fanów (na 40 milionowy kraj to nie dużo) i zadeklarowali by oni że będą kupować tą mangę to co innego. Nawet 1000 osób może by i wystarczyło nie znam realiów jakie mają polskie wydawnictwa. Lecz sądzę że się im nie przelewa.

A Po 3 to jest forum o anime i choć 90% czyta mangę to raczej źle trafiłeś. A znam forma o mandze jak wszechbiblia i ilość użytkowników jest tak mała że hoho a przynajmiej ci co na forum rozmawiają.

Offline

#19 2008-03-29 00:22:25

tajniak
Użytkownik
Skąd: Bełchatów
Dołączył: 2007-12-27

Odp: Napiszmy petycję!!!

Moim zdaniem jak już coś to tylko JPF by się zabrało za wydanie tej serii. To wydawnictwo słynie z tasiemcowych serii.

Tak poza tym to na pewno bym kupił.

Myślę, że są bardzo małe szanse na wydanie One Piece, bo jak już wspomniałem tylko JPF, a oni już mają za dużo wydawanych mang na barkach i jeszcze niedługo gdy się zwolni miejsce ma zacząć się Bleach.

Z pewnością pojawiła by się manga, gdyby anime One Piece leciało w jakieś Polskiej w miarę dostępnej telewizji.

Offline

#20 2008-03-29 00:23:06

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Napiszmy petycję!!!

Tak dla informacji, petycje można składać tutaj. Są też tam inne petycje dotyczące anime. Ale nie tylko.
Ta, która już jest i chyba najbardziej trafia ten wątek - klik klik.


Swoją drogą, zachęcam do klikania na innych petycjach, np. przeciw mordowaniu wielorybów przez Japończyków, i innych.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2008-03-29 00:35:19)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024