#21 2008-03-29 07:18:11

krzymaj
Użytkownik
Skąd: W-wa
Dołączył: 2007-09-30

Odp: Napiszmy petycję!!!

Z tą petycją o wydanie serii bym się wstrzymał do czasu zakończenia "One Piece" tłumaczeń przez kluby które działają w Polsce takie jak "Banzai" czy inne ...
JPF zrobiło ostatnio awanturę w sprawie "Naruto" i tłumaczeń mangi oraz anime twierdząc że wykupiło prawa autorskie do tego tytułu i kolejnych serii... przez co wiele stron o tematyce tego ninja musiało zamknąć podwoje lub zejść do podziemia ...
My im napiszemy petycję ..a oni nam zamkną stronę z napisami jak to miało miejsce z "napisy.org"...bo łamiemy prawo ich licencji ...

Ostatnio edytowany przez krzymaj (2008-03-29 07:19:27)


Wiem, że nic nie wiem...
Kurcze ... to jednak coś wiem!!
joHbRQM.gif

Offline

#22 2008-03-29 09:51:28

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Napiszmy petycję!!!

krzymaj napisał:

Z tą petycją o wydanie serii bym się wstrzymał do czasu zakończenia "One Piece" tłumaczeń przez kluby które działają w Polsce takie jak "Banzai" czy inne ...
JPF zrobiło ostatnio awanturę w sprawie "Naruto" i tłumaczeń mangi oraz anime twierdząc że wykupiło prawa autorskie do tego tytułu i kolejnych serii... przez co wiele stron o tematyce tego ninja musiało zamknąć podwoje lub zejść do podziemia ...
My im napiszemy petycję ..a oni nam zamkną stronę z napisami jak to miało miejsce z "napisy.org"...bo łamiemy prawo ich licencji ...

ale co mają wspólnego napisy z mangą?
swoją drogą popieram jpf, walczą o swoje, licencji nie dają za darmo i chcą by się im zwróciła, proste

Offline

#23 2008-03-29 12:35:25

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Napiszmy petycję!!!

Też jest tekst i też są dialogi:-D

Offline

#24 2008-03-29 13:11:43

cathleen
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-03

Odp: Napiszmy petycję!!!

[cytuj]JPF zrobiło ostatnio awanturę w sprawie "Naruto" i tłumaczeń mangi oraz anime twierdząc że wykupiło prawa autorskie do tego tytułu i kolejnych serii... przez co wiele stron o tematyce tego ninja musiało zamknąć podwoje lub zejść do podziemia ... [/quote]

Z tego co ja słyszałam, to JPF miało tylko zastrzeżenia do mangi, a nie anime. Oczywistym jest, że nie można tłumaczyć wydawanych serii, więc musieli dbać o swoje interesy. Co ich obchodzą napisy do anime? -.- To Jetix się "rzucało" na te strony z downloadami emitowanych odcinków Naruto.

Co do petycji, jestem za, bo One Piece to znakomite anime. Tylko czy to coś da?

Ostatnio edytowany przez cathleen (2008-03-29 13:12:48)

Offline

#25 2008-03-29 14:43:54

Endru
Użytkownik
Skąd: Planeta Ziemia
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Napiszmy petycję!!!

A ja bym wolał aby więcej hentai było na rynku polskim jezor

Offline

#26 2008-03-29 14:56:53

eme
Użytkownik
Skąd: Sławno
Dołączył: 2005-07-11

Odp: Napiszmy petycję!!!

Mangę One Piece można ściągnąć ztąd: http://www.projekt-manga.net/index1.php?dzial=onepiece
Na razie przetłumaczone jest 19 pierwszych tomów i prace trwają dalej. Napewno szybciej wydadzą to do końca niż JPF bo to wydawnictwo ostatnio strasznie się wlecze.

PS ja bym był za petycją żeby w końcu skończyli mangę DR Slump bo przerwali na 25 tomie (a jest ich 36 więc zaledwie 11 brakuje do końca).
PS@ albo bym był za napisaniem do Egmont by skończyli Kenschina bo też jest bardzo dobra manga, a oni przerw2ali po 6 tomach.

Ostatnio edytowany przez eme (2008-03-29 14:58:07)

Offline

#27 2008-03-29 15:31:27

tajniak
Użytkownik
Skąd: Bełchatów
Dołączył: 2007-12-27

Odp: Napiszmy petycję!!!

@up
Na Dr Slumpa nie ma szans z tego co wiem. Wydawnictwo pisało, że nawet za popularności Dragon Balla, wydawanie Dr Slumpa przynosiło straty. Największym błędem przy tej serii było podzielenie oryginału na 2 oddzielne tomy, przez co tomy są cienkie i jest ich więcej.

Wracając do OP to i tak uważam,że bez szans bynajmniej w najbliższym czasie. No, ale... próbować zawsze warto.

Offline

#28 2008-03-30 09:10:01

Marcin G
Użytkownik
Skąd: Raftel
Dołączył: 2007-09-18

Odp: Napiszmy petycję!!!

Do diabła, ludzie! Czego nas One Piece uczy, hm? Że należy gonić za marzeniami, trzeba dążyć do ich realizacji! Moim marzeniem jest kupować polskie wydanie OP! Jeśli ci ta manga/anime nie pasuje, to się nie podpisuj. Lecz jeśli to, co mówi Luffy trafia do ciebie, to czekaj na odpowiednią chwilę, gdy zdecydujemy się stworzyć petycję.

Offline

#29 2008-03-30 10:13:34

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Napiszmy petycję!!!

Marcin G napisał:

Do diabła, ludzie! Czego nas One Piece uczy, hm? Że należy gonić za marzeniami, trzeba dążyć do ich realizacji! Moim marzeniem jest kupować polskie wydanie OP! Jeśli ci ta manga/anime nie pasuje, to się nie podpisuj. Lecz jeśli to, co mówi Luffy trafia do ciebie, to czekaj na odpowiednią chwilę, gdy zdecydujemy się stworzyć petycję.

Panie goniący swoje marzenia czemu nie poszłeś z petycją na forum mangi tylko mi tu na forum anime piszesz?? Co niema chętnych na forach mangi liczysz na jakiekolwiek wsparcie tutaj??

My nie negujemy twojego pomysłu, stwierdzamy tylko że niema uzasadnienia ekonomiczno praktycznego. Chcesz naprawdę by wydawnictwo zaczeło wydawać OP. To spytaj się wydawnictwa ile potrzebuje klientów by się im to opłacało. Zbierz taką liczbę ludzi którzy się zadeklarują i próbuj. Widzisz problem nie polega na wydaniu czy nawet na tłumaczeniu przez jakieś wydawnictwo. Tylko na tym czy ktoś to kupi. A już nie wspomnę że większość wydawnictw wydaje w ciągu roku do 2 tomów jednej mangi co raczej jest mało. I wynika z ich trudnej sytółacji.

krzymaj napisał:

My im napiszemy petycję ..a oni nam zamkną stronę z napisami jak to miało miejsce z "napisy.org"...bo łamiemy prawo ich licencji ...

Heee????????? Jakiej licencji??? ech

Endru napisał:

A ja bym wolał aby więcej hentai było na rynku polskim jezor

Popoieram smile_big Ja też chce Hentai jak WichCraft, Gigi Sister, Love Selection i kilka innych fajowych tytułów. A potem TVN pokaże nas jako mase zboków smile_big Ale było by fajnie smile_big (Ale na serio jestem za smile )

Offline

#30 2008-03-30 10:38:28

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Napiszmy petycję!!!

Mangi "One Piece" nie czytałem, bo niespecjalnie podpasowało mi anime. Dlatego raczej polskiego wydania mangi nie kupie.

Już raczej wolałbym wydać pieniądze jakiś zbiór mang "Akira".

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2008-03-30 10:39:41)

Offline

#31 2008-03-30 12:40:37

Cybrag
Użytkownik
Skąd: Świdnica
Dołączył: 2007-12-23

Odp: Napiszmy petycję!!!

Jestem w trakcie oglądania OP i jeśli manga jest na tym poziomie co anime, to chętnie ją kupię. 

khadzad napisał:

Yhm...a nie sądzisz ze w takim wypadku wystarczy POCZEKAĆ na ankiete? jeśli rzeczywiscie wiele osob kupi OP to bedzie to widać w ankiecie.

Zgadzam się, tylko gdzie ta ankieta będzie??

Offline

#32 2008-03-30 13:16:18

belghart
Użytkownik
Skąd: TG
Dołączył: 2006-12-24

Odp: Napiszmy petycję!!!

Będzie na Stronie JPF ... jak zakończa jakiś projekt bo obecnie maja co robić ... ;]

Offline

#33 2008-03-30 13:46:33

tajniak
Użytkownik
Skąd: Bełchatów
Dołączył: 2007-12-27

Odp: Napiszmy petycję!!!

Nawet jeśli wydadzą to nieprędko, bo jest kilka pozycji w kolejce...

Offline

#34 2008-03-30 14:14:31

hacker111
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-09

Odp: Napiszmy petycję!!!

Jestem za na 100%, chętnie bym wyciągnął ostatnie zaskórniaki na mangę One Piece oczywiście po polsku smile_big, a petycję oczywiście złożę.

Ostatnio edytowany przez hacker111 (2008-03-30 14:15:33)

Offline

#35 2008-04-11 14:33:37

dicnar
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Napiszmy petycję!!!

Dla mnie zajebisty pomysł bo to jedyna seria anime poza BERSERK jaką śledzę. Ale z tego co pamiętam JPF zrobił kiedyś ankietę, nie wiem może nadal robią, na mangi które mają być wydane i wygrał właśnie BERSERK . Mineło chyba z 5 lat i nic. Argumentowali ze nie chcą pakować się w serie które mogą się ciągnąć w nieskończoność. Akurat w przypadku one pieca mogła by to być prawda ale decyzji odnośnie Berserk w ogóle nie rozumiem. Marzył by mi się ONE PIECE wydany jak DRAGONBALL i na pewno kupiłbym całą serię. ostatnio JPF'em sięnie interesowałem bo o większości tych mang które wydają w ogóle nie słyszałem.

Ostatnio edytowany przez dicnar (2008-04-11 14:34:15)

Offline

#36 2008-04-11 16:02:11

Kaar
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Dołączył: 2007-03-09

Odp: Napiszmy petycję!!!

Jak wspomniało kilka osób temat jest o mandze One Piece, a konkretnie o wydanie mangi przez polskie wydawnictwo. Więc schowajcie się z Gantzem, Berserkiem i innymi tytułami... (w sumie ja też bym chciał je przeczytać po polsku, ale nie ten temat)

Czy jestem za pomysłem? Oczywiście... że nie...
Zanim pojawiłby się pierwszy tom, manga One Piece (w oryginale) przekroczyła by 500 rozdziałów... To jest... liczę, liczę... jakieś 10 lat... Już jesteśmy do tyłu o 10 lat wydawania mangi (no, może nie całe), a jak JPF się za to weźmie to internetowe grupy skanlacyjne będą musiały zawiesić swoja działalność. Nie chcę obrażać nikogo z JPF'a, ale na ich wydania trzeba czekać po kilka miesięcy na tom mangi, która już dawno została zakończona... Chcecie tak czekać na One Piece? Nie podoba wam się jakość mangi prezentowana przez polskie grupy skanlacyjne? Czytajcie po angielsku i problem z głowy.
Kto tłumaczy One Piece?
KuBaka i Projekt Manga, stronki znaleźć nie trudno, a linków podawał nie będę ;]

P.S. Nie czytałem wszystkich postów, tylko kilka z góry...

P.S. 2 Anime One Piece jest da best, jak komuś nie odpowiada to niech sobie o tym pisze, ale w innym temacie ;] To temat odnośnie nie dość, że mangi to jeszcze nie wrażeń na jej temat...

Ostatnio edytowany przez Kaar (2009-01-31 20:00:05)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024