#21 2008-04-05 23:11:58

Elvis1985
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-06-12

Odp: Magazyn Fushigianime

Rozumiem, że chcieliście aby w tle były ładne obrazki, ale ich przeźroczystość można było lepiej ustawić. Tekst byłby czytelny.
Z mojej strony jedna uwaga dotycząca "relacji" z Ecchiconu. To dla mnie przykład totalnego niedoświadczenia autora.
Co to za relacja osoby która:
- była na dwudniowym konwencie tylko 5 godzin;
- nie zaliczyła ciekawych atrakcji (m.in. cosplay i jego wersja ecchi);
- nie wiedziała, że gry taneczne to Dance Dance Revolution i Pump It Up (przed napisaniem artykułu można było sprawdzić w internecie co to za gra "ze strzałkami na monitorze").

Ostatnio edytowany przez Elvis1985 (2008-04-05 23:13:24)

Offline

#22 2008-04-05 23:22:17

nerontj
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-27

Odp: Magazyn Fushigianime

Że tak powiem... Niestety tu został popełniony pewien błąd. Otóż są to stare relacje, które były umieszczone kiedyś na forum. Niestety też, jakimś cudem nie zostały poddane korekcie, ani obróbce. Za co wielkie "Przepraszamy". W nr2 błędy tego i innego typu, nie powinny się zdarzyć, gdyż zajmiemy sie nim w lepszy i dokładniejszy sposób.


Z6Umo

Offline

#23 2008-04-06 00:21:22

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Magazyn Fushigianime

mam kontrast 2000:1 i tekst nie zlewa mi się z tłem ale w niektórych miejscach źle się czyta
-kolorowe napisy
-czarne napisy na ciemnym tle
(sprawdziłem u kumpla na jego starym złomie i zbytnio nic tam się nie da rozczytać smile_big za ciemno)
ps.może w następnym numerze opiszecie filmy holywood live action anime bo w latach 2008/2009 ma takich wyjść kilka (już coś podobno miało nawet premierę)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#24 2008-04-06 00:44:48

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Magazyn Fushigianime

Druga strona... źle dobrana czcionka - brak ogonków.
Wstęp... jak dla mnie to nie ma czegoś takiego jak kraina kwitnącej wiśni (na dodatek z małych liter). Lepiej stosować starą, wypróbowaną nazwę Kraju Kwitnącej Wiśni. Ponadto przy zdaniu Ps. też mała literówka jezor
Ostatnia strona... również literówka.
Środka nie czytałem ze względów wymienionych przez wcześniejsze osoby
Nie zanosi się, aby był waszym czytelnikiem - jak dla mnie za dużo kolorowej grafiki. Niemniej życzę powodzenia cool

I dlaczego magazyn, a nie fanzin czy e-fanzin? wstyd

papa

Offline

#25 2008-04-06 12:29:03

nerontj
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-27

Odp: Magazyn Fushigianime

W 2 numerze już nie będzie problemów z czytelnością. Co do nowych tematów, to mogę zdradzić, że z mojej strony będzie dużo o Visual Novels. Co do Live Action, to już kwestia tego, czy zdobędziemy odpowiednie materiały. (czyli filmy, bo jedyny Live Action jaki mam to Devilman wydany przez Anime Gate) No i rzecz jasna, kwestia kto to napisze. oczkod


Z6Umo

Offline

#26 2008-04-06 12:46:00

Kaar
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Dołączył: 2007-03-09

Odp: Magazyn Fushigianime

Pomysł ciekawy, ale na pewno początkowa waga pliku zraziła nie jednego. Wam zależało na jakości, a oni płacz, że to tyle waży jezor

Nie pozostaje mi nic innego jak poprzeć poprzedników w kwestii teł. A nawet rzucę dobrą radą. Możecie pod kolumny tekstu dać efekt mlecznego szkła dzięki czemu czarna czcionka nie będzie zlewać się z tłem, a zwłaszcza z krawędziami, które są tego samego koloru. No i tło będzie widoczne w całości, nic nie zostanie bezczelnie wycięte jezor Kolejna wada związana z tłami to ich różnorodność trochę 'boli'. Lecę przez bardzo ciemną kartkę, żeby zaraz dostać po oczach prawie białą... Proponuje coś z tym zrobić, jakoś stonować tą kolorystykę i robić wolne przejścia, a nie ciemny, jasny, ciemny itd. Chociaż po środku to jakoś wyglądało to pierwsze i ostatnie strony pozostawiają wiele do życzenia.

Jedna z rzeczy które mi się nie podobały to krój czcionki na 4 stronie. Trudno mi się ją czytało, dodatkowo wydawało mi się, że jest ona napisana kursywą 'kursywy'. Kark boli od czytania czegoś z głową przechyloną o 45% jezor
Co do samych czcionek proponuje ściągnąć sporo czytelnych krojów, bo po kilku stronach ten arial i times new roman (albo strasznie podobne do nich) się strasznie przejadają ;/

Tabelki w artykułach niszczą trochę ich wygląd, proponował bym dać kilka niepołączonych ramek niż podzielić całą kartkę na kilka zwartych okienek gdzie i tak jest dużo wolnego miejsca. No i nie za ciekawie wygląda, że na każdej stronie (prawie) linie tabeli są czarne... Ten kolor wręcz się naprzykrza na każdej stronie. (tylko jeden artykuł został napisany na zielono, dziwną, nieczytelną prawie czcionką)

Podsumowując:
- Następnym razem spędzić więcej czasu na dobieraniu teł i ewentualnie dorzucić jakieś ładne ramki (czyt. nie grube, czarne linie)
- Używać więcej czytelnych czcionek, poza Arialem i Times New Romanem, zwłaszcza przy tytułach artykułów. Bo nie wiem jak innym ale mi się nie podoba kiedy tytuł jest tą samą czcionką co reszta artykułu, do tego nie wiele większą.
- zrobić coś z tym tabelarycznym podziałem strony, proponuje osobne ramki
- używać więcej kolorów i umiejętnie dobierać je do tła

Najlepiej znajdźcie dobrego grafika, który będzie robił wam ramki (żeby wszystko nie było zamknięte w 'czarnych', do tego dość grubych, liniach), edytował grafiki itd. Ponieważ według mnie jest to koślawo zrobione. Przyznam, że sam bym lepiej nie zrobił, ale ja się za taki projekt nie zabieram oczkod

Nie czytałem całego fanzinu, bo czytało sie dość trudno, ale podobał mi się styl wprowadzenia, więc gdyby została udostępniona jakaś bardziej czytelna wersja poprawiona to z pewnością przeczytam.

#Beavis
Dla tego magazyn, a nie fanzin, bo dla osób, które to internetowe czasopismo ma zachęcić do oglądania anime i zainteresowania kulturą Japonii pojęcie fanzinu jest obce oczkod

Chyba wszystko co chciałem napisać. Mam nadzieję, że następne numery nie będą wymagały poprawek i będzie można je czytać bez najmniejszych problemów. Mam nadzieję również, że nie macie mi za złe, że powytykałem same błędy.

P.S. Nie napisaliście tutaj co ile będą wydawane numery. Ktoś zapytał czy to będzie miesięcznik... Jeżeli miesięcznik to 26 stron to stanowczo za mało oczkod

EDIT: Dobrym przykładem złego doboru tła do tekstu jest spis treści oczkod

Ostatnio edytowany przez Kaar (2008-04-06 12:52:32)

Offline

#27 2008-04-06 12:57:24

nerontj
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-27

Odp: Magazyn Fushigianime

Dzięki temu, że błędy są wypisane, to w kolejnym numerze ich nie będzie.
Co do częstotliwości i ilości stron... Będzie to raczej miesięcznik, ale dużo obszerniejszy. W sumie 1 nr wyszedł jak wyszedł. Jeszcze nie gadałem z Tanisem, ale jest taki pomysł: Jako że 1 nr jest mało czytelny i dosyć mało obszerny, to możliwe, że zostanie poprawiony graficznie i wydany ponownie. Tyle że z większą ilością artykułów. Nie chcę podawać terminów, bo to wszystko zależy od szefa oczkod


Z6Umo

Offline

#28 2008-04-06 21:36:16

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Magazyn Fushigianime

Dzięki waszym uwagom, mamy możliwość dopracować numer drugi magazynu Fushigianime. Wraz z nim, ukarze się poprawiona wersja  numeru pierwszego. A dokładniej, wsyztskie artykuły będą zawarte w numerze drugim...


Zapraszam na forum Forum Fushigianime

Ostatnio edytowany przez Tanis (2008-04-06 22:58:05)


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#29 2016-02-27 02:02:58

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Magazyn Fushigianime

Ktoś ma na dysku pierwszy i ostatni numer FUSHIGIANIME?  Chciałbym się pośmiać co tam naskrobałem jezor


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024