#1 2008-05-06 22:23:49

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Nintendo DS

Stoję przed dylematem zakupu owej konsolki(czyli Nintendo DS). A i zanim napisze o co mi chodzi, uprzedzam że teksty typu PSP leprze itd. są niemile widziane bo PSP mam i ta konsola dla europejczyka(polaka tym bardziej) jest udręką, gier niewiele mimo przerobienia i odpalania gier z kart pamięci nie zawsze to działa a nowa wersja tej konsolki dobija. Grałem w gry na DS'a na emulatorze i na PC'ie bije grywalnością PSP masakryczne. A co dopiero jak będę grał na konsolce. I gier jest więcej na polskim rynku nawet widziałem w Empiku  Naruto: Ninja Destiny (czy jakoś tak). I co ważne jest więcej gier zainspirowanych Anime np.Code Geass ^^
I tu me pytanie, pomijając oryginały. Jak ta konsolka radzi sobie z odtwarzaniem filów, I czy da się odpalać Romy gier których na rynku nie są dostępne?(jeśli sie da to jak? i czy trzeba mieć jakieś specjalnego softa czy cuś? i podobno też odpala gry na GBA czy to prawda?(jak?)
Mam nadzieje ze któryś z userów tego forum ma tą konsole i może mi odpowiedzieć na te pytania.

Offline

#2 2008-05-06 22:29:26

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Nintendo DS

do ds kupujesz r4 bądź m3 i odpalisz 95% gier jakie wyszły bez żadnych problemów:)
a co do filmów, to nie wiem bo nie sprawdzałem i jakoś nie widzi mi się oglądanie czegokolwiek na 3 calowym ekraniku:)

Offline

#3 2008-05-06 22:31:05

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nintendo DS

"do ds kupujesz r4 bądź m3" łopatologicznie nie można?! bo dużo mi to nie mówi : /

Offline

#4 2008-05-06 22:31:50

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Nintendo DS

-Filmy da się odtwarzać, są do tego specjalne programy homebrew
-Romy da się odpalać a potrzebne do tego jest np. takie cacko
-odpala gry GBA z romów jak i orginałów (są 2 sloty)
po więcej info (jak dokładnie odpalać romy, wszelakie tutoriale i wszystko czego dusza zapragnie) znajdziesz TU


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#5 2008-05-06 22:36:57

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nintendo DS

Oo dziękuje o to chodziło

Offline

#6 2008-05-06 22:38:13

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Nintendo DS

1. Mając programator R4 odpalisz praktycznie wszystkie romy (które zwykle pojawiają się w chwili premiery, ale zdarzają się i przedpremierowe), a jak coś nie działa, to wychodzi patch do softa (na stronie producenta) i zaczyna działać. Do gier GBA trzeba mieć dodatkowy programator - jest supercard, który działa dość wolno i raczej żałuję jego zakupu (ale da się grać), jest też EZ Flash V Expansion pack (czy jakoś tak) i na tym podobno wszystko śmiga idealnie.
2. Z grami anime jest taki problem, że większość nie została i nigdy nie zostanie przetłumaczona na angielski. Jedyne wyjątki to Bleache i Naruty. Ninja Destiny jest nieco przykrótkie, reszta gier o Naruto też raczej niezbyt fajna, ale jest jakaś gra Naruto po japońsku, która jest naprawdę warta uwagi, ale nie pamiętam tytułu (na pewno ją znajdziesz, jak chwilę poszukasz).
3. Jest też niestety wiele bardzo fajnych RPGów, które nie wyszły po angielsku, niektóre niestety nigdy nie wyjdą.
4. Mogę Ci polecić fenomenalną serię Phoenix Wright Ace Attorney - tekstowa przygodówka, ale wciąga jak diabli (a po skrinach wcale tego nie widać) oraz Ninja Gaiden z bardzo fajnym systemem walki.
5. Mnie się jednak z czasem nieco znudziło i teraz gram tylko na jakichś nudnych wyjazdach. jezor

EDIT: Ja tu się rozpisałem, a tu już po problemie. smile_big A oglądanie filmów na DSie... no cóż, da się, ale tylko jak nie masz w co grać. Poza tym ostatnio wymyślili emulator NeoGeo na DSa i niebawem można będzie pewnie pograć w Metal Slugi. smile

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-05-06 22:48:02)

Offline

#7 2008-05-06 22:42:49

diesvindu
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-08

Odp: Nintendo DS

Zgrzyt napisał:

Grałem w gry na DS'a na emulatorze i na PC'ie bije grywalnością PSP masakryczne.

Istnieje jakiś emulator NDS na PC? :O

Offline

#8 2008-05-06 22:46:22

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Nintendo DS

diesvindu napisał:
Zgrzyt napisał:

Grałem w gry na DS'a na emulatorze i na PC'ie bije grywalnością PSP masakryczne.

Istnieje jakiś emulator NDS na PC? :O

i to chyba nawet kilka

Offline

#9 2008-05-06 22:47:53

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Nintendo DS

nie wiem, ale wiem ze na psp jest gier opartych na anime dużo, wrecz w 3 dupy, w końcu w Japonii sprzedaje sie kilka tysięcy tygodniowo
polecam
pspsisoz.com


fontani32678yp1.gif

Offline

#10 2008-05-06 22:55:15

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Nintendo DS

KKnD napisał:

nie wiem, ale wiem ze na psp jest gier opartych na anime dużo, wrecz w 3 dupy, w końcu w Japonii sprzedaje sie kilka tysięcy tygodniowo

Tak nawiasem mówiąc, to nie wiem, czy DS jest znowu takim rajem dla kogoś, kto ma zamiar kupować gierki, zresztą, co ciekawe, Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie DS sprzedaje się gorzej od PSP.
BTW. Jest jeszcze strona ndstuff.pl, ale mam wrażenie, że administratorzy są tam lekko pierdyknięci. smile_big
Aha, i co mnie cieszy, na DSa zmierza też Disgaea, w którą zawsze chciałem zagrać, ale nie miałem żadnej z konsol Sony. smile No i wypróbuj koniecznie Elite Beat Agents - fajna muzyczna gierka. smile

Offline

#11 2008-05-06 22:58:05

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Nintendo DS

imo od Elite Beat Agents jest lepsze Osu! Tatakea! Ouendan! - to samo tylko bardziej mangowe:D

Ostatnio edytowany przez Przemek3 (2008-05-06 23:00:26)

Offline

#12 2008-05-06 23:03:24

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nintendo DS

NA PSP jest więcej gierek pro amerykańskich jakieś FPSy ścigałki itd. jednak wole jRPG oraz logicze przygodowe. ostatnio zakupiłem sobie jakiegoś FF i kurde super gierka ale takich jest mało, na DS'a pełno i kuszą mnie liczne części  Final Fantasy, Advance Wars i pare innych. I w jap. gorzej sprzedaje się PSP a DS hurtowo.

KKnD napisał:

nie wiem, ale wiem ze na psp jest gier opartych na anime dużo, wrecz w 3 dupy, w końcu w Japonii sprzedaje sie kilka tysięcy tygodniowo
polecam

Nie no maskara... Czy ja mieszkam w japoni, lub znam japoński nie! Jak znajdziesz mi w 3dupy japońskich gier w wersji  EUR. postawie ci piwo

Offline

#13 2008-05-06 23:05:56

mruq
Użytkownik
Skąd: Świebodzice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nintendo DS

Wypowiadam się, ale zastrzegam, że nie mam ani tej a ni tej konsoli (PSP zamierzam kupić).
Jeżeli przepadasz za RPGami to raczej DS, ale jeżeli chodzi o ścigałki... Gran Turismo 1, 2 (emu PSXa), Burnout, Initial D Street Stage^^, celowo pomijam NFSa bo nie grałem a zdania są podzielone co do gry. Mario Kart DS mi by nie wystarczył...
Plusem PSP jest to, że istnieje kilkanaście emulatorów do konsol/komputerów np. SNES/NES/GBA
Dotykowy ekran w DS... hmm miałem palmtopa i powiem, że bez dobrej wprawy w pisaniu rysikiem i w ogóle w ładnym pisaniu to to się raczej nie przydaje:)
Plus DSa to chyba to, że łatwiej uruchomić kopie gier, mniej problemów z oprogramowaniem (?).
PSP ma Skype'a jezor

EDIT
Według pspoland (news 2 maja) PSP jest w Japonii na 1 miejscu, Wii na 2, DS 3, a PS3 4 to jak to jest?

Ostatnio edytowany przez mruq (2008-05-06 23:12:31)

Offline

#14 2008-05-06 23:11:43

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nintendo DS

korzystam z PSP tylko do grania a raczej korzystałem.. A te jego funkcje są gówno warte po posiadam z MDA
EDIT : ja mówię to co wyczytałem w gazetkach znajdujących się w EMPIKU smile

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-05-06 23:12:42)

Offline

#15 2008-05-06 23:14:59

mruq
Użytkownik
Skąd: Świebodzice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nintendo DS

Pewnie jakaś promocja w EMPIKU jest;p
Tu info z wp.pl

Offline

#16 2008-05-07 06:30:43

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Nintendo DS

KKnD napisał:
lb333 napisał:

Aha, i co mnie cieszy, na DSa zmierza też Disgaea, w którą zawsze chciałem zagrać, ale nie miałem żadnej z konsol Sony. smile

Disgaea Afternoon of Darkness
http://www.megaupload.com/pt/?d=SONUW3VT

ze strony PSPisoz.com

Geez, no i po co mi to? Przeczytaj jeszcze raz post, bo chyba nie zrozumiałeś. Brak mi konsoli, a nie gry. I jeszcze linki do piratów podajesz. xD

mruq napisał:

Plusem PSP jest to, że istnieje kilkanaście emulatorów do konsol/komputerów np. SNES/NES/GBA

Na DSa też jest sporo emulatorów, wyżej wymienione też (choć emu SNESa ma jeszcze sporo wad w wyświetlaniu grafiki, przynajmniej jak testowałem chrono triggera, a do GBA emulator nie jest oczywiście potrzebny).
Ze dwie całkiem przyzwoite ścigałki (nie mówię tu Mario Kart xD) na DSa są, jedna prawdopodobnie niedługo wyjdzie, ale porządnych gier sportowych. Totalnie zwalony Pro Evolution Soccer, który na PSP jest podobno lepszy, ale trudno mi to sobie wyobrazić, bo w obu konsolkach nie ma L2 i R2, które w tej grze bardzo się przydawały.

mruq napisał:

Dotykowy ekran w DS... hmm miałem palmtopa i powiem, że bez dobrej wprawy w pisaniu rysikiem i w ogóle w ładnym pisaniu to to się raczej nie przydaje:)

Ale po co pisać rysikiem, jak można nim grać. smile_big Pod tym względem DS jest lepszy do FPSów - przyjemniej się gra, bo możesz celować, niestety ma trochę małe możliwości graficzne (choć jest parę FPSów z całkiem niezłą grafiką - jak na DSa oczywiście).

mruq napisał:

Według pspoland (news 2 maja) PSP jest w Japonii na 1 miejscu, Wii na 2, DS 3, a PS3 4 to jak to jest?

Zapomniałem, że w ostatnich miesiącach się to zmieniło i sprzedaż DS spadła, choć wcześniej obie konsolki Nintendo były lepsze od Sony. Ale zaskoczyłeś mnie tutaj tym PS3 w pierwszej czwórce. Wcześniej PS2 wygrywało w wynikach sprzedaży z PS3, co w sumie jest całkiem zabawne. smile_big

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-05-07 06:31:43)

Offline

#17 2008-05-07 07:06:02

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Nintendo DS

i tak jest dla mnie smieszne ze x-box 360 ma prawie znikomą sprzedajność xD
sam chyba sprzedam psp bo sobie mini-pocket'a kupiłem :p


fontani32678yp1.gif

Offline

#18 2008-05-07 07:59:28

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Nintendo DS

lb333 napisał:
mruq napisał:

Według pspoland (news 2 maja) PSP jest w Japonii na 1 miejscu, Wii na 2, DS 3, a PS3 4 to jak to jest?

Zapomniałem, że w ostatnich miesiącach się to zmieniło i sprzedaż DS spadła, choć wcześniej obie konsolki Nintendo były lepsze od Sony. Ale zaskoczyłeś mnie tutaj tym PS3 w pierwszej czwórce. Wcześniej PS2 wygrywało w wynikach sprzedaży z PS3, co w sumie jest całkiem zabawne. smile_big

DS się pewnie gorzej sprzedaje bo go ma już większość japończyków smile_big <joke> choć pewnie prawdziwym powodem jest wydana niedawno MH2G jezor A co do gier na podstawie anime, to i jedna i druga konsola ma do zaoferowania kilkanascie/kilkadziesiat takich gier, tylko szkoda, ze wiekszosc to ponizej przecietnej... Choć jak pisałeś lubisz rpgi i inne gry utrzymane w stylu mangowym, a tych na dsie jest masa i są naprawdę prawdziwe perełki jezor


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#19 2008-05-07 09:37:27

nazghoul
Użytkownik
Skąd: kraków, wadowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nintendo DS

Polecam Ci duet Nintendo DS + odpowiedni kart. Sam mam M3G6 Real Perfect Bundle, którego wybrałem ze względu na rozszerzenie pamięci, możliwość wkładania kart microSDHC[większe niż 2GB], emulacja GBA [działa perfekt] oraz bardzo dobra kompatybilność - do tej pory nie chodzi mi jedna jedyna gra, a przetestowałem juz ponad setkę.

Moim zdaniem NDS to lepszy wybór niż PSP. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wygodę użytkowania. Jeśli dokupisz karta wtedy wrzucasz rom na kartę pamięci, kartę wkładasz do NDS i hulaj dusza. Zero problemów z softem, że coś nie chodzi i dlaczego etc. Ponadto oprócz gier na NDS odpalisz gry z GBA, czy już korzystając z emulatorów z SNESa/NESa (ale szczerze powiem, że nie miałem nawet czasu się tym pobawić, tyle świetnych gier jest na NDS). Działa Nintendo WiFi Connection - tutaj nie wiem jak to wygląda na PSP ale prawdopodobnie Sony blokuje firmware scrackowany (poprawcie mnie jeśli się mylę). W przypadku NDS po prostu wchodzę na neta i wszystko chodzi.

Od momentu kupna minęło już prawie pół roku, a ja dalej się bawię (nie mówiąc o dziewczynie smile).
Oczywiście fajnie byłoby mieć obie konsole, no ale to może kiedyś oczkod

W razie pytań wal śmiało.

Offline

#20 2008-05-07 09:56:26

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Nintendo DS

Wiesz pisanie argumentu, że ze względu wygodę użytkowania są nie na miejscu bo przy psp nie ma żadnych większych problemó tak samo jak przy Dsie jezor A przerobić soft to może 10latek z palcem w tyłku (oczywiście z dokładną instrukcją których jest mnóstwo na necie i to jeszcze PL, nie mówiąc już o auto-instalkach...)


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024