#1 2008-07-04 00:15:18

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Ręce mi opadają, kolejny raz moja prośba została odrzucona.
Potrafię zrozumieć, że ktoś robi napisy tylko w ass, ale nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie chce dokładać do swojej paczki innych formatów, przerobionych przez innych użytkowników . Mało tego nawet nie zezwala na ich zamieszczenie. Ludzie, każdy NOOB jak widzi ass zaraz sobie odpuszcza, mało tego, jak im się wersja nie zgadza to już panikują.
Więc pytam się, czy to jest normalne? Po co ktoś ma ponownie tłumaczyć całą serię, bo autor gotowych bardzo dobrych napisów, nie zezwala na zamieszczanie innych formatów.
Dodam, że napisy które przerabiałem i o które składałem prośby o ich zamieszczenie, w formacie ass posiadały lity tekst. Jedynie tytuły i nazwy tłumaczy/korektorów były obarczone ozdobnikami. Osobiście nie uważam za właściwe przerabianie napisów, które posiadają karaoke, inną czcionkę itd.
Tak więc tłumaczenie się "BO TAK", dla tekstu który jednakowo wygląda w ass i txt, uważam za co najmniej dziecinny kaprys.

Offline

#2 2008-07-04 00:18:27

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Przerobienie ass na mDVD to kwestia paru kliknięć.

Offline

#3 2008-07-04 00:26:17

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Ja wiem, że to parę kliknięć, ale 80% ludzi którzy ściągają napisy tego nie potrafi, w takim razie skąd mają brać napisy dla swojego ulubionego anime? jezor

Edit:

Gdyby choć wykazano chęć zamieszczenia napisów w innym formacie, nie było by tych durnowatych wątków z prośbami o synchro i format.

Ostatnio edytowany przez Heliar (2008-07-04 00:27:20)

Offline

#4 2008-07-04 00:29:14

Hitsuga
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-02

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Bo jak dostana inna wersje do dodania to musza wstawiac napisy od nowa i im sie kasuje ilosc klikniec? ^^
Dla mnie troche smieszne jest poswiecanie czasu na tlumaczenie czegos w ass, a pozniej brak 30 sekund aby wrzucic inne wersje, ktore zostaly podeslane przez kogos innego (chyba ze chodzi o to, ze ktos chce wstawic napisy nie swojego autorstwa po tym jak tylko przerobi na mDVD, wtedy nie dziwie ze autor nie wyraza zgody jezor)

Offline

#5 2008-07-04 00:32:58

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Hitsuga napisał:

Bo jak dostana inna wersje do dodania to musza wstawiac napisy od nowa i im sie kasuje ilosc klikniec? ^^

Nie muszą wstawiać napisów od nowa. Jest coś takiego jak "aktualizacja napisów". Pobrania i komentarze się nie kasują.

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2008-07-04 00:39:28)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#6 2008-07-04 00:35:41

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

ja osobiście nie mam nic do formatu *.ass...
odpalam wszystko w mpc i chodzi, jeśli muszę coś przerobić to jest max 30sec i gotowe.


klapos.png

Offline

#7 2008-07-04 00:39:04

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Robienie w ass jest trendy szpan jak chcesz byc pr0 subberem musisz w ass napisy wrzucac, najlepsze ze napisy w ass bez zadnych efektow niczym sie nie roznia od napisow w srt smile Ja odrazu po sciagnieciu napisow w ass, niewazne czy sa jakies efekty, przerabiam na srt smile i mam gleboko w powazaniu ze autor spedzil 30 godzin robiac efekty hehe Raz widzialem anime w ktorym komus musialo sie mocno nudzic bo kazda postac miala swoj kolor w napisach shithappens

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2008-07-04 00:41:40)


ara ara...

Offline

#8 2008-07-04 00:43:44

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Ja lubię oglądać na DVD, więc jeśli to nie jest porządne ass to je przerabiam. Gdyby tylko moje DVD czytało ass...

Offline

#9 2008-07-04 01:00:55

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Cały temat o kant dupy rozbić.;) Skoro nie umieją zamieniać ass na mDVD, nie przeczytali FAQa, a idzie za tym to, że powinni dostawać warna za każde głupie pytanie.

Offline

#10 2008-07-04 01:06:03

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

ja moge tyle odpowiedziec na ten temat "To masz lipę"


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#11 2008-07-04 01:21:00

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Powodow moze byc kilka, oto pare przykladow:

- im wiecej napisow w paczce tym wiecej trzeba potem poprawiac! Jesli ktos oczywiscie poprawia wylapane przez innych bledy, a wiekszosc to robi oczkod Pamietaj, ze w paczce znajduja sie tez synchra do innych grup, kazde z nich wymaga aktualizacji, gdy chcemy cos zmienic w subie.

- takie widzi mi sie, nie i juz oczkod

- nie po to robi sie "pr0" ASS zeby potem udostepniac "crapowe" mDVD, ktore zalezne jest od fps w przeciwienstwie do ASS. (och! subedicie zes namieszal na naszej scenie subberskiej :/)

- bla bla, szatan

Ostatnio edytowany przez KAT (2008-07-04 01:21:10)

Offline

#12 2008-07-04 01:29:05

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

A po co przerabiać napisy z najlepszego aktualnie formatu jakim jest ass na jakiś średni jakim jest mdvd? Świadczy to tylko o tym że większość osób nie zna sie całkowicie na formatach i potem gadają takie kretyńskie rzeczy typu: Ass to badziew itp. A chwalą gorsze formaty bo bo wola pozostań przy czymś co jest dobre, i nie dopuszczają do siebie że może wyjść coś lepszego.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#13 2008-07-04 01:41:02

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Żeby zrobić synchro do swojej wersji.

Offline

#14 2008-07-04 01:44:48

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

KAT napisał:

- nie po to robi sie "pr0" ASS zeby potem udostepniac "crapowe" mDVD, ktore zalezne jest od fps w przeciwienstwie do ASS. (och! subedicie zes namieszal na naszej scenie subberskiej :/)

- bla bla, szatan

po co odrazu w mdvd jezor jakos Freeman wiekszosc swoich napisow w srt udostepnial i nikt nie plakal ze format jest zly, srt ma to do siebie ze i subedit i mpc go lyka bez problemu smile

Jubei napisał:

A po co przerabiać napisy z najlepszego aktualnie formatu jakim jest ass na jakiś średni jakim jest mdvd? Świadczy to tylko o tym że większość osób nie zna sie całkowicie na formatach i potem gadają takie kretyńskie rzeczy typu: Ass to badziew itp. A chwalą gorsze formaty bo bo wola pozostań przy czymś co jest dobre, i nie dopuszczają do siebie że może wyjść coś lepszego.

ass bez efektow, zdecydowana wiekszosc udostepniana na ansi, praktycznie niczym sie nie rozni od mdvd z podanym fps czy tez srt

btw. najsmieszniejsze jest to ze takie ass bez efektow bez problemow dzialaja w subedit smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2008-07-04 01:47:55)


ara ara...

Offline

#15 2008-07-04 01:53:54

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

podpisuje sie pod wypowiedzia KAT'a. Im wiecej plikow w paczce tym wiecej ewentualnego poprawiania i zabawy. Ta cala szopka z ass jest dokladnie taka sama jak z komentarzami. Jak sie komus nie chce to nic sie na to nie poradzi. Nie lubisz ass, nie chcesz cie uczyc, nie masz ochoty pisac komentarzy... nie rob tego. Tylko nie rob tez kolejnej rzeczy NIE TRUJ DUPSKA. [do tych ktorym sie nie chce jezor i nie mam tu na mysli ~Heliar'a]


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#16 2008-07-04 05:05:43

ufix sama
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-30

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Ale temat. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że nie doda mdvd, bo mu nie pozwalają plamy na słońcu jezor I autor subów ma rację i tyle. Chce tylko ass, jego wola. Nie musisz korzystać z jego subów. Możesz nauczyć się obsługi ass, przeróbki ass itp. Jeśli byłaby to kwestia synchra do innej grupy, to przesuń suby i zrób w ass, to autor pewnie zgodzi się je wstawić. A jak nie, trudno. W końcu, jak ma się problem, to proszę sobie ściągać te wersje anime, pod które tłumacz robi timing. A jak nie znasz ass, a chcesz mdvd, to się naucz przerabiać, bo to kwestia tylko kilku kliknięć.

Offline

#17 2008-07-04 09:26:38

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

[cytuj]A po co przerabiać napisy z najlepszego aktualnie formatu jakim jest ass na jakiś średni jakim jest mdvd?[/quote]
wiele osób to robi, ja tez, a to dlatego, ze lubie miec stałą wielkość i rodzaj czcionki, oraz wysokość położenia napisu na ekranie....oczywiscie, mozna to wszystko ustawić sobie w ASS.....ale szybciej mi przerabiac na srt smile

Offline

#18 2008-07-04 09:37:36

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

A ja się z autorem tematu przynajmniej częściowo zgadzam - np. przy takim Code Geass R2 od KA, jak ktoś ściąga sobie anime w mkv HD to wszystko chodzi pięknie, ale jak ma słabego kompa i musi ściągać xvidy z hardsubem, to ass zdecydowanie przestaje być tym "najlepszym" formatem napisów, i człowiek musi sobie przerobić napisy na srt lub mdvd - oczywiście, że trwa to parę sekund, ale w  np. niektórych napisach mamy różne przypisy lub kilka napisów na raz i wtedy wszystko zaczyna się nieźle chrzanić, a naprawa tego trwa już nie taką małą chwilkę:P, więc uważam, że przynajmniej w wypadku niektórych napisów przydałoby się dorzucić porządnie przerobione wersje w innych formatach, zwłaszcza, że przerabia je ktoś inny więc czasu się na to nie traci. A poprawa większej ilości napisów? Jak napisy są porządne, to wątpię aby komuś zaszkodziło to kilkanaście sekund na poprawienie literówki w dodatkowym pliku:P.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2008-07-04 09:51:57)

Offline

#19 2008-07-04 09:40:26

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Kiedyś było TMP i było dobrze. Powstało mDVD i już wszyscy narzekają na TMP, bo mDVD jest lepsze i dokładniejsze i takie tam. Teraz znowu nie pasuje wam mDVD, bo w ass można fajne bajery ustawiać, które są w ogóle niepotrzebne... Mi osobiście wisi w jakim formacie są napisy - jak mi się coś nie podoba (np. typeset wg. mnie jest do bani) to sobie poustawiam po mojemu i już. A co do wybredności tłumacza "Bo MicroDVD mi się nie podoba"... Synchro pod inną wersję, które dany człowieczek zrobi, niezależnie od formatu zawsze się przyda, bo jak już ktoś wspomniał nie każdy potrafi takie rzeczy. Ale... Z drugiej strony jest to dobry sposób, żeby takiego delikwenta zmusić, aby się co nieco nauczył o innych formatach i ich przerabianiu. hehe

[cytuj="~zergadis0"]A poprawa większej ilości napisów? Jak napisy są porządne, to wątpię aby komuś zaszkodziło to kilkanaście sekund na poprawienie literówki w dodatkowym pliku.[/quote]

Zawsze można poprosić o ponowne zrobienie synchra. jezor

Ostatnio edytowany przez strusic (2008-07-04 09:42:32)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#20 2008-07-04 09:45:06

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Kilgur napisał:

Robienie w ass jest trendy szpan jak chcesz byc pr0 subberem musisz w ass napisy wrzucac,

Co racja to racja

Kilgur napisał:

Najlepsze ze napisy w ass bez zadnych efektow niczym sie nie roznia od napisow w srt smile
Ja od razu po ściągnięciu napisów w ass, nieważne czy sa jakieś efekty, przerabiam na srt smile i mam głęboko w poważaniu ze autor spędził 30 godzin robiąc efekty hehe

Fakt

Kilgur napisał:

Raz widzialem anime w ktorym komus musialo sie mocno nudzic bo kazda postac miala swoj kolor w napisach shithappens

Mają za dużo czasu, uważają że jak dadzą raz na 2 tyg. Suby, to jest ok.

turunks napisał:

A po co przerabiać napisy z najlepszego aktualnie formatu jakim jest ass na jakiś średni jakim jest mdvd?

wiele osób to robi, ja tez, a to dlatego, ze lubie miec stałą wielkość i rodzaj czcionki, oraz wysokość położenia napisu na ekranie....oczywiscie, mozna to wszystko ustawić sobie w ASS.....ale szybciej mi przerabiac na srt smile

My Too
1. Wieksze suby jak leże w łóżku, niektóre koliory inczcionki są nieczytlne


fontani32678yp1.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024