#41 2008-07-04 15:46:21

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Krzyżu napisał:
ufix sama napisał:
Krzyżu napisał:

Nawet, gdy mam pare wersji napisów.
Rozumiesz już?

Nie jezor Wiem tylko, że w "nawet gdy" nie stawia się przecinka, gdy jest to wyrażenie na początku zdania jezor Ja się nie dziwię, że nie masz co poprawiać, jak ludzie błędów nie widzą i oceniają suby tylko za to, że są hehe Mi tam się ass z jego możliwościami podoba. Gdybym coś tłumaczył to pewnie w ass i olałbym to, że ktoś tam chce mdvd.

Widzę, że oceniłeś mnie po jednym błędzie. Spoko, tacy jak Ty też się zdarzają.

Widzisz, tu jeden błąd, tam drugi. Błędy się zdarzają, a jak ktoś Ci zwróci uwagę, to je poprawiasz. Ja sobie nie chcę tego utrudniać, Ty chcesz. Twoja sprawa. Zresztą ja na początku swojego subowania też dawałem w paczce wszystkie wersje, jakie wyszły. Ale mi się odechciało. smile

Heliar napisał:

Temat odbiega od głównego wątku, mowa była o przerobionej paczce napisów, czyli o napisach do całej serii, które w oryginale miały już poprawki autora. Taka paczka nie zawiera już błędów (albo nie powinna ich mieć), jeżeli autora zamieścił paczkę to jak dla mnie to oznacza, że to jest jego produkt finalny.

Jak mi zapłacisz za zrobienie subów, będziesz mógł oczekiwać produktu finalnego. Póki robię to sam z siebie, mogę się mylić i poprawiać napisy, ile mi się tylko podoba. Zresztą jakbyś się zobowiązał, że każdą poprawkę, którą wprowadzę, uwzględnisz w paczce ze swoim synchrem, to byś chyba zmienił zdanie.

Heliar napisał:

Osobiście uważam, że robienie napisów w ass nie jest prOO- jest po prostu modne.

A kto tę modę wprowadził? Podpowiedź, grupa na "K". hehe

Heliar napisał:

ci, którzy używają ass, bo można w nim ładnie wyróżnić autora, czy też upchnąć nakładający się tekst itd., idą po prostu na łatwiznę.

Bo przecież ass=efekty, nie? Bez efektów to pójście na łatwiznę, a mdvd bez efektów jest super? Wolnoć Tomku w swoim domku. smile_big Każdy robi napisy, jak mu się podoba.

Heliar napisał:

Dlatego nie potrafię zrozumieć, czemu nie chcą zamieszczać innych formatów.

Argumenty zostały podane, może nie chcesz ich zrozumieć, a nie nie potrafisz.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-07-04 16:00:34)

Offline

#42 2008-07-04 15:54:26

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Heliar napisał:

Potrafię zrozumieć, że ktoś robi napisy tylko w ass, ale nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie chce dokładać do swojej paczki innych formatów, przerobionych przez innych użytkowników

Dlaczego? Ano dlatego, że jak się zdarzy jakaś literówka, błąd interpunkcyjny w napisach, to nikomu się nie chce go poprawiać w każdym formacie/pliku z napisami. Wpisanie w Edytuj>Znajdź odpowiedniego wyrazu, by namierzyć zdanie z błędem, poprawienie błędu (i tak po kolei w każdym pliku), zabiera mnóstwo czasu i jest męczące. Niektórzy nawet z tego powodu nie dodają synchra. smile_big

lb333 napisał:
Heliar napisał:

Osobiście uważam, że robienie napisów w ass nie jest prOO-

A kto tę modę wprowadził? Podpowiedź, grupa na "K". hehe

Widzicie? Wszystko przez KA! jezor

Ostatnio edytowany przez ivelios (2008-07-04 15:57:31)


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#43 2008-07-04 16:02:10

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

lb333 napisał:
Krzyżu napisał:
ufix sama napisał:

Nie jezor Wiem tylko, że w "nawet gdy" nie stawia się przecinka, gdy jest to wyrażenie na początku zdania jezor Ja się nie dziwię, że nie masz co poprawiać, jak ludzie błędów nie widzą i oceniają suby tylko za to, że są hehe Mi tam się ass z jego możliwościami podoba. Gdybym coś tłumaczył to pewnie w ass i olałbym to, że ktoś tam chce mdvd.

Widzę, że oceniłeś mnie po jednym błędzie. Spoko, tacy jak Ty też się zdarzają.

Widzisz, tu jeden błąd, tam drugi. Błędy się zdarzają, a jak ktoś Ci zwróci uwagę, to je poprawiasz. Ja sobie nie chcę tego utrudniać, Ty chcesz. Twoja sprawa. Zresztą ja na początku swojego subowania też dawałem w paczce wszystkie wersje, jakie wyszły. Ale mi się odechciało. smile

Ale dla mnie to nie jest problem.
Mogę dodać do swoich napisów synchro zrobione przez kogoś, o ile w samych napisach nie było kopane(ingerencja w treść) oraz nie jest w TMP-nie ma bata, tego badziewia nie przyjmę:P.



lb333 napisał:
Heliar napisał:

Osobiście uważam, że robienie napisów w ass nie jest prOO-

A kto tę modę wprowadził? Podpowiedź, grupa na "K". hehe

Kami Squad[kombinuje]?

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2008-07-04 16:04:09)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#44 2008-07-31 23:26:03

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Ekhm. Zastrzegam się, że nie jestem suberem " z krwi i kości". Dopiero zacząłem jedna serię i to dlatego, że na widok subów, które już są, włosy mi stają dęba od czubka głowy aż do pięt. Ale zastanawiałem się już nad wyborem formatu. Do jakich doszedłem wniosków?

1. Format ma być jak najlepiej obsługiwany. w nosie mam, czy uzywanie tego czy owego formatu jest c00l i robi ze mnie pr0. Zależy mi na tym, aby fan bezproblemowo obejrzał anime bez potrzeby zastanawiania się, w czym to po ludzku otworzyć. ASS? Żałosne. Trawi go tylko MPC i GMplayer. To za mało, żebym zawracał sobie nim głowę. Jak zaczną go obsługiwać inne playery, to może pomyślę. Ale do tego jeszcze daleko. Poza tym na moim kompie Gmplayer i MPC przy ASS zacinają jak diabli, spowalniają odtwarzanie i ogólnie same kłopoty (Cyrix 1,5 GHz, 192MB RAM, XP Home). Profilaktycznie wolę nie ryzykować takiej sytuacji u odbiorcy.

2. Format nie musi mieć zarąbiaszczych efektów. Nie widzę takiej potrzeby. Staram się tłumaczyć tak, żebym nie musiał upychać po kątach ton wyjaśnień rujnujących przyjemność z oglądania. Jestem informatykiem - wystrzeganie się "syndromu omnibusa" to jedna z podstawowych zasad w moim zawodzie. Robię coś tak prosto, jak to tylko możliwe - tak najłatwiej ustrzec się błędów. Jest dowcip, ma być śmieszny *od razu*, a nie po przeczytaniu wyjaśnienia. To jest czasami potwornie trudne. Ale wykonalne. Przynajmniej na ogół. Wielkość czcionki? Od tego są opcje czcionki subów w danym playerze, a nie efekty jezor Nie czuję potrzeby szpanowania, jak to niby czadersko wygląda. Dobre napisy to takie, na które nie zwracasz nawet uwagi. Są i je czytasz, ale zapominasz o ich obecności po pięciu minutach - oglądasz już samo anime. Wodotryski IMO tylko wybijają niepotrzebnie z transu. Szkoda na nie czasu.

3. Oczekuję od formatu, żeby dał się w miarę łatwo skonwertować na inne formaty. Co oznacza, że ASS lezy i kwiczy. Natomiast microDVD z tego co wiem jest dość wygodny w stosowaniu i łatwo się go konwertuje. A to może się przydać.

Jak mi zapłacisz za zrobienie subów, będziesz mógł oczekiwać produktu finalnego. Póki robię to sam z siebie, mogę się mylić i poprawiać napisy, ile mi się tylko podoba.

Prywatnie oceniam subera przez pryzmat jego subów. I chyba każdy tak ma. Jeśli widzę w subach bijące po oczach literówki, uważam subera za niechluja i na przyszłość omijam. Firmując suby swoim nickiem człowiek wystawia o sobie świadectwo. Dlatego dziesięć razy oglądam suby zanim uznam, że choćby teoretycznie mogłyby być.

Tak, tak. Jestem zielony, co ja tam mogę wiedzieć. Ale to nie zmienia faktu, że jak dotąd jestem zadowolony z tego, co mi na kompie wyszło. A gdybym się mylił, to powinno coś zgrzytać jezor

Ostatnio edytowany przez rip LunarBird CLH (2008-07-31 23:34:55)

Offline

#45 2008-07-31 23:34:35

sosoel
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2007-04-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

1. Format ma być jak najlepiej obsługiwany. w nosie mam, czy uzywanie tego czy owego formatu jest c00l i robi ze mnie pr0. Zależy mi na tym, aby fan bezproblemowo obejrzał anime bez potrzeby zastanawiania się, w czym to po ludzku otworzyć. ASS? Żałosne. Trawi go tylko MPC i GMplayer. To za mało, żebym zawracał sobie nim głowę. Jak zaczną go obsługiwać inne playery, to może pomyślę. Ale do tego jeszcze daleko.

Jeden kodek, którego nazwa była wałkowana tu na forum sporo razy umożliwia wszystkim playerom odtwarzanie assów, po nazwaniu ich tak samo jak nazwa pliku filmu. Polecam na przyszłośc oczkod

Offline

#46 2008-07-31 23:39:46

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Pytanie czy odbiorca go używa. A jeśli nie, to na kogo naklnie. Ano naklnie na subera oczywiście jezor Czyli na mnie. Jest taka zasada, że projektant zakładać powninien jak najbardziej pesymistyczną wersję. Nie jestem aż takim arogantem, aby stawiać odbiorcy subów wymagania. Suby mają chodzić w jak największym procencie przypadków przy jak najmniejszej konieczności ingerencji ze strony użytkownika. tak przynajmniej ja sam uważam.

Tak więc będę brał pod uwagę ten kodek, kiedy jego posiadanie stanie się rzeczą oczywistą. Tak jak teraz posiadanie kodeków i playera do filmów z obsługą mDVD.

Offline

#47 2008-07-31 23:42:49

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

rip LunarBird CLH napisał:

Pytanie czy odbiorca go używa. A jeśli nie, to na kogo naklnie. Ano naklnie na subera oczywiście jezor Czyli na mnie. Jest taka zasada, że projektant zakładać powninien jak najbardziej pesymistyczną wersję. Nie jestem aż takim arogantem, aby stawiać odbiorcy subów wymagania. Suby mają chodzić w jak największym procencie przypadków przy jak najmniejszej konieczności ingerencji ze strony użytkownika. tak przynajmniej ja sam uważam.

Tak więc będę brał pod uwagę ten kodek, kiedy jego posiadanie stanie się rzeczą oczywistą. Tak jak teraz posiadanie kodeków i playera do filmów z obsługą mDVD.

Weź pod uwagę, że nie każdy może mieć odtwarzacz w ogóle. Albo może nie mieć komputera. Wtedy to się dopiero naprzeklina, że nie może sobie pooglądać.

Offline

#48 2008-07-31 23:52:17

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Czy ty sobie jaja raczysz robić, ~lb333,?
Zostały przedstawione logiczne argumenty,dobrze naświetlone, które istnieją od początku istnienia ASS.
Wiele osób(np. zielonych w tym sporcie) chce włączyć anime na PC, czy odtwarzacz, i nie mieć problemów.
Gdzie ASS działa normalnie bez solenia się ?
wg, Hitchcocka , jeżeli odrzucisz to co niemożliwe zostaje to co najbardziej nieprawdopodobne, czyli w twojej argumentacji telefon(notabene żaden fon Ci nie obsłuży ASS)


fontani32678yp1.gif

Offline

#49 2008-07-31 23:58:03

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Bądźmy poważni, jeśli ktoś potrzebuje subów, to może ich użyć. Czyli albo ma kompa z playerem i obsługą napisów (wszystkie playery poza Windows Media Playerem obsługują napisy i format mDVD) albo stacjonarny odtwarzacz z obsługą napisów (obecnie miażdżąca większość modeli obsługuje mDVD bez najmniejszego problemu). Natomiast dodawanie do tej listy kolejnych wymagań naraża uzytkownika na zdenerwowanie spowodowane tym, że napisy nie działają. Przeciętny użytkownik nie będzie się zastanawiał, co nie działa. Założy z miejsca, że napisy są lewe jezor Najbardziej dostaje nie ten, kto najbardziej winien, ale ten, kto akurat jest pod ręką jezor

Ostatnio edytowany przez rip LunarBird CLH (2008-08-01 00:02:53)

Offline

#50 2008-08-01 00:00:06

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

KKnD napisał:

Czy ty sobie jaja raczysz robić, ~lb333,?

Tak. Lubię sobie czasem porobić jaja, ale nie wiem, czy mam to samo zrobić z Twoim postem, bo ni w ząb go nie zrozumiałem. Ja na fona napisów nie robię. I jak chcesz możesz sobie wrzucić anime do konwertera i wkodować napisy przed wrzuceniem na koma.

rip LunarBird CLH napisał:

Bądźmy poważni, jeśli ktoś potrzebuje subów, to może ich użyć.

I tutaj bym zakończył.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-08-01 00:01:07)

Offline

#51 2008-08-01 00:04:27

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

było mówione że niech ktos robi suby jak chce, ja tylko czekałem czy ktoś założy nowy temat, ale widz ze stare są odgrzebywane.
Albo będą zwykłe napisy + niepotrzebne wodotryski w ass
Albo będą ludzie pisali takie topici jak ten, że chcą obejrzeć jakieś nowe anime, a tu mi "napisy nie działają, pomocy".
Jak by można kodować w ANSI to część problemów by rozwiązał leciwy i nie rozwijany S-E


fontani32678yp1.gif

Offline

#52 2008-08-01 00:07:42

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

lb333 napisał:
rip LunarBird CLH napisał:

Bądźmy poważni, jeśli ktoś potrzebuje subów, to może ich użyć.

I tutaj bym zakończył.

Kończę dyskusję kiedy ja sam uznam, że nie ma nic do powiedzenia jezor

Dla szarego użytkownika napisy to napisy. Kropka. Wali go ich format. Player wyświetla inne napisy, więc użytkownik oczekuje, że twoje napisy jego player też wyświetli. I jeśli ściągnie ASS, to się rozczaruje. Nie wiem jak ty, ja nie lubię, jak ktoś jest rozczarowany z powodu, który mogłem przewidzieć i mu zaradzić.

PS. Celem pracy subera chyba nie jest wypinanie klaty z dumy, jakie to arcydzieło nie stworzył. Jest nim zadowolenie człowieka, który napisów używa. Nie mam racji? A jeśli player użytkownika pogryzie się z formatem napisów, to trudno mówić o zadowoleniu użytkownika.

Ostatnio edytowany przez rip LunarBird CLH (2008-08-01 00:12:50)

Offline

#53 2008-08-01 00:11:50

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

rip LunarBird CLH napisał:
lb333 napisał:
rip LunarBird CLH napisał:

Bądźmy poważni, jeśli ktoś potrzebuje subów, to może ich użyć.

I tutaj bym zakończył.

Dla szarego użytkownika napisy to napisy. Kropka. Wali go ich format. Player wyświetla inne napisy, więc użytkownik oczekuje, że twoje napisy jego player też wyświetli. I jeśli ściągnie ASS, to się rozczaruje. Nie wiem jak ty, ja nie lubię, jak ktoś jest rozczarowany z powodu, który mogłem przewidzieć i mu zaradzić.

Można by dyskutować, czy ktoś, kto nie potrafi poradzić sobie z tak prostym problemem, jest godny poświęcania mu wielu godzin, żeby zrozumiał anime, ale pomińmy to. Uwierz mi, naprawdę zastanawiam się, czy nie wrócić do dodawania wersji mdvd i chyba tylko napiprojekt mnie powstrzymuje. Co nie zmienia faktu, że tę chwilę na instalację vobsuba mógłby poświęcić, bo to naprawdę podstawowy kodek (czy tam filtr, nie znam się na tym jezor).

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-08-01 00:12:31)

Offline

#54 2008-08-01 00:16:52

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Można by dyskutować, czy ktoś, kto nie potrafi poradzić sobie z tak prostym problemem, jest godny poświęcania mu wielu godzin, żeby zrozumiał anime, ale pomińmy to.

Jest jedna rzecz gorsza niż najgorsza zaraza. Lekceważenie ludzi, którzy nie są specjalistami w konkretnym temacie tylko dlatego, że wiesz od nich więcej. Wyznaję zasadę, że moja wiedza służy temu, żeby inni nie musieli wiedzieć.

Uwierz mi, naprawdę zastanawiam się, czy nie wrócić do dodawania wersji mdvd i chyba tylko napiprojekt mnie powstrzymuje.

Osobiście wolę nie polegać na tym, że ktoś coś za mnie zrobi odnośnie moich napisów jeśli mogę to zrobić sam jezor Tym bardziej, że - jak mówiłem - ASS nie jest mi do niczego potrzebne.

Ostatnio edytowany przez rip LunarBird CLH (2008-08-01 00:18:24)

Offline

#55 2008-08-01 00:17:47

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Szczerze jest jeden minus napisów ass jezor Czcionki po formacie jezor Raczej nie każdy zapisuje sobie dodatkowo czcionki w jakiś folderach.... Ale ogólnie ass jest prosty jezor Jak się teraz te wszystkie klcodec'i instaluje to tam automatycznie ten kodek do napisów instaluje. Dzięki temu kodekowi to nawet w Windows Media Player odpalisz napisy jezor A jeżeli ludzie nie chcą się rozwijać to po co wogule przeszli z komputerów  procek 75 MHz, a na turbo 98 MHz i 15 ram jezor

Offline

#56 2008-08-01 00:19:51

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

vosub i można zamknąć temat... ja se *.ass oglądam na S-E, a on nie wspomaga tego formatu i nawet chodzi (vosub jest teraz praktycznie standardem - jest w każdym codec pack'u). A jeśli ogląda anime <w sensie odbiorca napisów>, to na pewno ma jakiegoś paka bo na standardowych codekach to se możesz lasy bielić (jakieś 20% filmów odpalisz).

Ostatnio edytowany przez luki349 (2008-08-01 00:20:36)

Offline

#57 2008-08-01 00:21:46

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

rip LunarBird CLH napisał:

Można by dyskutować, czy ktoś, kto nie potrafi poradzić sobie z tak prostym problemem, jest godny poświęcania mu wielu godzin, żeby zrozumiał anime, ale pomińmy to.

Jest jedna rzecz gorsza niż najgorsza zaraza. Lekceważenie ludzi, którzy nie są specjalistami w konkretnym temacie tylko dlatego, że wiesz od nich więcej. Wyznaję zasadę, że moja wiedza służy temu, żeby inni nie musieli wiedzieć.

Nie nazwałbym kogoś, kto poszuka sobie przez pięć minut (albo nawet tę jednorazową godzinę, jeśli nie umie szukać) informacji, jak odworzyć ass, specjalistą. To, że umiem grać w piłkę, nie czyni mnie specjalistą, bo ktoś inny nie umie.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-08-01 00:22:28)

Offline

#58 2008-08-01 00:22:41

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Jak się teraz te wszystkie klcodec'i instaluje to tam automatycznie ten kodek do napisów instaluje.

Tak. Ale przeciętny użytkownik odpala jakikolwiek film, widzi podwójne napisy i wyłącza rzeczony kodek jezor

A jeżeli ludzie nie chcą się rozwijać to po co wogule przeszli z komputerów  procek 75 MHz, a na turbo 98 MHz i 15 ram jezor

Bo marketingowcy im wmawiają, że tak będzie lepiej smile Wielu ludzi ma kompy znacznie mocniejsze nić faktycznie potrzebują, może nie? jezor

Offline

#59 2008-08-01 00:25:14

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

rip LunarBird CLH napisał:

Jak się teraz te wszystkie klcodec'i instaluje to tam automatycznie ten kodek do napisów instaluje.

Tak. Ale przeciętny użytkownik odpala jakikolwiek film, widzi podwójne napisy i wyłącza rzeczony kodek jezor

przeciętny użytkownik nie wie jak go wyłączyć ! Tylko zakłada temat na forum dlaczego ma podwójne napisy... deprecha

Offline

#60 2008-08-01 00:28:39

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Niezupełnie - od czego są znajomi? jezor Ze wszystkich ludzi, z których komputerami miałem kontakt, ani jeden nie miał włączonego VoSuba. Ani jeden. Więc jeśli na niego liczycie...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024