#61 2008-08-01 00:38:47

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Zależy mi na tym, aby fan bezproblemowo obejrzał anime bez potrzeby zastanawiania się, w czym to po ludzku otworzyć. ASS? Żałosne. Trawi go tylko MPC i GMplayer.

Błąd.
Może się zdziwisz, ale ja poza SubEditem nie używam żadnego innego playera. (No prócz mplayera na lapku). Problemów z ASS - brak. Czyżby cud rządów PO?

Dobre napisy to takie, na które nie zwracasz nawet uwagi. Są i je czytasz, ale zapominasz o ich obecności po pięciu minutach - oglądasz już samo anime.

Dlatego też, muszą pasować klimatem do obrazu i treści przedstawionej fabuły. Tą możliwość daje ASS. Dobrze dobrane wyglądają tak, jakby one były tam od zawsze.

3. Oczekuję od formatu, żeby dał się w miarę łatwo skonwertować na inne formaty. Co oznacza, że ASS lezy i kwiczy.

Błąd
ASS daje się łatwo przerobić aegisubem. Temat poruszany wielokrotnie. Brak chęci przeczytania jednego czy dwóch postów na temat odtwarzania napisów jest równa brakowi chęci obejrzenia danego anime. Nie chcesz - nie oglądaj.

Jest taka zasada, że projektant zakładać powninien jak najbardziej pesymistyczną wersję.

Uświadomię Cię. Pesymistyczna wersja jest taka, że user i tak na Ciebie naklnie, że zrobiłeś suby w formacie mdvd, bo on chciał w TMP, bo łatwiej się przesuwa. Znów musi przeczytać FAQ, więc idea:

przy jak najmniejszej konieczności ingerencji ze strony użytkownika.

którą sam przytoczyłeś niestety bierze w łeb.

Tak więc będę brał pod uwagę ten kodek, kiedy jego posiadanie stanie się rzeczą oczywistą. Tak jak teraz posiadanie kodeków i playera do filmów z obsługą mDVD.

Już nadeszła pora "oczywistości" VobSuba, tylko mało kto ją widzi.

Gdzie ASS działa normalnie bez solenia się ?

Już napisałem w pierwszym punkcie - wszędzie, no chyba...
...że jest się KKnD. Wtedy kulistość Ziemi przeszkadza w odtwarzaniu ASS.

PS. Celem pracy subera chyba nie jest wypinanie klaty z dumy, jakie to arcydzieło nie stworzył. Jest nim zadowolenie człowieka, który napisów używa. Nie mam racji?

Nie. Zazwyczaj to jest tak, że celem subbera jest zrobienie napisów, z których sam byłby zadowolony i które jemu osobiście się podobają. Udostępnienie ich na ANSI to tylko kolejny klocek domino w tym mechaniźmie. Wiesz: "Skoro mam, to niech inni też sobie obejrzą".

PS.
Co dziś na tym forum się dzieje. Same tematy typu "bo mi się nie podoba"


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#62 2008-08-01 00:45:15

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Cain napisał:

Gdzie ASS działa normalnie bez solenia się ?

Już napisałem w pierwszym punkcie - wszędzie, no chyba...
...że jest się KKnD. Wtedy kulistość Ziemi przeszkadza w odtwarzaniu ASS.

Hahahaha... rotfl co racja to racja (bez urazy KKnD).

Offline

#63 2008-08-01 00:54:48

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

hehe
ale błąd, Cain
wiesz, jedyny zarzut jaki istnieje
(tylko z takim sie spotykam, ass u mnie winrarem[te makro wirusy :]] traktuje aby zrobić do srt) że kiedy Ci nie podadzą fps, możesz mieć problem.
Nie trzeba tworzyć milion 500 100 900 synchr pod grupy,

Przy rm wystarczy ctrl+q, obsówka miedzy eyecatch, to tylko ctrl+d
(ale w wypadku gdy masz voncury, anie sekundy-łoptologicznie żebyś zrozumiał)
I nie piepsz mi że możesz tak łatwo ASS edytować je pod leciwym S-E

Rozumiem pana który to rozpoczą, bo idem teraz do IV technikum, profil informaty, sieci komputerowe:P

edit:
małe błędy interpunktcyjne

Ostatnio edytowany przez KKnD (2008-08-01 00:57:46)


fontani32678yp1.gif

Offline

#64 2008-08-01 01:09:07

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

wiesz, jedyny zarzut jaki istnieje
(tylko z takim sie spotykam, ass u mnie winrarem[te makro wirusy :]] traktuje aby zrobić do srt) że kiedy Ci nie podadzą fps, możesz mieć problem.

Co ma wspólnego fps z formatem ASS? Nie łapię.

I nie piepsz mi że możesz tak łatwo ASS edytować je pod leciwym S-E

Pieprzyć to można mięso przed smażeniem.
Napisałem (tak łopatologicznie, żebyś zrozumiał):

ASS daje się łatwo przerobić aegisubem.

A faktem jest, że SE w żaden sposób nie przeszkadza w korzystaniu z ASS. Więcej się powtarzał nie będę. W razie problemów zajrzyj do FAQ i poradników napisanych na forum. Jeśli chcesz tworzyć kolejnego tasiemca na temat "ASS jest BEE" to ja w nim nie będę brał udziału, zwłaszcza ciągnąc tą dyskusję z Tobą.

Aha i nie ucz mnie mistrzu robienia synchr lub "obsów" z Twojego slangu, bo ja nie potrzebuję takich lekcji. Swój czas przeznacz na ludzi nieobeznanych z tematem i wytłumacz im łopatologicznie.

PS.
Skoro poprawiłeś(?) błędy interpunkcyjne, popraw jeszcze te ortograficzne.

Ostatnio edytowany przez Cain (2008-08-01 01:15:36)


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#65 2008-08-01 01:37:51

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Może się zdziwisz, ale ja poza SubEditem nie używam żadnego innego playera. (No prócz mplayera na lapku). Problemów z ASS - brak.

Działa, fakt. Ale na słowo honoru. Bo tak naprawdę to SubEdit nie obsługuje ASS tylko je konwertuje, tracąc przy okazji sporo informacji i nieco zmieniając formatowanie. A przynajmniej moja wersja tak robi.

Dlatego też, muszą pasować klimatem do obrazu i treści przedstawionej fabuły. Tą możliwość daje ASS.

Doprawdy? No popatrz, a mnie wystarcza mDVD...

Brak chęci przeczytania jednego czy dwóch postów na temat odtwarzania napisów jest równa brakowi chęci obejrzenia danego anime. Nie chcesz - nie oglądaj.

Kompletnie bezpodstawne założenie. Nie widzę sensu narażania użytkownika na kłopoty z formatem, który dopiero zaczyna wchodzić do użytku, jeśłi jest format równie dobry, który już JEST w użytku i nie ma z nim absolutnie żadnych problemów.
AegiSuba miałem zainstalowanego. Niewygodny, przeladowany bajerami i nieintuicyjny śmieć. Takie jest moje zdanie. Pozbyłem się go po pierwszym uruchomieniu. Osobiście używam Subtitle Workshop + Jubbler. Czego brak w jednym, nadrabia drugi smile

Pesymistyczna wersja jest taka, że user i tak na Ciebie naklnie, że zrobiłeś suby w formacie mdvd, bo on chciał w TMP, bo łatwiej się przesuwa.

Z mDVD łatwiej skonwertować do TMP niż z ASS.

Już nadeszła pora "oczywistości" VobSuba, tylko mało kto ją widzi.

Uwierzę, jak zobaczę, że VoSub jest w kompach moich klientów włączony. Na razie nie jest.

Już napisałem w pierwszym punkcie - wszędzie, no chyba...
...że jest się KKnD. Wtedy kulistość Ziemi przeszkadza w odtwarzaniu ASS.

Już napisałem wcześniej, że SMplayer i MPC z ASS mulą mi się niemiłosiernie. Podobne zjawisko ma miejsce, jak tylko przy kodeku o jakiejś sporej kompresji wetnie się VoSub z napisami ASS. Oglądanie anime w takich warunkach jest nierealne. A jeśli użyję mDVD i wyłączę VoSub, chodzi ładnie na każdym playerze (no prawie... SMplayer przy niektórych kodekach kaprysi).

Tak, wiem co odpowiesz. Gówno cię to obchodzi. Otóż mnie obchodzi.

Zazwyczaj to jest tak, że celem subbera jest zrobienie napisów, z których sam byłby zadowolony i które jemu osobiście się podobają.

Powiem tak: Microsoft też jest zadowolony z Visty. jezor

Offline

#66 2008-08-01 09:12:39

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

rip LunarBird CLH napisał:

Kompletnie bezpodstawne założenie. Nie widzę sensu narażania użytkownika na kłopoty z formatem, który dopiero zaczyna wchodzić do użytku, jeśłi jest format równie dobry, który już JEST w użytku i nie ma z nim absolutnie żadnych problemów.

he? "zaczyna wchodzić do użytku"... ASS datuje się bodajże na rok 2002...

zawsze możesz dać zarówno ASS jak i MicroDVD, który owszem jest łatwy w konwertowaniu o ile jest podane fps...

a co do trudność konwertowania ASS, to imo ten sam stopień trudności, co konwertowanie innych formatów... jest tyle programów, można nawet zrobić to online (link w sygnaturze)...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#67 2008-08-01 13:10:53

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

A wiecie co? 20 letniego Malucha (Fiat 126p) jest znacznie łatwiej uruchomić/prowadzić/naprawić/stuningować niż nowiuśkie Lambo (jakiekolwiek).
Można pójść dalej - po co komu samochody, skoro wszędzie można dojść na pieszo (to nic, że się człowiek męczy niemiłosiernie)?

To się nazywa postęp, panowie i panie. Kto chce, niech zostanie przy swoim zapóźnionym mDVD (A dlaczego nie TMP? Przecież z tym nie ma żadnych problemów!), a świat idzie na przód. Kto nie nadąża, porusza takie właśnie tematy...

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2008-08-01 13:12:52)

Offline

#68 2008-08-01 14:05:37

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

ASS już było, jak ja za anime uważałem DB i Slayersów z RTL7, a net, to była rzecz fenomenalna.
Co lepsze SSA było JESZCZE wcześniej smile_big

Ostatnio edytowany przez Hatake (2008-08-01 14:06:17)

Offline

#69 2008-08-01 19:53:55

rip LunarBird CLH
Użytkownik
Skąd: straight from hell
Dołączył: 2007-11-03

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

FAiM napisał:

"zaczyna wchodzić do użytku"... ASS datuje się bodajże na rok 2002...

Hatake napisał:

ASS już było, jak ja za anime uważałem DB i Slayersów z RTL7, a net, to była rzecz fenomenalna.
Co lepsze SSA było JESZCZE wcześniej smile_big

Format istnieje od x czasu i nadal większość playerów ma go głęboko w dupie. Przepraszam, ale to czegoś dowodzi. Przynajmniej jak dla mnie.

Sir_Ace napisał:

To się nazywa postęp, panowie i panie. Kto chce, niech zostanie przy swoim zapóźnionym mDVD (A dlaczego nie TMP? Przecież z tym nie ma żadnych problemów!), a świat idzie na przód. Kto nie nadąża, porusza takie właśnie tematy...

Powyższy tekst był sponsorowany przez literki: A, R, O, G, A, N, C, J, i A.

Dalej, biegnij do przodu. Wydawaj majątek na kompa tylko po to, aby móc uruchomić Vistę i mieć DirectX 10, którego i tak nie będziesz miał jak użyć. Kupuj najnowszego Ferrari zamiast używanego Golfa! Używaj formatów i systemów jak najbardziej żrących zasoby sprzętowe! Bo przecież musisz być nowoczesny... Wiwat inteligencja! ><

BTW z formatem TMP SĄ problemy. Ma za małą skalę czasową, co przeszkadza przy zapisu dialogów. Ale czemu mDVD nazywasz przestarzałym? Bo nie można w nim robić superszpanerskich bajerków, które odbiorcę tylko denerwują? Zgadza się, nie można. I może dlatego to mDVD jest powszechnie stosowany, a nie SSA/ASS. Bo jest prostszy do zaimplementowania, inteligencjo!

Nie rób mi tu wody z mózgu. Świat niby stosuje ASS? Na Boga, GDZIE?? Przeciętny użytkownik nie wie nawet, co to jest SSA i ASS! Natomiast co to są napisy TXT (czyli także mDVD) wie każdy.

Offline

#70 2008-08-01 20:12:38

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Pokaż spoiler
proszę proszę księżycowy wróbel przeniósł się z wbm na ansi...Panie i panowie jako że miałem do czynienia z tym...czymś... oświadczam że najlepszy sposób to zostawienie go samemu sobie i sam sobie pójdzie;) sprawdzone na wbm;P

Co do napisów to wole srt ale ass czy ssa i tak są dla mnie lepsze niż mdvd(choć ostatnio z żadnych softów nie korzystam;P)

Offline

#71 2008-08-01 20:45:23

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

No dobra, LunarBird, ale o co ty walczysz w ogóle? O to, żeby nie używać ass, bo mało kto potrafi go obsłużyć? Bo ciężko się w nim poprawia napisy? Bo można w nim porobić wodotryski? A co Cię to obchodzi? Nie chcesz, nie używaj, proste. Cain bardzo mądrze Ci napisał, że suby mają się przede wszystkim podobać tłumaczowi. Pytałeś o format napisów, ale ja uważam, że  to była zwykła prowokacja, bo z góry byłeś nastawiony na mDVD.

Co do Twojego niskich lotów sarkazmu na temat pogoni za nowoczesnością - nie podoba Ci się bieg za nowoczesnością, to się zatrzymaj, usiądź, odsapnij. Ale do jasnej cholery, nie miej pretensji, że pół świata Cię wyprzedziło.

BTW: Widzę, że KKnD znalazł sobie kolegę w poglądach. Żeby nie było, to nie jest komplement.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#72 2008-08-01 21:47:40

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Dżibril napisał:

Przerobienie ass na mDVD to kwestia paru kliknięć.

Takie nawiązanie do tej wypowiedzi. Tak parę kliknięć ale wtedy całkowicie bez kolorów i ulepszeń.


mod-vs-spam.gif

Offline

#73 2008-08-01 21:48:18

detalite
Użytkownik
Skąd: ToMAsZów
Dołączył: 2005-08-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Wpis w Weblogu pana rip LunarBird CLH

Ban na Mirriel Forum               
Redaktor: rip LunarBird CLH   
07.02.2008.

Do dwóch banów na Lilu Forum (rip) i Tanuki Forum (jeszcze dycha) dołączył ban na Mirriel. Zostałem zabanowany za dopuszczenie się personalnego ataku na osobę użytkowniczki tegoż forum, imc pani Toroj. Tolerancyjna ekipa Mirriel mnie za to tolerancyjnie zabanowala wielce tolerancyjnie wypinajac sie na moje wyjasnienia mailowe - jakbym miał pięć latek a nie prawie trzydzieści! ><

To wiele wyjaśnia.


Raise the flag of piracy, sing the song of victory
Glorious in battle are we
We've never known defeat, we never will retreat.
We live to hear the cannon roar,
And terror is our sempahore

Offline

#74 2008-08-01 21:54:47

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Lunarek uparcie utrzymuje że ma 29 lat a niestety zachowuje sie jak dziecko którego hobby jest trollowanie wielu stron;P nie ma na niego innej rady jak ban lub olanie;P

Offline

#75 2008-08-01 21:56:03

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

cieszę się niezmiernie, że czasem znajduje się ktoś kto nie wydaje majątku w błoto aby poszpanować.
Ja osobiście wole odkładać kasę na czarną godzinę, bo jak kiedyś będę potrzebował gotówki, to będą ją miał(a nie szpan w majtach).

Pokaż spoiler
Widzę że ludzie i informatycy różnią się od reszty
Jak rozpoznać informatyka? Zapytasz się o prostą rzecz, a opowie Ci o wszystkich wariantach, tylko nie da konkretnej osobie odpowiedź(czasem też chce dobrego dla mas)

Wiecie co? taki maluch 126p ma więcej lat niż wy, i jest go dużo(jak mDVD).
Bo i łatwo go tuningować <=>(mDVD łatwo na wszytko przerobić, bez zbędnych programów)
I łatwo pociąć na kawałki  <=>(edycja, usuwanie w mDVD linijek tekstu)
Wszędzie się zmieści <=>(nie rżnie się jak ASS na starszych PC)
Mało waży <=>(jak mDVD)
Mało pali <=>(niewiele roboty przy mDVD)
I po kiego wała mi jakie Lamborghini Diablo? gdzie sobie nim pojeżdżę na polskich drogach(nie wszyscy mają PC do grania, bo od tego są konsole)

Acha, nie wolną obrażać ASS(nawet tłumaczyć jego nazwę), bo grozi to dożywotnim BANEM

Ostatnio edytowany przez KKnD (2008-08-01 21:58:17)


fontani32678yp1.gif

Offline

#76 2008-08-01 22:01:21

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

KKnD problem jest taki że przy zderzeniu czołowym Malucha(mdvd) i Lamborghini Diablo(ass) to z malucha niewiele zostanie;) wniosek lamborghini(aka ASS) znów górą

Offline

#77 2008-08-01 22:11:46

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

rip LunarBird CLH napisał:

Z mDVD łatwiej skonwertować do TMP niż z ASS.

Według mnie to może i łatwiej, ale minimalnie. Po otworzeniu filmu i napisów w SE przerobienie ASS do TMP wymaga dokładnie 4 kliknięć myszką i raz klawiszem DELETE/BACKSPACE (specjalnie policzyłem). jezor

Offline

#78 2008-08-01 22:18:24

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Zjadacz napisał:

... Nie chcesz, nie używaj, proste. Cain bardzo mądrze Ci napisał, że suby mają się przede wszystkim podobać tłumaczowi ...

Ciekawe ile napisów zrobi tłumacz jak nikt nie będzie ściągał?

khadzad masz rację tylko po zderzeniu Lamborghini i malucha tego pierwszego szkoda i duże koszty z tym związane a drugiego po prostu kupisz kolejny raz:) Nie będę się włączał do sporu bo sądzę, że obie strony mają rację ale jak w przypadku ASS dopasować do swojej wersji filmu? W przypadku napisów, bardziej skomplikowane nie znaczą lepsze.

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-08-01 22:25:36)


mod-vs-spam.gif

Offline

#79 2008-08-01 22:24:08

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

leprze?? nie wątpliwie miałeś namyśli lepsze;P wiekszość tłumaczy robi napisy by mu sie podobały i robie je przede wszystkim dla siebie a udostepnia tylko z uprzejmosci xD a i chyba nie sadzisz że przy zderzeniu maluch vs lamborghini temu drugiemu coś się stanie oprócz paru rys??:P

Offline

#80 2008-08-01 22:26:38

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

panowie panowie troche macie zjechane poglady ;]
mi np napisy w ass chodza na moim pentium3 zarowno pod xp jak i pod ubuntu oczkod
tna sie tylko jak odpale cos w 1280x720 ale sam film bez napisow tez sie nie daje wtedy ogladac... czy jakbym dal wtedy napisy w mdvd to przestal by sie zacinac?
nie kminie z czym wszyscy maja tu problem, ktos wyzej napisal ze do przerabiania napisow w mdvd uzywa programu subtitle workshop... on bez problemu lyka ass...
mpc tez sie nie podoba... a np gom player tez lyka napisy w ass  i jak sie 2 na siebie nakladaja to sa oba naraz mimo ze wszystkie sa wyswietlane czcionka zdefiniowana w opcjach... i fakt muli kompa o wiele mniej niz mpc
[btw ja, i sporo innych osob ktore pierwszy raz widzialy napisy w ass nie mialem zadnych problemow z nimi... google ew chyba na anfo byl b ladny tutek z czym to sie je oczkod ]
hm takie moje male przemyslenie... jak ktos nie umie otworzyc napisow w ass/mdvd/ssa/tmp czy kij wie czym jeszcze to niech po prostu sciaga hardsuby i tyle ;s ale niech nie narzeka ze ma za mala za duza albo zbyt zielona czcionke ;x

ps: kazdemu cos sie tu nie podoba... jakby wszyscy tlumacze wydawali napisy w ass i mdvd to by sie pojawialy posty ze po co sa 2 wersje jak 1 wystarczy... nie da sie zrobic tak zeby byli zadowoleni wszyscy i imo trzeba sie z tym pogodzic ;x

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024