#81 2008-08-01 22:27:18

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

khadzad napisał:

KKnD problem jest taki że przy zderzeniu czołowym Malucha(mdvd) i Lamborghini Diablo(ass) to z malucha niewiele zostanie;) wniosek lamborghini(aka ASS) znów górą

Ale to i dobrze, bo zanim bedzie wypadek, to na polskich drogach zgubi pół podwozia
Błogosławmy Polskę i jej miłosierdzie, oraz sprytny plan, aby komunizm wygrywał zawsze z Kapitalizmem
Jak któryś z nas przeżyje, to ja kupie 10 maluchów, za ułamek tego co kosztuje L.D.
A za to odszkodowanie, co dostaniesz, to możesz iśc do baru xD
Choć w wypadku ubezpieczenia więcej stracisz, niż zyskasz

BTW te wszystkie dygresje pasują do tematu jezor

A sam temat jest jak "Masło czy Margaryna - Huta99"


fontani32678yp1.gif

Offline

#82 2008-08-01 22:28:25

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Wiesz sądzę, że nikt nie zaryzykuje takiego testu. Serio? Wiele razy już widziałem przerwanie tłumaczenia jakiegoś anime bo nie było dużo ludzi którzy z nimi by oglądali. A ludzie, którzy są wstanie zrobić napisy równie dobrze mogą oglądać po angielsku albo nawet w oryginale.


mod-vs-spam.gif

Offline

#83 2008-08-01 22:36:29

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

A ja z kolei wpadłem na 'genialny' pomysł:
Jak zrobić auto wyścigowe z papieru kosztem malucha
<=>
Wystarczy dorwać kod źródłowy S-E
Dodać 'parę' linijek tekstu, i viola
Mamy ASS na popularnym w Polsce playerze S-E.
Ponoć tylu zdolnych programistów w Polsce mamy jezor

A jak to nie poskutkuje, to jeszcze wiecej linijek tekstu i prócz konwertowania z .srt, będzie automatyczna konwersja ASS na CoTamChcesz.
Niezłe mam marzenia, nie?

Ostatnio edytowany przez KKnD (2008-08-01 22:40:46)


fontani32678yp1.gif

Offline

#84 2008-08-01 22:40:06

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

KKnD napisał:

cieszę się niezmiernie, że czasem znajduje się ktoś kto nie wydaje majątku w błoto aby poszpanować.

Jeszcze żebyś naprawdę musiał majątek wydawać...

KKnD napisał:

I po kiego wała mi jakie Lamborghini Diablo?

A więc jeździj sobie tym maluchem, z Bogiem, tylko później nie zakładaj setnego z kolei tematu, bo fabryki produkują Lamborghini.

KKnD napisał:

Acha, nie wolną obrażać ASS(nawet tłumaczyć jego nazwę), bo grozi to dożywotnim BANEM

Do czego to doszło, żebyś Ty się na bany żalił, człowieku...

Aries napisał:
Zjadacz napisał:

... Nie chcesz, nie używaj, proste. Cain bardzo mądrze Ci napisał, że suby mają się przede wszystkim podobać tłumaczowi ...

Ciekawe ile napisów zrobi tłumacz jak nikt nie będzie ściągał?

Przemek, bądźmy poważni. Ludzie będą ściągać napisy, ale tłumacz nie ma obowiązku robić tych napisów specjalnie pod nich. To tak, jakbyś chciał założyć sobie bloga o grach, ale ludzie zaczęliby się domagać, byś pisał o książkach. To Twoje hobby, które wykonujesz za free, więc nikt nie ma prawa niczego Ci nakazywać.

BTW: Skończ już, KKnD, bo nudzisz.
BTW 2: Jestem z Maniekesem.

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2008-08-01 22:44:13)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#85 2008-08-01 22:45:02

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Od kiedy staram się poprawić, narzekam na BAN'y
Kiedyś na każdego przychodzi pora xD
Cóż, nie zakładam już nowych tematów(nie bez pytań do adminów), póki nie skoryguje mojej osobowość.

Pokaż spoiler
nawet te nowa zabezpieczenia nie są trudne do złamania, tylko po co zaśmiecać tak wspaniała grupę oglądającą wspólne hobby

Czy to takie dziwnie, że chce się dobra dla mas?Po co komplikować banalną kwestie jak napisy?
Dla graficznych bajerów kilku linijek tekstu?
Mam pytanie, kto z waszych znajomych nie zainteresowanych Anime, wiedział o ASS? Bo u mnie w klasie z kilka na 30 osób

Ostatnio edytowany przez KKnD (2008-08-01 22:46:58)


fontani32678yp1.gif

Offline

#86 2008-08-01 22:47:26

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

KKnD napisał:

Mam pytanie, kto z waszych znajomych nie zainteresowanych Anime, wiedział o ASS? Bo u mnie w klasie z kilka na 30 osób

Sparafrazuję: kto z Twoich znajomych niezainteresowanych historią wiedział o plemieniu Olmeków? U mnie przed spojrzeniem w Google tylko kilka na trzydzieści osób.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#87 2008-08-01 22:49:57

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

hm ja przyznam sie ze zanim zaczelem ogladac anime to nie wiedzialem co to jest ass...
ale powiedz mi, do ilu filmow robia napisy w tym formacie? po co ludzie nie znajacy anime maja sie w tym rozkminiac?
jak ktos zaczyna ogladac to mysle ze nie przestanie na 1 odcinku wiec moze poswiecic 3 min swojego masakrycznie cennego czasu zeby sie o tym dowiedziec
chcialbym nawiazac do tego lamborghini i malucha ale mysle ze wystarczy juz ;p
edit; aj, Zjadacz podal bardzo dobry przyklad z tym plemieniem ;]

Ostatnio edytowany przez maniekes (2008-08-01 22:51:46)

Offline

#88 2008-08-01 22:54:36

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

khadzad napisał:

KKnD problem jest taki że przy zderzeniu czołowym Malucha(mdvd) i Lamborghini Diablo(ass) to z malucha niewiele zostanie;) wniosek lamborghini(aka ASS) znów górą

No napewno. A lambo z małą ryską na feldze frunie dalej. Macie totalnie posrane porównania.
Nie rozumiem po co ta kłótnia. Sam wolę oglądać z ass, bo zazwyczaj są ładniejsze od zwykłych subow (byle by nie byl zbyt kolorowy - takie oczojebne suby są nieczytelne.) mDVD czy TMP jeszcze długo będzie górą bo 99% subow w sieci ma ten własnie format a ASS czy SSA wg mnie jest tylko dla tych co chcą robić hardki/softy


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#89 2008-08-01 22:54:46

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Zjadacz napisał:
KKnD napisał:

Mam pytanie, kto z waszych znajomych nie zainteresowanych Anime, wiedział o ASS? Bo u mnie w klasie z kilka na 30 osób

Sparafrazuję: kto z Twoich znajomych niezainteresowanych historią wiedział o plemieniu Olmeków? U mnie przed spojrzeniem w Google tylko kilka na trzydzieści osób.

U mnie wszyscy. Nie wierzę że u Ciebie było aż tak inaczej.:)


DiamondBack

Zgadzam się.

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-08-01 22:55:57)


mod-vs-spam.gif

Offline

#90 2008-08-01 22:55:50

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

maniekes napisał:

hm ja przyznam sie ze zanim zaczelem ogladac anime to nie wiedzialem co to jest ass...
ale powiedz mi, do ilu filmow robia napisy w tym formacie? po co ludzie nie znajacy anime maja sie w tym rozkminiac?
jak ktos zaczyna ogladac to mysle ze nie przestanie na 1 odcinku wiec moze poswiecic 3 min swojego masakrycznie cennego czasu zeby sie o tym dowiedziec
chcialbym nawiazac do tego lamborghini i malucha ale mysle ze wystarczy juz ;p
edit; aj, Zjadacz podal bardzo dobry przyklad z tym plemieniem ;]

W pewnym sensie macie racje, tylko po co ten 'nowy' format
I jak zieloni sobie z tym radzą? A no zakładają nowe klony tych samych tematów
Wyobraźcie sobie co by się działo, gdy:

1.Na NapiProjekt był ass? Wielu powiedziało że pierdzieli taki program który daje jakieś pseudo napisy?
2. We przy nowych filmach na stronach np. napisy.info były ASS?

Plamienie Olmeków by nagle ożyło?


fontani32678yp1.gif

Offline

#91 2008-08-01 23:05:05

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

po co ten nowy format? a po co ci komputer z 2ma rdzeniami i samochodzik ktory jedzie szybciej niz 80km/h ;]
napiprojekt to troche inna sprawa bo tam sa ludzie ktorych obsluga komputera ogranicza sie do dwukrotnego klikniecia na film, 90% nie umie nawet zmienic fps napisow w mdvd wiec ten program sam je dopasowywuje za nich...
btw kazdy film jest zazwyczaj jeden, a anime ma 12/24 odcinki wiec chyba warto ten czas spedzic milej nawet kosztem 4ch klikniec myszka
hmm jak tamci ludzie sa hmm powiedzmy mniej sprytni to my mamy tez byc tacy tylko dlatego zeby oni nie mieli problemow?
na windowsa xp tez ludzie narzekali i mowili ze sie nie przyjmie ;p

Offline

#92 2008-08-01 23:11:16

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Tak wszystko prawda. Tylko w przypadku mDVD czy TMP każdy skapnie się o co chodzi po chwili patrzenia na te napisy a w przypadku ASS możesz patrzyć i nic się nie dowiesz(co to jest, do czego służy, jak dopasować do mojej wersji filmu itp.)


mod-vs-spam.gif

Offline

#93 2008-08-01 23:23:51

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

no powiedzmy ze tak... chociaz imo nie jest tak trudno sie rozkminic(zawsze jako 1 linijke masz wypisane wszystko start end style itp xD) ale pomijajac to... kto robi synchro w notatniku?
a jak otworzy plik ass w subtitle workshop(pomijajac to ze mu wetnie wszystkie style ;p) i tak bedzie mial tylko pokazane czasy i tresc napisu...
przesuniecie przod/tyl mozna zrobic nawet w programie w ktorym sie odtwarza(+ - czy jakimis innymi klawiszami)
a zakladam ze jak np jest release od grupy, ktora np w srodku ma wlasna wstawke albo cos wyciela, i osoba ktora nie umie otworzyc napisow w ass, w mdvd tak samo nie bedzie umiala zaznaczyc przesuniecia napisow od polowy do konca czy jakos inaczej...
reasumujac, moze niech zostanie tak jak jest i nikt sie nie czepia? ;>

ps: prosze popatrz na to chwilke, nawet dwie chwilki i powiedz mi jak to dopasowac do mojej wersji filmu ;]

{39}{68}Dyrektorze!
{69}{129}Dyrektorze!
{67}{105}-Szkoła Średnia Jindai-

Ostatnio edytowany przez maniekes (2008-08-01 23:26:00)

Offline

#94 2008-08-01 23:29:41

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

dajesz ctr+t(na sekundowy i się wyjasnia że czas taki sam) , a potem dajesz ctr+r
sorki ale oglądam renatl magica, właśnie skończyły mi się skonwertowane przez mnie mDVD wiece weszłem na ansi w przerwie konwertowania

Ostatnio edytowany przez KKnD (2008-08-01 23:31:24)


fontani32678yp1.gif

Offline

#95 2008-08-01 23:41:59

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

okej, odpalilem przed chwila nawet subedita z napisami w ass i o zdziwko sam je sobie przerobil na mdvd
twoj ulubiony program czyta normalnie napisy w ass(pokazuje je 2 razy, raz przez vobsuba a drugi normalnie wlasnym filtrem ;] ) a w tym poprawiaczu napisow byla opcja zeby je laczyl
wiec gdzie ty masz problem?
patrzac z tego wzgledu napisy w ass sa lepsze bo nie trzeba sie bawic w dopasowywanie fps, chociaz w subedicie sa tyle samo warte co napisy w srt ;p
btw czemu mdvd a nie srt? kolorkow oferuja tyle samo a chociaz w srt masz czasy a nie klatki ;p
ps; jak do dopasowywania konwertujesz je na sekundowy to na co ci mdvd??? znowu wyzszosc srt ;] błądzisz czlowieku błądzisz xDD

Ostatnio edytowany przez maniekes (2008-08-01 23:46:22)

Offline

#96 2008-08-01 23:46:40

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

założe się o milion, jak wygram w totku, że tylko przez chwile oglądałeś, dalej przy formatowaniu rozjerza sie na jakieś smieci typu testing itp 1


fontani32678yp1.gif

Offline

#97 2008-08-01 23:50:32

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Srt może być również nie ma problemu. SE przerabia je od razu i to dobrze co do ass to zawsze zostaje tyle czerwonych linii że aż strach patrzeć np. napisy do Seto no Hanayome. Notatnik to program który jest w każdym systemie operacyjnym. Co do pytania to w SE masz pokazane klatki do każdego momentu filmu więc łatwo poprawić. Ja nie robię synchra(przynajmniej jeszcze) chcę po prostu by napisy pasowały do filmu szybko i bez komplikacji.

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-08-01 23:52:29)


mod-vs-spam.gif

Offline

#98 2008-08-01 23:51:18

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

hm zakladaj sie o co chcesz bo nie ogladalem ;p
ale zobaczylem pierwsze pare kwestii a potem kawalek gdzies koncowki i tez bylo zgranie, tylko nagladajace sie i bliskie napisy byly na czerwono zaznaczone
powiem ci ze ten twoj subedit jest bardzo sprytny, ma napisy w formacie czasowym potem je konwertuje na format klatkowy ze zlym fps xD
coraz to ciekawsze argumenty slysze xd
a jak bedziesz ogladac film ktory ma vfr z napisami super hiper mdvd?

edit; te czerwone linie to raczej dlatego ze w ass mzoe byc kilka napisow naraz a w mdvd nie ;p ale jak SE ma te opcje do laczenia za krotkich napisow i inne takie to problem sie rozwiazuje...
moze skonczymy ta dyskusje bo nikt z nas swiata nie naprawi co ma byc to bedzie...

Ostatnio edytowany przez maniekes (2008-08-01 23:58:00)

Offline

#99 2008-08-01 23:57:45

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

To że używasz innego playera do oglądania nie znaczy że twój jest super a inne to crap;)

Jak się nie próbuje to na pewno się nie zmieni.

Na jaki się przerzuciłeś?

Ostatnio edytowany przez Supprzem (2008-08-02 00:07:03)


mod-vs-spam.gif

Offline

#100 2008-08-02 00:00:46

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

a czy ja gdziekolwiek napisalem ze SE to crap? sam kiedys na nim filmy ogladalem...
ta wersja SE od KKnD to chyba crap bo mu sie rozjezdza ;p w mojej gralo normalnie
ale po prostu przerzucilem sie na inny bo tak mi jest wygodniej ;] i z tego co pamietam to on lubil sie czesto zawieszac przy wylaczaniu ale to chyba tylko u mnie ;p

edit; hmm a my nie zjechalism yz tematu? bo on raczej nie jest o ass vs mdvd tylko o autorach napisow ktorym sie niechce wstawiac mdvd do paczki z napisami ;p
zeby nie bylo ja nie mam nic do mdvd i jak wstawiam moje napisy to dodaje ass srt mdvd ;]

edit2: w sumie to na zaden konkretny, korzystam z ktorego mam blizej i na jakim kompie jestem xd
pod ubu zazwyczaj totem/gmplayer/kaffeine a pod xp mpc/gomplayer

Ostatnio edytowany przez maniekes (2008-08-02 00:13:02)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024